Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamery Sportowe - nagrywamy na stoku - co, czym, jak i dlaczego!


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Pływak, a masz z wifi czy bez?

Widzę, że teraz są też SJ5000+,które przy 1980x1080 nagrywają w 60 kl/s. No ale po obejrzeniu wielu testów, opisów, itp. to właśnie SJ4000 ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

Mam z wifi, ale używam tylko do ustawienia widoku np. z kasku i wyłączam, bo dużo szybciej zżera baterię.

Ciekawi mnie, jak to jest z tymi 60 klatkami w SJ5000+, bo w 4000 są ściemniane. Testował ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć się da, ale trzeba mieć przy tym oryginał dla porównania Ale chyba lepiej wydać 50zł więcej, kupić w sklepie producenta i mieć pewność, że ma się oryginał.

Na profilu na FB producenta był opis ze zdjęciami jak porównać ori SJ 4000 od podróby :rolleyes:

Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Dzisiaj na fejsie pokazało mi się coś takiego:

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero4-session/CHDHS-101-master.html

Ciekawy jestem jakości filmów z tej zabawki.

Wygląda to na pierwszy rzut oka całkiem całkiem.

1440/30, 1080/60 i 720/100 to zupełnie wystarczająca rozdzielczość.

Wielkość i mała waga to również duża zaleta.

Główna wada to niestety cena:eek: kosztuje tyle co hero4 silver!!!!

Jak ktoś będzie miał to proszę o informacje na temat jakości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na fejsie pokazało mi się coś takiego:

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero4-session/CHDHS-101-master.html

Ciekawy jestem jakości filmów z tej zabawki.

Wygląda to na pierwszy rzut oka całkiem całkiem.

1440/30, 1080/60 i 720/100 to zupełnie wystarczająca rozdzielczość.

Wielkość i mała waga to również duża zaleta.

Główna wada to niestety cena:eek: kosztuje tyle co hero4 silver!!!!

Jak ktoś będzie miał to proszę o informacje na temat jakości.

Pozdrawiam

Pojawiają się pierwsze szersze testy i recenzje:

http://www.gizmodo.co.uk/2015/07/gopros-new-camera-is-a-tiny-cube-i-took-it-on-adventures/

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Xiaomi Yi

A mi dzisiaj przyszło Xiaomi Yi :happy: Na pierwszy rzut oka ciekawa, fajna zabawka z dużymi możliwościami nagrywająca filmiki w super jakości w 1980i 60kl/s. Faktycznie to co piszą o niej w necie i w testach potwierdza się z pierwszymi wrażeniami, ale test będzie jutro w ciągu dnia na rowerze, a pojutrze na nartach :happy: Najlepsze w niej oprócz jakości filmu i zdjęć jest cena... 62$ + worek akcesoriów za kilkanaście $ :crazy: :shocked: :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj przyszło Xiaomi Yi :happy: ....

....ale test będzie jutro w ciągu dnia na rowerze, a pojutrze na nartach ....

i gdzie filmy :-P ?? z testu ?? - i ile dałeś za akcesoria?

ja wczoraj zamówiłem SJ4000 bo Xiaomi Yi wychodziło duzo drożej :-/

SJ4000 bez Wifi- 285zł

X Yi - 385zł + 49zł (obudowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przerzucam właśnie filmiki z "gogli", czyli kamerki wbudowanej w gogle (Liquid Image All Sport Snow) i jestem bardzo zadowolony z ich jakości (chyba nawet bardziej niż oczekiwałem bo jakość "tylko" HD 720p). Mikrofon jaki czuły.

Tutaj próbka (stok w Jacni):

[video=youtube;eV6XUIAN0IQ]

W użytkowaniu: jak zwyczajne gogole, wygodne, szkła wymienne (wymaga to jednak pewnej wprawy), obsługa prosta - duże przyciski. Pewnie dziwnie, trochę masywnie wyglądają, ale to już kwestia do przeskoczenia dla patrzących na nas.

:happy:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

paolomario - a jaka cena tego cudeńka? na pierwszy rzut oka trochę malo stabilnie, ale może to kwestia wprawy, albo lepszych warunków. Na pewno najwieksza zaletą gogli z kamerą jest mozliwość nagrywania "onboard" nawet podczas jazdy sportowej. Kamerka na kasku to juz nie to samo...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paolomario - a jaka cena tego cudeńka?

Pozdrawiam

Ja mieszkam w Anglii i z tego co pamiętam, to dałem jakieś 70 funtów (teraz to mój model All Sport Snow, jeszcze taniej można wyhaczyć, z tego co w necie widzę).

Gogle mają w zestawie dwie szybki, ale w dwóch różnych rozmiarach (oprawa jest elastyczna więc oba rozmiary pasują). Dobrze, że można dopasować swój rozmiar, ale źle, że akurat mi pasowała zupełnie przezroczysta, a przyciemniona była za duża i musiałem dokupić. Mimo cła i opłat opłacało mi się mimo wszystko zamówić odpowiednią ze Stanów, bezpośrednio ze strony producenta (i kosztowało mnie to jakieś 30funtów). Plus dodatkowa bateria za jakieś 5funtów na ebay'u.

http://www.liquidimageco.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

@remus74, ale to porównanie nowej kamery z kamerą z roku 2012?

Hero3 Silver to kamera z roku 2012 (wiem bo ją mam). Jest to kamera o słabszych parametrach od tej Git2.

Nota bene uważam, że Hero3 jest nieudaną konstrukcją (bardzo szybko zdycha bateria).

Mimo tych wad i różnicy "wieku" to powiem szczerze, że Gopro nie wypada źle.

Mnie się bardziej podobają kolory (są bardziej naturalne a nie podkręcone), ujęcia nocne też wyglądają lepiej na gopro no i nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale gopro ma szerszy kąt obiektywu - widać to szczególnie na tych żółtych kwiatkach.

Nie mniej za tą cenę ta chińska to opcja ciekawa.

Muszę tylko zwrócić uwagę na jedno - jak się zachowuje na mrozie (dla narciarzy to ważna informacja :)).

Gopro wiemy jak, to drugie? Trzeba by poszukać opinii w necie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GitUp Git 2 jest naprawdę bardzo dobrą kamerką za bardzo dobre pieniądze i mogę ją szczerze polecić. Gdybym nie miał xiaomi yi to ona byłaby moim celem no1 z kamerek sportowych. GoPro 4 czy 5 duuuużo droższe, a na pewno nie proporcjonalnie lepsze, Xiaomi Yi 2 jest trochę za drogie, choć bardzo dobre, no ale 1 tys. zł trzeba dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kamerki Soocoo (nie polecam) ale dzięki tej kamerce zaraziłem sie nagrywaniem.

Chce kupić jakąś porządną kamerkę i od pewnego czasu obserwuje rynek kamer sportowych i pojawiło się dużo ciekawych  propozycji, GoPro Hero 5 Black, Sony FDR-X300, Olympus, Garmin. Najbardziej podobają mi sie GoPro i Sony.

Za Sony przemawia stabilizacja obrazu i pilot na którym poza zmianą opcji jest jeszcze podgląd kamery (pilot jest w zestawie), możliwość montażu na i z boku kasku.

GoPro ma chyba, tak przynajmniej mi sie wydaje bardziej naturalny obraz, jest większy wybór akcesorii, ale stabilizacja działa słabo, pilot bez podglądu.

Tutaj parę testów:

 

 

A tutaj przykładowe filmiki:

Sony

 

 

 

GoPro

 

Jest jeszcze jedna sprawa z GoPro, nie chce nikogo urazić, ale oglądałem  filmy nagrane w tym temacie i nie podobają mi się one, śnieg jest brudny, obraz ciemny. Gdybym nie wiedział że jest to nagrane GoPro to pomyślałbym że jest to nagrywane jakąś tanią kamerą. Tyle tylko ze czytałem że obraz z GoPro nie jest ładny zaraz po nagraniu bo jest to surówka i trzeba go dopiero obrobić i wtedy są efekty. Ten filmik tez to potwierdza:

 

 

Tylko czy jest czas na obrabianie wszystkich filmów? Zima narty, latem sporty motorowe i kiedy to robić?

W Sony dostajemy, może trochę upiększony ale gotowy film.

Tak sie jeszcze zastanawiam, GoPro jest w tarapatach, problemy finansowe, akcjonariusze naciskają, konkurencja rośnie więc jak chcą utrzymać pozycję lidera rynku to 6-tka musi być rewelacyjna a Sony tez nie śpi więc może warto zaczekać?

Zastanawiając się nad wyborem kupiłem coś takiego Sony HDR-AS50 https://www.sony.pl/electronics/actioncam/hdr-as50, docelowo kamera dla syna, na razie będę jej używać.

Jak zrobi się pogoda, na razie brak słońca, brzydko i nie ma śniegu:( to coś zrobię i tutaj wstawie.

Na razie parę filmów z YouTube

Mam nadzieje ze wasz nie zanudziłem, ciekawy jestem waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...