Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jordzkiezz napisał:

4536718_OperaZrzutekranu_2020-11-24_120537_www.opensnowmap_org.png.0c256bc7ee851aa4287504e56e48b752.pngTrochę odbiegając od tematu obecnego sezonu, ostatnio z nudów przeglądałem opensnowmap.org, według tej mapy przebieg tras w COS'ie (widokowa i FIS) dosyć różni się od tego co mamy teraz. Ciekawi mnie skąd wziął się przebieg tras na tej mapce, czemu Widokowa jest po prawej stronie od wyciągu, czy da się nią obecnie przejechać?

Tych tras już dawno nie ma. To mapa przebiegu tras z mojej młodości, a było to - niestety - dawno temu!

Nie ma już tej Kaskady (została przeniesiona bliżej FIS-u), nie ma tej Widokowej.

Zwłaszcza ta druga trasa była mocno dzika, przez polany, zakręty, ale i zwężenia. Na dzisiejsze standardy: nie do utrzymania. Dziś narciarze chcą "autostrad".

Ale mapka super!

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdiłem wiele razy po wszystkich tych trasach. Z wyjątkiem "Widokowej" od Jaworzyny do wcięcia z czerwoną "Kaskadą".  Jakoś to mnie nigdy nie interesowało, a i był tu zwykle brak śniegu.

Małe nieporozumienie, jeśli chodzi o FIS poniżej "Dolin". Od takiego zakrętu w lewo o 90 st. FIS biegnie w prawo, omijając z lewej tu stojący dom. (Chociaż bardziej prawidłowy przebieg byłby z prawej strony tego domu). I  dalej tzw. "Kanionem"(chyba nie mylę nazwy) na szeroką polanę. Miejsce to znam jako "Dunacie". I to jest prawidłowy przebieg FIS`u. Mającego z "wieży"ok. 2200 m długości i 620 m różnicy poziomów.

Z "Dunacia" przez mały mostek na potoczku w lewo, wysokim  brzegiem na miejsce, z którego się dało już jechać do dolnej stacji krzesła na Jaworzynę. Podobno na tym brzegu jest teraz mały wyciąg. Podchodzenie ukosem było mało komfortowe.

Jeździłem tym FIS` em z żona i  nieraz myśleliśmy, gdyby z "Dunacie" był wyciąg na górę Skrzycznego, to byłaby najlepsza trasa w Polsce. Urozmaicona i typu "ścianka, wypłaszczenie". Co uwielbiam. Na której można się wyżyć.

Natomiast od wspomnianego zakrętu w lewo, poniżej "Dolin", to nie FIS. Wąsko, płasko i kombinowanie po polanach. Po resztkach śniegu na wiosnę, lub po trawie. Możnaby tu też jeździć do samego dołu, gdyby rozszerzyć przebieg trasy i dobrze naśnierzyć. Wtedy mamy 750 m różnicy poziomów z góry. I warianty- FIS,  lub odskok w lewo na Jaworzynę przed "Grzebieniem" i powrót na "Doliny".  Całość naśnierzona, od dołu do góry.  Ponad trzy miesiące super jazdy. 

Marzenia, może coś z tego będzie. FIS do "Dolin" jest super, tylko ten wyciąg?  Lepiej przeznaczyć ich siłę i wytrzymałość na jazdę dół.

 

Zagronie

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tych tras już dawno nie ma. To mapa przebiegu tras z mojej młodości, a było to - niestety - dawno temu!

Nie ma już tej Kaskady (została przeniesiona bliżej FIS-u), nie ma tej Widokowej.

Zwłaszcza ta druga trasa była mocno dzika, przez polany, zakręty, ale i zwężenia. Na dzisiejsze standardy: nie do utrzymania. Dziś narciarze chcą "autostrad".

Ale mapka super!

Widać że dawno nikt COS'u na tych mapach nie aktualizował, a to dziwne bo SMR (oprócz nieistniejącej trasy 6) jest aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.11.2020 o 12:14, Doppelmayr napisał:

Widokowa poniżej Jaworzyny to stary Ondraszek - nieczynny i zarośnięty z powodu problemów z działkami. 

Jeśli mnie pamięć nie myli, to zjeżdżałem mniej więcej przebiegiem tej trasy "na dziko" jakieś 5-6 lat temu po jakichś większych opadach. W górnej części wyglądało to tak jak na zdjęciu. Niżej niestety z przejezdnością było gorzej - pozagradzane płotami i sporej wielkości krzaki. Możliwe że dziś po tej trasie nie ma już śladu. 
WP_20150105_032.thumb.jpg.9547cf3c9ff39a95fbebf7e58599a423.jpg 

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, Matifcb napisał:

ja myslalem o wyprawie na 2 dni jezdzenia ale otwarcie Szczyrku moze byc kaplica z iloscia ludzi i kolejkami kilometrowe. Jednak 6h autem jechac i placic za stanie w kolejce do 3 tras na krzyz... ciekawe, sledze codziennie bo to juz 8 dni do otwarcia.

Jak już jechać to celuj bardziej w poniedziałek-wtorek-środa.W weekend jeśli otworzą będzie się działo 🚘🚘🚘😱🔥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje esobie sprawe ale niestety przed swietami nie ma szans, musze weekend i bede czekac az do srody/czwartku z podjeciem decyzji. Myslisz ze bedzie rzeczywiscie tka ostro nawalone ludzi? nie bylem w szczyrku. Co prawda nie zalezy mi teraz na wielkim zdjezdzaniu bo jade narzeczona uczyc ( 1 raz na nartach) potrzebuje niebieskuch tras i spokojne zjezdzanie pare razy dluzej niz normalni narciarze.. kazdy bedzie czekal co zjazd a mi potrzebna tylko gondola albo wyciag po prawej stronie od gondoli bo tam trasa nr 7 dluga do nauki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Matifcb napisał:

zdaje esobie sprawe ale niestety przed swietami nie ma szans, musze weekend i bede czekac az do srody/czwartku z podjeciem decyzji. Myslisz ze bedzie rzeczywiscie tka ostro nawalone ludzi? nie bylem w szczyrku. Co prawda nie zalezy mi teraz na wielkim zdjezdzaniu bo jade narzeczona uczyc ( 1 raz na nartach) potrzebuje niebieskuch tras i spokojne zjezdzanie pare razy dluzej niz normalni narciarze.. kazdy bedzie czekal co zjazd a mi potrzebna tylko gondola albo wyciag po prawej stronie od gondoli bo tam trasa nr 7 dluga do nauki jest

Trasa nr 7 jeszcze nie była do wczoraj śnieżona. Ludzi na dostępnych stokach w weekend jest bardzo dużo. Nie ma siłowni ani basenów to wszyscy na stoku. Nawet skiturowców w sobotę był cały parking. Spójrz na kamerze jak dzisiaj będzie i jutro po otwarciu BSA. Poza tym warunki na gorsze narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i dzisiaj. Warunki w porównaniu do BSA i Szczyrkowskiego to ideał. Wczoraj , trasa FIS potem Kaskada do krzesełka twarda , wyratrakowana . Do 11.00 ideał a potem lekkie odsypy ( jak było po 11 nie wiem bo zjechałem) . Ludzi tyle że co drugie krzesło chodziło wolne a jak już ktoś jechał to w 2 osoby ( słownie dwie) . Tylko krzesło na Skrzyczne , orczyki nie miały możliwości działać bo niżej totalny brak śniegu - tylko 1 trasa przygotowana

Dzisiaj ciut gorzej bo zdecydowanie więcej ludzi, ale na krzesło czekało się max 10 minut . Ja wjechałem 1 krzesełkiem i pierwsze 1,5 godziny to była jazda góra - dół bez kolejek . Potem niestety dużo ludzi i te 10 minutowe kolejki i zaczęły się spore odsypy i wyślizgania  (lód) . Ludziska padali na tym jak muchy. Było i dla mnie już niezbyt komfortowo i niebezpiecznie więc około 11.00 zjechałem kolejką na dół .

 

generalnie jak na te warunki pogodowe REWELACJA

Edytowane przez Stary bywalec
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań w domu!

niedziela, 20 grudnia 2020

Zostań w domu! Nie wychodź, to niebezpieczne! COS dla wymagających

 

 

P1020175.JPG

— Zostań w domu — mawia nam telewizja - i ta rządowa i ta nierządowa.

 

— W etapie odpowiedzialności nigdzie nie wyjeżdżajmy — namawia nas sam premier.

— W górach jest niebezpiecznie — chce nam powiedzieć minister zdrowia. I dodaje — Narty to siedlisko wirusa.

W ślad za tym na kilka raptem otwartych stoków mamy codzienny najazd MO oraz sanepidu.

No cóż. Ja postanowiłem dla Was Czytelników zaryzykować zdrowie i życie i sprawdzić na własne oczy te niebezpieczeństwa. Było strasznie, ale na szczęście już wróciłem przed ... komputer. Ufff, żyję.

A było niełatwo. Pomysł z COS-em od 8:00 był ryzykowny: niedziela i mało otwartych stoków równa się tłok — myślałem. Rankiem na dole powitała mnie mgła:

P1020121.JPG
 

 

Ale po kilkuset metrach wjazdu mgła tworzyła już podłogę:

P1020126.JPG
 

A na wysokości 950 mnpm narciarzy przywitał ... dywanik. COS-owi udało się przygotować co prawda tylko jedną trasę, ale za to ... czarno-czerwoną - konkretnie FIS u góry i Kaskadę w drugiej części trasy. Razem to ok. 1,5 km wymagającego i ciekawego zjazdu, z różnicą poziomów ok. 300 m. Na razie to ... chyba najlepsza otwarta trasa w Polsce:

P1020134.JPG
 
P1020137.JPG
 
P1020138.JPG
 
P1020141.JPG
 

Więcej zdjęć z pięknej niedzieli: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2020/12/zostan-w-domu-nie-wychodz-to.html

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...