Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2020 o 17:25, fredek321 napisał:

że COS zatrzymał wyciągi z powodu oblodzenia.

Wczoraj (czwartek)działały oba odcinki krzesła plus orczyk przy Fis (górny). Można było fajnie pojeździć . Lepiej na ,,Ondraszku'' bo na Fisie trochę (sporo?) lodu na stromym, wiec po jednym razie odpuściłem i na luzie sobie pojeździłem na wąskim (w kilku miejscach) ,ale fajnym ,,Ondraszku" (trasa 21). Narciarzy dosyć sporo ,a nawet chwilami zbyt dużo jak na mój gust. Sezon 19/20 rozpocząłem (23.01.2020!). Kupuję karnet na 4 godziny w opcji ,,senior ''za 70 zł i jeżdżę tylko na COS i tak już drugi sezon. Jako emeryt- senior wystarczy mi w Polsce Ondraszek na Skrzycznerm, Skolnity w Wiśle i Czantoria w ustroniu-Polana. W Alpach po raz czwarty wybieram się da Santa Caterina gdzie wystarczy mi do szczęścia 25 km alpejskich tras położonych na wysokości 1700-2900m.np.m.. Wśród tych 20 km 70 procent czasu spędzam na trzech trasach o długości w sumie około 11-12km. Takie już mam starcze  minimalistyczne wymagania ,których wyścigowcy potrzebujący dziennie 100km nowych tras raczej nie zrozumieją. O inwestycjach narciarskich krajowych i alpejskich w kontekście ochrony klimatu i środowiska naturalnego dzisiaj ani słowa ….. Trzy foty z wczoraj

202001234006.jpg

202001234012.jpg

202001234014.jpg

Edytowane przez janek57
błąd
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sariensis napisał:

Pięknie, w Wiśle ja preferuję jednak Soszów, w Ustroniu Czantoria i Palenica, w Szczyrku również tylko COS a w Alpach to wiadomo Val di Sole daje mi pełnię szczęścia. Udanego sezonu @janek57.

Ale Soszów słabo pootwierany w tym roku. Czantoria też chyba długo zamknięta była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WojtekM napisał:

Ale Soszów słabo pootwierany w tym roku. Czantoria też chyba długo zamknięta była. 

Góra zamknieta, w weekend dojdzie trasa 2, Czantoria ma mało śniegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czantorii ,,czerwona'' dopiero wczoraj ruszyła.   www.czantoria.net/23-stycznia-rusza-trasa-numer-1-czerwona/        Będzie tam pewnie  ,,betonowo'' ,a na ściance już od 10-tej ,,lodowo". Czekamy na opady śniegu. Na razie jakbym miał jechać (jeżdżę pociągiem i busami) to prędzej Skolnity w przyszłym tygodniu. Skolnity nisko położone to jak w nocy nie przymrozi będzie słabo. To może znowu COS? Lepsza zima po 10 lutego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mops napisał:

Widomo co jest z 22A i 23 do Dolin? 

Na kamerach śnieg na ściance 22 jest na 23 mają naśnieżanie, a zamknięte. I jeszcze talerzyk na Dolinach. Co się dzieje z COSem? 

Też byłam wczoraj, jazda była bardzo dobra, choć trochę kamieni. Deszcz nie zaszkodził pokrywie, dopadało trochę śniegu.

Orczyk działał, FIS w dół od łącznika do Dolin zagrodzony, ale coś tam się działo. Natomiast co do talerzyka i samych Dolin z ruszeniem usłyszałam że czekają na odbiór techniczny, a, cytuję: "z Katowic daleko"... 

Edytowane przez Maria
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria napisał:

cytuję: "z Katowic daleko"... 

Ja usłyszałem że FIS poniżej Grzebienia ,,rozgarną na wiosnę", a tak na prawdę widać że nowy Zarządzający COS Skrzyczne po prostu sobie nie radzi, nigdy jeszcze tego nie było aby Doliny mimo śniegi i ferii nie zostały uruchomione.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, surfing napisał:

Ja usłyszałem że FIS poniżej Grzebienia ,,rozgarną na wiosnę", a tak na prawdę widać że nowy Zarządzający COS Skrzyczne po prostu sobie nie radzi, nigdy jeszcze tego nie było aby Doliny mimo śniegi i ferii nie zostały uruchomione.

Rzeczywiście tak jeszcze nie było. Może jednak przesada z tą wiosną. W Dolinach były ustawione bramki, wyglądało to, jakby lada moment miało ruszyć. Miejmy nadzieję... Czekam na możliwość przysiadnięcia w Hiltonie! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze prognozy dla Beskidów w tym Skrzycznego. Ocieplenie ,które miało być od jutra do środy odwołane , przynajmniej powyżej 800 m.np.m. Lepszy czas dla narciarzy  https://www.wetteronline.de/?gid=11787&lat=49.68&locationname=Skrzyczne&lon=19.03&pcid=pc_city_weather&pid=p_city_weather&sid=LongTerm&stateid=PL&statename=Polen

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janek57 napisał:

Lepsze prognozy dla Beskidów w tym Skrzycznego. Ocieplenie ,które miało być od jutra do środy odwołane , przynajmniej powyżej 800 m.np.m. Lepszy czas dla narciarzy  https://www.wetteronline.de/?gid=11787&lat=49.68&locationname=Skrzyczne&lon=19.03&pcid=pc_city_weather&pid=p_city_weather&sid=LongTerm&stateid=PL&statename=Polen

Zapowiadało się bardzo kiepsko, ciepło powyżej 10°C, silniejszy wiatr i opady deszczu. Prognoza na najbliższe dni się szczęśliwie trochę poprawiła. Chyba idę pytać czy można przedłużyć rezerwację. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...