Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamery Sportowe - nagrywamy na stoku - co, czym, jak i dlaczego!


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie czy ma ktoś film z ghosta filmowanego z szelek (na barku) bądź też mógłby się wypowiedzieć. Zastanawiam się nad zakupem tylko obawiam się że ujecie, kadr będzie prawie taki sam jak np z boku kasku.

Co do ustawień ja też filmuje 720/60 w 1080 niestety mój ghost ma tylko 30 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopro HERO 3+. Zięć próbował obrabiać swój materiał 1080/60 i na kompie się ciął.

Pozdrawiam

Zawsze można spróbować przekonwertować do bardziej przyjaznego dla edycji formatu (np DNxHD, albo MJPEG).

Też mam i5 i nie miałem nigdy problemy z obróbką 1080/50p. Być może program, w którym to robiłeś, ma problem z tego typu materiałem.

Można też obniżyć jakoś renderowania do okienka podglądu, jeśli program daje taką możliwość. I tak rzadko kiedy ogląda się podgląd w full HD.

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie amatorskie kręcenie i umieszczanie filmów na YT 720/60 w zupełności wystarczy, jak nie chcecie żeby wam YT mieszał w filmach po przesłaniu to zapoznajcie się z specyfikacją YT jak trzeba film renderować.

Edycja materiału 1080 w 50/60p pozwala ci na stabilizację i ewentualne przekadrowanie bez straty jakości, jeśli format wyjściowy to 720p.

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka porządnej kamerki za przyzwoite pieniądze, to radzę zainteresować się kamerkami Sony.

Po powrocie z Alp, gdzie nakręcanie dzieciaków przy pomocy dotychczas używanego sprzętu zakończyło się całkowitym niepowodzeniem, doszliśmy do wniosku, że trzeba będzie kupić jakąś sportową kamerkę. Syn długo studiował parametry, opinie i testy rozmaitych kamer, aż w końcu upatrzył sobie kamerkę Sony HDR-AS15.

Obraz naszym zdaniem miała ładniejszy nawet niż Go Pro Silver, a ze względu na wejście na rynek następnego modelu HDR-AS30V, można ją było kupić w atrakcyjnej cenie 700 zł.

Kamerka oczywiście posiada stabilizację obrazu, dwie długości ogniskowej, wymienną baterię, a tutaj obsługiwane przez nią rozdzielczości:

1920×1080/60P (PS), 1920×1080/30P (HQ), 1280×720/30P (STD, SLOW, SSLOW), 640×480/30P

Kamerka umożliwia wykonywanie zdjęć poklatkowych w ustawionych przez siebie odstępach czasu, jak również nagrywanie z prędkością 120 kl/sek w jakości HD, co przy odtwarzaniu pozwala oglądać obraz w 4-krotnie zwolnionym tempie.

Bardzo fajną sprawą jest możliwość sterowania kamerką poprzez Wi-Fi (np. ze smartfona), co pozwala zmieniać ustawienia kamery bez otwierania wodoszczelnej obudowy, jak również oglądać na smartfonie już nagrany materiał. W dodatku ta wodoszczelna obudowa pozwala nakręcać filmy na głębokości do 60 metrów, a zdjęcia podwodne bardzo dobrze wychodzą.

Oglądamy nakręcone tą kamerką filmy na ekranie dużego telewizora i jakość nagrań wykonanych w rozdzielczości Full HD jest rewelacyjna, sprawia wrażenie, jakby były nakręcone profesjonalnym sprzętem.

Wręcz nie możemy odżałować, że nie mieliśmy tej kamerki ze sobą w Alpach, ale w nadchodzącym sezonie mamy zamiar nadrobić zaległości :)

Edytowane przez Chris_M
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka porządnej kamerki za przyzwoite pieniądze, to radzę zainteresować się kamerkami Sony.

....

Chris_M problemem nie jest kamerka. Sony to świetny sprzęt za rozsądne pieniądze.

Moim "problemem" jest to, że mam już Gopro silver 3 a co za tym idzie duuuuuużo akcesoriów do montażu.

Szukam więc kamery (jako druga) która pasowała by do patentu Gopro.

Niestety Sony nie spełnia tego warunku (wielka szkoda).

Gdybym kupował teraz kamerkę (jako pierwszą) to myślę, że bym się długo nie zastanawiał - była by Sony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim "problemem" jest to, że mam już Gopro silver 3 a co za tym idzie duuuuuużo akcesoriów do montażu.

Szukam więc kamery (jako druga) która pasowała by do patentu Gopro.

Niestety Sony nie spełnia tego warunku (wielka szkoda).

Faktem jest, że prawie wszystkie dostępne na rynku akcesoria są produkowane z myślą o Go Pro, ale z tym też nie ma żadnego problemu.

Syn za 100 zł przyniósł do domu cały worek takich akcesoriów, w tym adapter, który pozwala zastosować do kamerki Sony akcesoria od Go Pro :)

PS:

To chyba było coś takiego jak na tej aukcji: http://allegro.pl/zestaw-mocowan-do-sony-hdr-as15-as10-24-elementy-i4664450004.html

PS2:

Sam adapter Sony->GoPro można kupić już od 9 zł: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=adapter+sony+gopro&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-2-default-0905

Edytowane przez Chris_M
PS2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że prawie wszystkie dostępne na rynku akcesoria są produkowane z myślą o Go Pro, ale z tym też nie ma żadnego problemu.

Syn za 100 zł przyniósł do domu cały worek takich akcesoriów, w tym adapter, który pozwala zastosować do kamerki Sony akcesoria od Go Pro :)

PS:

To chyba było coś takiego jak na tej aukcji: http://allegro.pl/zestaw-mocowan-do-sony-hdr-as15-as10-24-elementy-i4664450004.html

A orientujesz się czy za pomocą tego adapteru da sie zamontować inne kamery do szelek sony

[video=youtube;2SQLl4U55Yo]http://www.youtube.com/watch?v=2SQLl4U55Yo#t=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się czy za pomocą tego adapteru da sie zamontować inne kamery do szelek sony

Przy pomocy akurat tego zestawu, to chyba nie, ale na Allegro można znaleźć podobne zestawy dedykowane do kamer innych producentów, więc jestem przekonany, że coś dałoby się dobrać:

http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=p&string=mocowanie+gopro&search_scope=category-8785&bmatch=seng-v6-p-2-e-0904

Z filmiku wynika, że uprząż ma (chyba?) standardowy zatrzask stosowany w kamerach GoPro, więc problemu raczej być nie powinno.

Trzeba by porozmawiać ze sprzedawcą takiego sprzętu, w Krakowie też był jakiś.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hej mam prośbę do użytkowników GoPro jaką kartę pamięci polecacie / używacie? Pytam konkretnie o firmy. Wiem,że musi być 10 jeśli chodzi o szybkość a na aledrogo jest tego tyle...I jaka wielkość 32 czy 64?

Pozdrawiam

Mirek

Ja co prawda mam Drifta ale znajomy w GoPro podobnie jak ja ma kartę SanDisk Ultra microSDHC Class 10 32GB. Możesz jeszcze zerknąć na SanDisk Extreme, która jest jeszcze szybsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase to ja proponuje sie nie bawić i tylko 64 gb ponieważ jeśli chcesz kręcic swoje wyczyny na stoku cały dzien po prostu 32 nie starczy :)

Sandisk ultra podobno sie może przegrzać i nawet producent (Sandisk) poleca do go pro Extreme ja kupilem Kingston 64 gb za chyba 130 zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stealth 2 najlżejsza i najmniejsza kamera DRIFT

Drift Innovation, brytyjska firma projektująca i produkująca uznane kamery sportowe i akcesoria, z przyjemnością przedstawia ósmą, najlżejszą i najmniejszą generację kamery DRIFT - model STEALTH 2. Drift wraz z nowym modelem kontynuuje innowacyjne rozwiązania wprowadzając na rynek wysokiej jakości kamerę sportową, której główne cechy to bardzo dobrej jakości obraz video, zdjęcia 12 MP, łatwość obsługi, mnogość funkcji oraz minimalne wymiary i waga po raz pierwszy poniżej 100 g!

Więcej na temat nowej kamery Drift Stealth 2

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda i cena też przyzwoita.

Zastanawia mnie tylko brak wyświetlacza,na którym mialbym podgląd co też nagrywam,albo choćby po to,żeby właściwie ustawić kamerę - czy to nie będzie istotna wada?

No chyba,że obraz będę mógł prześledzić bezpośrednio na ekranie mojego smarkfona. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda i cena też przyzwoita.

Zastanawia mnie tylko brak wyświetlacza,na którym mialbym podgląd co też nagrywam,albo choćby po to,żeby właściwie ustawić kamerę - czy to nie będzie istotna wada?

No chyba,że obraz będę mógł prześledzić bezpośrednio na ekranie mojego smarkfona. :rolleyes::

będziesz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda i cena też przyzwoita.

Zastanawia mnie tylko brak wyświetlacza,na którym mialbym podgląd co też nagrywam,albo choćby po to,żeby właściwie ustawić kamerę - czy to nie będzie istotna wada?

No chyba,że obraz będę mógł prześledzić bezpośrednio na ekranie mojego smarkfona. :rolleyes::

Przypuszczam, że jak inne kamery drifta przez aplikację będzie podgląd.

A tak na marginesie drifta z wyświetlaczem ciężko jest ustawić przez wbudowany wyświetlacz a samemu w niektórych pozycjach raczej niemożliwe - służy on raczej do podglądu nagranych filmów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jak inne kamery drifta przez aplikację będzie podgląd.

A tak na marginesie drifta z wyświetlaczem ciężko jest ustawić przez wbudowany wyświetlacz a samemu w niektórych pozycjach raczej niemożliwe - służy on raczej do podglądu nagranych filmów.

Ja wyświetlacza wogóle nie używam, na słońcu nic nie widać. Filmiki przeglądam na podpiętym ajfonie Tylko sprawdzenie ustawień przed nagrywaniem - tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jak inne kamery drifta przez aplikację będzie podgląd.

A tak na marginesie drifta z wyświetlaczem ciężko jest ustawić przez wbudowany wyświetlacz a samemu w niektórych pozycjach raczej niemożliwe - służy on raczej do podglądu nagranych filmów.

Aplikacja na smartfony ma być wkrótce dostępna. I przyznam, że bardzo się przyda. Ja mam okazję testować nowy produkt Drifta od miesiąca. Kamera ma kilka mocnych atutów, ale po testach miałem też kilka uwag, które przekazałem polskiemu dystrybutorowi. Test kamery zamieszczę na stronie w najbliższych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...