Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Dawno mnie tu nie było ,a udało mi się odkopać zdjęcia wyciągu Mostostal który kiedyś biegł wzdłuż dolnego odcinka krzesła na Skrzyczne.Jest 24 lipca 2005 roku, posiadam nędzny aparat Canon Powershot A510 ,ale mogę przynajmniej cykać bez ograniczeń. Może ten kawałek historii COS kogoś zainteresuje.....

IMG_0769.JPG

IMG_0770.JPG

IMG_0779.JPG

IMG_0785.JPG

IMG_0789.JPG

IMG_0791.JPG

IMG_0798.JPG

IMG_0800.JPG

IMG_0801.JPG

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
W dniu 13.11.2020 o 10:09, leitner napisał:

Z pewnością @Cosworth240mógłby napisać o niej nieco więcej ;) 

Haha - mogę powiedzieć, że szukając armatki śnieżnej, to nic lepszego nie znajdziecie 😉 , a tak na serio to niewiadomo jakich szczegółów nie znam, ale generalnie kultowa TF10 została zastąpiona nową armatą TR10, która zyskała technologię, znaną wcześniej z mniejszej armatki TR8. Idea jest prosta - robić więcej śniegu, lepszy śnieg, w możliwie jak najwyższych temperaturach, w sposób możliwie jak najbardziej zautomatyzowany, przy jak najmniejszym zużyciu prądu...  

Do tego jest po prostu bardzo ładna designersko - choć to już kwestia gustu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 11:54, Jusik2002 napisał:

A ile tego kupili ? Biorąc pod uwagę rozmach COS to 2 czy 3 sztuki ?? 🙃

COS można krytykować, ale faktem jest, że w zasadzie co roku organizuje przetarg na 10-15 nowych armatek. To może nie jest jednorazowo liczba kładąca na kolana, ale ponieważ robią to co roku, to zmiana jest spora. Obecnie proceduje się przetarg na 10 maszyn większych i 3 mniejsze. Termin składania ofert za około 10 dni. Problemem jest bardziej to, że niezależnie od ilości maszyn, potrzebne jest generalne usprawnienie systemu - pompy, zbiornik wody itd. Tu też są systematycznie robione postępy - zwłaszcza pompy. Co bowiem z tego, że masz 50 armat, jak system ich nie obsłuży. Rozbudowa musi odbywać się równolegle. To nie jest rozmach taki, jak u Słowaków, ale w miarę możliwości COS idzie w dobrym kierunku.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cosworth240 napisał:

COS można krytykować, ale faktem jest, że w zasadzie co roku organizuje przetarg na 10-15 nowych armatek. To może nie jest jednorazowo liczba kładąca na kolana, ale ponieważ robią to co roku, to zmiana jest spora. Obecnie proceduje się przetarg na 10 maszyn większych i 3 mniejsze. Termin składania ofert za około 10 dni. Problemem jest bardziej to, że niezależnie od ilości maszyn, potrzebne jest generalne usprawnienie systemu - pompy, zbiornik wody itd. Tu też są systematycznie robione postępy - zwłaszcza pompy. Co bowiem z tego, że masz 50 armat, jak system ich nie obsłuży. Rozbudowa musi odbywać się równolegle. To nie jest rozmach taki, jak u Słowaków, ale w miarę możliwości COS idzie w dobrym kierunku.

A przynajmniej tras nie wypłaszczają!

Jeśli ktoś chce zjechać z trudniejszej trasy w Szczyrku - zostaje COS! I czarna na Beskidzie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że COS Szczyrk co roku coś tam poprawia w kontekście armatek (10 dużych i 3 mniejsze) już pisałem, ale widzę że w tym roku rozpisany jest też przetarg na 2 ratraki (duży i mały) oraz system do kontroli grubości pokrywy śnieżnej (wg. SIWZ do zainstalowania na dwóch ratrakach i 4 zestawy na quad/skuter śnieżny). Nie można więc powiedzieć, że się nie starają. Co roku jakiś tam elemencik jest usprawniany, choć wiadomo że nie są to takie budżety jak u Słowaków po sąsiedzku.

Tu zrzut ekranu z BIP'u:

image.png.e60f4946502d8e326eb85c5b882672be.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

O tym, że COS Szczyrk co roku coś tam poprawia

Ubiegły sezon chyba najgorszy w historii pod względem utrzymania tras (nowy Zarządca), Doliny i FIS poniżej Grzebienia w tamtym roku nie funkcjonowały prawie połowę zimy, nawet nie podjęto próby naśnieżania ścianki na Kaskadzie(czerwona). Niestety pan Laszczak przeniósł priorytety utrzymania tras z SMR i liczy się tylko niebieska.

Szkoda Grzegorza Kotowicza bo zrobił kawal dobrej roboty w realiach państwowej spółki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, jako że nie da się edytować poprzedniego posta, że smutny emotek na końcu powyższego posta zrobił się zupełnie przed przypadek - po prostu zamykałem nawias, po którym dałem dwukropek i jakoś tak się to zrobiło. Myślę, że emotka powinna być zupełnie inna - należy się cieszyć z nowych Pistenbully, a nie smucić, choć są też pewnie zwolennicy sprzętu spod znaku Prinotha, ale oni tu w ogóle oferty nie złożyli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4536718_OperaZrzutekranu_2020-11-24_120537_www.opensnowmap_org.png.0c256bc7ee851aa4287504e56e48b752.pngTrochę odbiegając od tematu obecnego sezonu, ostatnio z nudów przeglądałem opensnowmap.org, według tej mapy przebieg tras w COS'ie (widokowa i FIS) dosyć różni się od tego co mamy teraz. Ciekawi mnie skąd wziął się przebieg tras na tej mapce, czemu Widokowa jest po prawej stronie od wyciągu, czy da się nią obecnie przejechać?

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...