Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tani karnet sezonowy w Tyrolu, ale jest jedno ale...


JurekByd

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon narciarski 2011/2012 można już raczej uznać za skończony-trzeba już pomału robić przymiarki do przyszłorocznej sezonówki-wiem,że wiele osób ujeżdżających w tym roku Salzburgerland przymierza się do odwiedzenia Tyrolu.Oprócz normalnego Tirol Snow Card za ponad 600 e jest jeszcze fajna,dużo tańsza opcja - FREIZEIT TICKET - http://www.freizeitticket.at/freizeitticket-tirol/bergbahnen.html ,który obejmuje kilkanaście tyrolskich stacji narciarskich + korzystanie z basenów,lodowisk oraz nocnej jazdy na nartach-jest ważny 365 dni ,czyli również latem i kosztuje jedynie 349 e dla dorosłego i 40 e dla dziecka.Wszystko pięknie,ale jest jedno ale. Nie wiem,jak to się ma do równości wszystkich obywateli UE,ale karnet ten jest dostępny tylko dla osób zameldowanych lub zatrudnionych w Tyrolu,studentów,uczących się w Innsbrucku itd. Może ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć ten temat ? Może jakoś się da....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje że ten karnet nie obejmuje żadnego lodowca ?

Na stronie niestety wszystko po Niemiecku.

Lodowca co prawda nie obejmuje,ale w Obergurgl-Hochgurgl można jeździć od połowy listopada do 1 maja,więc prawie cały sezon zimowy jest objęty tym karnetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć ten temat ? Może jakoś się da....?

Wynajmiemy kawalerkę w Tyrolu i zameldujemy się tam wszyscy, to wyjdzie czynszu po jakieś parę naście centów od głowy:biggrin:, a jak się kasztany zorientują to będziemy sławni:stupid:, powiedzą o nas w radiu, napiszą w gazetach, pokażą w TV:applause:.

A od next sezonu przy karnecie całosezonowym zaświeci *, a pod spodem będzie wyjaśnienie do tej gwiazdki: "tym z korzeniami PL nie sprzedajemy":biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajmiemy kawalerkę w Tyrolu i zameldujemy się tam wszyscy, to wyjdzie czynszu po jakieś parę naście centów od głowy:biggrin:, a jak się kasztany zorientują to będziemy sławni:stupid:, powiedzą o nas w radiu, napiszą w gazetach, pokażą w TV:applause:.

A od next sezonu przy karnecie całosezonowym zaświeci *, a pod spodem będzie wyjaśnienie do tej gwiazdki: "tym z korzeniami PL nie sprzedajemy":biggrin:

No to, do DZIEŁA!!!:biggrin:

Może być zabawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to sie nie do konca podoba (bo nie jestem Tyrolczykiem :wink: ). Pamietam jak kiedys w poczatkach demokracji bylo w Czechach, lokalesi kupowali benzyne normalnie za korony a obcy musieli kupowac specjalne talony za dolce oczywiscie po bardzo niekorzystnym kursie i tylko nimi mogli placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karnet ten jest dostępny tylko dla osób zameldowanych lub zatrudnionych w Tyrolu,studentów,uczących się w Innsbrucku itd.

Czyli chcą "zmusić" miejscowych do korzystania z miejscowych stoków... ciekawa strategia... :)

Pomysł SB jak z raju :)

Możemy jeszcze poświęcić jakiegoś kawalera albo pannę i wydać za Tyrolczyka :) Przy okazji byłaby meta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz normalnego Tirol Snow Card za ponad 600 e

dla Tyrolczykow nawet 460E :)

jest jeszcze fajna,dużo tańsza opcja - FREIZEIT TICKET - http://www.freizeitticket.at/freizeitticket-tirol/bergbahnen.html ,który obejmuje kilkanaście tyrolskich stacji narciarskich + korzystanie z basenów,lodowisk oraz nocnej jazdy na nartach-jest ważny 365 dni ,czyli również latem i kosztuje jedynie 349 e dla dorosłego i 40 e dla dziecka.

jest duzo lepsza opcja Tirol Regio Card http://www.tirol-regio.at/ . Za 359E (w przedsprzedazy) masz 32 osrodki w tym 4 lodowce.

Wszystko pięknie,ale jest jedno ale. Nie wiem,jak to się ma do równości wszystkich obywateli UE,ale karnet ten jest dostępny tylko dla osób zameldowanych lub zatrudnionych w Tyrolu,studentów,uczących się w Innsbrucku itd. Może ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć ten temat ? Może jakoś się da....?

a no tak ma sie do rownosci ze zawsze mozesz przeniesc sie do Tyrolu ewentualnie popracowac jak i pouczyc sie. Wiem ze punkt widzenia zalezy... ale osobiscie uznaje to przejaw dbania o obywateli a nie dyskryminacji.

pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak ma sie do rownosci ze zawsze mozesz przeniesc sie do Tyrolu ewentualnie popracowac jak i pouczyc sie. Wiem ze punkt widzenia zalezy... ale osobiscie uznaje to przejaw dbania o obywateli a nie dyskryminacji.

pozdro 4 all

Miodzio.

A nie masz ewentualnie potrzeby zameldowania czasowego u siebie kilku rodaków ? :biggrin:

Pozdro 4U :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz ewentualnie potrzeby zameldowania czasowego u siebie kilku rodaków ? :biggrin:

tylko kilku? mysle ze znalazlo by sie wiecej chetnych :) przez co kilku statystykow w magistracie wpadlo by w oslupienie po analizie liczby mieszkancow IBK :)

a tak na powaznie czasowka nie wchodzi w gre i musi to byc glowne miejsce zamieszkania :(

pozdro 4u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...