Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, moruniek napisał:

Jak w przyszłym sezonie oddadzą COS w dzierżawę SMR to wytyczą tam z 5 różnych tras (na mapie) by dać komunikat - mamy ponad 50 KM tras😉

Ale właśnie teraz tak jest poniżej Jaworzyny, gdzie są wąskie ścieżki, a na mapie widnieją jako kilka tras. TMR aż takich chwytów nie stosuje.

A propos dawnych lat, największy paradoks jest taki, że niektórzy dziś twierdzą, że trasa nr 3 do gondoli jest zbyt trudna jak na oznakowanie niebieskie, a kiedyś była zielona, czyli "bardzo łatwa":) To już obecne oznakowanie przez TMR jest bardziej adekwatne do rzeczywistości.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

Ale właśnie teraz tak jest poniżej Jaworzyny, gdzie są wąskie ścieżki, a na mapie widnieją jako kilka tras.

Jak to się ma do możliwości przewozowych ośrodka. Bo TMR zrobił szerokie trasy, bo ma szybkie i wydajne wyciągi. Chyba te proporcje muszą być jakoś zachowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2014 o 21:23, MB napisał:

Spróbuję na pamięć.

Pamięć ludzka jest ulotna a dawno już tam nie byłem i mogę się mylić.

Startując ze Skrzycznego:

pierwsze było Rozwidlenie,gdzie FISówka kiedyś rozwidlała się na (Kaskadę) tzw."damską" i dzisiejszą FISówkę tzw. "męską".

Ale wówczas start był ze szczytu Skrzycznego (tam gdzie teraz jest stacja przekaźnikowa),a nie z tego miejsca gdzie teraz.

Wówczas to w czasie prowadzenia treningów czy rozgrywania zawodów,zostawały odcięte wszystkie trasy w kierunku Jaworzyny czy też Dolin (łącznie z Ondraszkiem).

Później wybudowano orczyk z Dolin i rozdzielono zupełnie dwie trasy,które kiedyś miały wspólny początek,FISówka i Kaskada.

Wracając do nazw poszczególnych części trasy FIS;

Rozwidlenie

Grzebień (tam nieźle czesało zawodników)

Lewy ( ostry w lewo w kierunku Dolin)

Wyloty ( w miejscu gdzie staruje orczyk na Skrzyczne)

Doliny 1

Doliny 2

Piekiełko (gdzie można było podziwiać "piekielne" skoki zawodników)

Dunacie (tam była usytuowana meta) kóncówka FISówki,czynna zazwyczaj tylko na potrzeby zawodów.

Mała korekta, tak aby został jakiś ślad na temat historia trasy FiS na Skrzycznem.

-za Dunaciem był jeszcze Kanion. Od roku 1978 nigdy nie był czynny, stąd nikt o tym nie wie, ale stała tam również tablica z nazwą odcinka. Jakie było moje zdziwienie kiedy w tym roku okazało się że jest otwarty. 

-Rozwidlenie nie było oficjalną nazwą odcinka trasy, ew. potoczną nazwą narciarzy.

-Trasa damska i męska  (Kaskada i FiS) ze szczytu zostały rozdzielone wcześniej, a nie w wyniku budowy wyciągu z Dolin który powstał dopiero w latach 80-tych. Co najmniej od 1977 roku trasa FiS była już rozdzielona i przez prawie cały sezon zamknięta dla narciarzy (do Dolin), jazda dozwolona była tylko dla posiadających zezwolenia. Aby zjechać czekało się prawie do zmroku na szczycie.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 21:20, Jusik2002 napisał:

Co wy tak z tą dzierżawą COS na rzecz SMR, czy to jest już przesądzone ? COS-owi brakuje kasy na inwestycje ? Przecież w dzisiejszych czasach państwo jest niezwykle bogate więc naprawdę nie znajdzie się jakieś 100 milionów na inwestycje ? 

Rozumiem, że to był żart z twojej strony, kpina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, żabuti napisał:

Jak wygląda trasa na sam dół ? Piszą na stronie że kamienie i przetarcia . Da się zjechać bez krwawienia nart?

Da, jest naprawdę dobrze. Jutro też tam będę się bawił, a nie lubię niszczyć sobie nart. Oczywiście trzeba mieć trochę oleju w głowie (jak zawsze). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś nadal bajkowo, jeszcze cieplej choć rano dość twardo.

Szybki przeskok na COS. FIS miodzio, twardy, ale nie betonowy. Zjazd do samego dołu, lekkie przetarcia tylko na końcu. Na Dolinach trening na tyczkach, a nawet dwa, ale w niczym to nie przeszkadzało. Dolna kanapa na bieżąco. Talerzyk i orczyk do 12 na bieżąco. Wyrwirączka za schroniskiem nadal w głębokim tunelu, czyli straty śniegu nie są dramatyczne. Potem powrót do parkingu na patelni.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gruchauho napisał:

przejechałem dziś z Małego na COS na koniec jeżdżenia, godz 14, no miodzio nie było o tej godzinie i takiej temperaturze, wiadomo, ale tylko przed Grzebieniem półmetrowe muldy. Poza tym faktycznie bardzo ok. Do samego dołu bez kamieni i przetarć. Widoki ze szczytu nieziemskie.

Trudno się dziwić. O 14 to i w mróz nie będzie idealnie. Zgadzam się, że widoki rekompensują wszelkie niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne, wiatr  wygonił nas trochę wcześniej niż planowaliśmy, ale jazda była super i bez kolejek do 10:00 - wtedy wyłączyli górne krzesła. Armatki w newralgicznych miejscach rozstawione, sprawdziło się dolne naśnieżanie przy Mecie, bo zjazd bez problemów. Kaskada zamknięta ale można poćwiczyć jazdę po lodzie.P1010216.thumb.JPG.59375817028fa0925180dd8d85dd65db.JPGP1010221.thumb.JPG.ee9aa8c0c54ff428b7bb3e77355f10b9.JPGP1010241.thumb.JPG.726cfac032e13bf026a72a417f290c88.JPGP1010238.thumb.JPG.80d2aa5fac23c57b9f9e19a44791b242.JPG

P1010252.JPG

P1010255.JPG

P1010256.JPG

P1010257.JPG

P1010260.JPG

P1010261.JPG

P1010262.JPG

P1010266.JPG

P1010267.JPG

P1010269.JPG

P1010273.JPG

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzisiaj wyciekałem na COSie. Dla mnie petarda warunki i ludzi bardzo mało. Do górnej kolejki stałem najdłużej 6 minut około godziny 12-13. Do dolnej kanapy bez żadnego stania. Do godziny 12 trasy dla mnie idealne - twarde z malutkimi odsypami. Później oczywiście degradacja postępowała, ale jeździłem do końca.

FIS i Ondraszek super, z tym że po godzinie 12 lepiej wyglądał Ondraszek. Doliny to mega carvingowa jazda praktycznie do końca. Trasy na sam dół miałem okazję poznać pierwszy raz i jestem zachwycony. To zdecydowanie mój klimat, czyli wąskie i szersze(FIS) trasy wśród drzew. Komercja to tam nie zawitała i oby tak dalej. Kaskadą na sam dół zjechałem, ale jest ciężko ;) Niebieska do dołu też raczej do zamknięcia. FIS trzyma się całkiem dobrze.

Jeszcze jutro od rana, a potem wiosenne jazdy w marcu.

IMG_0797.jpg

IMG_0799.jpg

IMG_0800.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...