Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JC napisał:

Mam bardzo dobre wiadomości na miłośników jazdy na nartach i deskach na Skrzycznem... W tym roku wybudowana zostanie nowa trasa, system naśnieżania, nowy wyciąg i nowa kolej krzesełkowa oraz... Zapraszam do oglądania :).

 

Czyli jak zacznie mocniej wiać, cała góra będzie unieruchomiona. Obecnie jak nie chodzi kanapa na Skrzyczne, jest alternatywa wyjazdu orczykiem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobra wiadomość, ale jakoś się nie cieszę... :/ Ta kanapa zawiezie całą masę ludzi, nie radzących sobie na niebieskich trasach wprost na czarną 23....Już widzę co tam się będzie działo :P Za orczykiem będę tęsknił 😪 

Z tego co się orientuję to łącznik Jaworzyna-Doliny też ma być poszerzony.  Powinni pomyśleć o jakiejś większej GOPR-ówce w tej okolicy ;) 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre...  Tylko ciekawe dlaczego No zaczynają od tego co mają  ? Kaskada.... kiedy ona chodziła cala  ??? Inaczej, kiedy ona wogole była czynna ? Wiadome, że tam wody brakuje a oni w pierwszej kolejności wyciąg stawiają... Ale pi co skoro i tak narazie ich system jest niewydolny aby śnieżyć do samego dołu. Po co wogole robili inwestycje na dole skoro nawet jednej armaty nie odpalili  ??? Nic z tego nie rozumie....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. 
Cieszą nowe, nowoczesne inwestycje, szczególnie w wyżej położonych częściach gór. Wiadomo, zmiany klimatu robią swoje. 
Niemniej jednak, Panie Jacku, jeżeli ma Pan dostęp do ucha szefostwa COS czy też TMR, to proszę jeszcze za postulować o jeszcze jedną inwestycję. Nie jest ona tak skomplikowana, a na pewno nie tak kosztowna.

Niech Pan poprosi o zbudowanie zwykłych, najlepiej stalowych, schodów na podejściu od schroniska w stronę szczytu Dużego Szkrzycznego. Chodzi oczywiście o podejście na powrocie z COS do TMR. Jest to co prawda tylko kilkanaście metrów, niemniej jednak po obfitych opadach śniegu, jak w ten weekend, robi się z tego podejścia walka o życie. 

Pozdrawiam

P.S. 
Jak ja Pana nie zauważyłem jak Pan materiał kręcił, to ja sam nie wiem.
Całą niedziele katowałem Ondraszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskady to jakby w ogóle im się nie chciało naśnieżać - śniegu brakuje tam zwykle jedynie na "ściance", a nad nią stoi armatka, tyle że skierowana zawsze na trasę FIS (wystarczy ją obrócić). Jak nic z tym nie zrobią, to tłok na FIS będzie ogromny.

A dolna część Skrzycznego to rzeczywiście porażka. 

To podejście na Skrzyczne zniknie, gdy TMR stworzy nartostradę odbijającą od Ondraszka do Czyrnej (były takie plany)

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Hextor napisał:

Zamiast tych schodów lepsza była by kanapa z Jaworzyny na Kopę Zbójecką. 

Serio ??? I może jeszcze kanapa że schroniska pod to podejście co kolega pisał...  Ludzie ogarnijcie się !!! Góry nie są tylko dla narciarzy. Szanujcie to. Wyciągi są fajne ale nie róbmy z siebie ulomow którzy nie potrafią się trochę zmęczyć aby podejść kawałek... Ręce opadają 😞

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, moruniek napisał:

Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem pomysłu. Na Grzebień wpuszczamy jeszcze więcej narciarzy ? A Doliny leżą odłogiem ?  

Jak na grzebień wjedzie 3x więcej narciarzy (większa przepustowość kanapy, względem orczyka), to w dolinach obowiązkowo musi powstać punkt GOPR,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Serio ??? I może jeszcze kanapa że schroniska pod to podejście co kolega pisał...  Ludzie ogarnijcie się !!! Góry nie są tylko dla narciarzy. Szanujcie to. Wyciągi są fajne ale nie róbmy z siebie ulomow którzy nie potrafią się trochę zmęczyć aby podejść kawałek... Ręce opadają 😞

Jak jesteś sam to możesz się trochę zmęczyć i podejść, ale jak musisz jeszcze tachać pod górę dzieci to wtedy już lipa. Jakoś w Alpejskich ośrodkach nie ma takich problemów i można się przerzucać z jednej góry na drugą bez podchodzenia. W Białce też się da. 

Tylko na Skrzycznym, Pilsku i Kasprowym jak zawsze problemy. Faktycznie gdyby była nowa trasa z Ondraszka do Czyrnej to obyło by się bez kanapy. 

BTW jak bym chciał podchodzić to bym się na skitury przerzucił. 

Edytowane przez Hextor
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Hextor napisał:

Tylko na Skrzycznym, Pilsku i Kasprowym jak zawsze problemy.

Jeszcze Cieńków - trasa niebieska (5) wymaga na początku podejścia na sąsiedni pagórek. W takich miejscach idealne byłyby właśnie takie taśmy, jak między I a II odc. na Skrzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tych wszystkich krajach alpejskich muszą mieszkać sami idioci, skoro mają tak ogromną ilość ośrodków narciarskich i nie wpadli jeszcze na to, by stworzyć tak niedoceniane atrakcje jak w Polsce.

Zresztą nie tylko te - chyba nigdzie nie uświadczy się takich "atrakcji" jak na Szrenicy, gdzie na trasach leżą nieuprzątnięte głazy, krzaki, pnie drzew, czy płyną strumyki, a trasy biegną w poprzek stoku zamiast w dół.

Powinniśmy naprawdę uczynić z naszych gór atrakcję na skalę światową - prawdziwa egzotyka.

Edytowane przez koliber
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, koliber napisał:

nie wpadli jeszcze na to

Już od nas odpatrzyli. W tym roku, w Mayrhofen, po zjeździe na Penken, musiałem z buta zaiwaniać do do stacji zwożącej ludzi do miasta. Chyba z 200m. Mogłem też próbować z łyżwy. Taśmy nie było :(. Wyobrażasz sobie???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

O rety, trzeba kilkadziesiąt metrów podejść. Albo chociaż kilka jak na Cieńkowie, kiedy się ktoś nie rozpędzi. I oczekiwać tego od dzieci! To okrucieństwo. Mam nadzieję, że rodzice wynagradzają taką mordęgę wiadrem coli i big macem

Ja musiałem mojej córce mamby dawać. Nawet kilka osób się załapało na mamby odemnie na krzesełku lub w gondolce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...