Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałam dziś pana z obsługi, który miło się przywitał i złożył mi życzenia noworoczne. Miło mi było, zapytałam kiedy można się spodziewać, że ruszą Doliny. Podobno, jeśli będzie mróz i dadzą radę naśnieżyć, może to być za jakiś tydzień. Zjechałam z Jaworzyny kolejką, bo z wyciągu śniegowo nie wyglądało najlepiej i szkoda mi było nart. Czy Hilton nad Hiltony działa?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria napisał:

Spotkałam dziś pana z obsługi, który miło się przywitał i złożył mi życzenia noworoczne. Miło mi było, zapytałam kiedy można się spodziewać, że ruszą Doliny. Podobno, jeśli będzie mróz i dadzą radę naśnieżyć, może to być za jakiś tydzień. Zjechałam z Jaworzyny kolejką, bo z wyciągu śniegowo nie wyglądało najlepiej i szkoda mi było nart. Czy Hilton nad Hiltony działa?

Obsluga COS to jest jednak klasa i fachowość w jednym, FIS był dzisiaj przygotowany perfekcyjnie, idealny szybki, twardy beton-bajka, swojà droga to chyba stałem tuż za wami rano w takim oklejonym kasku Head ;) , Do Siego roku!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pasazer85 napisał:

Posiada ktoś z Was jakieś stare mapy ośrodka COS w Szczyrku, może znacie jakaś stronę na której jest opisana trasa FIS ze Skrzycznego( nazwy fragmentów i ich parametry)? Pamiętam,że w początku lat 90 z boku stoku były tablice z nazwami  ścianek ,grzebień, wyloty, piekiełko... 

 

IMG_8935.JPG

IMG_8937.JPG

IMG_8938.JPG

IMG_8940.JPG

IMG_8944.JPG

IMG_8946.JPG

IMG_8950.JPG

IMG_8952.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pasazer85 napisał:

@JC  wiem są miejsca w Szczyrku gdzie można zobaczyć stare tablice z tras narciarskich a nawet posiedzieć na starych krzesłach :) Chodzi mi o trasę FIS  na tych zdjęciach nie ma tych które pamiętam z dzieciństwa... Takie żółte z czarnym napisem... 

Nie ma, bo to wszystko jest z GAT-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam  "COS" z czasów,  gdy przyjeżdżałem z żoną, po kilku przesiadkach z Krakowa. Po wyjściu z autobusu, z Bielska, w Szczyrku, pod stacją pojedyńczego krzesełka stała dwugodzinna kolejka.  Więc jedyną metodą, by zaliczyć  męską zjazdową, był spacerek do Dolin, a potem na Jaworzynę.

Uwielbiam teraźniejszy FIS. Ja się da,  to kończę tu swój sezon.  Był czas, gdy kończyłem go co roku na Kasprowym, gdy kolejka zamykała w maju swoje podwoje.

Żona też lubi COS. Dawniej walczyła dzielnie na 'fisie". Teraz częściej skręca przed Grzebieniem na Jaworzynę.  Ten orczyk działa jej już na biodra.  Mieliśmy takie marzenia  kolejka na samą górę, ale od końca  zjazdu. Teraz można podobno dotrzeć do dolnej stacji po sztucznym, korzystając z małego wyciągu. Niewielki, ale podejście było nieco upierdliwe. W sumie  to siedemset metrów w dół. Z pięć razy  w czasie czterogodzinnego karnetu.  Piękna jazda. 

Zagronie 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...