Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

On 1.03.2019 at 16:00, JC said:

BB7B74E5-6F1E-44D7-9AEC-4B84D820378F.png

Nigdy nie wpadłem na to, że można "robić" ten wariant. Dla mnie najdłuższy zjazd to albo w COS ze Skrzycznego Ondraszkiem i potem FISem (ponad 4 km), albo w stronę SMR przez Kopę dalej trójką do gondoli (ponad 5 km). Do wskazania GPS-u musisz jeszcze doliczyć efekt różnicy poziomów (skorzystaj z prawa Pitagorasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mops said:

Czarną czy niebieską???

Czarną przez mostek.

1 hour ago, Narciarz ze Śląska said:

Nigdy nie wpadłem na to, że można "robić" ten wariant. Dla mnie najdłuższy zjazd to albo w COS ze Skrzycznego Ondraszkiem i potem FISem (ponad 4 km), albo w stronę SMR przez Kopę dalej trójką do gondoli (ponad 5 km). Do wskazania GPS-u musisz jeszcze doliczyć efekt różnicy poziomów (skorzystaj z prawa Pitagorasa).

Ważne żeby GPS się nie usypiał i warto go wspomóc np. aplikacją GPS status wtedy jest szansa uniknąć takich pomiarów jak u @JC że zjeżdża się pod górę.

W tym sezonie już chyba nikt nie da rady pobić mojego rekordu :)

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-02-28 175631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, surfing said:

Czarną przez mostek.

Ważne żeby GPS się nie usypiał i warto go wspomóc np. aplikacją GPS status wtedy jest szansa uniknąć takich pomiarów jak u @JC że zjeżdża się pod górę.

W tym sezonie już chyba nikt nie da rady pobić mojego rekordu :)

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-02-28 175631.jpg

Nie wiem, czy do gondoli (na dół niebieską, nie ma niestety szóstki) nie jest nieco dalej. Do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemożna chęć przetestowania nowych butów zaprowadziła mnie dzisiaj na Skrzyczne. Wejście do bramki dolnej kanapy dopiero 13:50, czyli mam przed sobą całe 2 godz. jazdy kanapami, orczykami i nartami 🙂 . Obserwacja terenu z kanapy uświadamia, ze wiosna już blisko, zjazd do dołu nie jest już możliwy bez zdejmowania nart. Niewiele wyżej już inny zimowy świat, od Jaworzyny już bez śladów wiosny, no może śpiew ptaków ją zwiastuje. Mimo tak późnej godziny warunki wszędzie zaskakująco bardzo dobre. Pogoda jak w marcu czyli słońce na przemian ze śnieżycą. Minerałów na trasach brak, równo, lód przykryty świeżym śniegiem, tylko wiatr hamował zapędy. Niestety interweniował śmigłowiec LPR, podobno na FIS-ie zderzyło się dwóch narciarzy. Doliny jeszcze bardzo dobre, na dolnym FIS nie byłem, ponieważ dzisiaj orczyk z Dolin na szczyt jeździł tak irytująco wolno, że mi się nie chciało tam zjeżdżać. Ostatni zjazd to mały freeride obok górnej kanapy. Buty Nordica przetestowane i wymagają jeszcze trochę pracy przy skorupie. O ile dobrze liczę to był mój 50 wyjazd na narty w tym sezonie.

20190314_135419.jpg

20190314_140208.jpg

20190314_140626.jpg

20190314_140824.jpg

20190314_140859.jpg

20190314_141344.jpg

20190314_142635.jpg

20190314_160320.jpg

20190314_160402.jpg

20190314_160405.jpg

20190314_160409.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 10
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przetopów jest, ale jak raz przejedziesz i popatrzysz gdzie, to nie będą przeszkadzały - jest duuużo miejsca do świetnej jazdy. Po prawej mimo dwóch miejsc super, po lewej gorzej.

Info z wczoraj, dziś z bólem serca muszę się zająć czymś innym niż narty :(. Ogólnie, w ostatnich dniach COS boski, absolutnie jak w niebie. Rano twardo i szybko, we wtorek i środę trzymało się długo, wczoraj koło 11 zaczynało mięknąć. Troszkę minerałów na Grzebieniu, ale mało, widoczne i do ominięcia . Teraz niestety ocieplenie, ale w przyszłym tygodniu powinno być dobrze. Szkoda, że zamykają z końcem kwietnia, myślę, że pozostanie ruszyć wreszcie pewną część ciała i połazić tam na skiturach z psami, zaniedbywanymi spacerowo w sezonie ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Maria said:

 Szkoda, że zamykają z końcem kwietnia..... 

Takie luksusy chyba tam nigdy nie będą miały miejsca;). Zima tysiąclecia musiałby być:)

Zachęciłaś mnie. Poważnie zastanawiam się czy nie pojechać tam w przyszłym tygodniu po raz pierwszy w sezonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przegląd kolei na Skrzyczne od 1 kwietnia

W nadchodzący weekend 30-31 marca 2019 roku kolej linowa Centralnego Ośrodka Sportu na Skrzyczne funkcjonować będzie po raz ostatni przed obowiązkową przerwą techniczną. Ta rozpocznie się już w poniedziałek 1 kwietnia. Ponowne uruchomienie kolei zaplanowane jest na sobotę 20 kwietnia.

Nie ma to jak koniec sezonu zgonić na przegląd kolei... (I tak by zamknęli trasy bo śnieg się kończy, ale mogli by powiedzieć że sorry ale na trasach śniegu już mało, prawie nie ma (mówie jak będzie w weekend) i musimy zamknąć a nie Przegląd Kolei...)

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mops napisał:

Tylko w komunikacie nie ma nic o tym że ze śniegiem coraz gorzej i zamykają też z powodu braku śniegu

Kolej zamykają tylko z powodu przeglądu, śnieg nie ma nic do tego. Po prostu w kwietniu bez przeglądu nie może działać. Można dyskutować, czy to szczęśliwy miesiąc na przegląd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w poniedziałek ma znowu przymrozić na Skrzycznem! No, pora się zbierać łapać ostatni cudny dzień komfortowej jazdy w Szczyrku (może przedostatni, jutro może też być nienajgorzej).

Gdyby rzeczywiście był jakiś mały orczyk/talerzyk z dołu na Doliny, to ośrodek byłby niezależny od unieruchomienia kanap - parę razy byłoby się to w tym sezonie przydało przy silnych wiatrach. Ale to fantazja.

Edytowane przez Maria
dodatek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maria napisał:

Gdyby rzeczywiście był jakiś mały orczyk/talerzyk z dołu na Doliny, to ośrodek byłby niezależny od unieruchomienia kanap - parę razy byłoby się to w tym sezonie przydało przy silnych wiatrach. Ale to fantazja.

Wystarczył by orczyk Hondraski, który zlikwidowano😔 Ale i tak by teraz ośrodek przy nieczynnych kanapach był nieczynny bo na ślizgu i trasach do dołu by śniegu nie było. Najlepsza by była kolej linowo terenowa z dołu do Dolin (stacji orczyka Doliny III najlepiej). Chodziła by tylko w razie nieczynnych kanap i nie byłaby uzależniona od śniegu. 

Niestety raczej nie do realizacji😔 No chyba że orczyk Hondraski i igielit na podkładzie a na Jaworzynie już śnieg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zbyt nisko na śnieg wiosną. A kolej poszłaby do przeglądu razem z pozostałymi - chyba że z powodu dobrych warunków na górze przegląd by robiono trochę później. Ale to się właściwie sprowadza do stanu istniejącego - na górze jazda jak marzenie, a koleje zamykają... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...