Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole snieg w marcu


JohnyB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do tych co byli w tym rejonie lub maja jakieś dokładniejsze info w sprawie warunków śniegowych.A dokładniej czy są szanse żeby w tym sezonie utrzymał się śnieg na stokach do fre ski.Z tego co można znalezć w necie to śniegu jest tam teraz bardzo mało a to jeszcze ponad miesiąc czasu do wyjazdu.Troszkę się obawiamy czy będzie po co jechać jeżeli teraz jest go w górach 60cm a w dolinach 20cm i ciągle ubywa,a na nowe porządne opady się nie zanosi.Co o tym sadzicie?:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w marcu kilka lat temu i było... letnio, bardzo letnio... w dzień temperatury dochodziły do 16 st, a nocą spadały od +4, do 11 da się pojeździć a potem katastrofa w takich warunkach. W tym roku jest tam śniegu wyjątkowo mało i jak będzie ciepło to na trasach zacznie się robić po prostu czarno.

A możliwy jest każdy scenariusz, od tego który opisuję powyżej, po taki z permanentną zimą, mrozem i doskonałymi warunkami.

Co ja bym zrobił?

Nie twierdzę że bym tam nie pojechał, na pewno bym nic nie bukował na dzień dzisiejszy, bo po co, jak będzie widać że jest tam zima to siadam i jadę tam, a jak jej tam nie widzę to jadę do Austrii, bo w Austrii jest tyle śniegu że w marcu go na pewno nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa :laughing:

Zwłaszcza że te freeski to czasem lipaaaaaaaa

W terminie marcowym mozna spokojnie znaleźć w miarę tanie spanie plus skipas i wychodzi na to samo :eek: lub lepiej :cheerful:

Ja wybieram się 24.04 i sam jeszcze nie wiem gdzie , zerknę na pogodę warunki i w drogę :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie z tym śniegiem lipa a część ekipy uparła się na te włochy i już.Co do terminu to ogranicza nas wcześniej zaplanowany urlop na drugą połowe marca.Osobiście jestem za wyborem Austrii, przynajmniej w tym sezonie tak słabym śniegowo.Dokładniej mam namyśli Zillertal Arena, no ale jestem niestety w mniejszości.Narazie wstrzymaliśmy się z rezerwacją ale co niektórzy już naciskają i to własnie na Val di Sole lub Livigno.Byliśmy w Valdi już kiedyś no ale śniegu było o wiele więcej to nie musieliśmy się o to martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część grupy się uparła na to miejsce bo chce zabrać znajomych i pokazać im je,chodzi też o to ze jest to teren w którym nie trzeba jeżdzic samochodem tylko stawiasz go pod kwaterą i odpalasz na wyjazd.Niestety ci znajomi bardzo mało czasu lub wcale poświecają na "studiowanie" sytuacji pogodowo śniegowej.Zaczyna mnie irytować ta cała sytuacja dla mnie nie jest problemem gdzieś podjechać wcale że jadę moim samochodem no ale całej "bandy" wlec za sobą na siłę nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro jedziesz swoim samochodem to jedź sobie sam tam gdzie jest śnieg, a oni niech sobie jadą tam gdzie sole, ja to w ogóle nie rozumiem takich stadnych wyjazdów, z doświadczenia wiem że w 4 to się jeszcze da razem jeździć na narach, dość dobrze się jeździ w 2, a najlepiej samemu:smile:.

Po prostu podziękuj mi że Ty jednak w tym roku na Austrię.

Urlop zaplanowany nie ma tu nic do rzeczy, w tym terminie dzień przed wyjazdem coś z domu sobie klepniesz, albo na miejscu i nie ma takiej opcji że nie znajdziesz nic do mieszkania:rolleyes::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wyjazdy jezdziliśmy w 4rech i to była dobra opcja w tym roku miała być grupa 9 osób i już problemy.Jeden kumpel jest tego samego zdania co ja , drugiemu to wszystko obojętne bo chce pojezdzić z trzecim będzie problem bo on "zawsze musi mieć racje"(taki typ).Z tym pierwszym już doszliśmy do wniosku że w następnym sezonie nie patrzymy na innych tylko jedziemy tam gdzie chcemy i basta, a w tym no cóż poczekamy zobaczymy albo będę mieć znajomych albo udany urlop :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te obawy o śnieg w marcu. Raczej należy bać sie o pogodę. Niby 2/3 roku jest tam słonecznie i ze statystyki wynika, że przy tygodniowym pobycie, 4 dni będziemy mieli słońca. Mnie zdarzyła się kiedyś pochmurna pogoda z deszczem w ostatnim dniu ( o mgle nie wspomnę). Ale np. w zeszłym roku, cały tydzień lampa! W nocy mróz trasy zmroził, gdzieś do godz.11 był sztruks, pózniej zaczynało robić się miękko, a po 14, bardzo miekko. Tu moja rada, trzeba wziąć jakieś szersze narty na gorsze warunki. Trudno w "kaszy" śmigać na krótkich slalomkach. Ale to słoneczko! Wiem, rozleniwia! Ze śniegiem zawsze nie było wiekszych kłopotów. Jak pamietam, jeden raz kiedy byłem w okresie Free ski, niektóre trasy były zamkniete (te bez sztucznego śnieżenia)- np. Alpino w Tonale. Co sie zaś tyczy cen, ja w tym roku jadę za 210 ojro ze skipasem Superskirama- czyli na cały region. Nigdy w Austrii nie udało mi się za taką kasę wynająć "apartman" ze skipasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz niezły pasztet Johny. Tak jak pisał SB, grupa powyżej 4 osób to czasem niezła rzeźba na nartach, ogólnie kombinacje logistyczno-charakterologiczne. Co do VdS, to bym sobie darował, też*chodziły mi Włochy po głowie na marzec, ale z tym śniegiem to porażka. Pewnie będzie tak jak w grudniu, pojechał kuzyn do VdS. Pytam się jak było - „no fajnie, tylko chodziło 20 % tras, kolejki przy wyciągach jak w PRL po papier toaletowy, dookoła tras łąki” :-) Szkoda kasy dla paru widoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejki to są do kolejki linowej na Groste w Madonnie. Poza tym,prawie zawsze są kolejki na początku sezonu w pierwszy weekend tzw. ski startu. Włosi mają 8 grudnia dzień wolny (święto) i jak wypada np. w piątek, to się ich zjeżdża na weekend sporo. Spragnieni śniegu walą na stoki. W marcu natomiast, mimo bardzo wielu Polaków, Czechów, Słowaków i nie wiem kogo, kolejek jakoś nie uświadczyłem. Ale dobrze, w tym roku brak będzie śniegu. Będą łąki, tak jak Solden, gdzie będąc kiedyś w marcu, z bidą dało się zjechać po kamieniach do samego dołu, na parking. Po tym doświadczeniu wracałem gondolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok śniegu jest w tym roku bardzo mało dlatego chciałem zapytać jak to teraz wygląda na miejscu.Obserwuje kamerki i opady od bardzo dawna i kiepsko to wygląda narazie ratują całą sytuacje niskie temperatury ale marzec to marzec może być i +20 po południu. Wtedy te 60cm to w tydzień spłynie a na sam dól to i tak tylko gondolkom się zjedzie i cały urok tego kompleksu szlag trafi nie wspominajac o całym biadoleniu szanownej kompaniji.Na razie będę przeciągąć ile się da a potem trzeba będzie decydować narazie dzięki za rady.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
może dokładnie Ci nie odpowiem jak w Dolinie Słońca ale dzisiaj jak ok 16 ,przyjechałem do v di Fiemme to były 22 stopnie.Oczywiście +.Ale ze śniegiem podobno wszystko ok,Jutro osobviście sprawdzam więc napiszę.

Faktycznie ciepło jest :

http://www.meteotrentino.it/dati-meteo/stazioni/sintesi-dati-staz.aspx?id=177&staz=T0367

Dzisiaj w Cavalese , max 18.4 st.

Źleeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy Val di Sole? To jest ogromny region...

Jeśli Madonna, Marileva-Folgarida to ryzyko jest ogromne, bo śniegu przez całą zimę było bardzo mało,a w marcu to wszystko zacznie płynąć. Teraz jest tam od 25 cm do 60 cm śniegu: to jest nic.

Tonale (i jego okolice np. Pejo Fonti) jest wyżej i jest więcej śniegu od 55 do 330 cm, no i jest tam lodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..macie jakieś przepowiednie na ostatni tydzień marca? ryzykować czy darować sobie Val di Sole?

Mamy! Trzeba zabrać rower oraz narty wodne :stupid:

"W sobotę rekord ciepła padł w Turynie, gdzie zanotowano 24 st. Celsjusza"

Całość--->http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/po-rekordowej-zimie-rekordowa-wiosna,36616,1,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy! Trzeba zabrać rower oraz narty wodne :stupid:

"W sobotę rekord ciepła padł w Turynie, gdzie zanotowano 24 st. Celsjusza"

Całość--->http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/po-rekordowej-zimie-rekordowa-wiosna,36616,1,0.html

Fanatyk sieje wrogą propagandę :biggrin:

A wiecie dlaczego?...

Bo on juz w tym sezonie w alpach był i mu żal, że ktoś ma to dopiero przed sobą :tongue:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo.

Byłem w marileva/Madonna z 5 razy.

Zawsze był śnieg, czasami na dole do 1200 m nie było, ale u góry gondolek sie już jeździło. W madonnie na groste na pewno będzie, może byc gorzej na stronie pułudniowej, tam gdzie moja ulubiona trasa Tre

Pozdrawiam, życzę śniegu

bormiodw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze był śnieg, czasami na dole do 1200 m nie było, ale u góry gondolek sie już jeździło. W madonnie na groste na pewno będzie, może byc gorzej na stronie pułudniowej...

Pewnie że na Groste będzie, a i wszyscy do tego śniegu tam przyjadą:stupid:, będzie można fajnie pyszczek w kolejce stojąc opalić:applause:.

Nie jedzie się do Afryki(czytaj włochy) na narty w lecie9czytaj marzec), no chyba że dzisiaj jest np. 10 marzec i patrzę że tam jest zima to jadę, raz byłem tam w lecie(marcu) i więcej razy bym się nie odważył:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...