Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Górę do Jaworzyny mogli spokojnie naśnieżyć na zasadzie gromadzenia śniegu, oni mają mało armat i potrzebują czasu żeby usypać górkę śniegu, a czas do tego był dobry. Nie mówię o jego rozgarnianiu na trasę, czy też o naśnieżaniu do dołu, ale trasy do Jaworzyny mogli nasypać. Nowa trasa w SMR, o której piszesz jest przecież mniej więcej na tej samej wysokości. Zresztą z tego co było pisane to decyzja o braku naśnieżania była spowodowana głównie modernizacją systemu. Nie ma co gdybać, trzeba liczyć na to, że warunki pozwolą teraz na dośnieżenie tego co już spadło w postaci śniegu

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend jadę na Chopok i może Łomnice, ale jak tylko ruszy wieczorna jazda to wale do SMR, przed wyjazdem do Val di Sole i po Świętach przyda sie trochę szusowania na miejscu ;), szkoda, ze wieczorne rusza dopiero 26 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zjeżdżałem FIS-em i potem na Doliny. Świeżego śniegu jest od 30 do 40 cm. Da się oczywiście zjechać na sam dół. O dziwo więcej "czułem" kamieni pod nartami wyżej niż niżej. Ogólnie źle nie jest, ale armatki mają jeszcze co robić.

Przygotowane są już trasy ze Skrzycznego na Jaworzynę (tyle z autopsji), armatki stale pracują, a ratraki w pogotowiu.

Kilka zdjęć: http://beskidtrail.pl/zaczynamy-sezon-skiturowy/

Edytowane przez szymku
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza sezon narciarski

Sobota 15 grudnia będzie inauguracyjnym dniem sezonu narciarskiego 2018/2019 w ośrodku Skrzyczne COS.

Od soboty 15 grudnia dla narciarzy czynna będzie trasa Ondraszek na odcinku ze Skrzycznego do stacji Jaworzyna.

Kolej na Skrzyczne będzie funkcjonować według dotychczasowych godzin otwarcia – od godz. 9:00 do 15:30.

Aktualnie trwa naśnieżanie pozostałych tras ośrodka Skrzyczne COS, o otwarciu kolejnych odcinków informować będziemy na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc w SMR skusiłem się by na chwilę przejechać do COSu, ciekaw byłem nowego łącznika, ale nie tylko....Oficjalnie w ośrodku działą tylko Ondraszek, więc generalnie są pustki. Na Ondraszku  trzeba uważać na minerały, które jeszcze są do ominięcia. FIS zamknięty, ciągle przygotowywany, ale warstwa śniegu już na nim spora i pewnie w weekeng go otworzą, przynajmniej tą cześć z Kaskadą do Jaworzyny. Podpytałem dwóch spotkanych narciarzy czy da się zjechać FISem i sam spróbowałem. Spodobało mi się na tyle że,  3 razy nim zjechałem. Oczywiście warunki jeszcze dla koneserów choć trochę sztruksu już tam liznąłem! Poniżej kilka fotek, widoczków.

Pozdrwiam

Maciek

IMG_20181218_133417.jpg

IMG_20181218_134352.jpg

IMG_20181218_134138.jpg

IMG_20181218_134537.jpg

IMG_20181218_140856.jpg

IMG_20181218_141823.jpg

IMG_20181218_142212.jpg

IMG_20181218_142324.jpg

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Johnnym odwiedziliśmy SMR i COS. Był plan, że przejedziemy z Kopy na COS, ale wyszło nieco inaczej. Po 2 godz. świetnej jazdy na SMR i zamknięciu kanapy z Soliska na Halę Skrzyczeńską szybko wskoczyliśmy do skibusa i po 10 min. byliśmy pod COS. Tutaj zaliczyliśmy Doliny z super warunkami i dobrą widocznością oraz zamglone FIS, Kaskadę oraz Ondraszka. Wyjazd na szczyt z Dolin oczywiście orczykiem 🙂 (górna kanapa nieczynna z powodu wiatru). Wszędzie narciarzy jak na lekarstwo, warunki i przygotowanie tras bardzo dobre. Wszystkie trasy niemal puste - orczyki to jest jednak naturalna selekcja. O 13 musiałem się ewakuować (Johnny jeszcze został). Powrót pod gondolę górą przez nieczynną Kopę. Dobrym stanem trasy nr 3 z Hali S. do gondoli o godz. 13 byłem mile zaskoczony.

To był jeden z lepszych dni na nartach. 

widok na nasze narty z żółtej kanapy z Solska na Halę Skrzyczeńską

20190101_093509.jpg

Johnny na "talerzyku" na Dolinach

20190101_113706.jpg

Doliny

20190101_113738.jpg

dolna stacja Orczyka z Dolin na Skrzyczne

20190101_114019.jpg

górna stacja wyciągu na Dolinach i zadowolonyJohnny

20190101_114025.jpg

platforma startowa i widokowa na Skrzycznem

20190101_124556.jpg

choinki na Skrzycznem

20190101_125022.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 18
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marek_kapica napisał:

➡️PRACA⬅️

Poszukujemy osób do pracy na kolei linowej Skrzyczne przy naśnieżaniu i utrzymaniu tras ośrodka.

Wymagana umiejętność jazdy na nartach ️🎿

...Zobacz więcej
Obraz może zawierać: tekst
 
Może pewien kolega z forum się skusi i pokażę jak to się dobrze robi 🤣

W COSie nie trzeba nikomu pokazywać "jak to się robi". Nakrywają czapką SMR. I nie jestem Twoim kolegą...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czynna, zjazd do samego dołu - sprawdziłam empirycznie trochę ponad godzinkę temu. W ogóle dziś bajkowa jazda, z tym, że u góry zimno, wiało i chwilami sakramencko mało było widać. Czynna też Kaskada do Jaworzyny. FIS od łącznika do Dolin jeszcze nieczynny. Natomiast jazda w samych Dolinach bardzo przyjemna po świeżym śniegu. Działa też najlepszy z Hiltonów :) . Pobujałam się więc tam, dla czystego sumienia zaglądając parę razy na górę i zjechałam aż pod tablicę informacyjną pod budynkiem COS przy ulicy :D . Śniegu nawaliło od groma, będzie po czym jeździć! :D :D :D 

  • Like 6
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...