Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauka od podstaw


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak komuś najłatwiej i najlepiej wytłumaczyć jazdę na nartach? Dodam, że będzie to osoba która po raz pierwszy będzie miała narty na nogach. Jeżdżę już dość spory kawałek czasu na nartach i zapomniałem jak to było na początku. Wiem, że najprostsze i najlepsze byłoby wynajęcie instruktora, jednakże osoba decyduje się na założenie nart tylko pod warunkiem, że uczył będę ją ja :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakichś ramowych wytycznych, wszystko zależy od predyspozycji konkretnej osoby, na ile umie zapanować nad własnym ciałem, jakie posiada przygotowanie fizyczne, jak potrafi panować nad równowagą, ect...

Zabierz po prostu tą osobę na górkę, płaską, bardzo płaską, zapnijcie narty i niech się próbuje zsuwać w dół. Średnio rozgarnięta osoba po godzinie jazdy powinna bez problemu umieć zjeżdżać z płaskiej górki i zatrzymywać się na komendę, lub w miejscu zamierzonym.

A jak będzie za ślisko to dobrze jest stok piaskiem posypać:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak komuś najłatwiej i najlepiej wytłumaczyć jazdę na nartach? Dodam, że będzie to osoba która po raz pierwszy będzie miała narty na nogach. Jeżdżę już dość spory kawałek czasu na nartach i zapomniałem jak to było na początku. Wiem, że najprostsze i najlepsze byłoby wynajęcie instruktora, jednakże osoba decyduje się na założenie nart tylko pod warunkiem, że uczył będę ją ja :tongue:

Czuję,że ta osoba nie chce słuchać już od podstaw.

Ja bym zaczął tak;

-najpierw przez kolano i solidnie jak za dawnych czasów dupsko pasem zerżnąć :crazy:

A potem do instruktora!!!! :biggrin:

Nie ujmując Tobie jako osobie szkolącej,powiem tak;

-na początku można nabrać tak dużo złych nawyków,że mogą one być nie do wykorzenienia w dalszym toku nauki nawet pod okiem instruktora.

Jesteś ze śląska,zawieź tę osobę do nich: http://www.carvingsport.pl/ na Sihelne tuż za Korbielowem http://www.ski-gruniky.sk/

A potem zależnie czy to kobieta czy mężczyzna pozwól się całować po piętach albo gdzie tam lubisz najbardziej.:applause:

Kursant (ka) z pewnością pozostanie Ci wdzięczny za taką naukę.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Kiedy mnie uczył sąsiad jazdy na nartach to przejechałem jak strzała w poprzek stoku i wplątałem się w siatkę odgradzającą stok od wyciągu. Następnego dnia od razu zgłosiłem się do instruktora. Jak dobrze pamiętam pierwsze co to nogi ugięte, stopy skierowane do wewnątrz (tzw. pozycja hamująca) i na tym się uczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

chodzi Ci o miejscowość?

coś plaskiego na początek np Karpacz -Kopa dolny odcinek Liczykrupy wjazd krzesełkiem, Szklarska Por. Puchatek tez wjazd krzesełkiem. Jak jest mało ruchliwy mniej się zmęczy podchodzeniem co mogło by go zniechęcić na poczatku

albo inne ośle łączki z Wroclawia akurat nie bedzie to problem. Czechy Ramzowa- dół orczyk, lub z boku krzesełko tylko tam jest gorzej trochę z instruktorami.

Przygotowanie lekkie kondycyjne przed sezonem też jest wskazane w tym przypadku

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 9 months later...

Wiem z doświadczenia że każdy chyba jest innym uczniem, jedni szybko się rozwijają inny brną w błędy i nie potrafią ich wyeliminować. Jedno jest pewne, mała górka żeby nie wystraszyć ucznia i musisz być wyrozumiały i spokojny. Ja osobiście na nartach nauczyłem się jeździć sam, nauczyłem też kilka osób, na desce samemu tylko się zniechęciłem, i jeżeli brat nie przekonałby mnie do instruktora, to nie zrobiłbym drugiego podejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...