Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kordiankw napisał:

No w tym sezonie chyba najgorzej nie jest. „1” otwarta jako jedna z pierwszych. Otwarta „7”, Golgota się śnieży, bywały gorsze sezony.

W tym sezonie nie będzie co narzekać. Jeżeli tylko TMR będzie chciał to otworzy wszystko co ma łącznie z Bieńkulą. Myślę, że COS również otworzy wszystko do DOLIN. Jak prognoza się sprawdzi to i do Mety nawet zjedziemy. Tylko tam nie ma podkładu więc ile to wytrzyma to sie okaże... Swoja drogą dziwna polityka COS, taka od du...y strony, najpierw powinien powstać zbiornik na Jaworzynie a potem cała reszta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mops napisał:

Łącznik 3c jest czynny więc Ondraszek także jest czynny, na odcinku od łącznika do Jaworzyny.

Nie podpieram się domysłami, tylko oficjalną stroną ośrodka. Tam jasno napisane, że Ondraszek zamknięty.

http://www.skrzyczne.cos.pl/warunki.html#warunki-pl


Poza tym co to zmienia? Sąsiad obok za pieniądze akcjonariuszy(którym musi okazywać zyski) był w stanie zbudować zbiornik, naśnieżanie i przygotować od zera ok. 15km tras w tym sezonie. Natomiast COS istnieje w Szczyrku od dziesięcioleci, dupne zimy obserwuje od 20 lat i nadal nie ma zbiornika czy porządnego systemu naśnieżania? Połowa sezonu, a oni mają 1,6km trasy - najgorzej przygotowany ośrodek sezonu 21/22, a to niestety za nasze pieniądze. Szkoda strzępić ryja.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kordiankw napisał:

No w tym sezonie chyba najgorzej nie jest. „1” otwarta jako jedna z pierwszych. Otwarta „7”, Golgota się śnieży, bywały gorsze sezony.

Tak, potwierdzam. Bywało jeszcze lepiej (ale w cudowną zimę), natomiast POPRAWA jest znacząca. Przede wszystkim na trasach nie ma przetarć, kamoli - JEST LEPIEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prostu działają państwówki. No nie da się zrobić, bo się nie da i co pan zrobisz jak się nie da. COS to tragedia, ale przecież PKL i ich ośrodki to też dramat. Jaworzyna, Palenica czy Mosorny to skanseny, a PKL radośnie buduje gondolę w Solinie. Ja wiem, że z tego będzie kasa, a narty to niepewny biznes, ale po prostu żal na to patrzeć wszystko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Tak po prostu działają państwówki. No nie da się zrobić, bo się nie da i co pan zrobisz jak się nie da. COS to tragedia, ale przecież PKL i ich ośrodki to też dramat. Jaworzyna, Palenica czy Mosorny to skanseny, a PKL radośnie buduje gondolę w Solinie. Ja wiem, że z tego będzie kasa, a narty to niepewny biznes, ale po prostu żal na to patrzeć wszystko.

Z tezą o działaniu państwówek nie da się dyskutować. Mimo wszystko COS na tle innych wygląda pozytywnie. Mamy trudną dla nich zimę, cóż. Ale rok temu Ondraszek był szybko przygotowany, razem z FISem. W tym sezonie jest słabo, ale jak nie ma zbiornika... Jest system, nie ma zbiornika. 

Zobaczymy, jak zima się poprawi - najbliższy tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mimo wszystko COS na tle innych wygląda pozytywnie. Mamy trudną dla nich zimę, cóż.

No nie wiem czy tak pozytywnie. Absurdem dla mnie jest, że otworzenie naśnieżanej trasy w COSie graniczy z cudem, bo przecież FIS ma naśnieżanie do samego dołu, a ostatnio chyba z 2-3 lata temu był czynny. Kaskada też już długo nieczynna, w zasadzie blisko połowa tras na Skrzycznem to tylko trasy istniejące na mapkach (prawie cała 22, 23 poniżej Dolin, 25). Minęły 2 tygodnie od ocieplenia, czasu na naśnieżenie FISu do Dolin już trochę mieli. SMR odbudował się naprawdę szybko po ociepleniu, nawet zwiększyli ilość otwartych tras, do tego śnieżą Golgotę, więc wkrótce otworzą prawie cały ośrodek, a w COSie nie zmieniło się nic. Wiadomo - zbiornik itd., ale i tak 1,6km trasy czynne na Skrzycznem w trakcie ferii to jest jakiś żart. Mam nadzieję, że pod koniec tego tygodnia otworzą Doliny i Grzebień, bo to jedne z moich ulubionych terenów w Szczyrku, ale chyba szans dużych nie ma. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 21:52, Jeeb napisał:

Powinni to sprzedać TMRowi i będzie super

Jaszcze jakiś czas temu powiedziałbym że to słabiutki pomysł bo TMR zaraz by tam wpadł i przeorał trasy na swoją modłę. Szkoda by było tych fajnych tras ale co z tego że fajne trasy jak wirtualne to już wolę zjechać przeoraną przez TMR trasą ale od góry do samego dołu niż tylko palcem po mapie jeździć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pejot napisał:

Jaszcze jakiś czas temu powiedziałbym że to słabiutki pomysł bo TMR zaraz by tam wpadł i przeorał trasy na swoją modłę. Szkoda by było tych fajnych tras ale co z tego że fajne trasy jak wirtualne to już wolę zjechać przeoraną przez TMR trasą ale od góry do samego dołu niż tylko palcem po mapie jeździć.

A ja się z tym nie zgadzam. Mielibyśmy większy TMR, wyrównany, zatłoczony, bez orczyków - i tak nie byłoby po co tam jeździć. Mimo wszystko przez dużą część zimy można sobie dobrze pojeździć, choćby i w kółko po FIS-ie. A nadzieja na zmiany na lepsze, choć powolne, jest.

PS. I drzewa by pewnie wyharatali, poszerzając, wyrównując i wypłaszczając trasy...

Edytowane przez Maria
PS
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

FIS poniżej grzebienia nie jest czynny wg ich strony, więc orczyk nie ma sensu za bardzo.

Ja tego nie kumam. Piszą, że w Beskidach spadło 30-50 cm śniegu, uruchomiona jest trasa pod Metę a nie mogą odpalić FIS-u do Dolin  ??? Tam chyba faktycznie nie ma kto robic 😞 Gdzie tam jest talerzyk  ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, koliber napisał:

Doliny II (wymieniony z podwójnego orczyka, już dość dawno temu) - teraz sięga ciut wyżej i nie trzeba podchodzić do Dolin III.

I tak zrobiony, że  na starcie dzieci wyrywa z butów. Jak ktoś się nie spodziewa, to leży. Moja córka bawiła się tam świetnie, ale ona ma ojca zakręconego na punkcie nart. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, moruniek napisał:

I tak zrobiony, że  na starcie dzieci wyrywa z butów. Jak ktoś się nie spodziewa, to leży. Moja córka bawiła się tam świetnie, ale ona ma ojca zakręconego na punkcie nart. 

Ty chyba nie wiesz co to wyrywanie z butów. Proponuję się przejechać talerzykiem na górnej części Kubinskiej Holi 😉 Tam to łamie gregoslup  😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeździ?  Ta Poma.  Zamierzchłe czasy.  Ale Hola jest super, jak dużo śniegu. Pod tą Pomę można było podjechać autem cinque...Bardzo malownicza jazda przez las. Prawdziwy rajd, pośród zwałów śniegu. Dlaczego? Ano niżej wyciąg nieczynny. A miejscowy człowiek wskazał  na leśną drogę. To wspomnienie zostało mi w głowie na wieczne czasy. Ta jazda z żoną. Poma wyrywająca moją damę, wysoko w powietrze. Eh, te narty!  Ile ma się tych bezcennych wspomnień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zagronie napisał:

Jeszcze jeździ?  Ta Poma.  Zamierzchłe czasy.  Ale Hola jest super, jak dużo śniegu. Pod tą Pomę można było podjechać autem cinque...Bardzo malownicza jazda przez las. Prawdziwy rajd, pośród zwałów śniegu. Dlaczego? Ano niżej wyciąg nieczynny. A miejscowy człowiek wskazał  na leśną drogę. To wspomnienie zostało mi w głowie na wieczne czasy. Ta jazda z żoną. Poma wyrywająca moją damę, wysoko w powietrze. Eh, te narty!  Ile ma się tych bezcennych wspomnień ?

Wiem o czym mówisz, też tak jeździłem 25 lat temu z rodzicami. Wartburg podjechał a Vectra nie dala rady  😉 Oczywiście, że Poma śmiga jak noweczka. Kto potrafi jezdzic to nią śmiga bo jest dwa razy szybsza od tych ich krzeseł  😀

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...