Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamery Sportowe - nagrywamy na stoku - co, czym, jak i dlaczego!


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tym

http://www.group-shop.pl/okulary-przeciwsloneczne-kamerka-p-105.html

Na gruponie jest za 129 + 20 przesyłka. Syf czy może warto spróbować się pobawić za ta cenę?

Syf i tyle w temacie a z ceną też poszaleli pierwsza lepsza oferta z Aledrogo wychodzi taniej a jak się już upierasz przy zakupie to Ci mogę odsprzedać za 70 zeta w cenie przesyłka ale bez gwarancji już, sprawny badziew.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jedną rzeczą Panowie się nie zgodzę. Robiłem testy Ghosta z GoPro 3 i Sony - parametrowo kamerki są podobne, Drift miał tylko minusa że nie kręci w 120 klatkach przy 720p (ta opcja dostępna jest w rozdzielczości WEGA). Tak czy innaczej, chodź test wyszedł podobnie to Sony mocno górowała przy słabym świetle - a dla mnie to jest bardzo wazne. Bo niestety z tym naszym słoneczkiem podczas zimy bywa różnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, przy słabym świetle w Ghost jest sporo szumu, przy czym słabe światło to nagranie np. wieczorem przy sztucznym świetle. W pochmurne dni nie zauważyłem pogorszenia jakości. SnowBeast, rozpracowywałeś Sony- czy jest dostępne montowanie Soniaka do kijka? Czy Sony ma 60 klatek przy 1080p (tego mi brakuje w Drifcie) ?

KD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot i 60kps

Ja mam pilota do kamerki w telefonie. Często z niego nie korzystam do odpalania - bo kamera ma przesuwanym włącznik wielkości 3 palców i jest wystarczająco wygodny w używaniu. Za to możliwość zmiany nasycenia - naświetlenia ( np tryb pochmurny dzień ) czy dobranie balansu bieli do warunków na polu + podgląd efektu jaki dała zmiana na wyświetlaczu telefonu bardzo się przydaje.

Przyznaje - wole 60 kps w hd niż 30 w full hd. przy obrabianiu łatwiej i szybciej a płynność znacznie większa - przez co i ostrość lepsza.

Zgadzam się z przedmówcami - nie wiedzieć czemu jak się nie ma Go-PRO na głowie to jakby było się dziwnym stworzeniem.

Ja mam zazwyczaj mego CONTOURKA z boku kasku bo mi wygodniej - no i przykro mi Go-PROWCY ale ona nie odstaje - czy to źle nie wyglądać jak teletubis ? :-)

Program do obrabiania - po co daleko szukać - Windows ma wszak własny i jest ok - do złożenia - dodania dźwięku - przejść między kadrami - ma to co potrzebne - chyba ze jesteś profesjonalistą - a to przepraszam "-)

Ostatnio fajną funkcją jest wrenderowanie w film danych z GPS - np wysokości - szybkości zjazdu, czy mapki trasy zjazdu. To wszyscy mający gps w kamerce mogą wykorzystać :-). Fajny efekt. - znalazłem w sieci takowy:

http://www.facebook.com/photo.php?v=392453720851473

a to już nagranie moim CONTOUREM PLUS 2 - właśnie w windowsowskim programie obrobiony

http://www.youtube.com/watch?v=hi88TqgOqPc&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dembus,

kamerkę można przymocować bez problemu do kijka i statywu. Niestety 60 klatek przy 1080p nie ma, ale przy 720p ma 120. Ja nagrywam tylko w 720p bo więcej można nagrać + łatwiej się składa filmy (komputer szybciej chodzi). Kiedyś nagrywałem w full HD, ale po wrzuceniu na youtuba nie ma róznicy między full hd a 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC Adixxion

Na początku lutego stałem się posiadaczem kamerki JVC Adixxion.

Był to świadomy wybór. JVC to renomowana firma, ale ta kamerka to chyba ich pierwszy produkt w kategorii sprzętu do filmowania sportów i innych dzikich wyczynów. Jest wodoodporna bez obudowy (ma się pojawić obudowa zwiększająca głębokość zanurzenia). Mam do niej dwa oryginalne akumulatorki, przyssawkę do szyby, uchwyt do gogli, dwie przyklejki na kask, pływak do wody (to wszystko było w zestawie) oraz dodatkowo dokupiłem dwa uchwyty rowerowe i prawie metrowy drążek.

Pierwsze filmiki były kręcone na Pilsku i Ochodzitej (są w trakcie montażu). Dwa późniejsze ze Skrzycznego i Chopoka są już zmontowane.

Kamerkę zagarnął już prawie 15 letni syn i to on zmontował pierwsze w życiu filmiki.

Ja kiedyś 8-10 lat temu montowałem filmy z wesel, które trwały 2-4 godziny, ale to już przeszłość. Widzę, że obecne programy typu Pinnacle w zasadzie niczym się nie różnią od starego Adobe Premiere więc pewnie też się do tego zabiorę.

Sama kamerka i jej mocowania spisują się dobrze. Na akumulatorze można przy małym mrozie cały dzień na nartach obsłużyć. Oczywiście nie kręcąc non stop 5-7 godzin, ale włączając ją jak potrzeba.

Filmujemy w trybie 720/60 klatek, aby ruch był płynniejszy. Niestety mimo elektronicznej stabilizacji obraz nieco drga jeżeli jedzie się po twardym filmując z kasku lub gogli. Najstabilniejszy obraz jest z kija lub w jeździe po puchu.

Ekran LCD, chociaż mały i słabej jakości bardzo przydaje się do kontroli kadru i szybkiego podglądu nagranego materiału.

Przyciski do uruchomienia filmowania są dość łatwe do wyczucia przez rękawicę, ale trzeba się wsłuchać w sygnał dźwiękowy informujący o uruchomionym trybie pracy kamerki.

Pierwsze zmontowane przez młodego filmiki:

Małe Skrzyczne

[video=youtube;hDBNuW-yyKU]

Chopok i Tatrzańska Łomnica

[video=youtube;gnA10_HbggI]

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem po parodniowym użytkowaniu GoPro 3 Silwer na stokach Pilska.W zasadzie porażony jestem jakością obrazu, ale to pewnie z powodu, że dotychczas używałem zwykłej cyfrówki z przed 10 lat to i jakiegokolwiek odniesienia do kamer sportowych nie mam. Chciałem tu bardziej skupić się na osprzęcie umożliwiającym wykonywanie ciekawych ujęć, bo co nam po najlepszej nawet jakości obrazu jak ujęcia będą do d…y.Bardziej od kamery testowałem wszelkie mocowania i patenty do jej zamocowania.Po wszelakich filmowaniach z kasku, które każdy z Was pewnie już przerabiał i zna ich możliwości przeszedłem do monopoda. Pewnie i on jakiejś części posiadaczy kamer jest znany. Jak dla mnie daje on dużo większe, a zarazem ciekawsze możliwości ujęć, co przekłada się bezpośrednio na większą atrakcyjność zmontowanego materiału. Na koniec do testów wziąłem swojej roboty tzw. Rotor. Najzwyczajniej jest to tyczka z jedną lub dwiema kamerami na jej końcach, wyważona i z ułożyskowanym elementem zamotującym na kasku.. Tu ujęcia są zdecydowanie bardziej dynamiczne no i bez ingerencji narciarza losowo pokazują obraz 360 stopni. Zauważyłem, że z czasem można odpowiednimi ruchami głowy i balansem ciała w części zapanować nad obrotem tej tyczki. Testowałem rurki o trzech długościach 60, 90 i 140 cm z jedną kamerą. Według mojej oceny to z tej najdłuższej ujęcia wyszły najlepiej. Jak na razie nie mogę pochwalić się tu swoim materiałem bo zbyt słaby komp nie daje rady tego obrobić. Ciekawy jestem czy ktoś z Was użytkował ten patent i chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a może też filmikiem z takiego nagrywania.Tak to wygląda w oryginale

33aacce9f0986c8088957d760b0ea502.image.750x501.jpg

Mój rotor homemade

DSCF9370.jpg

Linki do filmikówhttp://vimeo.com/18814425
http://www.youtube.com/watch?v=XZSH7...ircaYtTJemIWtA

33aacce9f0986c8088957d760b0ea502.image.750x501.jpg.d7d5593525e363c5cbebfb0a27c29bd4.jpg

DSCF9370.jpg.7135f6a67eb5c3f9595a76713c4cca59.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dembus,

wsadzasz kamerkę do obudowy ochronej i na dole masz gwint. Przykręcasz kijek do obudowy i to tyle :)

A ten bajer z obrotem 360 kamery też testowałem. Kolega również zrobił własnoręcznie to w sklepie taki bajer jest turbo drogi. No i jak się zapewne domyślacie obraz wychodzi super, ale spróbujcie z tym skakać na skoczni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każde rozwiązanie ma jakieś tam swoje ograniczenia i z tyczką 140 cm na pewno do lasu bym się nie wybrał,

ale z tą 60-ką czemu nie, oby nie był za gęsty :) a i na skoczni (rampie) da radę zrobić nawet backflipa.

Natomiast na wytyczonych trasach nie sprawiało mi to najmniejszego problemu.

Kilka zaliczonych gleb z tym patentem też nie spowodowało jakichkolwiek obrażeń czy nawet uprzedzeń do jego użytkowania.

Filmy kręcone tą metodą to nieporównywalnie inna jakość w sensie ujęć i to bez angażowanie innych osób do filmowania.

Stało się ono teraz łatwe i przyjemne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

porównanie DRIFT HD GHOST i GoPro HERO3 BLACK na śniegu

jak pisałem w wątku o DRIFT HD GHOST - jak patrzę na materiały zimowe z HERO3 to mam wrażenie, że najwyraźniej jeździłem w inne góry i widziałem inny śnieg:

[video=youtube;ebiCwfV9DC0]

[video=youtube;8y9JkVRQvHY]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos testów to ostatnio widziałem taki:

[video=youtube;DlUUq7ARJRU]

Nie wiem na ile te wszystkie testy sa wiarygodne, ale w tym sezonie udało mi się troche potestować kamerek i moim zdaniem różnica między nimi w obrazie jest znikoma. Można się doszukiwać niuansów w postaci - niebo w sony jest bardziej niebieskie niż w gopro, a droga w gopro jest bardziej czarna niż w driftcie itd. Niemniej jednak obraz z wszystkich kamer powyżej tysiaka jest podobny więc trzeba patrzeć na pozostałe parametry które ułatwiają życie - np. sposób mocowania, rodzaj mocowania, wodoodporność, waga, wielkość, wifi, ilość klatek na sekunde no i oczywiście cena. Dla mnie zdecydowanie prowadzi w tym zestawieniu Sony, a na drugim miejscu jest najwyższy model kamerki Contour - nie pamiętam nazwy ale kosztuje 2500zł - gdyby nie ta zaporowa cena to byłaby na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście powyżej różnica między obrazami z kamer jest kolosalna.

Wg mnie coś jest nie tak z rzetelnością testu.

Albo obiektyw Hero 3 jest brudny i czymś zamazany, albo użyto dużej kompresji materiału po zgraniu na PC, albo nagrano oryginał w innej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos testów to ostatnio widziałem taki:

Nie wiem na ile te wszystkie testy sa wiarygodne, ale w tym sezonie udało mi się troche potestować kamerek i moim zdaniem różnica między nimi w obrazie jest znikoma. Można się doszukiwać niuansów w postaci - niebo w sony jest bardziej niebieskie niż w gopro, a droga w gopro jest bardziej czarna niż w driftcie itd. Niemniej jednak obraz z wszystkich kamer powyżej tysiaka jest podobny więc trzeba patrzeć na pozostałe parametry które ułatwiają życie - np. sposób mocowania, rodzaj mocowania, wodoodporność, waga, wielkość, wifi, ilość klatek na sekunde no i oczywiście cena. Dla mnie zdecydowanie prowadzi w tym zestawieniu Sony, a na drugim miejscu jest najwyższy model kamerki Contour - nie pamiętam nazwy ale kosztuje 2500zł - gdyby nie ta zaporowa cena to byłaby na pierwszym miejscu.

Po tegorocznym wyjeździe w Dolomity, porównywałem obraz z kamerek sportowych (ja mam Drifta Ghosta a kolega miał GoPro 3) do filmów, które robiłem wcześniej "z ręki" , z mojej kamerki "tradycyjnej" HD - tj. Sony HDR-cx305e. Akurat filmowałem nią podobne trasy rok wcześniej. Z tej ostatniej na razie obraz o klasę lepszy od obu "sportowców" (balans bieli, rozdzielczość, płynność obrazu, stabilizacja). Nie mówiąc o dźwięku. Między samymi sportowcami niewielkie różnice, faktycznie w Drifcie obraz jest jaśniejszy od Hero3, śnieg jakby też bardziej biały, za to gdy się robi ciemno Drift bardziej zaszumia obraz, tu Hero radzi sobie lepiej, ale to w wielu testach widać. Producenci kamer sportowych mają jeszcze wiele do zrobienia, więc wiele wersji i modeli jeszcze przed nami. Soniak ActionCam faktycznie ma ze sportowców najlepszą jakość obrazu (testowałem przez kilka dni model z salonu Sony), ale nadal nie dorównuje mojej ręcznej, "idioten kamerze", a stabilizacja wg mnie to już chyba tylko w nazwie została. Mając takie doświadczenia i zaplecze mogli zbudować model, który wymiata.. Poza tym, dla mnie Soniak zamknięty w obudowie nabiera gabarytów, no i nie ma kilku bajerów, które ułatwiąją używanie, a do których Drift zdążył mnie już przyzwyczaić -pilot (świetne rozwiązanie), obrotowy obiektyw..

I dalej nie wiem jak tego Soniaka zamontować na kijku - SnowBeast - mógłbyś wkleić jakieś zdjęcie, albo link do zdjęcia takiego uchwytu ?

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą rzetelnością testów jest różnie, dlatego czasem lepiej spytać kolegów na forum jak jest naprawdę :)

Dembus - zobacz to zdjęcie: http://www.theshutterbug.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/8/285484-ShutterBug-Main.jpg

Na dole obudowy masz gwint. Wkręcasz kijek w gwint i to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą rzetelnością testów jest różnie, dlatego czasem lepiej spytać kolegów na forum jak jest naprawdę :)

Dembus - zobacz to zdjęcie: http://www.theshutterbug.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/8/285484-ShutterBug-Main.jpg

Na dole obudowy masz gwint. Wkręcasz kijek w gwint i to wszystko :)

Kurde , ja jakiś ograniczony chyba jestem bo dalej nie łapie. To ty masz gwintowany kijek, 1/4" ? Albo nie czuje żartu ?:wink:

Znalazłem coś takiego - pisze, że na kierownicę roweru, ale może na kijek też się nada ?

http://www.cyfrowe.pl/kamery/-vct-hm1-uchwyt-do-kamer.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-03&utm_content=31184#nclid=acbaf2e88f9cc70df4ddcceae5609b73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja też miałem ten "dylemat".Kombinowałem coś na kijek narciarski do Gopro.Ostatecznie zdecydowałem się na to:

350x280,big_u-shot-closed.jpg

Jest to bardzo fajne rozwiązanie.Końcówka ma gwint "statywowy", jest na kulce więc masz pełny obrót i możliwość przechyłu o jakieś 90 stopni.Kijek jest teleskopowy, rozłożony ma 92cm a po złożeniu jakieś 25cm (mieści się w małym plecaczku).Rozkłada się jednym ruchem.Ja za niego dałem 99zł.Na zdjęciu tego nie widać, ale ma piankową rękojeść co ułatwia trzymanie.Pozdrawiam.

57da81d1c2196_350x280big_u-shot-closed.jpg.8c07ae3884e4271f59c07603128551bc.jpg

Edytowane przez Piotr_67
rękojeść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROAM 2 - już da się w niej odpalić tryb manualny !! jak w plus 2 a cena nadal 949 !

Kamera CONTOUR ROAM ma następcę - ROAM 2.

Nie chodzi tu o zmiany kosmetyczne a o poprawę jakości nagrań w trudnych warunkach. Oczywiście Automat działa - auto dopasowanie do naświetlenia - ale gdy mamy słabe naświetlenie lub chcemy zwiększyć ostrość nagrywania, zwiększyć kontrast dla polepszenia kolorów albo nagrać coś jaśniej - bo ewidentna szaruga panuje lub noc - wówczas warto pobawić się w MANUALU !!

np w nocy jazda ze światłami - warto ustawić punktowy pomiar światła - aby nagranie było wiarygodne.

Kolejna WAŻNA zmiana jaką odkryłem to 60 kps w HD. - Płynniejszy obraz w ruchu - zresztą do obrabiania full HD trzeba mieć naprawdę niezłego kompa - bo inaczej człowieka tylko .... trafia. i3 i5 to lepiej HD w 60 klatkach - polecam

Co do samego wyglądu - wytrzymałości przetestowanej np. : przez wojsko w Afganistanie, to nadal bez zarzutu. kamera bez obudowy podwodnej spokojnie może poleżeć w wodzie - czy można ją umyć pod kranem .

Nie ma wyświetlacza - jak zawsze odpowiadam tak - jak chcecie mieć kamerkę którą można rozjechać QUADEM to nie może mieć wyświetlacza - bo by go szlak trafił i po kamerce !!!

a - Dystrybutor CONTOURA - CHYBA JAKO JEDYNY !! daje możliwość wymiany zdemolowanego towaru na nowy za 50% jego wartości - dobreeeeeeeeeee - to jak mi spadnie podczas latania nad lotniskiem - to za 425 zł mogę mieć nową ( zawsze coś )

a tu filmik - ROAM 1 co prawda - ale film pokazuje jak wygląda kamera i co ma :-)

( ps jak ktoś chce mieć wyświetlacz to niech kupi CONTOUR PLUS 2 - zdalny wyświetlacz i pilota w telefonie swoim będzie mieć )

[video=youtube;fUM8s07xwE0]

a tu nagranie z ROAM 2

nasze polskie nagrania z paralotni :

[video=youtube;LJ1bDz5BXZ8]

Filmy zagraniczne :

[video=youtube;wBzrQPOzfpU]

[video=youtube;ZxRVT-3nq1I]http://www.youtube.com/watch?v=ZxRVT-3nq1I&feature=player_detailpage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wyglądu - wytrzymałości przetestowanej np. : przez wojsko w Afganistanie, to nadal bez zarzutu. kamera bez obudowy podwodnej spokojnie może poleżeć w wodzie - czy można ją umyć pod kranem .

ale ponurkowac z nia to juz nie bardzo :) do tego ten brak obudowy i testy w Afganistanie jakos do mnie nie przemawiaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dembus - jednak to ja jestem ograniczony :D Myślałem że mówisz o kijku do kamery (ma gotowy gwint), a nie kijku narciarskim :D To mocowanie które podesłałeś nie wiem czy nie będzie miało za małego obwodu na kijek.

A te testy które Rafał przytoczył wyżej wyglądają na kupione. Sorry ale chyba nie o to chodzi w tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...