Narty - skionline.pl
Jump to content
naczos

Szczyrk - COS Skrzyczne

Recommended Posts

16 godzin temu, surfing napisał:

FIS poniżej Grzebienia

IMG_20200115_123915.thumb.jpg.0b9fd8a047e339ee139214f18aeb1f9f.jpg

Gdzie ten Pisten Bully 600, czyżby zabrakło pieniędzy na wynagrodzenie dla ludzi, Doliny i nowy orczyk czekają na uruchomienie.

Cytat

Najbardziej nowoczesny ratrak na stanie
COS dokonał zakupu najnowocześniejszego ratraka. Pisten Bully 600 Polar

Ratrak „600 Polar”, który w grudniu został zakupiony na potrzeby Ośrodka, wykorzystywany będzie przede wszystkim do przygotowania tras narciarskich na Skrzycznem. Urządzenie wyposażone jest m.in. w najmocniejszy silnik (382 kW) wśród modeli Pisten Bully, najbardziej nowoczesną wyciągarkę oraz w pełni profesjonalny system do mierzenia pokrywy grubości śniegu. Parametry te sprawią, że trasy Ośrodka Skrzyczne COS udostępnione będą ich użytkownikom zgodnie z wymogami o najwyższych standardach.

448.jpg

443.jpg

Edited by surfing
  • Like 2

3 godziny temu, moruniek napisał:

Cieszmy się z COS-u bo to już niedługo.

Przewidujesz przejęcie przez TMR ? COS nie znalazł się w strategi rozwoju narciarstwa alpejskiego. Wszystko ma się opierać na terenach PKL więc myślisz że to oznacza koniec COS Szczyrk ?

9 minut temu, Jusik2002 napisał:

Przewidujesz przejęcie przez TMR ? COS nie znalazł się w strategi rozwoju narciarstwa alpejskiego. Wszystko ma się opierać na terenach PKL więc myślisz że to oznacza koniec COS Szczyrk ?

Formalnie przejęcia nie będzie. Raczej długoletnia dzierżawa wraz z zarządzaniem ośrodkiem z obowiązkiem nakładów inwestycyjnych. A to raczej dobra informacja dla wszystkich klubów tam trenujących nie jest. To jednak tylko takie zasłyszane plotki (choć z kilku niezależnych od siebie źródeł). 

14 minut temu, moruniek napisał:

Formalnie przejęcia nie będzie. Raczej długoletnia dzierżawa wraz z zarządzaniem ośrodkiem z obowiązkiem nakładów inwestycyjnych. A to raczej dobra informacja dla wszystkich klubów tam trenujących nie jest. To jednak tylko takie zasłyszane plotki (choć z kilku niezależnych od siebie źródeł). 

Pewnie coś w tym jest na rzeczy, zdziwił mnie brak tej góry w strategi która była ostatnio opisana w artykule chyba na onet.pl Tylko kurcze duże Skrzyczne nie pasuje mi do profilu klientów TMR no chyba że liczą na przenosiny osób dobrze jeżdżących właśnie tam a cała reszta ślizgaczy niech zostanie na terenach małego Skrzycznego. W każdym razie o treningach to raczej będzie można zapomnieć no chyba że udostępnią na ten cel Doliny.

17 minut temu, moruniek napisał:

Też słyszałem takie plotki, ale od poważnych ludzi, więc zakładam że to coś więcej niż tylko plotka. Aczkolwiek sprawa podobno była już praktycznie klepnięta rok temu, a teraz coś jednak się to ślamazarzy, więc cholera wie co się stanie... Tak jak pisałeś - dla klubów, SMSu Szczyrk to niekoniecznie dobra wiadomość.

W dniu dzisiejszym od 12:00 orczyk i trasa na Doliny w COS są zamknięte z powodu znacznego oblodzenia najstromszej części orczyka i kilkukrotnych interwencji GOPRu.

Edited by cody3223

W dniu 16.01.2020 o 13:15, moruniek napisał:

Moim zdaniem będzie inny scenariusz, też dobry,a nawet bardzo dobry. Proponuję wrócić do tych postów za 3-4 lata.

• Like 4

1 godzinę temu, JC napisał:

za 3-4 lata.

może trzeba będzie pokryć stoki igielitem albo zadaszyć

• Like 1
  • Haha 3

2 godziny temu, JC napisał:

nny scenariusz, też dobry,a nawet bardzo dobry.

Szeroko ,wyprofilowane, wycięta duża ilości drzew ,na podobieństwo tras ze Zbójnickiej Kopy i z  Małego skrzycznego w SMR. Jak dla mnie nie jest to dobry scenariusz i mam nadzieje ,ze nie spełni się.

• Like 8

Ten scenariusz to przejęcie COSu przez PKL i rozwój w kierunku narciarstwa alpejskiego.

To znacznie lepsza opcja która na szczęście wyprze SMR z tego terenu.

• Like 3

39 minut temu, shuger napisał:

To znacznie lepsza opcja która na szczęście wyprze SMR z tego terenu.

Spółka, której właściciele są trudni do ustalenia. Dominuje Cypr, w domyśle służby post demoludowe. W czyim interesie byłoby szkodzenie takiej spółce?

Nieskromnie przypomnę że jest to wątek COS Skrzyczne !

W temacie FIS do Dolin poniżej Grzebienia dalej zamknięta

Taką mieliśmy zimę w ubiegłym sezonie :) wyciąg przy schronisku Skrzyczne zdjęcie @andy-w

20190122_121224.jpg

Edited by surfing
  • Like 13

Dziś COS nas zawiódł. Na FIS-ie cukier, odsypy i sporo kamieni. Więc szybki i widokowy powrót na SMR. Tam lepiej, choć ludzi coraz więcej, pomimo psującej się pogody.

IMG_20200122_100946.thumb.jpg.3da52d368470301ff7cd5835817979ff.jpg

W lesie 30-40cm naturalnego.

• Like 2

Coś pada czy jak? 

Bo kamera na Hali Skrzyczeńskiej ma tak jakby zamarznięty deszcz na sobie... 

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Pada deszcz przy mrozie.

Mocno to się odbija na pokrywie? Czy opad jest minimalny? 

Opad to marznąca mżawka. W tej chwili jest to pył śnieżny. Jedno i drugie bez wpływu na pokrywę. Choć znajomi, którzy wrócili do pensjonatu po nas mówili, że COS zatrzymał wyciągi z powodu oblodzenia.

• Like 2

Widomo co jest z 22A i 23 do Dolin? 

Na kamerach śnieg na ściance 22 jest na 23 mają naśnieżanie, a zamknięte. I jeszcze talerzyk na Dolinach. Co się dzieje z COSem? 

W dniu 22.01.2020 o 17:25, fredek321 napisał:

że COS zatrzymał wyciągi z powodu oblodzenia.

Wczoraj (czwartek)działały oba odcinki krzesła plus orczyk przy Fis (górny). Można było fajnie pojeździć . Lepiej na ,,Ondraszku'' bo na Fisie trochę (sporo?) lodu na stromym, wiec po jednym razie odpuściłem i na luzie sobie pojeździłem na wąskim (w kilku miejscach) ,ale fajnym ,,Ondraszku" (trasa 21). Narciarzy dosyć sporo ,a nawet chwilami zbyt dużo jak na mój gust. Sezon 19/20 rozpocząłem (23.01.2020!). Kupuję karnet na 4 godziny w opcji ,,senior ''za 70 zł i jeżdżę tylko na COS i tak już drugi sezon. Jako emeryt- senior wystarczy mi w Polsce Ondraszek na Skrzycznerm, Skolnity w Wiśle i Czantoria w ustroniu-Polana. W Alpach po raz czwarty wybieram się da Santa Caterina gdzie wystarczy mi do szczęścia 25 km alpejskich tras położonych na wysokości 1700-2900m.np.m.. Wśród tych 20 km 70 procent czasu spędzam na trzech trasach o długości w sumie około 11-12km. Takie już mam starcze  minimalistyczne wymagania ,których wyścigowcy potrzebujący dziennie 100km nowych tras raczej nie zrozumieją. O inwestycjach narciarskich krajowych i alpejskich w kontekście ochrony klimatu i środowiska naturalnego dzisiaj ani słowa ….. Trzy foty z wczoraj

202001234006.jpg

202001234012.jpg

202001234014.jpg

Edited by janek57
błąd
  • Like 9

Guest

Pięknie, w Wiśle ja preferuję jednak Soszów, w Ustroniu Czantoria i Palenica, w Szczyrku również tylko COS a w Alpach to wiadomo Val di Sole daje mi pełnię szczęścia. Udanego sezonu @janek57.