Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ratrak napisał:

Konkurencja pomiędzy COS a TMR akurat jest przydatna, presja ze strony TMR pozwoli na rozwój COS a obecność COS nie da spać spokojnie TMRowi :).

A dlaczego ma spać TMR? 

Po raz kolejny napiszę! 

zaczynałem na Chopoku jak na szczycie były orczyki! a południe to był jak na tamte czasy skansen! a teraz...!!! 

jak ktoś nie był to niech płacze, że nie widzi postępu technologii i...! pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Płaczecie o Pilsku, bo właściciela nie stać na spłatę rat kredytu! a tu... litości! byle nie... tylko dlaczego? bo?

w obecnym świecie rządzi pieniądz! a ja mam w d..,. kto jest właścicielem! chcę dobrze pojeździć, tanio!!!!!!!!!!!! w dobrych warunkach, a oni mi to zapewniają od 10 lat!!!

PS. ale zacytuje wam za rok albo max 2, jak SMR TMR zdominuje wszystkie ośrodki w Beskidzie! widzę jak oni rozwijają się na Slovaki od 10 lat i to jest........................MAGIA! 

PS2. to nie fan TMR tylko real! poproszę o konstruktywne wypowiedzi na temat mojego postu osób który choć troszkę widziały rozwój TMR na Slovaki a Ci co chcą pisać tylko aby zaistnieć niech zamilkną, proszę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ośrodek narciarski to nie tylko jazda na nartach (wiem, jestem trochę nienormalny), ale (pomijając to, że lubię orczyki) wolę jechać orczykiem niż przeciskać się na trasie między ludźmi. Szczerze? Porównując SON z poprzedniego sezonu i SON z tego, to o wiele bardziej pasował mi ten poprzedni. Mniej ludzi i ciekawsze trasy (nawet jeśli było ich mniej otwartych). Pobyt poświąteczny bardzo mnie zniechęcił do przyjazdu tam na dłuższy czas w ferie.

 

TMR nie zdominuje ośrodków w Beskidach. Tego możesz być pewien. Zresztą dziwię się, że tak piszesz, skoro tak dobrze znasz słowacki TMR. Oni nie wchodzą (jak to nazywają) w stacje "jednolanovkove" (z jedną koleją linową), bo to nie ta skala. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim to kryterium spełnia COS, SON i Korbielów.

A konkurencja (nawet niewielka) jest TMRowi bardzo potrzebna. I wbrew pozorom - nam narciarzom też!

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner każdy ma swoje priorytety, ja w swoim życiu najeździłem się już na orczykach....ohohohoooo, Ty już na pewno tego nie dożyjesz, bo tendencja jest jasna i oczywista! WYGODA czyli kanapy i gondole! 

Dziś na SMR na PODGRZEWANYCH kanapach i "łatwych" stokach ścisk. A na gondoli.... mniam! bo.... a może ten wysiłek, że trzeba narty zdjąć ? :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego żałuję - że nie najeżdżę się już na orczykach. Ale wygodę też lubię. Podobają mi się podgrzewane wyprzęgane kanapy i nie mogę się doczekać aż w końcu zobaczę koleje w SON od kuchni. Też wolę kanapy od gondoli - niemal zawsze do butów przyczepia mi się tyle śniegu, że potem przez kilka minut muszę je skrobać, żeby dobrze zapiąć nartę. Dlatego najlepsza z nowych kolei to niebieska szóstka KL Wierch - tam jest mniej ludzi niż na żółtym KL Cielętnik (nie ma orczyka Cięlętnika, to niech będzie choć kanapa).

No dobra, to w końcu wątek o COS. Więc żeby o nim coś napisać, to bardzo lubię jeździć na zmianę kanapą i orczykiem na Skrzyczne. Do kanapy zawsze jest więcej ludzi, a czas samej jazdy jest podobny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2018 o 22:06, leitner napisał:

Dla mnie ośrodek narciarski to nie tylko jazda na nartach (wiem, jestem trochę nienormalny), ale (pomijając to, że lubię orczyki) wolę jechać orczykiem niż przeciskać się na trasie między ludźmi. Szczerze? Porównując SON z poprzedniego sezonu i SON z tego, to o wiele bardziej pasował mi ten poprzedni. Mniej ludzi i ciekawsze trasy (nawet jeśli było ich mniej otwartych). Pobyt poświąteczny bardzo mnie zniechęcił do przyjazdu tam na dłuższy czas w ferie.

TMR nie zdominuje ośrodków w Beskidach. Tego możesz być pewien. Zresztą dziwię się, że tak piszesz, skoro tak dobrze znasz słowacki TMR. Oni nie wchodzą (jak to nazywają) w stacje "jednolanovkove" (z jedną koleją linową), bo to nie ta skala. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim to kryterium spełnia COS, SON i Korbielów.

Ja myślę, że Jaśkowi nie chodziło o "zdominowanie" w sensie wykupienie, tylko że TMR zdominuje rynek narciarski w tym regionie (odciągnie klientów z innych ośrodków).

Co do kanap i orczyków - to nie musi być prosta zależność "kanapa = tłok", bo są też kanapy o mniejszej przepustowości, choć bardzo mało jest już takich ośrodków, gdzie na trasach jest w miarę pusto. No, może w Brennej przy talerzykach:) Teoretycznie Skrzyczne byłoby takim miejscem (aż 4 nartostrady odchodzą od górnej stacji kanapy - Ondraszek, Kaskada, FIS oraz 3a), tyle że "Kaskada" prawie nigdy nie ma sprzyjających warunków do jazdy, a 3a póki co nie jest uczęszczana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma spać TMR? 
Po raz kolejny napiszę! 
zaczynałem na Chopoku jak na szczycie były orczyki! a południe to był jak na tamte czasy skansen! a teraz...!!! 
jak ktoś nie był to niech płacze, że nie widzi postępu technologii i...! pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Płaczecie o Pilsku, bo właściciela nie stać na spłatę rat kredytu! a tu... litości! byle nie... tylko dlaczego? bo?
w obecnym świecie rządzi pieniądz! a ja mam w d..,. kto jest właścicielem! chcę dobrze pojeździć, tanio!!!!!!!!!!!! w dobrych warunkach, a oni mi to zapewniają od 10 lat!!!
PS. ale zacytuje wam za rok albo max 2, jak SMR TMR zdominuje wszystkie ośrodki w Beskidzie! widzę jak oni rozwijają się na Slovaki od 10 lat i to jest........................MAGIA! 
PS2. to nie fan TMR tylko real! poproszę o konstruktywne wypowiedzi na temat mojego postu osób który choć troszkę widziały rozwój TMR na Slovaki a Ci co chcą pisać tylko aby zaistnieć niech zamilkną, proszę! 
No chyba Cię trochę poniosło. Po 1, jak TMR czy SMR robi inwestycje, to karnety idą do góry. Dziś na SON są karnety dzienne, brak 4 godzinnych.

Nic też w tym dziwnego, takie są prawa rynku. Jak chcesz dobrze pojeżdzić na nowoczeanych trasach i kolejkach, to musisz wydać grubą kasę. Ale Twoje zachwyty są naprawdę dziecinne.

Sam często jeżdżę na Chopok, tam poszla gruba kasa, w Szczyrku też idzie duża jak na warunki w RP. Ale wielu ludzion to nie będzie odpowiadać. Nie chcą ścisku i drożyzny. Wolą "oldscoolowe" klimaty, orczyki lub pojedyńcze krzesła. Można sie na nich nie gorzej wyjeżdzic, a czesto nawet lepiej. W dzisiejszym Scyrku to jedziesz gondolą, fajny zjazd, dojezdzasz do nowoczesnego krzesła i stoisz. W 4 godziny zjedziesz kilka razy, postoisz w kolejnach, powk**** się, a 99 zł nie Twoje.

Trochę dużo wykrzykników zastsowałes. Jak rozmawisz to też krzyczysz ?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że strasznie ludzie przeżywają brak 4 godzinnych karnetów i dziennych za 99zł -

przecież dzienne kupujesz online za 79zł - a to chyba w tych czasach żaden problem i jeździsz (oczywiście w dobrych warunkach przez cały dzień ! )

w poprzednich latach był bodajże do 13.00 za 69zł - teraz dokładasz dyszkę ,nie gonisz się ,robisz pauzy,możesz śmigać do końca - dla mnie dobra opcja,

szczególnie - jakby nie było coś się do przodu technologicznie ruszyło.

Porównywalny ośrodek ( w dobrych warunkach do jazdy) to Białka ,gdzie cały dzień też jest za 99zł-ale tam same niebieskie trasy.nie ma Bieńkuli Golgoty czy Fisa w COS-ie.

tam nikt nie narzeka.

Na chopoku dajesz chyba 25 juro,w Austrii za dzień niecałe 50 juro,w np.Livignio podobnie i wszyscy nasi rodacy uśmiechnięci,że dobrze wydali pieniądze.

Wiadomo trasy inne,warunki inne,kolejek do  gondolek brak - ale coś za coś.

reasumując: przy bardzo dobrych warunkach śniegowych nic mnie nie ruszy poza szczyrkowski  COS i SON.

pozdrawiam wszystkich narzekaczy i tych,którzy wychowali się tak jak ja narciarsko w Szczyrku.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ptk89 said:

Przy dolnej stacji kolejki w Szczyrku ustawiana/poprawiana jest siatka zabezpieczająca. Czyżby przymierzali się do otwarcia trasy na sam dół? :)

szczyrk.png

Oby. Swoją drogą to pobliski hotel bardzo mocno wcina się w główną trasę. Na dole postawiono taśmę dla dzieci i zjazd do kolejki jest po wąziutkim pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...