Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak jeżdżą przyszli instruktorzy?


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka ze kazdy film z przejazu zawodow amatorskich podswiadomie porownujemy z tym co widzimy w TV w wykonaniu najlepszych narciarzy na swiecie :biggrin: Ci co mieli okazje zobaczyc samych siebie pewnie wiedza ze w czasie jazdy wydawalo im sie ze dawali czadu na maksa :wink: a na filmie okazuje sie ze jada z predkoscia spacerowa :tongue:

Natomist wszystkim tym ktorzy nie widzieli sie na tyczkach na kamerce polecam to doswiadczenie i zachecam do wstawienia na forum ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jark?

No tak, tak, Jarek ma 100% racji.

Sam jestem tego przykładem.

W jeździe dowolnej radzę sobie całkiem dobrze a na tyczkach wygląda to delikatnie rzecz ujmując pociesznie.

Nie ten sam narciarz:biggrin::wink:

Poza tym, Mitek nie wkleił filmiku z jazdą adeptów sztuki instruktarzu na tyczkach a ze "śmigiem" (specjalnie słowo śmig dałem w cudzysłowiu).

Jak chcesz być wiarygodny, to wklej jazdę Mitka ze śmigiem.

Chyba się ostatnio pojawił na "tamtym" forum, gdzie toczy się dyskusja nad wyższością nart z "rocker-em":wink:

Pozdrawiam.

PS: Mam prośbę, nie przenoś złych emocji z tamtego forum na nasze, bo to nie jest potrzebne nikomu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być wiarygodny, to wklej jazdę Mitka ze śmigiem.

Chyba się ostatnio pojawił na "tamtym" forum, gdzie toczy się dyskusja nad wyższością nart z "rocker-em"

[video=youtube;ylK27TEfpO0]

zgadzam się z tobą w zupełności. Próbowałem zwrócić uwagę na niesmaczne nabijanie sie z młodych, jak by nie było uczacych sie dopiero ludzi na podstawie jednego filmu znalezionego w sieci. Ja także uważam że mitek dobrze jeździ i jest świetnym nauczycielem ale oglądając na youtube jego przejazd i nie znając pilota można mieć odmienne zdanie:wink:

Krytyka działa w obie strony.

Edytowane przez wideo5
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie sądźcie abyście nie byli sądzeni" ;)

Mitek organizował zawody z których jest ten przejazd :) dostał nowe narty tuż przed startem, kask i wystartował. Jechał aby zjechać więc .... szkoda pisać. Nie był to przejazd reżyserowany. Reżyser zjechał i były to dla niego najmniej istotne sekundy, bo dokonał w tych dniach większych rzeczy!

Jest świetnym narciarzem, instruktorem i organizatorem!

Co potwierdził po raz 4!

I mogę potwierdzić, że na nartach jeździć potrafi! Nie oceniajmy kilku sekundowych filmików.

Edytowane przez eqiupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie sądźcie abyście nie byli sądzeni" ;)

Mitek organizował zawody z których jest ten przejazd :) dostał nowe narty tuż przed startem, kask i wystartował. Jechał aby zjechać więc .... szkoda pisać. Nie był to przejazd reżyserowany. Reżyser zjechał i były to dla niego najmniej istotne sekundy, bo dokonał w tych dniach większych rzeczy!

Jest świetnym narciarzem, instruktorem i organizatorem!

Co potwierdził po raz 4!

I mogę potwierdzić, że na nartach jeździć potrafi! Nie oceniajmy kilku sekundowych filmików.

Ten reżyserowany nie był

W pełni się zgadzam z eqiupe.

Film ze skrętem krótkim bardzo mi się podoba.Pierwsze 2-3 skręty są szybkie dynamiczne, kolejne z pełną kontrolą prędkosci (Ładne głębokie skręty).

[video=youtube;ylK27TEfpO0]

Można i trzeba oceniać krytycznie kazdy film. Zawsze jest coś do poprawienia.

Film z giganta jest przykładem jak można zjechać (zepsuć go) jadąc nie tym rodzajem skrętu.

[video=youtube;s5OMlBYhPGA]

Popatrzcie na jego szybki podkręt przy tyczce i jazdę na wprost do następnej. Tylko na jednej jest "spóżniony".Taka jazda nie może być szybką.Czytając relację z zawodów wielu zawodników narzekało na ustawienie "ciasne" bramek. Mitek był zajęty organizacją zawodów i wjechał w tyczki przygotowany na "ciasnotę". Prawdopodobnie każdy z nas by jechał w oczekiwaniu na tą ciasnotę. Mógł jechać swobodnie długim skretem.

Zapewniam gdyby był to slalom to wrażenie by było inne. Wyobrażmy sobie że tyczki są w odległosci od siebie dwa razy krótszej.

Są momenty gdy zakładamy narty po raz pierwszy (zmiana nart). Zawsze zaczynamy od krótkich skrętów, to też trzeba brać pod uwagę. A taką sytuację miał Mitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z eqiupe.

Film ze skrętem krótkim bardzo mi się podoba.Pierwsze 2-3 skręty są szybkie dynamiczne, kolejne z pełną kontrolą prędkosci (Ładne głębokie skręty).

[video=youtube;ylK27TEfpO0]

Można i trzeba oceniać krytycznie kazdy film. Zawsze jest coś do poprawienia.

Film z giganta jest przykładem jak można zjechać (zepsuć go) jadąc nie tym rodzajem skrętu.

[video=youtube;s5OMlBYhPGA]

Popatrzcie na jego szybki podkręt przy tyczce i jazdę na wprost do następnej. Tylko na jednej jest "spóżniony".Taka jazda nie może być szybką.Czytając relację z zawodów wielu zawodników narzekało na ustawienie "ciasne" bramek. Mitek był zajęty organizacją zawodów i wjechał w tyczki przygotowany na "ciasnotę". Prawdopodobnie każdy z nas by jechał w oczekiwaniu na tą ciasnotę. Mógł jechać swobodnie długim skretem.

Zapewniam gdyby był to slalom to wrażenie by było inne. Wyobrażmy sobie że tyczki są w odległosci od siebie dwa razy krótszej.

Są momenty gdy zakładamy narty po raz pierwszy (zmiana nart). Zawsze zaczynamy od krótkich skrętów, to też trzeba brać pod uwagę. A taką sytuację miał Mitek.

Co wy tak go tłumaczycie ??

Niech sam się wypowie.Przejazd tego slalomu byl beznadziejny , mój 7 letni syn lepiej to przejeżdza.

W drugim filmiku , też bez rewelacji. Po takiej prezentacji , nie wziąłbym takiego instruktora do nauki.

Takie moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak go tłumaczycie ??

Niech sam się wypowie.Przejazd tego slalomu byl beznadziejny , mój 7 letni syn lepiej to przejeżdza.

W drugim filmiku , też bez rewelacji. Po takiej prezentacji , nie wziąłbym takiego instruktora do nauki.

Takie moje zdanie.

Sprawa jest dość prosta....

Mitek jest osobą z sporą nadwagą, myślę że za za stwierdzenie nie pogniewa się na mnie, jest inteligentny i na pewno ma tego świadomość.

Nie ma szans żeby osoba otyła jeździła technicznie w stopniu przynajmniej dobrym, bo posiada ograniczenia ruchowe, bo po 3 skrętach z skrętu w skręt brakuje pary, brakuje luftu, no cuda się dzieją, wiem bo mam okazję to obserwować na co dzień :biggrin:.

No ale może Mitek sprawdza się jako instruktor, przy czym na pewno nie taki do nauczania od podstaw, tylko taki już na poziomie trenerskim, gdzie w zasadzie stoi się z boku, obserwuje i udziela wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość prosta....

Nie ma szans żeby osoba otyła jeździła technicznie w stopniu przynajmniej dobrym, bo posiada ograniczenia ruchowe, bo po 3 skrętach z skrętu w skręt brakuje pary, brakuje luftu, no cuda się dzieją, wiem bo mam okazję to obserwować na co dzień :biggrin:.

Jaki Ty qarva spostrzegawczy jesteś. :crazy:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość prosta....

Mitek jest osobą z sporą nadwagą, myślę że za za stwierdzenie nie pogniewa się na mnie, jest inteligentny i na pewno ma tego świadomość.

Nie ma szans żeby osoba otyła jeździła technicznie w stopniu przynajmniej dobrym, bo posiada ograniczenia ruchowe, bo po 3 skrętach z skrętu w skręt brakuje pary, brakuje luftu, no cuda się dzieją, wiem bo mam okazję to obserwować na co dzień :biggrin:.

No ale może Mitek sprawdza się jako instruktor, przy czym na pewno nie taki do nauczania od podstaw, tylko taki już na poziomie trenerskim, gdzie w zasadzie stoi się z boku, obserwuje i udziela wskazówek.

No cóż, wszystko to prawdą jest i proste, ale.... nie aż takie proste.

Mitek nie ma takiego kaloryfera jak ja, a co dopiero jak ściśnięty sznurkiem bożonarodzeniowym wędzony baleronik jak SB :tongue::wink:

Ale bez jajec. Moim zdaniem po prosty chłop się zwiózł na tych kilkunastu bramkach z sobie wiadomych powodów, albo bez powodów, tak sobie i tyle. Dlaczego ? Może powie, może nie :smile:

Na pewno nie traktował tego jako pokazu dla potencjalnych klientów instruktora. Lepsze przejechanie tego "GS" jest prostsze od konstrukcji cepa dla każdego "średniego" instruktora, a nawet poniżej poziomu każdego instruktora.

I nie przejmował się tym tak jak większość nakręcających się tutaj.

Marczello - tak mój syn tez przejedzie zdecydowanie lepiej (choć lat już prawie 13).

Ale chętnie usłyszałbym jakąkolwiek meteorytykę w temacie drugiego filmu - jakie uwagi do "też bez rewelacji" ?

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB napisał: "Nie ma szans żeby osoba otyła jeździła technicznie w stopniu przynajmniej dobrym, bo posiada ograniczenia ruchowe, bo po 3 skrętach z skrętu w skręt brakuje pary, brakuje luftu".

To już wiem czemu mnie bolą nogi i brakuje "pary", kiedy wsiadam na krzesło (wyciąg) o 16:25 (zaczynając o 8:30) :biggrin:. Jestem po prostu za "duży" (na szerokość), o tej porze moi bardziej "wysmukli" koledzy uzupełniają płyny i pukają się w czoło, że mnie się jeszcze chce jeździć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem czemu mnie bolą nogi i brakuje "pary", kiedy wsiadam na krzesło (wyciąg) o 16:25 (zaczynając o 8:30) :biggrin:. Jestem po prostu za "duży" (na szerokość), o tej porze moi bardziej "wysmukli" koledzy uzupełniają płyny i pukają się w czoło, że mnie się jeszcze chce jeździć.

No ale ja nie kwestionuję w ogóle czasu jazdy na nartach przez osoby z nadwagą, tu mam akurat doznania jak najbardziej pozytywne, z "tą" osobą z którą jest mi dane jeździć na nartach jak wcześniej wspomniałem "na co dzień" jeździmy od "deski do deski" czyli od otwarcia do zamknięcia wyciągów i jak nawet idziemy do knajpy to "ta" osoba pierwsza podnosi dupę z krzesła. Również nie kwestionuję prędkości jazdy bo i w tym względzie jest ok, nie jest "ta" osoba bynajmniej ogonem na który trzeba czekać, a wręcz przyznam że jeździ "przodem" i do tego szybko:smile:.

Natomiast to co kwestionowałem to technika, a Ty się do tego co najbardziej istotne nie odnosisz:wink:

Ciekawe dlaczego?:tongue:

:stupid::biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he, bardzo sie cieszę, że dostarczyłem Wam takiego fajnego materiału do zabawy - tez się smiałem. :) :)

Napiszę coś więcej jak będę miał trochę czasu. Niektórzy maja rację, niketórzy wala jak kula w płot. Nie umiem jeździć na tyczkach ale ten przejazd nie jest na to żadnym dowodem - rozwine temat później.

Poniżej na tej samej trasie Kacperion jak miał 9 lat (zawody w zeszłym roku):

wtedy jeszcze mi nie dowalił.

W tym roku niestety wypadł. Popełnił podobny błąd jak Szymek w pierwszym przejeździe tylko, że nie ustał.

Gdyby dojechał z pewnościa by mi dowalił i z tego jestem dumny bo od początku jak go uczyłem.

Reszta to zabawa. :)

Z tego co kojarze to gigantowe

Popatrz na filmik. ;)

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...