Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole snieg w marcu


JohnyB

Rekomendowane odpowiedzi

Johny B jak obiecałem tak piszę.Warunki śniegowe na trasach -tylko i wyłącznie na trasach -b.dobre,Jedynym problemem był dziś wiatr który unieruchomił kilka wyciągów , ale też sprowadził chmury z których przez godzinę posypało.W dolinie nadal bardzo ciepło ale w górach w dzień temperatura oscylowała ok/ 0.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny B jak obiecałem tak piszę.Warunki śniegowe na trasach -tylko i wyłącznie na trasach -b.dobre,Jedynym problemem był dziś wiatr który unieruchomił kilka wyciągów , ale też sprowadził chmury z których przez godzinę posypało.W dolinie nadal bardzo ciepło ale w górach w dzień temperatura oscylowała ok/ 0.

Ufff to dobrze! Ja mam wyjazd do Val Di Sole (marilleva peio madonna i passo tonale) 9 marca, przyjazd na miejsce 11 marca. Jak na razie pocieszam się prognozą http://www.accuweather.com/en/it/peio/216265/daily-weather-forecast/216265?day=6 gdzie od 5 marca ma powrócić zima w Peio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny B jak obiecałem tak piszę.Warunki śniegowe na trasach -tylko i wyłącznie na trasach -b.dobre,Jedynym problemem był dziś wiatr który unieruchomił kilka wyciągów , ale też sprowadził chmury z których przez godzinę posypało.W dolinie nadal bardzo ciepło ale w górach w dzień temperatura oscylowała ok/ 0.
jakie foto? z ciekawości bo te kamery za dużo nie pokazują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, kumpel dostanie urlop w 2 poł marca i możęmy jechać ok 23. W cenie 2000zl znaleźliśmy oferte dojazd autokarem + noclegi w hotelu 3* +wyżywienie HB +ubezpieczenie+rezydenta+transfer na stoki + skipass superskirama do Pejo.

W takiej cenie niestety nic juz nie znalazłęm bo wszystko oscyluje ok 2500 ze ze skipasem , Znalazłęm jescze jeden wyjazd do les2Aplpes za 1500 zł dojazd autokarem + nocleg w apartametach 4os, bez wyżywienia + skipass ktore organizuje Tede Travel

CO byście wybrali ew polecili coś nowego , bo o ile śniegu troche przybrało w VdS o tyle do 23 może znów znikąć bo ocieplenie idzie

Co sądzicie o tym Tede Travel ?

Był ktoś z nimi ? Jakie opinie ?

Edytowane przez JC
Usunięcie linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pojezdzić na nartach to nawet bym się nie zastanawiał i brał L2A. W Pejo za bardzo nie pojezdzisz przede wszystkim z powodu braku infrasruktury. Bedziesz musiał dojechać do Marilevy/Madonny gdzie pewnie bedzie kruchu ze sniegiem lub na Tonale ale to duzo dalej a i ze śniegiem moze być nie lepiej. We Francji jezdzis na duzo wiekszym terenie i wiekszej wysokości. Od lat stosuję zasadę: Włochy / Vai di Sole, Dolomity/ w styczniu ze wzgledu na pewniejszą pogode a Francja wiosną.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, kumpel dostanie urlop w 2 poł marca i możęmy jechać ok 23. W cenie 2000zl znaleźliśmy oferte dojazd autokarem + noclegi w hotelu 3* +wyżywienie HB +ubezpieczenie+rezydenta+transfer na stoki + skipass superskirama do Pejo.

W takiej cenie niestety nic juz nie znalazłęm bo wszystko oscyluje ok 2500 ze ze skipasem , Znalazłęm jescze jeden wyjazd do les2Aplpes za 1500 zł dojazd autokarem + nocleg w apartametach 4os, bez wyżywienia + skipass ktore organizuje Tede Travel

CO byście wybrali ew polecili coś nowego , bo o ile śniegu troche przybrało w VdS o tyle do 23 może znów znikąć bo ocieplenie idzie

Co sądzicie o tym Tede Travel ?

Był ktoś z nimi ? Jakie opinie ?

Zimowe warunki znajdziesz o tej porze roku L2A. Wys. 3600 metrów to gwarantuje.

Zobacz fotki z tego rejonu: https://picasaweb.google.com/103589220870271275116/LesDeuxAlpes?authuser=0&feat=directlink

Biura nie znam, ale Espace Trans z Wa-wy organizuje wyjazd w tym terminie do L2A, a to sprawdzona i solidna firma.

Polecam Ci z ich oferty rezydencję Alba****, nowoczesne i duże apartamenty, oczywiście jak to we Francji położone przy wyciągu oraz trasie co jest wygodniejsze od włoskiego dojeżdżania.

Edytowane przez fanatyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Troche zastanawiająće jest to co tu piszecie. Spedziłem we Włoszech sporo czasu i nie pamiętam, żeby były kiedykolwiek kłopoty ze sniegiem.

Oczywistym jest, że przełom lutego i marca a nawet druga połowa lutego to tam juz pełna wiosna w związku z tym jest ciepło, chodzi sie Tshirtach a miejscowe Panie sadzą kwiatki. Nie przeszkadza to jednak temu, że w górach zazwyczaj panuja bardzo dobre warunki do jazdy . Grunt to dobrze poznac topografie rejonu z uwzględnieniem wysokości i wystawy stoków oraz ich zacienienia. jak sie pomyśli to mozna jeździć cały dzięn nie trafiąjąc na wiosenny miękkisz.

Z pogoda nigdy nic nie wiadomo i to jest rzecz oczywista ale nic na to nie poradzimy. Mialem okazje jeździć wsrodku seoznu na cokołach i jednoczesniena przełomie kwietnia i maja w pólmetrowym świeżaku na Tonale, tak że głowa do góry i nie zawracjacie sobie głowy drobiazgami.

Na nartach jeździmy w górach i śnieg to nie wszystko. Mozna pojechac w rejon gdzie jest 5 metrów in nie pojeździć bo bedzie zagrożenie lawinowe, mgła na dwa metry czy też wichura. Sam gwałtowny opad skutecznie unieruchomi każe centrum.

Nie ma co sie przejmowac czymś na co nie ma się wpływu.

Pozdrawiam serdecznie

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ Grunt to spojrzeć na pokrywę śnieżną, która jest w obecnym sezonie i znacząco odbiega od pozostałych sezonów. W Dolomitach nie ma w tym roku marginesu na jakąś większą odwilż i nie ma to nic wspólnego z tym ile Ty spędziłeś czasu we Włoszek i jakie kwiatki ktoś sadził.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty pod koniec marca w VdS maja specyficzną atmosferę. Nie mozna spodziewać sie w tym czasie siarczystych mrozów ani nawałnic śnieżnych. Raczej pogodnego nieba, jazdy po sztruksie do godz. 10 -11, a potem słońca, słońca i jeszcze raz słońca. Zjazdy po miękkim śniegu (kaszy) są typowe po godz. 13. Typowym jest takze to, że niektóre trasy są już nieprzejezdne. Obecnie w Pejo jest ok 120 cm śniegu. Mam nadzieję że do końca marca go wystarczy, tak samo jak w Tonale, Merilevie i Madonnie. Do tej pory, kiedy tam bywałem, śniegu nie brakowało. Jadę tam i o wszystkim Wam napiszę! Mam nadzieję że o jeżdzie na nartach a nie o spacerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

^^^ Grunt to spojrzeć na pokrywę śniegową, która jest w obecnym sezonie i znacząco odbiega od pozostałych sezonów. W Dolomitach nie ma w tym roku marginesu na jakąś większą odwilż i nie ma to nic wspólnego z tym ile Ty spędziłeś czasu we Włoszek i jakie kwiatki ktoś sadził.

Co to znaczy "pokrywa sniegowa" - chodzi ci o sume opadów czy faktyczne warunki na trasach bo to dwie zupełnie rózne sprawy?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Włoch to przynajmniej ja jade żeby pojezdzic po cały ski areale akurat w tym wątku Val di Sole i to jest ta frajda a po paru stokach to pośmigam sobie w Polsce. Nie mówie o tym jakie tłumy są zazwyczaj na takim stoku i jak szybko ulega rozjechaniu. Ale dla mnie temat VdS zamknięty na ten rok. Moja ekipa stopniała jak włoski śnieg z 9 osób zostały 4 wiec zmieniliśmy punkt docelowy i jedziemy :kierunek TUX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Włoch to przynajmniej ja jade żeby pojezdzic po cały ski areale akurat w tym wątku VdS i to jest ta frajda a po paru stokach to pośmigam sobie w Polsce. Nie mówie o tym jakie tłumy są zazwyczaj na takim stoku i jak szybko ulega rozjechaniu. Ale dla mnie temat VdS zamknięty na ten rok. Moja ekipa stopniała jak włoski śnieg z 9 osób zostały 4 wiec zmieniliśmy punkt docelowy i jedziemy :kierunek TUX :)

I bardzo dobry wybór. Narciarstwo uprawia się w zimowych warunkach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji w podobnej cenie : 800-1000 zł , nocleg + transport

Który z ośrodków hoteli, rezydencji polecicie w terminie po 23 marca, gdzie są trasy dobrze przygotowane i dobre warunki narciarskie, lekki mróz,

Vars Rezydencja: Hameau des Rennes ****

Vars Rezydencja: Albane ****

Orcieres Merlette Rezydencja: Le Chalet d'Orcieres ***+

SESTRIERE Rezydencja: Club Palace 1 & 2 *** +

PRALOUP"Rezydencja: Le Hameau de Praroustan ***+

Val Cenis Rezydencja: Les terrasses de Termignon ***+

Val Frejus Rezydencja: Chalets du Thabor ***

Serre Chevalier Rezydencja: Aigle Bleu ****

Puy Saint Vincent Rezydencja: Dame Blanche ***+

Montgenevre Rezydencja :Le Hameau des Airelles ****

Les 2 Alpes Rezydencja: Les Residences **+

Les Orres Rezydencja: Le Parc des Airelles ***+

Alpe d'Huez Rezydencja: Ecrin d'Huez **+

Les Arcs Rezydencja: Roc de Belle Face ****

Val Thorens Rezydencja: Temples du Soleil ***

Les Menuires Rezydencja: L'Oree des Pistes **+ / La Biellaz **+

Orelle Rezydencja: Le Hameau des Eaux d’Orelle ***+

LA PLAGNE - PARADISKI" Rezydencja: Wengen ****

Tignes Rezydencja: Grand Motte ***

La Rosiere Rezydencja: Balcons de la Rosiere ****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji w podobnej cenie : 800-1000 zł , nocleg + transport

Który z ośrodków hoteli, rezydencji polecicie w terminie po 23 marca, gdzie są trasy dobrze przygotowane i dobre warunki narciarskie, lekki mróz,

Vars Rezydencja: Hameau des Rennes ****

Vars Rezydencja: Albane ****

Orcieres Merlette Rezydencja: Le Chalet d'Orcieres ***+

SESTRIERE Rezydencja: Club Palace 1 & 2 *** +

PRALOUP"Rezydencja: Le Hameau de Praroustan ***+

Val Cenis Rezydencja: Les terrasses de Termignon ***+

Val Frejus Rezydencja: Chalets du Thabor ***

Serre Chevalier Rezydencja: Aigle Bleu ****

Puy Saint Vincent Rezydencja: Dame Blanche ***+

Montgenevre Rezydencja :Le Hameau des Airelles ****

Les 2 Alpes Rezydencja: Les Residences **+

Les Orres Rezydencja: Le Parc des Airelles ***+

Alpe d'Huez Rezydencja: Ecrin d'Huez **+

Les Arcs Rezydencja: Roc de Belle Face ****

Val Thorens Rezydencja: Temples du Soleil ***

Les Menuires Rezydencja: L'Oree des Pistes **+ / La Biellaz **+

Orelle Rezydencja: Le Hameau des Eaux d’Orelle ***+

LA PLAGNE - PARADISKI" Rezydencja: Wengen ****

Tignes Rezydencja: Grand Motte ***

La Rosiere Rezydencja: Balcons de la Rosiere ****

W takiej kolejności:

Val Thorens Rezydencja: Temples du Soleil ***

Les Menuires Rezydencja: L'Oree des Pistes **+ / La Biellaz **+

Tignes Rezydencja: Grand Motte ***

LA PLAGNE - PARADISKI" Rezydencja: Wengen ****

Les Arcs Rezydencja: Roc de Belle Face ****

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...