Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Zagronie napisał:

FIS do samego dołu(czarna trasa). I stąd chcę się dostać do dolnej stacji wyciągu. Wiem jak się dostawałem z żoną. Podchodziliśmy ukosem drogą na górę dalej się już jechało. Na górze łączy się z czerwoną. Wydawało mi się, że tu zainstalowali mały wyciąg? Znam te trasy poniżej Dolin, obydwie niebieską i czerwoną. Tylko czy zrobiono tu instalację do naśnieżania? I czy wyrównano teren, jest szerszy?.  Jak masz w wyobraźni ten teren to powinieneś, o co mi chodzi.  Nie jechałem tu ponad dziesięć lat, więc nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie.

Jak kończy się FiS nigdzie nie musisz podchodzić tylko jest przejazd na niebieska. Na całej czarnej jest zmodernizowane naśnieżanie, jak działa to nikt nie wie bo nie odpalili go w ubiegłym roku (a właśnie wtedy je zmodernizowali). Żadnego dodatkowego wyciągu nie ma. Może chodzi Ci po głowie wymieniony talerzyk doliny 2 ale on leci zgodnie z mapa tras. Poniżej Dolin czerwona i niebieska nie posiada naśnieżania i nic nie było z nimi robione. One są obecnie tylko zaznaczone ale nie przygotowywane. Jak uda im się odpalić w tym roku Kaskadę i FIS na całej długości to będzie petarda a podobno mają być podchody do śnieżenia ścianki na kaskadzie.. Oby się sprawdziło...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czepek napisał:

Właśnie kilka tygodni temu próbowałem się dowiedzieć jak wyglądał FIS "do samego dołu". Przed wejściem do kolei jest do dziś taka dziwna mapa gdzie FIS kończył się jakby na łące. Obecnie FIS biegnie sobie tak jak biegł ale w miejscu gdzie przecina ulicę Cichą FIS odbija w lewo takim śmiesznym mostkiem nad drogą(to mi nie wygląda aby było tam od zawsze). Trasa biegnie kawałek w górę(za tym mostkiem) ale odpowiedni rozpęd i można od biedy podjechać(za bezpieczne to nie jest bo albo ktoś stoi na tym podjeździe albo na mostku są muldy). Za mostkiem przecinamy stok zjeżdżając cały czas w dół w kierunku Hotelu Meta i do kolei. Na całym odcinku który opisałem są "kraniki" do naśnieżania. Czy działają nie wiem, ale z tego co tu już pisano rozumiem, że jest to sprawne. Pozostałe trasy(niebieska i czerwona) od Dolin mają charakter wirtualny. Tzn. są i widzą nawet czasem ratraka ale to nadal wąskie przecinki w lesie. Z tego co kojarzę historię to była jeszcze niebieska trasa patrząc w górę wyciągu po prawej stronie. Ale tam zagrodzono i to już kompletny freeride. 

To tam się musiało przez te lata coś podziać. Mostek był mikroskopijny. Droga , a raczej ścieszka w górę. No tak- "Polska rośnie w siłę i ludzie żyją dostatniej" - Gierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 18 grudnia – start sezonu na Skrzycznem

W sobotę 18 grudnia uruchomiona zostanie trasa FIS ze szczytu aż do stacji pośredniej Jaworzyna. Ośrodek wraz z koleją linową czynny będzie zarówno tego dnia, jak i w kolejnych przed nadejściem świąt w godzinach od 8:00 do 15:30.

http://www.skrzyczne.cos.pl/fis-kamera-obrotowa.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, surfing napisał:

Sobota 18 grudnia – start sezonu na Skrzycznem

W sobotę 18 grudnia uruchomiona zostanie trasa FIS ze szczytu aż do stacji pośredniej Jaworzyna. Ośrodek wraz z koleją linową czynny będzie zarówno tego dnia, jak i w kolejnych przed nadejściem świąt w godzinach od 8:00 do 15:30.

http://www.skrzyczne.cos.pl/fis-kamera-obrotowa.html

Elegancko. Długa jest ta trasa FIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
19 minut temu, Mops napisał:

Już prawie połowa stycznia, a w COSie czynna tylko FISówka z przejazdem na Jaworzynę. Jakiś miejscowy wie może czy chociaż śnieżą Doliny i grzebień?

Śnieżą i Dolony i Grzebień :) Gdyby nie ostatnia odwilż i halny na bank było by już otwarte. Na Dolinach jest więcej kamieni niż trawy, więc tego śniegu trochę potrzeba. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pasazer85 napisał:

Śnieżą i Dolony i Grzebień :) Gdyby nie ostatnia odwilż i halny na bank było by już otwarte. Na Dolinach jest więcej kamieni niż trawy, więc tego śniegu trochę potrzeba. 

Czyli jakieś szanse na otwarcie na ferie są, mam nadzieję że uda im się otworzyć to na ostatni tydzień stycznia, bo póki co na COSie sezon słabo wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jordzkiezz napisał:

Nie jestem pewny, ale patrząc na kamerę obrotową na FISie wydaje mi się że armatka śnieży obecnie początek trasy 22.

Nawet na pewno śnieżą Kaskadę. Niestety z kamery na Jaworzynie nie widać czy ściankę śnieżą. 

kaskada.PNG.62f3c97eca558042c373a7435e979d24.PNG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavloS_ napisał:

Tutaj świeże zdjecie z Klimczoka ale widać Skrzyczne i jak armatki są ustawione. 

 https://www.bielsko.info/wiadomosci/29944-foto-dnia-bielsko-biala-i-okolice-okiem-dziennikarzy-bielsko-info-bielsko-biala

No jest jakieś 10 armatek. Do zimy 23/24 pewnie zdążą naśnieżyć.

Po prostu ten brak zbiornika i porządnego śnieżenia w CENTRALNYM Ośrodku Sportu, za nasze pieniądze to jest jakiś ŻART! Tam kluby z młodzieżą od połowy grudnia powinny ćwiczyć slalomy czy zjazdy na odcinkach po 2-3km!!!

Czy do cholery w końcu się coś zmieni na tym COS?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem zapytać co się dzieje na COS bo tak wszyscy krytykują SMR a po sąsiedzku prawie wszystko zamknięte. Dwa pytania. Jest w ogóle naturalny śnieg, czy wszystko spłynęło z odwilżą? Druga sprawa. Czy dobrze pamiętam że COS za grube miliony zrobiło modernizację systemu naśnieżania, czy ta inwestycja nie została zorganizowana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszę jakieś głupoty to niech mnie ktoś sprowadzi do parteru, ale ostatnio schodząc ze Skrzycznego zauważyłem, że wzdłuż ulicy Cichej i Uzdrowiskowej biegną w strumieniu(przymocowane do betonowych ścian) duże rury wraz z kablami. Na moje oko to zasilanie w wodę i prąd COSu. To się zaczyna na Żylicy w okolicy skrzyżowania Uzdrowiskowej z Myśliwską. Pozostaje pytanie ile wody jest w rzece i ile jej mogą brać. Z pewnością problemem jest brak zbiornika na górze. Swego czasu w Białce zbiornika nie mieli a kurzyli aż miło. Inna sprawa, że szabrowali wodę z rzeki jak się tylko dało. 

Rury w COS są z tego co wiem niedawno wkopane w dolnej części FISu oraz leżą sobie na gruncie obok Ondraszka aż do zakrętu. Zapewne w górnej części FIS to naśnieżanie jest już ze 30 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak zbiornika, brak kompleksowego i nowoczesnego systemu naśnieżania plus brak warunków pogodowych i taki efekt. TMR ma zbiornik i duży system naśnieżania, choć przez to ze oparty na lancach (to sie z czasem trochę zmieniło), nie idealny na warunki pogodowe Szczyrku, ale jednak nawet w pogodzie jaka była, pozwolił na przygotowanie znacznie więcej niz w COS. 

COS co roku coś usprawnia - obecnie poszedł akcent na trasy biegowe na Kubalonce (tam jest realizowana inwestycja za coś 7mln pln); do tego czeka na rozstrzygnięcie przetarg na 15 armatek na trasy narciarskie; ALE oczywiście bez zbiornika, pomp, prądu, rurociągów to niestety takie inwestycje tez za dużo nie zmienia w kapryśnych warunkach pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mops napisał:

Ferie w COS, tydzień 1 🙃 cos.jpg.2af9ea3416a1acbab35f795784d74aa5.jpg

Nie rozpędzaj się. Ondraszek oficjalnie zamknięty 😂🤦‍♂️

 

9 minut temu, Cosworth240 napisał:

Niestety brak zbiornika, brak kompleksowego i nowoczesnego systemu naśnieżania plus brak warunków pogodowych i taki efekt. TMR ma zbiornik i duży system naśnieżania, choć przez to ze oparty na lancach (to sie z czasem trochę zmieniło), nie idealny na warunki pogodowe Szczyrku, ale jednak nawet w pogodzie jaka była, pozwolił na przygotowanie znacznie więcej niz w COS. 

COS co roku coś usprawnia - obecnie poszedł akcent na trasy biegowe na Kubalonce (tam jest realizowana inwestycja za coś 7mln pln); do tego czeka na rozstrzygnięcie przetarg na 15 armatek na trasy narciarskie; ALE oczywiście bez zbiornika, pomp, prądu, rurociągów to niestety takie inwestycje tez za dużo nie zmienia w kapryśnych warunkach pogodowych.

Chwila chwila. Rury i prąd mają prawie na każdej trasie, w tym nowy system skończony rok temu do samej Mety. Pompy i zbiornik owszem, ale przecież problem jest znany od nastu lat. Dlaczego tego nie robią? 
 

Przypominam Państwowy Centralny Ośrodek Sportu. Jedyny porządny terenowo ośrodek COS do uprawiania narciarstwa zawodowego. Dlaczego tutaj nie ćwiczą kluby i kadra od grudnia?! To jest kpina z pieniędzy podatników!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 16:16, ski89 napisał:

No jest jakieś 10 armatek. Do zimy 23/24 pewnie zdążą naśnieżyć.

Po prostu ten brak zbiornika i porządnego śnieżenia w CENTRALNYM Ośrodku Sportu, za nasze pieniądze to jest jakiś ŻART! Tam kluby z młodzieżą od połowy grudnia powinny ćwiczyć slalomy czy zjazdy na odcinkach po 2-3km!!!

Czy do cholery w końcu się coś zmieni na tym COS?!

To nie jest inwestycja typu "Hop-Siup"! Na wys. 1250 mnpm to powinno być dośnieżanie uzupełniające, a nie pełne naśnieżanie od 0 na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...