Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.03.2022 o 14:44, udarr napisał:

Dzięki za info. Ja się jeszcze dowiadywałem mailowo w SMR. Podobno w terminie 19-22, o który pytałem jeszcze planują jazdę i dosniezanie przy minusie. Natomiast jazda wieczorna już tylko w weekendy.

W środę warunki były w miarę dobre. Moim zdaniem na spokojnie sezon będzie trwać do końca miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano - prawdziwa bajka! Do 10.30 (o tej porze opuściłam ten raj) warunki nie bardzo dobre, a doskonałe. Do 10 nawet dość pusto. Żeby tak jeszcze gotować umieli, a, przepraszam, puścić Doliny ;) (podobno wczoraj działały). Współczuję Jókowi z Hiltona. Najlepsza (moim zdaniem) knajpka narciarska w Szczyrku, jak on to przetrzyma?! Nie wyobrażam sobie COS-u bez Hiltona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maria napisał:

Dziś rano - prawdziwa bajka! Do 10.30 (o tej porze opuściłam ten raj) warunki nie bardzo dobre, a doskonałe. Do 10 nawet dość pusto. Żeby tak jeszcze gotować umieli, a, przepraszam, puścić Doliny ;) (podobno wczoraj działały). Współczuję Jókowi z Hiltona. Najlepsza (moim zdaniem) knajpka narciarska w Szczyrku, jak on to przetrzyma?! Nie wyobrażam sobie COS-u bez Hiltona...

Byłem w sobotę.

Do 10:30 rewelacja, o 11 kosmiczne kolejki do orczyka. Na tyle olbrzymie że wolałem zjechać czerwoną na sam dół i nosić narty na ramieniu przez ostatnie 100m, niż stać w tej kolejce.

Tak wszyscy chwalą Hiltona, że jeśli pogoda wytrzyma to w najbliższą sobotę muszę sprawdzić co tam takiego rewelacyjnego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bez słońca, to i zupełne pustki.  Ochłodzenie ma poprzedzić deszcz i beda problemy na trasie pod kanape.

Fis od Grzebienia wyglądał dobrze ale zamkniete. Orczyk wyłączony.

To czarne na Ondraszku to igliwie prawie jak igielit bo całkiem dobrze się jedzie po tym. 

Łącznik Cos na Tmr kiepski tzn pół na pół . W druga strone ok. 20220329_105948.thumb.jpg.597bfaf236c240b55da1271cc600dd71.jpg

 

20220329_111503.jpg

20220329_103153.jpg

20220329_103305.jpg

20220329_104630.jpg

20220329_114449.jpg

20220329_114454.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
3 godziny temu, ski89 napisał:

Mamy inwestycję! Poszerzenie Ondraszka w COS Szczyrk :)

https://bip.cos.pl/3705/wykonanie-przebudowy-trasy-narciarskiej-ondraszek-wraz-z-wykonaniem-instalacji-nasniezania-etap-ii

Raczej będzie gotowe na najbliższy sezon!

Wejście na plac budowy początek września- termin 90 dni, powinno się udać.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje wykonanie: 
a)demontażu istniejącej instalacji tymczasowej naśnieżania o dłg. ca 890,0 m przy 
uwzględnieniu odzysku materiałów przeznaczonych do dalszej zabudowy(wykorzystania), 
b)usunięcia drzewostanu (wycięcie drzew i  krzewów)wraz z jego utylizacją w miejscach  
kolidujących z poszerzeniem trasy narciarskiej, 
)robót ziemnych związanych z poszerzeniem tras narciarskich określonych na profilach 
trasy narciarskiej ONDRASZEK , 
d)instalacji naśnieżania tras narciarskich  w zakresie wykonania : 
1) W zakresie branży sanitarnej: 
·  budowy wodociągu do naśnieżania trasy narciarskiej długości 1110 m( rurociąg stalowy 
typ Alveniusa Ø 110/160 mm PN 40/80-Materiał Inwestora –w tym z demontażu tymczasowej 
instalacji naśnieżania, 
·  dostawy i montażu 12 szt studni z możliwością posadowienia i zasilania armatek śnieżnych 
i lanc, 
2) W zakresie branży elektrycznej: 
·  budowę linii kablowej nn w rurach ochronnych o długości 1116,0m -typ YAKXS 4*240 lub 
YKY 4*240  wraz z przewodem uziemiającym –bednarką FeZn 30x4 mm, 
·  budowę linii sterowniczej długości 1116,0m (wg rozwiązań systemowych Wykonawcy 
robót), 
·  dostawy i montażu wyposażenia elektryczno-hydraulicznego w studniach (wg rozwiązań 
systemowych Wykonawcy robót). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już widzę - chodzi o górny odcinek (od początku do przejazdu pod kolejką). Tam jest w wielu miejscach stromy trawers, więc będzie to wymagało sporych robót ziemnych. Myślę, że finalnie będzie to trasa podobna do tej ze Zbójnickiej Kopy (też taka szeroka półka w początkowym odcinku). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
50 minut temu, Shafter napisał:

Rozbiórka, konserwacja czy remont?

Obstawiam to pierwsze...

image.png.4a02741fa42233eff05c92d22cdb3bdc.png

Raczej planowy przegląd. Co kilka lat tak robią. Charakterystyczne oznaczenia fragmentów wyciągu białą farbą (widać także na podporach jak kamera się obróci) -  robi się je właśnie podczas przeglądów, nie wiem dokładnie po co - może ktoś obeznany w temacie się wypowie :)

Edytowane przez kokoSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bip.cos.pl/3868/dostawa-armatek-snieznych-dla-cos-opo-w-szczyrku

COS zamawia 15 szt. armatek śnieżnych. Cieszą sukcesywne w zasadzie coroczne zakupy armatek i inwestycje w rurociągi(Ondraszek oraz Doliny-Kanion-Meta), ale powstają pytania:
- kiedy zbiornik?
- czy pompy są na tyle wydaje by sensownie pompować wodę jednocześnie na powiedzmy 70% ośrodka?

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kokoSKI napisał:

Raczej planowy przegląd. Co kilka lat tak robią. Charakterystyczne oznaczenia fragmentów wyciągu białą farbą (widać także na podporach jak kamera się obróci) -  robi się je właśnie podczas przeglądów, nie wiem dokładnie po co - może ktoś obeznany w temacie się wypowie :)

 

Wymieniają łożyska koła linowego - zgodnie z przetargiem termin do 31 października. Dodatkowo pewnie przeglądy i dopuszczenie TDT. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
36 minut temu, JC napisał:

Dziś 11.11 razem z Zosią spacerujemy po paśmie Skrzycznego. Oczywiście nie zapomniałem kamery i nagrałem kilka ujęć Ondraszka po modernizacji oraz stan przygotowania Szczyrkowskiego do sezonu. 
 

 

C0E0019B-98E5-43ED-82A6-0738E3009D30.jpeg

C97651EA-244F-45D5-BC3A-9638DC55083C.jpeg

3A032D1C-2D0F-4D58-B68F-31ECA6C3E278.jpeg

02436C54-F46C-4B1E-96A1-203E6C66DE90.jpeg

60CAD865-475C-4B8B-8AF0-465C2ADC7F9B.jpeg

F99FE3EB-7F1B-41E2-8069-65775C731822.jpeg

92A04692-25B5-4BBA-ABFA-B302C715DE8D.jpeg

Jeszcze śniegu w radio nie zapowiedzieli a tam ludzie już na stoku....:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...