Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
3 godziny temu, moruniek napisał:

COS odpalił armatki.

 

Ogłosił też w tym tygodniu przetarg na dostawę 4 kolejnych armat, które jeszcze w tym sezonie posłużą. Może nie są to oszałamiające zakupy, ale generalnie co roku COS coś dokupuje. Rok temu kupili armaty od TechnoAlpin (chyba 10). Wcześniej od Supersnow (chyba 6 albo 8). W tym roku przebudowali pompownie i dokupują znów kilka armat. Brawo obecny zarząd COS, naprawdę rusza coś w COS do przodu...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cosworth240 napisał:

Ogłosił też w tym tygodniu przetarg na dostawę 4 kolejnych armat, które jeszcze w tym sezonie posłużą. Może nie są to oszałamiające zakupy, ale generalnie co roku COS coś dokupuje. Rok temu kupili armaty od TechnoAlpin (chyba 10). Wcześniej od Supersnow (chyba 6 albo 8). W tym roku przebudowali pompownie i dokupują znów kilka armat. Brawo obecny zarząd COS, naprawdę rusza coś w COS do przodu...

Faktycznie COS małymi krokami idzie naprzód. W zeszłym roku zaimponowali mi na wiosnę, kiedy obsługa w ilości 6 osób jeździła po trasach i wyrzucała kamienie. Do tego sposób ratrakowania tras przykrywał czapką ludzi z SMR, gdzie były wielkie gruzy, a na COS elegancki blacik.

W tym roku szkoda tylko, że nie zaczęli śnieżyć FISu już podczas pierwszych 6 dniowych listopadowych mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, surfing napisał:

Skrzyczne  26.01.2019

NAJDŁUŻSZY Gigant w Polsce

Miejsce zawodów : FIS (od startowiska do Kanionu)
Forma : start równoległy
Ilość uczestników : 400

Chętnie bym wystartowała (pomimo, że wiele bym nie zdziałała, ale frajdę bym miała z samego startu), ale chyba na 26 stycznia mam inne plany 😬😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, damiandg91 napisał:

Mam pytanie czy są może jakieś plany przebudowy orczyka tego co idzie z fisowskiej trasy na samą górę Skrzycznego? Tam jak wjedzie się kilka razy to ma się już dość.

Na kondycję kolegi raczej nie ma recepty. Mi tam orczyka nie przeszkadza ale jak powstanie ławka od piekielka to bedzie bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2018 o 20:34, Jusik2002 napisał:

Na kondycję kolegi raczej nie ma recepty. Mi tam orczyka nie przeszkadza ale jak powstanie ławka od piekielka to bedzie bajka ;)

Nie było by problemu jakby na orczyku jechały dwie podobnego wzrostu osoby inaczej jest mały problem. Wiem bo wcześniej wszędzie były orczyki i trzeba było jeździć ale jak była by kanapa to by była malina i bym tam chętniej jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, damiandg91 napisał:

Nie było by problemu jakby na orczyku jechały dwie podobnego wzrostu osoby inaczej jest mały problem. Wiem bo wcześniej wszędzie były orczyki i trzeba było jeździć ale jak była by kanapa to by była malina i bym tam chętniej jeździł.

Bardzo podoba mi się ten sposób myślenia, oby jak najwięcej takich  :D  A ja sobie chętnie pojeżdżę na tym orczyku nawet sam :D 

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jady na fis-ie ze Skrzycznego przy ilości osób jak np. nr3 w SMR ...

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery wyglądają dość optymistycznie, łącznie z ... dołem. Wydaje się, że z pół metra spadło jak nic. Ale przestanie padać, wyjdzie słońce, to zobaczymy, czy jest wystarczająca wartstwa do ratrakowania. Ale trochę dośnieżyć (a podobno dół już też zrobili) i może - po wielu latach, będzie się dało jeździć (nie z trudem zjechać, ale jeździć!) po wyratrakowanej trasie i po śniegu z góry na dół (700 m różnicy poziomów).

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Przemekc1 napisał:

w COS moze byc slabo. niestety w trakcie mrozow nic nie nasniezali i watpliwe zeby tam byl jakis podklad, po przejechaniu raktraka moga wyjsc kamienie.

I dobrze, że nie naśnieżali, praktycznie wszystkim z 50 proc. śniegu (jak nie więcej) spłynęło. Beskid się otwarł wielkim wysiłkiem i ... zamknął. Tak naprawdę potrzebne są dwa czynniki: a) technika b) natura. Bez b jest kicha. A COS przez lata był też bez a. Widziałem z Klimczoka podczas halnego, że tam gdzie naśnieżali, może jakieś małe plamki śniegu zostały, no może poza nową trasą w SMR (jest wysoko!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...