Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzyczne dla wybranych :) zabrakło tylko słońca

Rano  Golgota , spadło trochę nowego śniegu i trasy błyskawicznie się degradowały, dalej na MS i Skrzyczne- tam cała góra dla nas i kompani WP - cześć  miała zawody na dolinach, a młodzi dzielnie uczyli się jazdy w świeżym śniegu którego po południu było ok 20cm i cały dzień sypało.

Otwarta FIS za Grzebieniem aż do Piekiełka obok Hiltona który był czynny, rewelacyjna trasa Czerwona po której prawie nikt nie jeździł, kawa w pustym schronisku jakaś lepsza :)

Domyślacie się że kolejek brak, na koniec zjechaliśmy bez problemu do  samochodu w pobliżu Mety.

Start dolnej kanapy po naprawie planują na sobotę ze względu na odbiory, ale może uda się na piątek.

 

20180214_095416.jpg

20180214_095549.jpg

20180214_110103.jpg

20180214_125253.jpg

20180214_125300.jpg

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, unky napisał:

Zjechałem bez problemu czerwoną 22 przecinającą talerzyk Doliny II w dolnej części. Śniegu masa. Narty nie tknięte przez kamolce. Miło i sympatycznie się zjechało. Myślę że może 3 dni temu mogło być problematycznie ale od niedzieli sporo białego w Szczyrku dosypało.

My zjechaliśmy niebieską 25 która jest pewniejsza gdy  jest mało śniegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj byłem obecny na Skrzycznem W ramach rozgrzewki "foczyłem" sobie z pod "Mety" do "Hiltona" a potem już "łorcykami" do góry. Warunki super. Śniegu dosypało dość więc dało radę pojeździć sobie trochę frerajda:). Na koniec zjechałem na sam dół FiS-em przez kamieniołom. Sprawa do ogarnięcia ale trzeba dobrze wybierać linię jazdy i delikatnie skręcać co by nie dokopać się do podłoża.:).

Edytowane przez tankowiec
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

My zjechaliśmy niebieską 25 która jest pewniejsza gdy  jest mało śniegu.

Ale ta trasa to takie "zło konieczne" (raz wąska, raz długi trawers), a Kaskada pod kanapą to nawet dość przyjemna trasa w dolnej części. Nigdy za to nie jechałem nią od talerzyka Doliny II (przejeżdżałem z Widokowej) - tam chyba też jest bardzo wąsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Prośba. Jak ktoś z Was będzie cisnął na nartach do dolnej stacji w Szczyrku to możecie zrobić 2-3 fotki jak to wygląda ze śniegiem? Wariant trasy bez znaczenia :)

 

Dzięki!

fotek nie robiłam, ale koło 12 dało się zjechać nawet bez wiekszych strat w slizgach :P

jakies tam małe kamyki widać czy trawe ale mozna to spokojnie ominąć, pozniej widzialam ze na samym dole ta "scianka" mocno wytarta juz jest

 

nie jechalam na starych nartach a na 2 letnich gigantkach, ktorych mi szkoda byla ale presją rodziny musiałam zjechac na dół - nie bylo tak źle :P

zadnych nowych rys niz te sprzed ostatnich dni nie zauwazylam

 

7 godzin temu, surfing napisał:

Ruszyła dolna kanapa :)

widzialam jak tylko otworzylam oczy :)

Edytowane przez Chrumcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, unky napisał:

Trasy na dół oficjalnie są zamknięte.

Nie pytałem czy są otwarte tylko czy są oznaczone ;) To, że są oficjalnie zamknięte to wiem ze strony skrzyczne.cos.pl, ale wiem też z tej samej strony, że codziennie kilkunastu narciarzy zapuszcza się na sam dół do dolnej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w ostatnim tygodniu po raz pierwszy w życiu do samego dołu. Wydawało mi się że nic nie jest oznaczone. Nie miałem pojęcia czy na koniec trafiłem na niebieską czy na czerwoną. Ale dojechać do dołu w ogóle nie było problemu, bo widać po śladach którędy droga prowadzi do dolnej stacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chrumcia napisał:

 

......

nie jechalam na starych nartach a na 2 letnich gigantkach, ktorych mi szkoda byla ale presją rodziny musiałam zjechac na dół - nie bylo tak źle :P

zadnych nowych rys niz te sprzed ostatnich dni nie zauwazylam

 

widzialam jak tylko otworzylam oczy :)

Cześć

Nart byś nie zniszczyła nawet w najgorszych warunkach bo umiesz jeździć po prostu i nie hamujesz na kamieniach tylko je przelatujesz w odciążeniu. Nigdy nie będziesz więc narzekać.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne do Hiltona warunki rano bardzo dobre, trochę przeszkadzały pracujące armatki, krzesła na szczyt uruchomiono dopiero koło południa.

Testowałem dziś większość możliwości zjazdów z Jaworzyny do Szczyrku (kolor żółty).

Do końcowego zjazdu polecam kolor zielony (niebieska 25) powinno obyć się bez porysowanych nart.

Trasy poniżej Dolin oficjalnie zamknięte, nieoznaczone i nieratrakowane.

 

5a86e810a275b_cosmapatrasy.jpg.fc7bddfa40ed90db78e2eea11e916fca.jpg
 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne do Dolin otwarte wszystkie trasy- warunki bardzo dobre, jak chodzą krzesła to na orczyku brak kolejek, do kanap na Jaworzynie do  5min.

18 minut temu, ptk89 napisał:

Dzięki za mapkę zjazdów z COS. Dałbyś radę zaznaczyć na Google Maps, którędy przebiega ten najlepszy zjazd?

Niebieska 25 (zielona) polecana.

Czerwona 22 (żółta w mojej dzisiejszej wersji zjazdu.)5a86f8179a869_cosSzczyrksatelitatrasy.jpg.951a057ef1d12127e3a9c5c112409472.jpg

 

cos mapa trasy.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, koliber napisał:

jechałeś nawet starą wersją "Kaskady".

Tak, ale tą wersje zdecydowanie odradzam, za dużo przeszkód, już lepiej pod kanapą-ale tam znowu trochę kamieni, polecam zjazd w opcji od Dolin na Czerwoną i pod krzesła.

32 minuty temu, koliber napisał:

A co z FIS'em na dole? Tym, z którego zrobili podobno ten mostek na niebieską?

Na mostek już nie starczyło czasu, tak to wyglądało w ubiegłym sezonie

Cytat

 

Końcówka FIS i mostek

P1040750.JPG

Za mostkiem na którym lepiej się nie rozpędzać-duże muldy,

P1040751.JPG

 

 

Edytowane przez surfing
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 16:31, surfing napisał:

Skrzyczne do Dolin otwarte wszystkie trasy- warunki bardzo dobre, jak chodzą krzesła to na orczyku brak kolejek, do kanap na Jaworzynie do  5min.

Niebieska 25 (zielona) polecana.

Czerwona 22 (żółta w mojej dzisiejszej wersji zjazdu.)

 

cos mapa trasy.jpg

 

 

Ja też szukałem tych tras i filmiki na YT

zjazd czarną 24 a potem czerwoną 22 na sam dół

i tutaj zjazd czarną potem przejazd na czerwoną koło jaworzyny i potem niebieską 25 na dół

pozdrawiam!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie filmiki również są bardzo przydatne! Widać, że jest jednak oznaczony wjazd na "Kaskadę" poniżej Dolin - łatwo zapamiętać, że ten wjazd jest poniżej takiego drewnianego domku. Tylko, że oni pojechali jeszcze inaczej - w dolnej części przez taką bardzo wąską przecinkę (zaznaczyłem kropkami), a chyba wygodniej jest jednak pod krzesełkami:

 

kaskada1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...