Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Coś powinni wymyślić, kolei nie puszczą ale podwozić np. quadami na Doliny. Albo dogadać się z SMR żeby 4 h w tym czasie obejmowały wjazd Gondolą i krzesłem na Kopę skąd na Skrzyczne i orczyki. 1 dniówki też działają w SMR skąd łatwo przejechać na COS. Ja nie widzę problemu, COS widzi

Edytowane przez Mops
coś tam tradycyjnie i doprecyzowanie widomości bo MOPS się pomylił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maria napisał:

Racja, zbyt nisko na śnieg wiosną. A kolej poszłaby do przeglądu razem z pozostałymi - chyba że z powodu dobrych warunków na górze przegląd by robiono trochę później. Ale to się właściwie sprowadza do stanu istniejącego - na górze jazda jak marzenie, a koleje zamykają... 

 Nie koniecznie. Kolej linowo terenowa nie musiała by iść razem z resztą na przegląd. Np. Gąsienicową przeglądają w wakacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Johny Narciarz śmigał dziś w szortach na COSie??? Byliśmy czysto spacerowo z rodziną. Było tam dziś wszystko. Od pań w bucikach na obcasie, przez turystów w pełnym rynsztunku, po turystów w szortach. Narciarze raczej typowo poza jednym w szortach. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, czepek napisał:

Czy Johny Narciarz śmigał dziś w szortach na COSie??? Byliśmy czysto spacerowo z rodziną. Było tam dziś wszystko. Od pań w bucikach na obcasie, przez turystów w pełnym rynsztunku, po turystów w szortach. Narciarze raczej typowo poza jednym w szortach. Pozdrawiam

Tak, śmigał i to jak, po operacji nie ma już śladu; "dokazywał" dzisiaj niebywale... 

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się kulturnie przywitać bo mijaliśmy się na wyciągu a wcześniej widzieliśmy go na Kaskadzie(tu pełen podziw bo ścianka nie istnieje). Niestety żona mnie szybko sprowadziła do parteru, że mam się nie wygłupiać i do obcych nie zagadywać(a z Johnym brudzia nie piłem ale to jednak znana postać tego forum).

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czepek napisał:

Chciałem się kulturnie przywitać bo mijaliśmy się na wyciągu a wcześniej widzieliśmy go na Kaskadzie(tu pełen podziw bo ścianka nie istnieje). Niestety żona mnie szybko sprowadziła do parteru, że mam się nie wygłupiać i do obcych nie zagadywać(a z Johnym brudzia nie piłem ale to jednak znana postać tego forum).

Hehe jakie te żony różne.

Moja to by mnie na siłę wypychała - "Idź przywitaj się, nie bądź taki dzik jak zawsze":-)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 21:40, czepek napisał:

Chciałem się kulturnie przywitać bo mijaliśmy się na wyciągu a wcześniej widzieliśmy go na Kaskadzie(tu pełen podziw bo ścianka nie istnieje). Niestety żona mnie szybko sprowadziła do parteru, że mam się nie wygłupiać i do obcych nie zagadywać(a z Johnym brudzia nie piłem ale to jednak znana postać tego forum).

Johnny to legenda!  Mogłeś powiedzieć, że to ten znany gość z telewizji co to go zawsze na koniec sezonu w TVN-ie pokazują! 😀 W krótkich spodenkach obowiązkowo! 😀

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Jak informuje COS, w sezonie zimowym 2018/2019 odnotowano według oficjalnych danych z kolei i wyciągów 1 048 933 mln przejść, co równoznaczne jest z wyraźnym wzrostem w porównaniu do liczby 695 485 tys. z sezonu wcześniejszego.

W sprzedaży w kasach ośrodka Skrzyczne COS największym wzięciem cieszył się karnet 4-godzinny (22 443 tys. sztuk). Sporo turystów zdecydowało się także na stacjonarny zakup karnetów 1-dniowych (13 449 tys.). Rekord sprzedaży, a jednocześnie stanu osób na kolei i wyciągach, osiągnięty został w niedzielę 17 lutego br. – szacunkowo było to blisko 4,5 tys. osób

link do artykułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ostek napisał:

Jak informuje COS, w sezonie zimowym 2018/2019 odnotowano według oficjalnych danych z kolei i wyciągów 1 048 933 mln przejść, co równoznaczne jest z wyraźnym wzrostem w porównaniu do liczby 695 485 tys. z sezonu wcześniejszego.

Lepsza zima! Kolej na Kopę? Więcej narciarzy w Szczyrku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fredek321 napisał:

Lepsza zima! Kolej na Kopę? Więcej narciarzy w Szczyrku?

Wszystkie czynniki o których wspomniałeś. Pewnie również efekt synergii z resztą szczyrkowskich ośrodków narciarskich. Dołożyłbym jeszcze, długo trwający sezon a więc i inwestycja w armatki. Wzrost o ok 40% - to jest naprawdę sporo. Dobry prognostyk na przyszłość i sugerujący sens następnych inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 3.05.2019 o 19:08, AdamTS2 napisał:

Wiadomość zdecydowanie wskazująca na rosnącą popularność Szczyrku już nie tylko wśród mieszkańców Śląska, ale też ościennych województw

Szacując bardzo ostrożnie (znaj proporcje), że jeśli w COS było 1 mln odbić, to w SMR - 2 mln, a w BSA - 0,5 mln, wówczas mamy ok. 3,5 mln odbić na cały Szczyrk.

Jeśli przyjąć teraz do tego następujące założenia:

- Średnio 1 dzień narciarza to 10 odbić (jedni mają 35 jak mi się udało, inni ... 3, a średnia 10 wydaje się optymalna).

- Średni koszt dziennego karnetu (z uwzgl. zniżek, z uwzgl. sprytnych sezonówek, itp.) to ok. 50 zł netto.

wówczas wiemy, że (szacunkowo):

- Szczyrk odwiedziło w sezonie ok. 350 tys. osobonarciarzy!

- Zostawili oni tylko na karnetach ok. 17,5 mln zł.

- Jeśli liczyć, że to tylko 50 proc. wydatków, zostawili oni w Szczyrku (także dla hotelarzy, restauratorów) jakieś 35 mln zł, może więcej.

Odejmując od tego koszty funkcjonowania 3 stacji (wynagrodzenia, sprzęt, paliwo, energia) oraz koszty poczynionych inwestycji, efekt d... nie urywa, ale pozwala myśleć o rozsądnym (acz rozłożonym w czasie) zwrocie z inwestycji. 

Nie jest on jednak wcale taki szybki, tu przypomnę, że koszt 1 krzesła to jakieś 10-15 mln zł. Do tego dochodzą prace ziemne, naśnieżanie, budynki, itp.

Ale - jak wspomniałem - mój szacunek jest chyba dość ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 godziny temu, Mops napisał:

Cześć, 

Mam pytanie. Co to za trasa 24 (niebieska)? Jej numer jest widoczny na tablicy na Jaworznie. Nic w internecie o niej nie ma lub nie mogę znaleźć. Wie ktoś coś o tej 24?IMG_20190819_110621.thumb.jpg.ffaea89b24e0895cc58c0bd849631b54.jpg

Nie ma jej od lat. To chyba był dolny odcinek niebieskiej, leciał (jadąc do góry) po ... prawej stronie kolei linowej. Tak myślę, wystarczy stare mapy odkopać, z czasów, jak jeszcze ten równoległy orczyk był (lata 80.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie ma jej od lat. To chyba był dolny odcinek niebieskiej, leciał (jadąc do góry) po ... prawej stronie kolei linowej. Tak myślę, wystarczy stare mapy odkopać, z czasów, jak jeszcze ten równoległy orczyk był (lata 80.)

Ta miała numer 21 

24 to dzisiejsza 25 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie ma jej od lat. To chyba był dolny odcinek niebieskiej, leciał (jadąc do góry) po ... prawej stronie kolei linowej. Tak myślę, wystarczy stare mapy odkopać, z czasów, jak jeszcze ten równoległy orczyk był (lata 80.)

Przeglądałem stare mapy w internecie, mam jedną w domu gdzie jest jeszcze Beskidek i Zapalenica. Nigdzie nie ma trasy 24, w dół jest tylko z niebieskich 25 i 21.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mops napisał:

Przeglądałem stare mapy w internecie, mam jedną w domu gdzie jest jeszcze Beskidek i Zapalenica. Nigdzie nie ma trasy 24, w dół jest tylko z niebieskich 25 i 21.

Cześć

Kiedyś był wariant Widokowej sprowadzający trawersami aż do centrum Szczyrku w okolice parkingu mniej więcej na wysokości Żylicy (sklepu) ale po drugiej stronie Żylicy (rzeki) - może to było 24. A nartostradę Relax ktoś pamięta? Jak wrócę dio domu spróbuje znaleźć stare mapy.

Pozdro

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Kiedyś był wariant Widokowej sprowadzający trawersami aż do centrum Szczyrku w okolice parkingu mniej więcej na wysokości Żylicy (sklepu) ale po drugiej stronie Żylicy (rzeki) - może to było 24. A nartostradę Relax ktoś pamięta? Jak wrócę dio domu spróbuje znaleźć stare mapy.

Pozdro

Pozdro

@Mitekmam nadzieję że coś znajdziesz. A gdzie była ta nartostrada Relax? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 21.08.2019 o 21:11, Mitek napisał:

Cześć

He he a myślisz, że ja dokładnie pamiętam. Nawet nie jestem pewien czy czegoś nie pomyliłem. To było jednak ponad 30 lat temu...

Pozdro

Jeśli mnie pamięć nie myli, to Relaks zaczynał się na Dolinach a kończył nieopodal Tartaku albo nawet trochę dalej. Była to dość długa nartostrada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...