Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

18 minutes ago, przemo_narciarz said:

Może ktoś napisać jak działa wspólny skipass? Jeżdżą jakieś bezplatne busy? Dawno tam nie byłem a może będzie trzeba coś poszczyrkowac:)

 

Nie ma bezpłatnych skibusów. to nie Chopok niestety.

Ja  zaczynam zwykle jazdę na COS i po 1,5-2 godz. jak zaczynają się kolejki do wyciągów to przenoszę się górą w kierunku M.Skrzycznego, ponieważ jest przeważnie z górki.

Jeżeli samochód pozostawiłeś pod COS to busem za 3 PLN jedziesz po auto i wracasz po resztę ekipy jeżeli nie jesteś sam lub dobra narciarska dusza zabiera Cię autostopem w kierunku COS.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, andy-w napisał:

a  zaczynam zwykle jazdę na COS i po 1,5-2 godz. jak zaczynają się kolejki do wyciągów to przenoszę się górą w kierunku M.Skrzycznego, ponieważ jest przeważnie z górki.

Taki plan mam na przyszły tydzień (wolny dla mnie ). Dzień to zależy od pogody :środa,czwartek lub piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos łańcuchów - może gość ma metę gdzieś wysoko - wystarczy 100 metrów jakiegoś podjazdu w śniegu po kostki i duda blada - łańcuch trza założyć. A jak pod wyciąg 2km, to zdejmować się nie chce :-)

Co do busów i innych udogodnień dla narciarzy - może za mojego życia doczekam się wykorzystania potencjału, jaki ma Szczyrk... Trasy i góry są, potrzeba wyciągów, parkingów, busów, kibli itp. Połączenie wyciągami  z Brenną, czyli nowe / stare trasy na Kotarzu, dojazd z kolejnej strony, mniej korków...Godzinę drogi od domu....

Ehh - rozmarzyłem się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy-w napisał:

Nie ma bezpłatnych skibusów. to nie Chopok niestety.

Ja  zaczynam zwykle jazdę na COS i po 1,5-2 godz. jak zaczynają się kolejki do wyciągów to przenoszę się górą w kierunku M.Skrzycznego, ponieważ jest przeważnie z górki.

Jeżeli samochód pozostawiłeś pod COS to busem za 3 PLN jedziesz po auto i wracasz po resztę ekipy jeżeli nie jesteś sam lub dobra narciarska dusza zabiera Cię autostopem w kierunku COS.

 

Tak myslalem, w sumie było to pytanie z znaną odpowiedzią:) wybieram sie do nich do centrum heada i zastanawiam sie czy bez strat w pożyczonym sprzęcie zjade na małe Skrzyczne?

Ale za to mam nadzieje że Polsko/Słowackie inwestycje w przyszlym roku spowodują że w kieszeni będę miał chopokowo/szczyrkowska sezonowke:)

Dobrze mi się wydaje że w przyszłym roku będą 4 nowe wyciągi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat Michał fura ma napęd tylko na przód
Chodzi raczej chłopakom o to że te łańcuchy zbyteczne,przy tych warunkach pogodowych
Acha... Jakbyście kiedyś musieli jeździć po śniegu to dowiecie się że odwilż to najtrudniejsza pora na to.... Wystarczy 20 cm ubitego śniegu i robi się grzaskie bagienko.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha... Jakbyście kiedyś musieli jeździć po śniegu to dowiecie się że odwilż to najtrudniejsza pora na to.... Wystarczy 20 cm ubitego śniegu i robi się grzaskie bagienko.....


Nigdy nie jezdzilismy[emoji22] .... a szczególnie dziś bo nie ma gdzie[emoji23] [emoji23] [emoji23]



Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mig12345 napisał:

Acha... Jakbyście kiedyś musieli jeździć po śniegu to dowiecie się że odwilż to najtrudniejsza pora na to.... Wystarczy 20 cm ubitego śniegu i robi się grzaskie bagienko.....

To prawda, tyle że łańcuchy na to nie pomagają.

Co więcej koła z łańcuchami szybciej wykopują dół w takim śniegu.

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to pieprzyć o czymś, o czym nie ma się pojęcia.

czy któryś z was jeździł już na łańcuchach? czy tylko instrukcje przeczytaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiek napisał:

Nie ma jak to pieprzyć o czymś, o czym nie ma się pojęcia.

Wielokrotnie. W głębokim, rozmiękłym śniegu nie pomagały w niczym. Efekt końcowy był zawsze ten sam, bo problemem nie był brak przyczepności, a zapadanie się samochodu.

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mig12345 napisał:

Poćwicz lżejsza nogę na gazie....

Nie o ciężkość nogi tu szło, tylko o ciężkość samochodu. Gospodarz swoim CC wjeżdżał (bez łańcuchów), ale swoim Accordem zakończył tak samo jak ja AR166. Samochody zapadały sie tak głęboko (również tylna oś), że cofnięcie w dół nie było łatwe. Fakt, śniegu było więcej niż wymienione tu 20cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż... samochód to nie traktor 200KM, nie wszędzie wjedzie- trzeba to uszanować... ;-)

jeżeli dopuścisz do buksowania kół  z założonymi łańcuchami to ... sam wiesz co... ;-). Inni nie muszą, niech sami sprawdzą - najlepiej w śnieżycy i nocą - zapamiętają na dłużej. 

Faktem jest, że samochód z łańcuchami na suchym asfalcie wygląda dziwnie dla mieszczuchów, którzy po kilkudziesięciu 'wyprawach' na narty wiedzą jak należy jeździć 'po górach'... ;-)

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mig12345 napisał:

Coż... samochód to nie traktor 200KM, nie wszędzie wjedzie- trzeba to uszanować... ;-)

Od dawna o tym wiem. To nie jedyny raz, gdy po prostu podjechać sie nie dało.

Co do Szczyrku - dopiero stamtąd wróciłem, mieszkałem w tzw. bocznej uliczce, wysoko bo tuż przed Salmopolem i nie zakładałem łańcuchów bo nie było takiej potrzeby, co więcej jak wyjeżdżałem rzeczona uliczka w 80% była czarna

8 minut temu, mig12345 napisał:

jeżeli dopuścisz do buksowania kół  z założonymi łańcuchami to

uwierz, że buksowanie w AR było dopiero po zatrzymaniu, a i tak niewielkie (ASR w AR był genialnie skuteczny i czuły). Kluczowe była masa i prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fredek321 napisał:

Od dawna o tym wiem. To nie jedyny raz, gdy po prostu podjechać sie nie dało.

Co do Szczyrku - dopiero stamtąd wróciłem, mieszkałem w tzw. bocznej uliczce, wysoko bo tuż przed Salmopolem i nie zakładałem łańcuchów bo nie było takiej potrzeby, co więcej jak wyjeżdżałem rzeczona uliczka w 80% była czarna

uwierz, że buksowanie w AR było dopiero po zatrzymaniu, a i tak niewielkie (ASR w AR był genialnie skuteczny i czuły). Kluczowe była masa i prześwit.

ta.... zwykle wtedy doceniam zmienny prześwit w starym C5..

Ja mam teraz ok30 cm ubitego śniegu na dojeździe, na odcinku ok 60-70m, na reszcie mniej. Udaje sie to zrobić z rozpędu, dopóki jakiś 'artysta' nie rozjeździ i nie porobi kolein. 

Wierze... ale na podjeżdzie wole wyłączyć komputery.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Szukam trochę statystyk, tu pewnie stali bywalcy lub miejscowi coś dorzucą.

Potrzebuje wiedzieć w jakich sezonach na przestrzeni ostatnich 10 lat były otwierane trasy poniżej Dolin do dolnej stacji w Szczyrku. Jakby ktoś miał konkretne daty otwarcia i zamykania tych tras w poszczególnych sezonach to już w ogóle była by bajka. W tym sezonie z tego co obserwowałem dolny odcinek był czynny przez około 40 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj od 8.00 - 11.00. Rano twardo, z każdym zjazdem coraz bardziej miękko. Ostatnie zjazdy już typowo wiosennie. Śniegu dosyć, pojedyncze minerały.

Pogoda całkiem znośna, na górze -2, czasami przebijało się słońce. Dół FIS-u (wzdłuż talerzyka zamknięty) - zawody.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pinky_ok napisał:

Dzisaj od 8.00 - 11.00. Rano twardo, z każdym zjazdem coraz bardziej miękko. Ostatnie zjazdy już typowo wiosennie. Śniegu dosyć, pojedyncze minerały.

Pogoda całkiem znośna, na górze -2, czasami przebijało się słońce. Dół FIS-u (wzdłuż talerzyka zamknięty) - zawody.

 

A Ondraszkiem da sie zjechac jeszcze czy juz zamkniety na amen...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...