Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ważne pytanie, nawet zastanawiałem się czy założyć nowy temat z dołączoną sondą:

Czy to wspaniałe wydarzenie/spektakl można uznać za nieformalny koniec XX wieku na świecie?

Przyjmuje się, że wiek XX zaczął się 28.06.1914 wraz z zabójstwem arcyksięcia Ferdynanda i początkiem Wojny Światowej potem nazwanej "pierwszą".

Kiedy zaś nastąpił umowny jego koniec?

Historykom nie będzie łatwo, kilka wydarzeń odcisnęło wyraźne piętno na losach świata: rozpad bloku wschodniego w Europie, 11 września w NY, czy może, bardziej symbolicznie - śmierć Królowej Matki w 2002.

Wszystkie te wydarzenia jednak mają wymiar tragiczny, w przeciwieństwie do ostatnich radosnych wydarzeń z Beskidu Śląskiego.

Powiedzmy to wyraźnie - w Szczyrku będzie 1 nowoczesny wyciąg - zaczął się nowy lepszy wiek. Zapamiętajmy tę datę.

***

a bardziej serio:

- zafascynowała mnie wasza ekscytacja :)

- w Zillertal budują 5 nowych kanap przed nowym sezonem... tak bez powodu to piszę :rolleyes::

Edytowane przez gajowy01
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to dla Ciebie zostawili orczyk na Dolinach i z Dolin na Skrzyczne.:tongue: :applause: :biggrin:
Ten z Dolin na Skrzyczne to żaden zabytek choć staromodny. To Mostostal 1000 postawiony chyba 87r. Jeden z ostatnich tej firmy ale fakt taki, że zaczyna się tam gdzie kończy jego protoplasta Muller GMD i ten akurat warto naprawdę uratować. Pal sześć resztę ale ten wyciąg to perełka i będę go bronić jak Częstochowy.

SDC11034.jpg

SDC11034.jpg.560a704146d304aea4c0da4f7af30bf9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muller GMD i ten akurat warto naprawdę uratować. Pal sześć resztę ale ten wyciąg to perełka i będę go bronić jak Częstochowy.

[ATTACH=CONFIG]11249[/ATTACH]

W tym wypadku mogę się nawet zapisać do Twojego "klubu".Ponieważ ten wyciąg może tam stać i wyciągać chętnych w górę nawet do końca świata i nikomu w niczym nie przeszkadza.

Choć nie znam jego wartości muzealnej to dla mnie ma on tylko wartość sentymentalną,wspomnień minionych lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś da znać Donaldowi, tak naprawdę to dopiero teraz kończy się kryzys.

A i przepraszam za zbędą dyskusję o fundamentach. Zaczęło się od tego że zdjęcie z wystającymi 4 szpilkami, było popisane jako fundament pod nowy wyciąg - tylko to mi nie pasowało. Zdjęcia które teraz wstawiłeś Jacku wszystko dokładnie wyjaśniają. 16 szpilek zakotwionych w betonie pozwala spać spokojniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę na krześle. Stojącym krześle, bo jest przerwa. Panowie byli tak mili, że nie muszę stać.

Na moje głupie pytanie w kasie, czy jako dziennikarz muszę kupić bilet, pani kasjerka stwierdziła - nic nie wiem na temat darmowych wyjazdów.

Na miejscu jest TVN24 i wielu gapiów

Na żywo z krzesła

Jacek :)

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się naszukałem, ale przygotowałem zdjęcia żeby było wiadomo o czym rozmawiamy.

Jak jest tu inżynier budowlany to ma z nas nie zły polew :stupid:

dołoże jeszcze jak wygląda fundament Funitela na Chopoku kilka dni przed betonowaniem:

- widoczne zbrojenie i pierscien montażowy - trzymajacy 'szpilki' we własciwym rozstawie i nachyleniu. Cała filozofia to takie jego ustawienie by odpowiadało nachyleniu słupa... czasem trzeba geodety, czasem wystarczy 'colsztok' jak na tej fotce... (kibiców mieli sporo.... ;) )

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=5649&catid=member&imageuser=8147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę na krześle. Stojącym krześle, bo jest przerwa. Panowie byli tak mili, że nie muszę stać.

Na moje głupie pytanie w kasie, czy jako dziennikarz muszę kupić bilet, pani kasjerka stwierdziła - nic nie wiem na temat darmowych wyjazdów.

Na miejscu jest TVN24 i wielu gapiów

Na żywo z krzesła

Jacek :)

Mobilnie Jacek

Szatańska telewizja TVN kłamie...! A ten wyciąg to wina Tuska !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak by stawiali tylko jedną, albo dwie, to by zostali oskarżeni o nie gospodarność:tongue:

Taaak, ale... Austria nie miała 60lat komunizmu, Austria nie sponsoruje związków wyznaniowych z budżetu państwa, Austriacy mają zgoła odmienną mentalność od Polaków, zwłaszcza tych wychowanych w PRLu itd itd itd... Książkę by można o tym napisać. Pozostaje nam się cieszyć, że choć tyle mamy, choć oczywiście nie wolno nam spoczywać na laurach. Poza tym... niedługo będą wybory. Nie muszę tłumaczyć co należy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem się wybrać na Jaworzynę ,ale kurteczka "dyżurna" jakimś cudem wyparowała z bagażnika.Nie było się więc w co odziać.A tak pomyślałem,że na krześle może mi nieźle wygwizdać.Byłem więc tylko na miejscu skąd zabierają elementy do montażu.Zaskoczyło mnie natomiast to,że jako osoba postronna bez problemu mogłem się kręcić tuż pod "śmigłem".:shocked:Robić fotki i kręcić filmiki.Piach mam wszędzie , a najwięcej w uszach.:angel:

2013-10-09 11.10.47 (Medium).jpg

2013-10-09 11.11.08 (Medium).jpg

2013-10-09 11.11.13 (Medium).jpg

Filmiki będą jak wrzucę je na YT.Ale na konto SB bo sam nie posiadam ani nie czuję potrzeby zakładania....już http://youtu.be/T90u6zMDlxc http://youtu.be/aH4nklvtWjs

2013-10-09 11.10.51 (Medium).jpg

57da81ffa6ea2_2013-10-0911_10.47(Medium).jpg.e425fcec0a274563ac4d8e2722bf016f.jpg

57da81ffb4cd9_2013-10-0911_11.08(Medium).jpg.9c761d3565b2b0283743b69f75edad8d.jpg

57da81ffbe0f2_2013-10-0911_11.13(Medium).jpg.77aa7a34079d0e7422c13f5e059b5e7c.jpg

57da81ffc66a3_2013-10-0911_10.51(Medium).jpg.0a7f4ad21bca810953de303129dc6171.jpg

Edytowane przez MB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...