Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bormio Casa Betty


klakia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Od dawna przeglądam forum, ale dopiero niedawno się zarejestrowałem. Do tej pory jeździłem w Czechach (Pec) oraz oczywiście w Polsce (Jurgów, Białka, Spytkowice, Mosorny). Wybieram się razem ze znajomymi do Włoch. Chcemy już teraz rezerwować noclegi. Czy ktoś z Was mieszkał w Bormio w Casa Betty na via Funivia. Cenę mam OK (8 osób - 800 E). Zdjęcia i opis ok, ale jak jest w praktyce? Będę wdzięczny za opinie jeśli ktoś tam mieszkał. Niestety na forum nie znalazłem żadnej opinii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpow. Sprawdzając inne oferty w necie i biurach cena wydaje się dla mnie ok. Pewnie tuż przed wyjazdem trafiłbym trochę taniej ale wyjeżdżam w grupie, która chce już mieć rezerwację, ze względu na konieczność rezerwacji urlopów. Więc zarezerwowałem i wpłaciłem zaliczkę. Patrząc na mapę wynika, że do wyciągu jest ok. 250 m., czy to miałeś na myśli pisząc o korzystnym położeniu? jakieś inne wskazówki i porady na pobyt w Bormio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, odległość od kabiny jest nieduża (od centrum też). Będąc w Bormio warto moim zdaniem wykupić karnet na całą Valtellinę i przetestować również Santa Caterinę, Ogę z Isolaccią oraz oczywiście Livigno. W samym Bormio warto też, jak się uda, skorzystać z term, chociaż nigdy nie zdążyłem tam dotrzeć. Przy planowaniu dojazdu (a później wyjazdu) do Bormio wziąć pod uwagę czasy otwarcia dla obu kierunków ruchu w tunelu Munt la Schera, bo szczególnie przy wyjeździe w sobotę można się naciąć i czekać do wieczora.

Edytowane przez Bogdan B-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze:

- przy pierwszym wjeździe do tunelu kupić bilet w obie strony, bo to taniej niż w każdą z osobna

- uważać przy zakupach w Livigno, bo przy wyjeździe w obie strony (tzn i do Bormio, i przy powrocie do Szwajcarii) potrafią kontrolować alkohol i papierosy

- mieć łańcuchy i umieć je założyć, bo szczególnie przy powrocie, jeśli akurat sypnie, może być kłopot z dojazdem do Livigno, czyli ze zdążeniem rano do tunelu

Ale myślę że pogoda nie będzie płatać figli, w zimie w Lombardii zwykle świeci słońce::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Właśnie wróciłem z Bormio.

Polecam ten pensjonat, wszystko było lepiej niż w opisie. Jeśli ktoś ma ochotę pojeździć w Bormio i okolicy to u Betty można tanio zamieszkać.

A przejazd przez granicę bardzo ciekawy. Gruntowne kontrole tylko samochodów czeskich, polskich aut nie widziałem żeby kontrolowali. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...