Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, tresor napisał:

Ale ja k.... nie rozumiem co to znaczy nie ma ludzi do obsługi? Naprawdę nie znajdzie się nikt na zlecenie, powiedzmy za 30 zł godzina, żeby obrobić ważny dla ośrodka wyciąg? Wszędzie można znaleźć kogoś do obsługi, a na COS się nie da? Bo co? Bo państwówka i po prostu nie da się, bo się nie da?

Zadzwoń i zapytaj ile płacą.  Ale te 30zl to możesz na 2h nie dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jack78 napisał:

Zadzwoń i zapytaj ile płacą.  Ale te 30zl to możesz na 2h nie dostać

Tych zatrudnionych to też nie wiem skąd biorą... Dzisiaj bylem świadkiem jak między narciarzem, a wąsaczem z obsługi orczyka doszło do rękoczynów... Po czym ów Pan z obsługi stwierdził że jak się nie podoba to wszyscy mogą wyp......., a on zaraz wyłączy ten wyciąg i koniec jazdy 😂😂😂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jack78 napisał:

Zadzwoń i zapytaj ile płacą.  Ale te 30zl to możesz na 2h nie dostać

Ok. Skoro więc nie ma chętnych za pieniądze, które się oferuje, to oferuje się więcej i chętny się znajdzie. No ale widać, że jednak nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mark Cane napisał:

Po czym ów Pan z obsługi stwierdził że jak się nie podoba to wszyscy mogą wyp......., a on zaraz wyłączy ten wyciąg i koniec jazdy 😂😂😂

To w sumie dobrze oddaje funkcjonowanie zimowe COS i PKL. Najlepiej jakby wszyscy narciarze wyp.... i wtedy byłby wreszcie święty spokój i można byłoby normalnie działać.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mark Cane napisał:

Tych zatrudnionych to też nie wiem skąd biorą... Dzisiaj bylem świadkiem jak między narciarzem, a wąsaczem z obsługi orczyka doszło do rękoczynów... Po czym ów Pan z obsługi stwierdził że jak się nie podoba to wszyscy mogą wyp......., a on zaraz wyłączy ten wyciąg i koniec jazdy 😂😂😂

Ten wąsacz ciągle coś buczy pod nosem. Nawet jak rano się mu dzień dobry mówi, to nie chętnie odpowiada.

Tylko psioczy, że za te pieniądze, to on to więcej nie przyjdzie.  Czasem myślę że on tam jest za karę.

Edytowane przez jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tresor napisał:

To w sumie dobrze oddaje funkcjonowanie zimowe COS i PKL. Najlepiej jakby wszyscy narciarze wyp.... i wtedy byłby wreszcie święty spokój i można byłoby normalnie działać.

 

Bo tak funkcjonuje cała szeroko pojęta "państwówka". Klient, petent to intruz który tylko przeszkadza w "pracy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tankowiec napisał:

 

Bo tak funkcjonuje cała szeroko pojęta "państwówka". Klient, petent to intruz który tylko przeszkadza w "pracy".

Ta. Czy oni się otworzą czy nie, to kasiora z budżetu na pensje zawsze wpadnie. To jest dramat demokracji, że obywatel nie ma ŻADNEJ kontroli nad posłami czy państwowymi "urzędami". Jak zostaną wybrani, tak sobie siedzą i do kolejnych wyborów mają wszystko w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak, mamy w Szczyrku wybór między państwowym COS-em a spółką giełdową TMR, nastawioną wyłącznie na maksymalizację zysku. W COS-ie można sobie mimo wszystko fajnie pojeździć, a w TMR przez większość sezonu odstrasza tłumami, a kiedy te znikają, zamyka się. To ja już wolę COS.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria napisał:

Tak czy owak, mamy w Szczyrku wybór między państwowym COS-em a spółką giełdową TMR, nastawioną wyłącznie na maksymalizację zysku. W COS-ie można sobie mimo wszystko fajnie pojeździć, a w TMR przez większość sezonu odstrasza tłumami, a kiedy te znikają, zamyka się. To ja już wolę COS.

Bez przesady ... TMR faktycznie nastawiony na zysk, ale z tym brakiem jazdy trochę przesadziłaś ...

Wczoraj od 8:40 do 15:40 jazda jakiej większość w Szczyrku nie ma, bo jeździ w ferie albo w weekendy. Wyjeździłem się jak głupi ciul ... Wszystkie otwarte trasy, (no oprócz Zbójnickiej, bo to ciężko nazwać trasą) na okrągło, maksymalnie stałem w kolejce 3:48, specjalnie mierzyłem ... 

Jaka to kolejka, do dziś czuje wszystkie "członki" ...

Trochę pomyśleć i można pojeździć ...

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria napisał:

Tak czy owak, mamy w Szczyrku wybór między państwowym COS-em a spółką giełdową TMR, nastawioną wyłącznie na maksymalizację zysku. W COS-ie można sobie mimo wszystko fajnie pojeździć, a w TMR przez większość sezonu odstrasza tłumami, a kiedy te znikają, zamyka się. To ja już wolę COS.

W zeszłych latach na plus: COS. W tym roku: TMR - więcej otwarli i dbają o trasy.

Jak będzie dalej? Zobaczymy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria napisał:

Tak czy owak, mamy w Szczyrku wybór między państwowym COS-em a spółką giełdową TMR, nastawioną wyłącznie na maksymalizację zysku. W COS-ie można sobie mimo wszystko fajnie pojeździć, a w TMR przez większość sezonu odstrasza tłumami, a kiedy te znikają, zamyka się. To ja już wolę COS.

Taaa bo w COS zawsze wszystkie trasy otwarte i w ferie bez kolejek? 😂 Bez przesady, trochę obiektywizmu... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mark Cane napisał:

Taaa bo w COS zawsze wszystkie trasy otwarte i w ferie bez kolejek? 😂 Bez przesady, trochę obiektywizmu... 

Dokładnie. I ten zjazd do dołu do "mety" - loteryjna sprawa. Dla przeciętnego narciarza bez forumowego rozpoznania to pułapka. CMR w tym temacie bije ich na głowę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mark Cane napisał:

Taaa bo w COS zawsze wszystkie trasy otwarte i w ferie bez kolejek? 😂 Bez przesady, trochę obiektywizmu... 

Wyraźnie zaznaczyłam, że podaję moje subiektywne odczucie, poza tym nie napisałam wcale, że w COS brak kolejek i wszystko otwarte. Uściślę, że po prostu lubię FIS, a na nim jest jednak mniej tłoczno niż w TMR. Fajnie, że w tym roku TMR otwarł bardziej wymagające trasy, szkoda tylko że zlikwidowali orczyki na Bieńkulę. Może przezwyciężę zniechęcenie i wybiorę się tam wkrótce. Ciekawe, kiedy skończą sezon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lika napisał:

Dokładnie. I ten zjazd do dołu do "mety" - loteryjna sprawa. Dla przeciętnego narciarza bez forumowego rozpoznania to pułapka. CMR w tym temacie bije ich na głowę.

 

 CMR - 

Convention relative au contrat de transport international de Marchandise par Route.

Miało być TMR, Tatry Mountains Resort. 

Robota nawet weekend wypala myślenie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki bardzo dobre. FiS do dolin przez "grzebień równo i twardo. Ludzi mało tak że jazda na bieżąco. Głównie na orczyku bo "górna" kanapa stała do ok godz. 11.00 (jakaś awaria). Jutro i pojutrze FiS zamknięty do 10.30 (trening). W piątek FiS będzie nieczynny przez cały dzień (zawody).

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tankowiec napisał:

Dzisiaj warunki bardzo dobre. FiS do dolin przez "grzebień równo i twardo. Ludzi mało tak że jazda na bieżąco. Głównie na orczyku bo "górna" kanapa stała do ok godz. 11.00 (jakaś awaria). Jutro i pojutrze FiS zamknięty do 10.30 (trening). W piątek FiS będzie nieczynny przez cały dzień (zawody). 

Owszem, warunki dobre, ale ogólnie porażka bo mało co otwarte. Trasy do dołu chyba w ogóle nie były w tym roku naśnieżane, bo przecież do Mety czarno, ani grama śniegu. Górna Kaskada też nie wiadomo dlaczego nieprzygotowana, bo tam akurat śniegu dużo. 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tankowiec napisał:

Dzisiaj warunki bardzo dobre. FiS do dolin przez "grzebień równo i twardo. Ludzi mało tak że jazda na bieżąco. Głównie na orczyku bo "górna" kanapa stała do ok godz. 11.00 (jakaś awaria). Jutro i pojutrze FiS zamknięty do 10.30 (trening). W piątek FiS będzie nieczynny przez cały dzień (zawody).

Dzięki za info, już wiem że nie ma co się tam pakować w weekend. Zresztą to już chyba 2 lub 3 z rzędu, gdy nie da się tam pojeździć.

Edytowane przez jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jednak trzeba przyznać, że COS w tym roku odwala dziadostwo. Byłam w poniedziałek, cudny FIS, rewelacyjny Grzebień, luda mało (wycof o 11). Ale jak popatrzyć z góry na nieczynne, wyrównane jak stół Doliny, na nieczynną Kaskadę, którą wystarczyłoby tylko przejechać ratrakiem... I Hilton niedostępny, a na dole też całkiem nieźle ze śniegiem, tylko trochę poprawić. Dziadostwo w rzeczy samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz schroniska to nawet nie ma gdzie zjeść bo po zjeździe do Hiltona nie ma jak wrócić... Doliny raz działają, na drugi dzień nie. W zeszłą niedzielę kolejka do kanapy między 11 a 12 tak na 10-15 minut max, grzebień do 10 zamknięty bo trening, doliny nie chodziły, Jedyny plus to że na FISie do Jaworzyny i na niebieskiej warunki bardzo dobre i można się było fajnie wyjeździć, ale jak na taką zimę to strasznie zmarnowany potencjał tej góry. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem i będę to powtarzał. Dopóki będzie tam państwówka to nic się nie zmieni. TMR dał radę w dwa lata postawić trzy nowoczesne kanapy, gondolę, całkowicie nowy system naśnieżania, knajpę i cholera wie jeszcze co. W COS są tylko mgliste zapowiedzi i totalna niemoc. Na przejęcie/dzierżawę przez TMR chyba bym jednak nie liczył (wersja dla innych - obawiał się). Nie widzę sensu ekonomicznego w takim przejęciu, gdy do SON walą tłumy, a COS w obecnym stanie to tylko dodatkowy bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do odważnych, którzy bywają w Szczyrku w weekendy. Czy spodziewacie się jutro w COS-ie dużych tłumów? Jasne, że nie będzie jak w czasie ferii, ale warunki zapowiadają się doskonałe, mogą się okazać dużą pokusą. Zdaje się, że w zeszły weekend nie było tragicznie, ale nawet w poniedziałek trochę luda się zjechało koło 10... A ja nie cierpię jeździć w tłumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...