Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 2012/13


Rekomendowane odpowiedzi

Tina na osłodę z tej porażki zdobyła małą kulke za GS, odbije sobie dzisiaj zwycięstwem w SL przed swoją publiką.

No właśnie próbuję tę informacje zgłębić na stronce FIS z wynikami.

Tina zasugerowała na Faceksiążce że ma globa w GS a tymczasem tabelka na stronce pozostawia inną opcję:

MAZE Tina 620

ZETTEL Kathrin 382

FENNINGER Anna 335

Do końca zostały 3 GS więc wystarczy, że Tina wyleci ze wszystkich trzech, a Anka albo Kasiunia wszystkie trzy wygra. Oczywiscie na temat prawdopodobieństwia takich wydarzeń mażnaby polemizować... ale opcja taka jest.

Chyba że czegoś nie kumam.

GRATULACJE dla Maćka!!!

Nie ma co się silić na złosliwości dotyczące tego, że zajął miejsce 9/10 tylko należy powiedzieć, że...

ta superkombinacja była tak trudna, że wiekszość Super-Gladiatorów nie podołała trudom tych tras i wylecieli...

A Maciek znalazł się w Elicie 10 najlepszych :)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

że jest wspaniała

że jest najlepsza

i że tak będzie to ja wiedziałem już w listopadzie!

:tongue:

:rolleyes:: ...jak w podstawówce...:stupid:

Żeby była jasność - ja też Jej kibicuję, bo Dziołcha wykonała kawał dobrej roboty i sporo poświeciła (np. swoją figurę :) ) żeby osiągnąć to kim teraz jest. Życzę Jej żeby zdobyła tę kulkę, ale na dzień dzisiejszy sprawa jest nierozstrzygnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TINA wspaniała, nadal świetnie jeździ i twarda głowa.

Oby dojechała w całości do MŚ w Schladming.

Hirscher też super chociaż dla mnie za krótki i dlatego jeździ mu się łatwiej, bo nisko środek ciężkości.

Natura pomaga, co innego Svindal i Kostelić (ci muszą potrenować :laughing:), ale prawdziwi faceci.

ALE: niesamowita to jest konfiguracja stoku w Kitz, zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej pofałdowane wszystko co się da. I przejazd ustawiał Francuz i na dużym spadku po wypłaszczeniu ustawił vertical, przejechać to na pełnej prędkości to już szacun.

Obejrzeć I.Curtoni w budce startowej BEZCENNE :wink:

I tylko jak zawsze komentarz po włosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli został dobrze odblokowany. :applause:

Chodzą słuchy że to robota Arnolda Schwarzeneggera:eek:

Ale nie ważne przedsięwzięte środki, ważny skutek!

Brawo Maciek!:smile: i pamiętaj że to ja podpowiadałem chłopakom co zrobić żeby te Twoje nartki nie wypadały z wielkim hukiem z tej komory do wygrzewania.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znaczy, że sprawa kulki za GS jest nierozstrzygnięta...

Chodzi o rachunek prawdopodobieństwa. A tu jest na 96.7% :applause:.

Ja też walczę o swoją kulkę, mam 3 starty i 3 zwycięstwa i już powoli zaczynam świętowanie.

Tina jako słowiańska dusza myślę, że robi to samo :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy że to robota Arnolda Schwarzeneggera:eek:

Ale nie ważne przedsięwzięte środki, ważny skutek!

Brawo Maciek!:smile: i pamiętaj że to ja podpowiadałem chłopakom co zrobić żeby te Twoje nartki nie wypadały z wielkim hukiem z tej komory do wygrzewania.

No to nie wiem w takim razie czy to dobry pomysł, w Lindsy się zmieści w Maćka raczej nie.

W takim razie mam inny koncept na punktowanie Maćka w PS, może by się FIS zgodziło żeby startował w babkami:stupid:.

Zauważyłem SB że masz kobiecy umysł i często zmieniasz zdanie:confused:: O Maćku Bydlińskim którego umiejętności nie umiesz docenić, ustawiasz się ze swoimi frazesami jak wiatr zawieje:biggrin: Powinniśmy trzymać kciuki za niego nie tylko wtedy gdy ma dobre wyniki ponieważ to jedyny polak który liczy się w Pucharze Świata:cool:: .

BRAWOOOOOO Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem SB że masz kobiecy umysł i często zmieniasz zdanie:confused:: O Maćku Bydlińskim którego umiejętności nie umiesz docenić, ustawiasz się ze swoimi frazesami jak wiatr zawieje:biggrin: Powinniśmy trzymać kciuki za niego nie tylko wtedy gdy ma dobre wyniki ponieważ to jedyny polak który liczy się w Pucharze Świata:cool:: .

BRAWOOOOOO Maciek

Nie za bardzo jest za co trzymać kciuki, bo te jego starty są zupełnie sporadyczne i niszowe, no ale jeśli już startuje to oczywiście trzymam za niego:rolleyes::

Jak żeś to powiedział?

"liczy się w PŚ":stupid:

A to dobre!:biggrin:

Zdarza się że startuje, a nie liczy się:tongue:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo jest za co trzymać kciuki, bo te jego starty są zupełnie sporadyczne i niszowe, no ale jeśli już startuje to oczywiście trzymam za niego:rolleyes::

Jak żeś to powiedział?

"liczy się w PŚ":stupid:

A to dobre!:biggrin:

Zdarza się że startuje, a nie liczy się:tongue:

Maciek Bydliński jest młody więc jeszcze wszystko przed nim. :applause: Gdyby miał zaplecze trenerskie oraz sprzętowe jak najlepsze timy Pucharu Świata to i wyniki byłyby lepsze :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy że to robota Arnolda Schwarzeneggera:eek:

Ale nie ważne przedsięwzięte środki, ważny skutek!

Brawo Maciek!:smile:

Wpisując się w tę poetykę mogę powiedzieć że gdyby Arni w swoim obcisłym różowym kombinezonie stanął w bramce startowej za Maćkiem to chłopak zrobiłby Streife w dół i spowrotem spokojnie mieszcząc się w czasie Dominika Parisa :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ to jedyny polak który liczy się w Pucharze Świata:cool:: .

Z całym szacunkiem SPEEDTBI ale ...

Ja zawsze ściskam kciuki za każdego polskiego sportowca w każdej dyscyplinie sportu. Zwłaszcza za tych, którzy dają z siebie wszystko.Trzeba jednak realnie oceniać sytuację. Twoje zdanie sugeruje, że Polaków w zawodach alpejskiego Pucharu Świata występuje iluś tam, a Maciej Bydliński realnie walczy o sukcesy. A tak nie jest!!! Choć wszyscy chcielibyśmy żeby było inaczej! Tymczasem udział polskich alpejczyków w zawodach najwyższej rangi to od dłuższego już czasu pewna egzotyka. Czy tego chcemy czy nie. My tam nie odgrywamy nawet drugoplanowych ról! Przykre to zważywszy na fakt jak wielkim zainteresowaniem cieszy się w naszym kraju uprawianie narciarstwa na amatorskim poziomie. A przecież kiedyś było inaczej!

Gdyby miał ........................................

Ale nie ma! I moim zdaniem jest to trochę błędne koło. Nie ma zaplecza bo go nie widać na arenie międzynarodowej, a jak go nie widać to zaplecza nie będzie. Trudno mi powiedzieć jaki jest "plan" rozwoju talentu Macieja Bydlińskiego? I kto go ma? I czy w ogóle ktoś go ma? Z samym zawodnikiem włącznie. Ale wydaje mi się, że podstawą są starty w alpejskim Pucharze Świata i rywalizacja z najlepszymi. Im więcej tym lepiej. Bo do czego ma doprowadzić start w 2 czy 3 zawodach w sezonie? Do nagłej eksplozji niesłychanego talentu?! Takich cudów nie ma! Tu się liczy tytaniczna praca! Talent owszem też. Ale praca to podstawa. Inna rzecz, że uprawianie sportów zimowych na profesjonalnym poziomie w tym kraju jest niezwykle karkołomnym zadaniem. Trzeba mieć ogromną dozę samozaparcia i wytrwałości. Kto może liczyć na wsparcie PZN? Justyna Kowalczyk? Może jeszcze kadra A skoczków i to wszystko. A narciarstwo alpejskie w PZN obecnie nie jest żadnym priorytetem! :frown::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak mi się nie pomyliło, poszukaj na sieci i zobaczysz , że czesto słuchawki maja w uszach podczas treningów szybkosciowych, stąd pojawia się moje pytanie odnośnie zawodów...

Podczas treningu to inna sprawa, służy to im do kontaktu z trenerami, no bo po to ich mają, ale podczas zawodów po co by mieli mieć i z jaką bazą się by mieli kontaktować:confused::, nie ma żadnej bazy, a trenerzy generalnie porozrzucani są po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa newsy ze świata pucharowego:

-po upadku na treningu w Kitz karierę postanowił zakończyć Andrej Jerman jedyny Słoweniec, który wygrał zjazd w PŚ

-mamy listę startową do City Event w Moskwie i tam wybiera sie niewielu zawodników z czołówki, jednak przelot tuż przed MŚ wystraszył nieco kandydatów do startu:

WCSL SL Ladies

Tina Maze SLO

Mikaela Shiffrin USA

Frida Hansdotter SWE

Veronika Velez Zuzulova SVK

Tanja Poutiainen FIN

Christina Geiger GER (replaces Maria Hoefl-Riesch)

Carmen Thalmann AUT (replaces Kathrin Zettel)

Bernadette Schild AUT (replaces Schild Marlies)

Maria Pietilae-Holmner SWE

Michaela Kirchgasser AUT

Brittany Phelan CAN (replaces Erin Mielzynski)

Anna Sorokina RUS (Wild card)

WCSL Overall Ladies

Nicole Hosp AUT (replaces Anna Fenninger)

Lena Duerr GER (replaces Viktoria Rebensburg)

Alexandra Daum AUT (replaces Elisabeth Goergl)

Wendy Holdener SUI (replaces Lara Gut)

WCSL SL Men

Marcel Hirscher AUT

Felix Neureuther GER

Andre Myhrer SWE

Ivica Kostelic CRO

Wolfgang Hörl AUT (replaces Mario Matt)

Manfred Moelgg ITA

Fritz Dopfer GER

Jean-Baptiste Grange FRA (replaces Alexis Pinturault)

Stefano Gross ITA

Manuel Feller AUT (replaces Manfred Pranger)

Jens Byggmark SWE

Alexander Khoroshilov RUS (Wild card)

WCSL Overall Men

Leif Kristian Haugen NOR (replaces Aksel Lund Svindal)

David Chodounsky USA (replaces Ted Ligety)

Reinfried Herbst AUT (replaces Hannes Reichelt)

Truls Johansen NOR (replaces Kjetil Jansrud)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wtorek 29.01.2013 16:45-19:00 Moscow - Parallel transmisja w Rai Sport1, retransmisja w ES2 22:15-23:15

A wracając do Tiny i jej Kulki za GS

No to znaczy, że sprawa kulki za GS jest nierozstrzygnięta...

Z tego co gdzieś czytałem wynika że za MŚ są tyko FIS punkty a nie punkty do klasyfikacji pucharowej-tak więc sprawa jasna-Tina jak sama napisała już ją ma-a dziewczyna jak wiemy zna się na swojej robocie jak nikt :smile:

G R A T U L A C J E Tina!!!

Edytowane przez Rush
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie - w regulaminie FIS doczytałam się tylko na temat FIS punktów z MŚ, a o punktach do klasyfikacji nic nie znalazłam... Ale z drugiej strony kalendarz pucharu świata:

http://www.fis-ski.com/data/document/1213ladies_november12.pdf

uwzględnia MŚ, co sugerowałoby że MŚ wliczają się do PŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas treningu to inna sprawa, służy to im do kontaktu z trenerami, no bo po to ich mają, ale podczas zawodów po co by mieli mieć i z jaką bazą się by mieli kontaktować:confused::, nie ma żadnej bazy, a trenerzy generalnie porozrzucani są po trasie.

Sławek "kontakt z bazą" to była przenośnia, nie miałem na myśli żadnej bazy, oczywiście chodziło mi o trenerów, ale co zawodnikowi da krzyk trenera przy 150 km/h, dlatego śłuchawka w małżowinie usznej nie byłaby złym rozwiązaniem, oczywiście krótkie, szybki info, ze jedziesz z przewaga xxx lub stratą yyy. O to mi chodziło, wydaje mi sie, że w obecnych czasach nie ma problemu technicznego z takim urzadzeniem, kwestia czy jadąc z predkością sporo ponad przecietną nie powoduje to w pewien sposób dekoncentracji zawodnika, ale nie wiem, dlatego zapytałem się o to w tym wątku. Jest wiele dyscyplin w których takei rozwiązania mają miejsce, nie mowie o f1 gdzie kierowca ma możliwośc normalnej rozmowy ze stajnia, ale np kolarstwo, gdzie mimo, że wóz techniczny jest w pobliżu, trenerzy na trasie porozstawiani, a mimo to grupa ma możliwość wysłuchania jaka ma przewage ucieczka.. sratatata. Wydawałoby mi się, że takim downhillowcom tez mogliby przekazywać info podczas zjazdu. Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziom10 rozumiem Twoja intencję ale jednak ja też uważam że w narciarstwie to bez sensu gdzies przejazd trwa w okolicach 2min a róznice na mecie są do setnych sekundy. Wg mnie za szybko sie wszystko dzieje podczas przejazdu jeszcze np na takim zjezdzie w Kitz gdzie zawodnicy walczą o to żeby na dziurze/nierówności/skoku utrzymać się w linii przejazdu.. jestem zdania że nie ma na to czasu! W kolarstwie ok, etap trwa parę godzin, można zmienić taktykę np, ale w zjezdzie? taktyka jest jedna, jak najszybciej, w dobrej linii do mety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie - w regulaminie FIS doczytałam się tylko na temat FIS punktów z MŚ, a o punktach do klasyfikacji nic nie znalazłam... Ale z drugiej strony kalendarz pucharu świata:

http://www.fis-ski.com/data/document/1213ladies_november12.pdf

uwzględnia MŚ, co sugerowałoby że MŚ wliczają się do PŚ.

Na pewno, tak było 2 lata temu w Garmisch, wystarczy sprawdzić ile zyskał w Pucharze Innerhofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...