Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wielka Racza - relacja


Trekking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To pierwszy post na tym forum, więc trema mnie trochę zżera. Postanowiłem się jednak podzielić wrażeniami z minionego weekendu na Wielkiej Raczy.

Na stronie podają, że pokrywa śniegu sięga metra i jak na moje oko, nie mylą się. Nasypało tyle, że po raz pierwszy od lat, uruchomiono tu czerwoną "dziewiątkę" na Marguszce, oraz niebieskie "5" i "7" z Hrebenovej do Marguszki.

Freeride'owcy też się nie nudzili i rozjeżdżali trasy pod kolejkami linowymi i w okolicznych lasach i polanach.

Trasy przygotowane dobrze, choć słabiej niż tydzień temu. Popołudniu zaczęły się tworzyć muldy, a miejscowo pojawiły się też zalodzenia. Na Lalikach, na ostatniej ściance przed dolną stacją, pojawiły się nawet kamienie.

Kolejki do kolejek: na Marguszce i Lalikach - brak. Można było jeździć na okrągło. Na Dedovce stało się kilka minut.

Z nowości w tym sezonie:

- dla dojeżdżających samochodami: przebudowano parking pod wyciągiem,

- dla jeżdżących na Dedovce: zmieniono obicia niektórych kanap ;-)

- dla jeżdżących na Lalikach: przede wszystkim, uruchomiono nową trasę pomiędzy Lalikami a Marguszką. Jest to krótki łącznik, który jednak dobrze wpływa na ilość wariantów, które można zrealizować na stoku. Przede wszystkim, pozwala ominąć to nudne wypłaszczenie. Drugą zmianą, jest likwidacja nasypu, który był przy dolnej stacji - pomiędzy stacją a barem. Ułatwia to dojście i powrót z knajpki, oraz umożliwia łatwiejsze formowanie się ewentualnych kolejek.

Generalnie, wyjazd był bardzo udany, w czym pomogła też pogoda: były przejaśnienia, a z czasem wyszło nawet słońce. No, i nie wiało tak, jak dwa tygodnie temu.

Pozdrowienia,

Michał

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Velka Raca - 19.01.2013

Rok minął od założenia tego tematu i jakoś tutaj cicho, więc kilka słów o moim pobycie na Wielkiej Raczy w miniony weekend, tj. 19.01.2013.

Z Bielska wyjeżdżam 0740, lecę na Żywiec, Węgierską Górkę, Zwardoń.. Kilka kilometrów za przejściem odbijam w prawo i skrótem dojeżdżam na Laliky.

Jest przed 9, ludzi mało, w kasie zakupuję skipass do godziny 12, za który płacę 25e ! Cenowy dramat, ale ludzików bardzo mało więc z nadzieją na dobry warun ruszam na krzesło. Z krzesła słychać że jest twardo, więc emocje rosną gdyż jako pierwszą mam zamiar zaatakować czarną 11stkę... i cóż tu dużo mówić. Śniegu naturalnego na stoku chyba nie ma w ogóle, bo jest twardo na spodzie, a na tym piach/kasza z armatek. W miarę to było związane, ale jazda do przyjemnych nie należała. Szybka ewakuacja na kolejne, łagodniejsze trasy, ale podłoże wygląda wszędzie tak samo. Z czasem można się było przyzwyczaić i przyzwoicie pośmigać. Kamieni brak, ludzi niewiele, także ogólnie dzień na tak, gdyby nie cena.. Bo 25e za 3,5h jazdy, po dosłownie kilku trasach, to spore przegięcie.

... i jeszcze krótki filmik: [video=youtube;CcDdObBYE7w]

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tam jeszcze nie byłem, ale filmik jak najbardziej zachęca.

Wydaje się, że film bardzo spłaszcza nawet te odcinki bardziej strome czy faktycznie tam tak płaściutko jest ?

Cena powala. 105 PLN za 3,5 godz. to ponad 200% cen w PL.

Spłaszcza, spłaszcza, trasy są zróżnicowanie, tam co przy tym orczyku jest fragment, to faktycznie tam jest płaściutko, taki stok do nauki stania na nartach, a tak poza tym to jest normalnie, czyli "nie białczańsko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tam jeszcze nie byłem, ale filmik jak najbardziej zachęca.

Wydaje się, że film bardzo spłaszcza nawet te odcinki bardziej strome czy faktycznie tam tak płaściutko jest ?

Cena powala. 105 PLN za 3,5 godz. to ponad 200% cen w PL.

Andrzej,proponuje wyprawę,ale po sezonie,tj. jakoś w połowie marca,wtedy ceny są bardziej akceptowalne. :rolleyes::

Bo na cenówkę w sezonie to mogę tylko tyle powiedzieć/pokazać: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az sie boje spytac ile tam caly dzien kosztuje :D

oj cenia sie nasze sasiady, cenia :D

Prawda jest taka że ten do 12 jest totalnie nieopłacalny, bo tylko 2e więcej kosztuje całodniowy.. ale nie wiem co bym tam miał robić cały dzień, bo nie mają takiej ilości tras żeby się człek nie znudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że ten do 12 jest totalnie nieopłacalny, bo tylko 2e więcej kosztuje całodniowy.. ale nie wiem co bym tam miał robić cały dzień, bo nie mają takiej ilości tras żeby się człek nie znudził.

Ja byłem 2 dni przed Tobą

Z tego co widze to pogode miałeś zdecydowanie lepszą

A co do ceny to chyba lepiej wydać 27 euro na dzień na Raczy niż 95zł np.na Czantori(nie ma co porównywać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az sie boje spytac ile tam caly dzien kosztuje :D

oj cenia sie nasze sasiady, cenia :D

A ja mam gdzieś jeszcze skipas chyba z 1997r, tygodniowy za 550 koron! Wtedy osrodek V. Raca był własnościa gminy. Co prawda był tylko jeden wyciag krzesełkowy, reszta to orczyki. A dyskutowaliśmy tu na forum o kosztach jazdy na nartach. Po prostu nie jest tanio- za to na stokach pusto!!!!

PS. Trasy poznaję! Trochę się zmieniło od mojego ostatniego pobytu!

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny

Szczyrk SON oferuje caly dzień za 68 zł majac komórkę z sieci PLUS mozna mieć jeszcze 20 % znizki na karnet .....

ale Bielsko Biala Dębowiec za swoje 600 m metrów trasy za cały dzień życzy sobie 110 zł ..... wiec pozostawiam to bez komentarza .....

w SON kupując karnet do godziny 13 placimy tylko 48 zł i też jest szansa na 20 % znizki i mamy 13 wyciagów fajnych tras..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SON oferuje caly dzień za 68 zł majac komórkę z sieci PLUS mozna mieć jeszcze 20 % znizki na karnet .....

ale Bielsko Biala Dębowiec za swoje 600 m metrów trasy za cały dzień życzy sobie 110 zł ..... wiec pozostawiam to bez komentarza .....

w SON kupując karnet do godziny 13 placimy tylko 48 zł i też jest szansa na 20 % znizki i mamy 13 wyciagów fajnych tras..

No ale takie szacowanie jest zupełnie nieprecyzyjne, bo rzeczone 110 zł na Dębowcu za cały dzień to jest za 12 godzin, bo stacja czynna od 09 rano do 21 wieczorem.

Co nie zmienia faktu że to co mają do zaoferowania jest przecenione i to słono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wróciliśmy wczoraj z Oscadnicy i jak cena na pół dnia jest wysoka to na cały dzien to 27Eur, a za 6 dnia dla dorosłego 117Eur a za dzieciaki płacilismy 84Eur - kupony zniżkowe sa do dostania na każdej kwaterze za 1Eur. Warunki do jazdy były świetne, świezy śnieg, pięknie ubity ludzi mało. Ferie na Słowacji zaczynają sie od 15 lutego ale w tym rejonie dopiero od marca. W ciągu dnia co prawda przyjeżdzają dzieciaki ze szkoł na lekcje ale sa to najwyżej 3 klasy i jeżdzą z nauczycielem bardzo dobrze. Wszystkie trasy sa otwarte i jest świetnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wielka Racza sobota (02.03.)

Dotarliśmy dopiero po 9 i warunki były jeszcze bardzo dobre. Na początek jeździliśmy na Margusce potem trochę Dedovka ale tam już najwięcej "cukru" było. A potem na zmianę kilka zjazdów na Lalikach i kilka na Margusce. Popołudniu poprawiła się pogoda wyszło piękne słońce ale niestety warunki śniegowe się pogorszyły, tzn. pojawiły się płaty lodu na zmianę z cukrem po kostki albo i wyżej. Najlepiej jeździło się na Lalikach w górnej części czyli na czarnej części trasy. Ludzi było całkiem sporo ale nie na tyle żeby się tworzyły jakieś dłuższe kolejki.

pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...