Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czy istnieje na jakiś wyciągach opcja awaryjnego puszczenia w kierunku wstecznym ?

Strona obciążona narciarzami jest cięższa i grawitacyjnie mogłaby zjechać w dół do tyłu.

Oczywiście napęd musiałby być hamowany. Ale pewnie taka operacja nie byłaby zbyt bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj i widziałem całą akcję ale nie brałem udziału :biggrin: . Zaczęło się to wg mnie od tego że przy górnej stacji jak krzesełko nawraca, najechało krzesełko na krzesełko :eek: . Obsługa sprawiała wrażenie niewiedzącej jak to naprawić i co z tym zrobić:wink: . Z Gopr-u byli już poubieranie już w "szelki" i mieli ściągać ludzi. Po około 2 godz. ruszyło w trybie bardzo wolnym. Co do wstecznego to też próbowali i nawet szło :biggrin: , ale zaniechali:wink:. Przy kasach była "mała" wojna z wiadomego powodu :biggrin: . Co do warunków to wg mnie jak coś to wziąć narty-szutrówki, kamienie czasami jak pięść :eek: + dużo drobnych :frown::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak, rozmawiałem z gościem który tam jeździł.

A jednak świat się zmienia! Parę lat tamu jak stanął wyciąg w Wierchomli, kasy nie chcieli zwracać. Panienka w kasie mówiła, że nabiła w komputerze i nic nie może zrobić, a poproszony o wyjasnienie kierownik odmówił zwrotu i kazał czekać, bo może uda się uruchomić, jak mówił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój syn jeździł w Szczyrku i miał to szczęście ze był na lądzie kiedy krzesło sie zepsuło ale wkurzające jest ze w tej sytuacji ;

1) nie zwrócono mu kasy za czas pozostały do wyjeżdżania .

2) jak gdyby nic nadal sprzedawali na dole karnety a wracający do kasy po zwrot słyszeli ze maja iść gdzieś do biura w celu przebukowania na inny termin bo kasy nie zwracają , to jakieś jaja!!!!! Ja rozumiem ze coś nie działa lub ze jest nowe i sie zepsuło , taka złośliwość rzeczy martwych ale klient powinien odejść usatysfakcjonowany !!! Jakieś duperele przy kasie np. Gorąca czekolada , to nic nie kosztuje a jakie inne wrażenie .

Tym co wisieli 2 h naprawdę współczuje , jeszcze w takiej temperaturze.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co wisieli 2 h naprawdę współczuje , jeszcze w takiej temperaturze.

Ale siedzieli po kilka osób na krzesełkach osłoniętych "bublinami"!

A ja pamiętam, jak kiedyś (gdzieś ok. 1970 roku) na 4 godziny stanęło krzesełko na Hali Gąsienicowej!

Mróz -15 C lub jeszcze niżej, wiatr, jednoosobowe krzesełka, a ocieplaczy narciarskich jeszcze wówczas nie znano!

Gdy wyciąg w końcu ruszył na awaryjnym napędzie, to ludzi trzeba był zdejmować z krzesełek, bo sami już nie byli w stanie zejść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak podchodzić do rzeczy, to ocieplana kanapa z bublinką jak najbardziej spełniła swoje zadanie.. ;-)

Pamiętam jeszcze pojedyncze krzesło na Skrzyczne i pamiętam doskonale jak w bardzo mroźne, wietrzne lub śnieżne dni obsługa opatulała nas śmierdzącymi stęchlizną kocami (mam nadziej że nie azbestowymi.. ;-) ) i tak się jeździło. Jednak nie było tak najgorzej...

Nowa bublinka na pewno nie śmierdzi i zapewne szybciej wjeżdża na górę. Dobrze, że siedzą tam 4 osoby. Tym w środku zapewne dupska nie odmarzły ale zewnętrzne to już inna inszość... ;-)

Eech zawisnąć tak i być w środeczku między dwiema (trzema) pięknymi pannami.. ;-))

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji jak na dłoni widać wyższość orczyka/talerzyka nad nawet najbardziej wypasioną kanapą. :biggrin:

Jak się łorcyk zepsuje, to się z niego zjeżdża co najwyżej zaliczając nieprzewidziany frirajdzik... :biggrin:

Tadek

PS

I po fotografii Mostostala z następnego postu, niech mi kto powie, że ja nie jestem jasnowidzem....:biggrin: :biggrin:

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy istnieje na jakiś wyciągach opcja awaryjnego puszczenia w kierunku wstecznym ?

Strona obciążona narciarzami jest cięższa i grawitacyjnie mogłaby zjechać w dół do tyłu.

Oczywiście napęd musiałby być hamowany. Ale pewnie taka operacja nie byłaby zbyt bezpieczna.

Tak, istnieją koleje, tzw. samohamowne, na których jest to teoretycznie możliwe, w miarę bezpiecznie, do wykonania. Warunek, jak wspomniałeś, sprawny system hamulcowy...:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak świat się zmienia! Parę lat tamu jak stanął wyciąg w Wierchomli, kasy nie chcieli zwracać. Panienka w kasie mówiła, że nabiła w komputerze i nic nie może zrobić, a poproszony o wyjasnienie kierownik odmówił zwrotu i kazał czekać, bo może uda się uruchomić, jak mówił!

Teraz większość programów ma opcję zwrotu gotówki proporcjonalnie w stosunku do niewykorzystanego czasu za niewykorzystanie karnetów czasowych (awarie wszystkich wyciągów powyżej 1h, brak prądu, zachorowania). Kiedyś krakowska firma, której program stosowany jest/był w Wierchomli i na większość (teraz się to zmienia) stoków w Polsce, tego nie zawierał...

Ale, jak napisał pier poniżej, nie wszyscy gestorzy się do tego stosują;:shocked: sprawa powinna być uregulowana w lokalnym regulaminie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W COS zaproponowano przebukowanie na inny termin.

To jakiś absurd.

Przecież klient ma prawo przyjechać jeden raz do danej stacji narciarskiej i nigdy więcej nie powrócić.

Z różnych powodów,może najzwyczajniej nie mieć na to ochoty,może być gościem z innego kontynentu,itp.

I co wówczas? Ma najzwyczajniej zostać oszukany?:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość programów ma opcję zwrotu gotówki proporcjonalnie w stosunku do niewykorzystanego czasu za niewykorzystanie karnetów czasowych (awarie wszystkich wyciągów powyżej 1h, brak prądu, zachorowania). Kiedyś krakowska firma, której program stosowany jest/był w Wierchomli i na większość (teraz się to zmienia) stoków w Polsce, tego nie zawierał...

Ale, jak napisał pier poniżej, nie wszyscy gestorzy się do tego stosują;:shocked: sprawa powinna być uregulowana w lokalnym regulaminie...

Zaczynasz? W jakim urwał regulaminie? A obowiązujące w Polsce prawo to za mało jak na Wierchomlę? Że o kupieckiej uczciwości czy takiej zwykłej ludzkiej uczciwości już nie wspomnę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W COS zaproponowano przebukowanie na inny termin.

To jakiś absurd.

Przecież klient ma prawo przyjechać jeden raz do danej stacji narciarskiej i nigdy więcej nie powrócić.

Z różnych powodów,może najzwyczajniej nie mieć na to ochoty,może być gościem z innego kontynentu,itp.

I co wówczas? Ma najzwyczajniej zostać oszukany?:eek:

to niestety jest standart i nie tylko u Nas:

Na Stubaiu mieliśmy karnet na 2 dni drugiego dnia wiało - zwrotu kasy nie dostaliśmy tylko voczery do wykorzystania w innym terminie :(

W Andalo - mgła ośrodek nie czynny przez cały dzień - na początek rozdawali czekoladki i voczery na bombardini - o 10 poddali się i .... również wręczyli nam voczery na karnet w innym terminie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Dwie Doliny (sorry ,że w tym wątku)- w Wierchomli zwracają za niewykorzystany czas z karnetów czasowych czy nie zwracają ? I co to znaczy "awaria wszystkich wyciągów" jak jestem w Szczawniku i krzesło stoi, a na Wierchomli działa to nie jeżdżę ale zwrotu kasy nie będzie?

Edytowane przez janusz35
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony COS:

W poniedziałek 27 stycznia kolej linowa na odcinku Jaworzyna – Skrzyczne z przyczyn technicznych będzie nieczynna do godziny 12:00. Za jakiekolwiek utrudniania z tym związane przepraszamy.

już się zmieniło :) co może delikatnie irytować .....

W poniedziałek 27 stycznia kolej linowa na odcinku Jaworzyna – Skrzyczne z przyczyn technicznych będzie nieczynna. Za jakiekolwiek utrudniania z tym związane przepraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z COS

„W związku z ostatnią przerwą w działaniu kolejki na Skrzyczne, Dyrekcja Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku przeprasza za powstałe z tego powodu niedogodności, zapewniając jednocześnie, iż dołoży wszelkich starań, aby sytuacja nie powtórzyła się, a dalsza część sezonu narciarskiego przebiegła bez zakłóceń.

Informujemy ponadto, że kolej linowa na Skrzyczne działa już normalnie. Od jutra, tj. od wtorku 28 stycznia, funkcjonować będzie według ustalonego harmonogramu”.

Z poważaniem

Dyrektor COS OPO Szczyrk

Grzegorz Kotowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„W związku z ostatnią przerwą w działaniu kolejki na Skrzyczne, Dyrekcja Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku przeprasza za powstałe z tego powodu niedogodności, zapewniając jednocześnie, iż dołoży wszelkich starań, aby sytuacja nie powtórzyła się, a dalsza część sezonu narciarskiego przebiegła bez zakłóceń.

Informujemy ponadto, że kolej linowa na Skrzyczne działa już normalnie. Od jutra, tj. od wtorku 28 stycznia, funkcjonować będzie według ustalonego harmonogramu”.

Z poważaniem

Dyrektor COS OPO Szczyrk

Grzegorz Kotowicz

jeszcze nigdy ze strachem nie wsiadałem na żadną kolejkę

ale na Skrzyczne,jeśli się wybiorę,będę miał niestety obawy :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...