Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Punkt 9,30 dotarli, @leitner i Maciek z zaprzyjaźnionego portalu Solisko Arena. Dzięki uprzejmości właścicieli COS obejrzeliśmy hangary z kanapami od środka. Pogawędziliśmy w schronisku godzinkę o inwestycjach. Ja musiałem się pożegnać aby znaleźć jak co tydzień ten rozjazd:

IMG_20170924_104326.thumb.jpg.9916d83f6bfaa3d5e7e4a12c48d9da2a.jpg

Dziś trasa nr 3, kierunek wątek Szczyrkowski ..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przetestować nową KL Jaworzyna [emoji4]

 

Nowy Leitner robi niezwykłe wrażenie na żywo. Przez to, że chmury osiadły na Skrzycznem wydawało się, że jazda koleją nigdy się nie skończy. Niestety Jaworzyna ukazała się szybciej niż mogło się wydawać.

 

W galerii nie mogło zabraknąć domu kanap. W końcu na linie dobrze, ale w hangarze najlepiej (czy coś w tym stylu). Oczywiście brakuje jeszcze serca, ale na raz nie można wszystkiego odwiedzać, bo trzeba mieć po co wracać [emoji4]bac902fbad0ea11bac05b1731bc58331.jpg47202615f0b8dd05bead00ff9367fca6.jpg4aa6225c8e357fe0c54d2fa4ac77754e.jpgab3c2042b7d0a28c377933eed593c005.jpge352bddc79e91fec6a25d4461906f9ea.jpgcfccc4d3ebf4e5082fd57445b8962841.jpg66292cd299098af211a1e30f1e86c716.jpg6867ee634b81777e28f2858d704072ff.jpg11ba652d312ff3e7d4838e891c6c7cdb.jpg466bc488dc0c201491e7042fbee5f676.jpgd09db0f360b6d35912b39343e9240b44.jpg

 

Taka ciekawostka - w hangarze jest 5 szyn garażowych na kanapy. W sezonie letnim wyciągana jest część kanap - 3 szyny. Garażowanie może odbywać się na pełnym automacie lub manualnie. Jest to jedyna kolej linowa w Szczyrku (z obecnie stawianych), która może być w pełni automatyczna przy garażowaniu.

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiadasz, schodzisz po schodach, omijasz budynek z barem, wychodzisz po schodach i wchodzisz na peron dolny wyciągu na Skrzyczne. A w zimie zjeżdżasz (schody będą zdemontowane), podchodzisz (ok. 20 m), albo podjeżdżasz taśmociągiem, podjeżdżasz na dolny peron i wjeżdżasz na Skrzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną okazje aby coś zmienić na lepsze (jeśli chodzi o podejście) właśnie zmarnowano.

Pozostaje czekać na następną wymianę :D może wtedy ktoś pomyśli i zrobi coś kompleksowo, raz a porządnie na lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Sapient napisał:

Jedyną okazje aby coś zmienić na lepsze (jeśli chodzi o podejście) właśnie zmarnowano.

Pozostaje czekać na następną wymianę :D może wtedy ktoś pomyśli i zrobi coś kompleksowo, raz a porządnie na lata.

 

Nie do końca się z tym zgodzę że zmarnowano. Aby nie trzeba było podchodzić do górnego peronu to chyba jednym rozwiązaniem było by wyznaczenie nowej trasy kolei ( po lekkim skosie) co wiązało by się ze znaczna wycinką drzew (a to znając życie było by i jest to niemożliwe) lub wyburzenie budynku na Jaworzynie i nieznacznie przedłużenie kolei co już w ogóle jest czymś nieosiągalnym... 

Nie narzekajmy i cieszmy się tym co jest, a od 1,5 minutowego dreptania w butach narciarskich w górę chyba jeszcze nikt nie zginął...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, koliber napisał:

Jest też "nadzieja", że po zwiększeniu przepustowości I odcinka, oraz ogólnie po inwestycjach, do Szczyrku przyjedzie tylu narciarzy, że kolejka do II odcinka będzie się ustawiała od razu przy wysiadaniu z pierwszego:) Taśmociąg okaże się zbędny.

I to jest słuszna koncepcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l
Nie narzekajmy i cieszmy się tym co jest, a od 1,5 minutowego dreptania w butach narciarskich w górę chyba jeszcze nikt nie zginął...


W pełni masz rację!

Na budowę nowej kolei inną trasą (oficjalnie teraz była modernizacja) trzeba by poczekać kolejnych kilka dobrych lat i nie wiadomo czy w ogóle by się doczekano. Pomijając pozwolenia, to pamiętajcie, że na dole jest bardzo ciasno i przy zmianie osi kolei mógłby być problem z hotelem Meta (teraz i tak krzesełka przejeżdżają bardzo blisko).

Budynek na Jaworzynie to inna sprawa. Może za kilka(naście?) lat uda się z tego miejsca zrobić centrum ośrodka, bo to miejsce ma spory potencjał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, leitner napisał:

W końcu udało mi się przetestować nową KL Jaworzyna emoji4.png

Nieźle narozrabialiście tam z Góralem :ph34r: 

Dwaj kompletnie pijani bielszczanie na gościnnych występach ukradli pieniądze z kasy kolejki linowej w Szczyrku Jaworzynie. Sprawców ujęli pracownicy kolejki

 A tak poważnie to widać że wrzawa medialna działa na wyobraźnie co poniektórych, w zimie trzeba będzie pilnować  nart.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koliber napisał:

Jest też "nadzieja", że po zwiększeniu przepustowości I odcinka, oraz ogólnie po inwestycjach, do Szczyrku przyjedzie tylu narciarzy, że kolejka do II odcinka będzie się ustawiała od razu przy wysiadaniu z pierwszego:) Taśmociąg okaże się zbędny.

Cześć

To już było ćwiczone przez lata.

Jak czytam, że dla niektórych podejście 20 metrów schodkowaniem albo podjechanie łyżwą to jest niemalże tragedia pozwalająca mówić o "marnowanej szansie" to jednak polecam zrezygnować z nart. Ja w każdym razie taką ewentualność rozważam.

Pozdro

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, dorabiajcie treści.

Jest wymienione super. Można było lepiej ? MOŻNA BYŁO Tyle i aż tyle ale robi różnice.

Jasne że podejście nie jest problemem, ale modernizując za X milionów można było się postarać bardziej nawet kosztem czasu, pieniędzy itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sapient napisał:

Mówcie co chcecie, dorabiajcie treści.

Jest wymienione super. Można było lepiej ? MOŻNA BYŁO Tyle i aż tyle ale robi różnice.

Jasne że podejście nie jest problemem, ale modernizując za X milionów można było się postarać bardziej nawet kosztem czasu, pieniędzy itp.

 

Mam takie samo zdanie.

Ale nie,  jak nie pasuje to kończyć z nartami. 

Co za dziwna mentalność? 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Mam takie samo zdanie.

Ale nie,  jak nie pasuje to kończyć z nartami. 

Co za dziwna mentalność? 

 

Cześć

Po prostu logiczne myślenie. Ja mam pewne ograniczenia ruchowe ale takich rzeczy nie zauważam. Skoro dla kogoś są problemem to można domniemywać, że jego stan fizyczny jest bardzo zły i na stoku może nie dać sobie rady. 

Do tego dokłada się również zły stan psychiki, która nastawiona jest na pesymizm i czarnowidztwo. Tego typu podejście jest mi znane np z podejścia brata żony, która najpierw przez pól roku szuka miejsca, które spełni jej oczekiwania wakacyjne po czym będąc na wakacjach skupia się na jedynym negatywie typu o 30 cm z nisko kran do mycia rowerów, który to staje się podstawowym problemem urlopu. Po prostu taki typ ludzi, nie potrafiących się cieszyć. Raczej dziwię się i trochę współczuje.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarioJ napisał:

Całkowicie zgadzam się z tokiem myślenia Mitka.

Ja bym celowo projektował takie "utrudnienia" jak są na Skrzyczne :)

To będąc przekornym może dojdziemy do wniosku, że w ogóle nie ma nic sensu projektować (wyciągi, tasy), bo przecież pod górkę można podejść. Można z niej też zjechać. Jazda w lesie ma swój wielki urok. Trasy w sumie nie trzeba też ratrakować, bo w końcu w dawnych czasach takich luksusów nie było. Można w sumie jeszcze pomyśleć jeszcze o zrezygnowaniu z nart carvingowych, bezpiecznych wiązań ze ski stoperami itd. Wrócimy wtedy do korzeni. Pewnie będą też tacy, którym takie retro klimaty sprawią przyjemność :D

A cała dyskusja sprowadza się do czyjegoś spostrzeżenia, że skoro wydano tyle kasy, to szkoda że nie poprawiono jakiegoś tam elementu, co do którego wszyscy są zgodni, że jakimś wielkim problemem nie jest, ale jednak mimo tych wydanych milionów słowa "problem" lub "utrudnienie" gdzieś się tam przewijają lub przychodzą na myśl. Osobiście bliżej mi poglądów Sapienta, czy Artixa, choć jasne jeżeli inaczej się nie dało, to super że jest to co jest i że jest tak jak jest.

  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...