Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości
naczos

Szczyrk - COS Skrzyczne

Recommended Posts

W przypadku kolejki na Skrzyczne takie rozwiązanie jakie proponuje JC miałoby sens.

Większość korzystających z niej chce się dostać na Skrzyczne,Jaworzyna to tylko przymusowe "międzylądowanie".

Powtórzę się ,rozsiewając moje mądrości.

Inwestycje należało rozpocząć od krzesła z Dolin na Skrzyczne.A później modernizować kolej Sczyrk-Jaworzyna - Skrzyczne.

I zrobić tak jak w cywilizowanym świecie,stację pośrednią bez konieczności wysiadania.

W przyszłości powinno stanąć krzesło z Dolin na Skrzyczne (zamiast orczyka) oraz krzesła ze Szczyrku na Jaworzynę. No i oczywiście krzesła w kierunku Czyrnej... (SB nie komentuj..! :happy:)

Jak stanie, to mi już nie.....:eek:

:stupid:

Tylko nie domagaj się żebym pokazał :tongue::biggrin:

• Like 1

Te zdemontowane stare słupy już na Juliany dowieźli? ;)
Jeszcze nie, co widać na tym zdjęciu :wink:

IMG_0176.jpg

IMG_0176.jpg.602f6a93b33453830fdcfe6f82a23816.jpg

A są jakieś plany odnośnie zmiany wizerunku tej knajpki? Pachnącej baaardzo komuną? W sumie to zastrzeżenia mam tylko do długości kolejek i szybko kończącym się daniom. :)

A są jakieś plany odnośnie zmiany wizerunku tej knajpki? Pachnącej baaardzo komuną? W sumie to zastrzeżenia mam tylko do długości kolejek i szybko kończącym się daniom. :)

Byłem w środku i wszystko wyglada po staremu... niestety

Wysłane z telefonu

• Like 1

Dobrze mieć kogoś na miejscu.

Pewnie w przyszłości i to się zmieni....przecież przy takiej nowej inwestycji trzeba będzie czegoś godnie się prezentującego.

Dzisiaj byłem na małej wycieczce na duże Skrzyczne.Oto kilka zdjęć

20130908_122551.jpg

20130908_122645.jpg

20130908_124053.jpg

20130908_124145.jpg

20130908_134012.jpg

Widać, że słupy są cięte, a nie rozkręcane więc jest niemal pewne, że nie trafią na Juliany. I całe szczęście.Przy okazji prac poszerzyli łącznik w dolnej części między Kaskadą a Ondraszkiem. Powstała też nowa droga od Ondraszka w kierunku kolejki.Różne poszerzenia i nowe drogi są potrzebne przy budowie, ale mogą w przyszłości urozmaicić warianty zjazdów na nartach.Niestety FISem nie szliśmy więc nic nie mogę powiedzieć czy coś tam nowego się dzieje.

20130908_122551.jpg.32450841e5ffece53ee458a353c71d91.jpg

20130908_122645.jpg.12eeb23dbb7bce631fa86489c1f3c8e4.jpg

20130908_124053.jpg.791fd756b779f6400ddbec80d534805c.jpg

20130908_124145.jpg.c15f5e56161f568d769c5c1c61b2f1c4.jpg

20130908_134012.jpg.ee5039a6d623de3a72ff423d360bb237.jpg

• Like 8

Na szczycie Skrzycznego można zjeść w starym schronisku taką oto pyszną fasolkę

20130908_141340.jpg

sorry za obrócone zdjęcieCiekawe czy gospodarze sprostają nowym wyzwaniom i dostosują obiekt do zwiększonego ruchu turystycznego.Jak na razie to w stosunku do zeszłego roku zmniejszyli taras na zewnątrz o połowę (chyba z powodu jego starości)

20130908_141340.jpg.f3bd12a0036af53ad0267aceae5d234d.jpg

Edytowano przez andy-w

Przy okazji prac poszerzyli łącznik w dolnej części między Kaskadą a Ondraszkiem.

O łączniku z FIS'u na Kaskadę to wiem, ale był jakiś łącznik między Kaskadą a Ondraszkiem? Rozumiem, że chodzi o dolną część górnego odcinka?

To połączenie jest w miejscu przerywanej czerwonej linii? Jeśli tak, to bardzo fajnie to rozwiązali, aczkolwiek w ogóle nie pamiętam tego połączenia (nawet wąskiego), na mapie zresztą też go nie widać.

skrzyczne.jpg

skrzyczne.jpg.336e39e1d4a8a24862a050d4a31b5db4.jpg

To połączenie jest w miejscu przerywanej czerwonej linii? Jeśli tak, to bardzo fajnie to rozwiązali, aczkolwiek w ogóle nie pamiętam tego połączenia (nawet wąskiego), na mapie zresztą też go nie widać.

[ATTACH=CONFIG]11114[/ATTACH]

Ja też nie pamiętam choć stary już jestem.

Owszem.

Był taki dziki wąski przejazd ale dużo niżej.

Na tej mapce jest to mniej więcej na wysokości napisu Huczkula.Oczywiście w stronę Jaworzyny ,nie w stronę Huczkuli.

Z ciekawości pojechałem zobaczyć elementy krzesła do nowego Szczyrku...

A ZZ ciekawości nie zajrzałeś do Pana Stanisława na budowę?

Czy zajrzałeś, ale nie chcesz o tym rozmawiać:tongue::biggrin:

Raczej chodzi o połączenie sporo niżej. Blisko stacji kolejki.

To połączenie znajduję się tuż przed taką mikro ścianką na Kaskadzie.Nie widziałem jednak żeby było kiedyś przygotowane przez ratrak.Miałem gdzieś zdjęcie - jak znajdę to puszczę. :)

A ZZ ciekawości nie zajrzałeś do Pana Stanisława na budowę?

Na co??? Budowę??? :eek:

Toż to pan "Czesio" z taczkami,kopaczką i kielnią coś tam grzebie w ziemi... jak pan Stanisław R rzuci jakąś stówkę... :tongue:

Oj tam się czepiasz... reszta na poxilinę pójdzie...

E tam, na Poxilinę.

Miałem kolegę hydraulika.

Ten skręcał i montował rurociągi na,....:eek: ślinę monterską. :applause:

W czasach kiedy brakowało wszystkiego,pokostu również,ślina monterska była bezcenna żeby się nie odwijały pakuły konopne z gwintów.:biggrin:

Tak więc w SONie być może będą cztery szpilki i,...ślina monterska.

http://www.skionline.pl/forum/attachment.php?attachmentid=11221&d=1381177680

Ciekaw jestem, czy to jest stopa słupa. Bo jeśli tak, to zastawiające może być to w jaki sposób z 4 szpilek w betonowej podstawie zrobi się 40 :) "Łatwa i szybka robota" - tak?

Zerknij na to zdjęcie. Zobaczysz, że do szpilek wystających z betonowej stopy przykręca się specjalną ramę z szpilkami (śrubami), które służą do montażu stopy słupa. W przypadku SONu jest taka możliwość, aby ramę przykręcić do czterech śrub, a następnie postawić słup z dowolna ilością otworów montażowych. Tak samo były montowane słupy starego krzesła na Skrzycznem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018