Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Już od nas odpatrzyli. W tym roku, w Mayrhofen, po zjeździe na Penken, musiałem z buta zaiwaniać do do stacji zwożącej ludzi do miasta. Chyba z 200m. Mogłem też próbować z łyżwy. Taśmy nie było :(. Wyobrażasz sobie???!!!

No dobrze, wszystkich nie znam, może i są wyjątki. Ale generalnie tam, gdzie np. trasa przebiega po płaskim (a co dopiero pod górę), np. w Ischgl - to wzdłuż trasy nr 37 jest talerzyk, który na dystansie 681m pokonuje zaledwie 10m metrów przewyższenia. Ale jest.

Podobnie w Tauplitz, gdzie trasa w dolinę przebiega przez lekki garb - zobacz w 1:00 minucie jak ładnie to rozwiązali, zamontowując zwykłą "linkę", której można się złapać.

Tauplitz Talabfahrt - YouTube

Ja rozumiem takie jeszcze w jakimś archaicznym ośrodku takie spacery - wtedy to nawet pasuje do takiego klimatu (np. Pilsko).

Ale jak się stawia kilka wypasionych kanap obok siebie, a kawałek dalej "pielgrzymka" narciarzy, to wygląda komicznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jaca10 napisał:

Niech Pan poprosi o zbudowanie zwykłych, najlepiej stalowych, schodów na podejściu od schroniska w stronę szczytu Dużego Szkrzycznego. Chodzi oczywiście o podejście na powrocie z COS do TMR. Jest to co prawda tylko kilkanaście metrów, niemniej jednak po obfitych opadach śniegu, jak w ten weekend, robi się z tego podejścia walka o życie.

SON nie potrafi ogarnąć terenu na Hali Skrzyczeńskiej, które mogłoby być wizytówką tego ośrodka, więc nieswoim terenem raczej nie będzie się przejmować. Schody z poręczą to by się przydały od wyjścia z gondoli do Kuflonki, szczególnie że chodzi tamtędy sporo dzieci a latem również starszych osób. Nie mówiąc już o braku przejazdu z 1/Bieńkuli przez ul. Zwalisko.

A co do samej inwestycji - kanapy będą garażowane w stacjach, sterówki będą zwykłe kontenerowe a na każdym z siedzeń kanapy będzie umieszczony napis "Skrzyczne". Kolor osłon nie został jeszcze wybrany. Wg zapisów przetargu kolej zostanie oddana do użytku ok. połowy grudnia. Sądząc po zapisach nie wystartuje Tatralift ze względu na kryterium doświadczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dole bez zmian nadal jazda po gruzie.

Nie wydaje mi się żeby dużo osób dojechało czarną trasą do dolnej stacji tej nowej kanapy raczej początek i przejazd na czerwoną będzie dalej preferowany. Dalsza część nie jest dla wszystkich wystarczy zatrzymać się przy skręcie na czerwoną zerknąć w dół i wszystko staje się jasne dla każdego średnio ogarniętego człowieka. 

Trochę szkoda tego orczyka miał on jeden zasadniczy plus od dwóch dni kanapa stoi a orczyk sobie śmiga. Trzeba będzie się chyba przyzwyczaić do tego że będzie sporo dni kiedy kanapy będą stały a co za tym idzie cały COS bo przecież na dole jazda tylko po gruzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

Ja musiałem mojej córce mamby dawać. Nawet kilka osób się załapało na mamby odemnie na krzesełku lub w gondolce. 

Ja się dziwię, że Wy macie ochotę na jazdę jak tak trudni przejść te parę metrów... No nic ale lepiej tworzyć gownoburze i porównywać nas do Alp.... Również mam córkę która ma 9 lat o bez Mamb się obeszło... Ale zawsze znajdą się ludzie którzy mają problem wykonać trochę wysiłku i będą chcieli w tym celu kanapę....Proponuję jeszcze zrobić kanapę z parkingu pod dolna stacje wyciągu bo też nie będzie trzeba chodzić  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pejot napisał:

Czyli na dole bez zmian nadal jazda po gruzie.

Nie wydaje mi się żeby dużo osób dojechało czarną trasą do dolnej stacji tej nowej kanapy raczej początek i przejazd na czerwoną będzie dalej preferowany. Dalsza część nie jest dla wszystkich wystarczy zatrzymać się przy skręcie na czerwoną zerknąć w dół i wszystko staje się jasne dla każdego średnio ogarniętego człowieka.

Obyś miał rację, ale niestety obawiam się że mnóstwo osób spróbuje zjechać choćby pługiem, ale ważne żeby na FB zaznaczyć że "zaliczyli" czarną FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pejot napisał:

Nie wydaje mi się żeby dużo osób dojechało czarną trasą do dolnej stacji tej nowej kanapy raczej początek i przejazd na czerwoną będzie dalej preferowany. Dalsza część nie jest dla wszystkich wystarczy zatrzymać się przy skręcie na czerwoną zerknąć w dół i wszystko staje się jasne dla każdego średnio ogarniętego człowieka. 

 

Ja myślę, że ta kanapa to jest nie tyle dla "FIS-owców", co raczej z myślą o przyszłości - jako II odcinek projektowanej kolei ze Skalitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ja się dziwię, że Wy macie ochotę na jazdę jak tak trudni przejść te parę metrów... No nic ale lepiej tworzyć gownoburze i porównywać nas do Alp.... Również mam córkę która ma 9 lat o bez Mamb się obeszło... Ale zawsze znajdą się ludzie którzy mają problem wykonać trochę wysiłku i będą chcieli w tym celu kanapę....Proponuję jeszcze zrobić kanapę z parkingu pod dolna stacje wyciągu bo też nie będzie trzeba chodzić  🤣

No popatrz, mój syn ma 8 lat i sam tam podchodził. Ale córka ma 5 i musiałem ją tachać. Wolał bym te energię zużyć np. na czarnej trasie (nie zjeżdżam z niej plugiem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że inwestycja jest przemyślana.

 

Tegoroczne poszerzenie Ondraszka sprawiło, że pojawiło się tu więcej narciarzy dotychczas "upalających" na Kopie.

Co za tym idzie COS uzyska większy % wpływów ze wspólnego skipassa.

Jak do tego dodamy planowane prace w górnym jego odcinku i przerobienie Jaworzyny na poletko do nauki z własnym orczykiem to całość się układa - uczą się od sąsiadów co generuje ruch.

Problemem, który już dał o sobie wyraźnie znać jest przepustowość kanapy.

Więc rozwiązujemy to 6-osobową kanapą w miejsce orczyka. Mam wiele wspomnień związanych z tym orczykiem, ale stal z której go zrobiono wytapiano chyba w Starożytnym Rzymie ... czas na zmianę.

Z filmu wynika, że z górnej stacji będzie można się dostać na każdą z tras, więc ruch się rozłoży. Do tego szerszy przejazd z Jaworzyny na Doliny.

Idąc tym tropem można rozruszać również Doliny.

Nie wiem skąd to czarno-wróżenie, że nagle wszyscy rzucą się dla sławy na FIS. W Szczyrkowskim jakoś tego na Bieńkuli nie widać.

Do tego całość jest realizowana praktycznie powyżej 1000 m.n.p.m. - co tylko pomaga.

Jak dobrze to rozegrać może powstać sensowny ośrodek w miejsce skansenu.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lkos napisał:

Nie wiem skąd to czarno-wróżenie, że nagle wszyscy rzucą się dla sławy na FIS.

Nie rzucą sie bo FIS bedzie zamknieta na treningi o ile ją naśnieża :)

ja bym czarnowrozyl ze orczyk na dolinach nie bedzie mial obslugi i 6 osobowa kanapa zostanie dublem 4ki z jaworzyny 

szkoda ze nie pociagnieta jest nizej bo ondraszek + doliny to bylby chyba fajny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lkos napisał:

Wydaje mi się, że inwestycja jest przemyślana.

 

 

 

Inwestycja jest znakomita:

- Są pieniądze do wydania.
- Niczego nie poprawi, bo trasy nadal takie same, a Kaskada jak nie była czynna, tak nie będzie.
- Będzie jeszcze więcej ludzi w Szczyrku, w dodatku nie będzie się już dało jechać FISem.
- Nierozwiązane są problemy strategiczne: zjazd do Szczyrku, Kaskada, niedziałający wyciąg na Dolinach.
- Będzie tylko 4 x więcej ludzi na FISie.

Ale:

- Na szczęście w Wiśle będzie jazda na bieżąco! Oby więcej takich inwestycji. Niech się ten Szczyrk w ogóle zakopie klientem zwiedzającym!

Ale:
- Po co oni budują wyciągi, jak trasy (jak wczoraj!) ledwie chodzą? A jest 15 marca! To powinien tak wysoko być NAJLEPSZY ŚNIEG W SEZONIE!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 22:00, Jusik2002 napisał:

Dobre...  Tylko ciekawe dlaczego No zaczynają od tego co mają  ? Kaskada.... kiedy ona chodziła cala  ??? Inaczej, kiedy ona wogole była czynna ? Wiadome, że tam wody brakuje a oni w pierwszej kolejności wyciąg stawiają... Ale pi co skoro i tak narazie ich system jest niewydolny aby śnieżyć do samego dołu. Po co wogole robili inwestycje na dole skoro nawet jednej armaty nie odpalili  ??? Nic z tego nie rozumie....

Kaskada na mapie istnieje tylko teoretycznie! Problemem jest profil tej trasy = wybrzuszony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ja się dziwię, że Wy macie ochotę na jazdę jak tak trudni przejść te parę metrów... No nic ale lepiej tworzyć gownoburze i porównywać nas do Alp.... Również mam córkę która ma 9 lat o bez Mamb się obeszło... Ale zawsze znajdą się ludzie którzy mają problem wykonać trochę wysiłku i będą chcieli w tym celu kanapę....Proponuję jeszcze zrobić kanapę z parkingu pod dolna stacje wyciągu bo też nie będzie trzeba chodzić  🤣

Aż szkoda zjeżdzać, po tak wygodnym wjeździe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lkos napisał:

 

Nie wiem skąd to czarno-wróżenie, że nagle wszyscy rzucą się dla sławy na FIS. W Szczyrkowskim jakoś tego na Bieńkuli nie widać.

 

Na Bieńkulę nikt się nie rzuca, bo ona działa 2-3 dni w roku i nie wielu o tym wie. Ludzie nawet nie wiedzą gdzie ona jest.

W ubiegłym sezonie ludzie  próbowali zjechać śladem po starym orczyku, myśląc że to Bieńkula.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A chodził on jeden dzień (ten dolny) w tym sezonie chociaż???

Oczywiście, że tak. Jak byłem na Feriach to w 3 dni się tam zapuściliśmy i wyciąg chodził. Niestety jednego dnia była awaria i padł na jakieś dwie godziny. 

 

A to, że ludzie nie mogą znaleźć Bienkuli to prawda. Znak jest dopiero za pagórkiem, więc przy wysiadaniu z gondoli go nie widać. 

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem osobiście. Tak jak napisał przedmówca. W pewnym momencie dojeżdżamy do blota i kamieni. To jest w tym miejscu z mega widokiem na lewo. Dziś juz tych m bylo więcej. Na moje oko ze 30 plus kolo setki takie "narciarstwo wodne". Te 30m da się pokonać lewą stroną miedzy mlodymi choinkami. Ale taka trochę przeprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której przedstawione zostały plany inwestycyjne w ośrodku Skrzyczne, a także na Kubalonce, gdzie powstanie nowoczesne biegowo-biathlonowych „Kubalonka”.

Rozmawiałem z Tomaszem Laszczakiem dyr. COS w Szczyrku, który opowiedział o planach rozbudowy Kubalonki, a także potwierdził moje informacje dotyczące inwestycji na Skrzycznem, oraz zdradził informacje o budowę trasy sportowej na bazie Kaskady oraz budowie zbiornika na wodę do naśnieżania.
 
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...