Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Maria napisał:

czy w COS czynny jest odcinek FIS-u z Grzebienia do Dolin? Z ich strony wynika, że zamknięty, ale że orczyk działa. To wydaje się trochę dziwne (choć możliwe, bo można tam zjechać przez Jaworzynę,

Jak orczyk działa to zazwyczaj FIS od Grzebienia jest czynna, zamykają czasami z powodu zawodów. Jedz najpierw do COS, a jak będzie mało trasą 3a do SMR,  powrót skibusem z pod gondoli o wpół do co godzinę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałam, że mogą być jakieś zawody. Pojechałam dziś do SMR, czas miałam dość ograniczony, nie na dwa ośrodki. Warunki wiosenne, dużo przetopów (wcześnie rano padał deszcz, więc jeszcze się pogorszyło w stosunku do Waszych relacji. Jedynka zamknięta (zieje przetopami aż przykro patrzyć), Golgota zamknięta (nie działała niebieska kanapa). Ale za to zupełnie pusto! 7, 4 i 3 bardzo dobre, można się było wyjeździć. W sumie bardzo udany wypad :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną całkiem przyjemne popołudniowe nartowanie. Warunki jeszcze całkiem fajne, miejscami trochę lodu więc na pewno narty warto mieć dobrze przygotowane. Ja nie miałem ale i tak dobrze się bawiłem. Frekwencja w końcu jaką lubię! Niestety Pań na skiturach nie widziałem[emoji23]0971b6e33e9607768cbe6fbf725bac62.jpg69f42bdaa5d3c01f821bbe102128dfa8.jpgd4af5856cbb07395a766ebb922af610d.jpge8ac2e3f511ceb8c55aa10235fe25e6a.jpgbc248881bbb29d7f6bd10819f1a3a13a.jpg07bcba794983a86e8fcd92e2a236ef1b.jpg2a068053bc60475c906c5c432ad9125c.jpg442629bfd80b1c332d4f2e2b8d2d016b.jpgbe875e48e8a0c52b942a98145f1c02ce.jpga58bc70554f3268962431b4a99c5166a.jpg0367636b25bf9b46f3c83b7522da517e.jpg8bdc9d63cdadee21534aed0869d780a4.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o to pana podającego orczyki, powiedział że pod talerzykiem jest za mało śniegu i już raczej w tym sezonie nie będzie czynny. Ale nie jest to pewna wiadomość. Fajnie by było gdyby otwarli. Lubię Doliny i Hiltona :) 

Dzisiejszy dzień rzeczywiście nadzwyczajny. FIS-ekstaza! ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu nie udało się pojeździć z Maćkiem, ale z to dzisiaj też był "wypas". 

Warunki twarde - jak to na wiosnę zwykle bywa :D. FIS-Kaskada do Jaworzyny super. Kaskada od szczytu do Jaworzyny jeszcze lepsza.

FIS w dolnej części z pojedynczymi luźnymi minerałami.

Ondraszek do przejechania, 2 miejsca z wystającymi kamieniami oznaczone choinkami i w dolnej częsci kilka tabliczek "warunki trudne" oraz strzałek kierunkowych aby ominąć coś tam niebezpiecznego - COS dobra robota i dbanie o nasz sprzęt

Ludzi jak na weekend bardzo, bardzo mało. Do 11 godz. wejście do bramek kanapy zawsze na bieżąco.

 

20180324_081417.jpg

20180324_081537.jpg

20180324_081732.jpg

20180324_081953.jpg

20180324_092957.jpg

20180324_093301.jpg

20180324_094257.jpg

20180324_094307.jpg

20180324_104813.jpg

20180324_110026.jpg

20180324_124504.jpg

  • Like 14
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, andy-w napisał:

W tygodniu nie udało się pojeździć z Maćkiem, ale z to dzisiaj też był "wypas". 

Warunki twarde - jak to na wiosnę zwykle bywa :D. FIS-Kaskada do Jaworzyny super. Kaskada od szczytu do Jaworzyny jeszcze lepsza.

FIS w dolnej części z pojedynczymi luźnymi minerałami.

Ondraszek do przejechania, 2 miejsca z wystającymi kamieniami oznaczone choinkami i w dolnej częsci kilka tabliczek "warunki trudne" oraz strzałek kierunkowych aby ominąć coś tam niebezpiecznego - COS dobra robota i dbanie o nasz sprzęt

Ludzi jak na weekend bardzo, bardzo mało. Do 11 godz. wejście do bramek kanapy zawsze na bieżąco.

@andy-w a jak tor pod orczykiem z Dolin?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, los_dell_rio said:

@andy-w a jak tor pod orczykiem z Dolin?

Jeżeli chodzi o ten z Dolin na Skrzyczne to:

Całkiem "spoko" czyli bez lodu, bez kamieni, nieratrakowany, ale koleiny są znikome. Przyjemność z jazdy orczykiem najbardziej może popsuć współtowarzysz nadmiernie odchylający się ode mnie i napierający nartami na moje narty. Wtedy jazda jest powiedziałbym trudna. No moje uwagi aby pani lub pan zbliżyła się lub zbliżył górą czyli ramionami do mnie reagują różnie ;) . Zwykle słuchają mojej rady ale pewnie czasem myślą sobie  ... "jakiś niepewny ten gościu" .

Edytowane przez andy-w
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lubię jeździć sama na orczyku, zwłaszcza że jestem mikrej postury, a druga osoba zazwyczaj reprezentuje rozmiary i masę dla której nie jestem przeciwwagą i muszę się cały czas wysilać, zamiast dać odpocząć nogom :( . A jeszcze tak się często te osoby ustawiają, że orczyk wjeżdża mi pod pachę, zamiast spokojnie znajdować się pod przeznaczoną do tego częścią ciała ;) . Cóż, na orczyku też trzeba umieć jeździć.

Ale mnie przynajmniej chodziło o orczyk II, a właściwie talerzyk od samego dołu Dolin, którym można wyjechać w górę po zjeździe do Hiltona - jeden z przyjemniejszych punktów programu w COS :) . Kiedy byłam tam w czwartek, usłyszałam, że na torze pod nim jest za mało śniegu i już chyba będzie nieczynny. Na kamerach też wygląda na nieczynny. A gdyby go jednak uruchomili, byłby miód w gębie :D 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andy-w napisał:

Przyjemność z jazdy orczykiem najbardziej może popsuć współtowarzysz nadmiernie odchylający się ode mnie i napierający nartami na moje narty. Wtedy jazda jest powiedziałbym trudna. 

Pozwól im ciągnąc się w ich stronę skoro tak bardzo chcą wjechać w slup lub poza trasę. Zwykle albo puszczam totalnie luźno narty i daje towarzyszowi ciągnąc nas w jego stronę. Jak mnie wkurza na maxa to nawet mu w tym pomagam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria napisał:

Dlatego lubię jeździć sama na orczyku, zwłaszcza że jestem mikrej postury, a druga osoba zazwyczaj reprezentuje rozmiary i masę dla której nie jestem przeciwwagą i muszę się cały czas wysilać, zamiast dać odpocząć nogom :( . A jeszcze tak się często te osoby ustawiają, że orczyk wjeżdża mi pod pachę, zamiast spokojnie znajdować się pod przeznaczoną do tego częścią ciała ;) . Cóż, na orczyku też trzeba umieć jeździć.

Fajnie jak nie ma kolejek. jak są to jeżdżenie samemu nie jest ładne. Wg mnie postura nie ma tu większego znaczenia  jeździłem dziś z narciarzami ponad 100k i z dziećmi ktore trenowaly gigant i drobnej postury paniami. Z nikim nie musiałem walczyć  i nikt ze mną nie musiał. Zgadzam się za to z ostatnim Twoim zdaniem. To całkowicie wystarczy aby przestać zwracać uwagę na narty i zając sie milą rozmową i podziwianiem okoliczności przyrody. 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kilka razy jechałem orczykiem w parze z innymi narciarzami i faktycznie ucięliśmy sympatyczną pogawędkę, lekka odwilż bez kolein więc wjeżdżało się łatwo. Koło 13 raz wjechałem sam i dałem radę ale nie przepadam za jazdą solo na stromych orczykach a po 14 zamroziło tor. Na lodzie ściągało mnie na lewo i szybko orczyk wyśliznął mi się spod tyłka tuż przed końcem pierwszej ścianki zdążyłem stanąć w poprzek toru tuż obok słupa podpory. Za mną wjeżdżały dwie pojedyncze osoby zrobiłem im tyle miejsca że bezpiecznie przejechali potem było pusto.

Po trzech krokach do góry byłem na przecince toru gdzie zdecydowałem wkurzony że nie zjadę z powrotem do orczyka tylko pójdę z buta do Jaworzyny. Kilkadziesiąt metrów lekkiego podejścia potem polana i lekko w dół i tylko jeden krok od nartostrady i bach na oczach gościa chyba z obsługi COSu który szedł w moją stronę i z troską w oczach coś gadał do telefonu i do mnie o jakimś znajomym gościu co też miał problem z ręką a gdzieś się zapodział. Odpowiedziałem że nie widziałem nikogo takiego :) i polazłem na krzesło i do końca jeździłem tylko na nim. :D 

20180323_115347.thumb.jpg.d93aeea72e2ab6a5011023a73020e68a.jpg

Tuż przed  tą podporą wypadłem z orczyka.20180323_1326532222.thumb.jpg.2743dd53a82817705099b6534a423b97.jpg

A Tyle miałem do podejścia

20180323_132645.thumb.jpg.499323c166876ada2310336f9cf4bf69.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, christof napisał:

Fajnie jak nie ma kolejek. jak są to jeżdżenie samemu nie jest ładne. Wg mnie postura nie ma tu większego znaczenia  jeździłem dziś z narciarzami ponad 100k i z dziećmi ktore trenowaly gigant i drobnej postury paniami. Z nikim nie musiałem walczyć  i nikt ze mną nie musiał. Zgadzam się za to z ostatnim Twoim zdaniem. To całkowicie wystarczy aby przestać zwracać uwagę na narty i zając sie milą rozmową i podziwianiem okoliczności przyrody. 9_9

W ogóle staram się jeździć kiedy nie ma kolejek :D , za tłumami nie przepadam (jestem modelem który tak ma). Nie mówię, że "walczę" kiedy ktoś wisi z drugiej strony orczyka. Ale wolę sama, i tak samo wolę przeczekać na pusty stok. Ot i tyle. Może jestem samotnikiem, ale tego zmienić ani nie mogę, ani nie chcę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jadę sam to orczyk między nogi i jazda jest bardzo lekka i przyjemna. Ale chyba taki sposób nie jest oficjalnie dozwolony bo w razie gleby orczyk będzie ciągnąć bez kontroli fajtłapę po śniegu co raczej bezpieczne nie jest. Ale kto powiedział że narty to bezpieczne zajęcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, andy-w napisał:

A jak jadę sam to orczyk między nogi i jazda jest bardzo lekka i przyjemna. Ale chyba taki sposób nie jest oficjalnie dozwolony bo w razie gleby orczyk będzie ciągnąć bez kontroli fajtłapę po śniegu co raczej bezpieczne nie jest. Ale kto powiedział że narty to bezpieczne zajęcie :) 

Robię dokładnie tak samo jak Ty :) Orczyk pomiędzy nogami to wygoda prawie jak na krześle :D Mam nadzieję, że jutro też będzie bez kolejek bo mam zamiar dobrze pojeździć i zjeść kiełbaskę w Hiltonie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...