Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Freeride na lodowcach Kitzsteinhorn i Stubai


JC

Rekomendowane odpowiedzi

fajna sprawa szczegolnie dla "poczatkujacych freeriderow" bo mozna swoich sil sprobowac w terenie, w jakis sposob sprawdzonym i bardziej bezpiecznym.

jednak bazujac na wlasnym doswiadczeniu, moge tylko napisac, ze na lodwocach trzeba zachowac najwyzsza czujnosc... ja myslalem ze 50m od wyznaczonej trasy nie moze czychac zadne niebezpieczenstwo... mylilem sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa szczegolnie dla "poczatkujacych freeriderow" bo mozna swoich sil sprobowac w terenie, w jakis sposob sprawdzonym i bardziej bezpiecznym.

jednak bazujac na wlasnym doswiadczeniu, moge tylko napisac, ze na lodwocach trzeba zachowac najwyzsza czujnosc... ja myslalem ze 50m od wyznaczonej trasy nie moze czychac zadne niebezpieczenstwo... mylilem sie :D

Gregor 50m? Ja miłem poważny wypadek NA trasie. Przytrafiło mi się to w Soelden. Wpadłem nartami w szczelinę na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzilo o to, ze wypadki powazne na trasach, to cos normalnego - w koncu sporo uczestnikow ruchu, zderzenia itp.

jednak gdy ktos zaczyna sie bawic we freeride, to pierwsze co robi - jezdzi wzdluz tras/wyciagow.

dla mnie to nie byl freeride, jedynie taka namiastka i zabawa, bylem pewien ze tam jestem bezpieczny, nikt we mnie nie wjedzie, ze znam doskonale trase, bo widac ja z wyciagu itp.

jak sie okazuje jest inaczej :)

a szczelina na trasie to juz w ogole ewenement hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzilo o to, ze wypadki powazne na trasach, to cos normalnego - w koncu sporo uczestnikow ruchu, zderzenia itp.

jednak gdy ktos zaczyna sie bawic we freeride, to pierwsze co robi - jezdzi wzdluz tras/wyciagow.

dla mnie to nie byl freeride, jedynie taka namiastka i zabawa, bylem pewien ze tam jestem bezpieczny, nikt we mnie nie wjedzie, ze znam doskonale trase, bo widac ja z wyciagu itp.

jak sie okazuje jest inaczej :)

a szczelina na trasie to juz w ogole ewenement hehe

Miałeś gdzieś filmik z tego o ile dobrze pamiętam? Możesz tu wrzucić linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc, krótko w nowym Sezonie Stubai będze naprawdę fajnym miejscem aby poszaleć w puchu

Ten wniosek mnie zafrapował - kto to pisał??? Kursy ABC nie zwiększą bezpieczeństwa jazdy na Stubaiu. Teren lodowcowy to bardzo niebezpieczne miejsce zawsze. I jeśli nie ma konieczności to lepiej wybrać bezpieczniejsze miejsca. Ilość puchu od kursów też się nie zwiększy, a w ogóle obietnica - poszaleć sobie w puchu. Ehhh drogi autorze - poszalałeś sobie a'la tytuły w onecie.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Lodowiec niekoniecznie musi oznaczać dużej trudności w jeździe. Na Stubaiu np 13 -ka to prosta trasa dla początkujących. Ale istotne jest niebezpieczeństwo wpadnięcia w szczelinę. W zasadzie obowiązkowo powinno się jeździć w uprzęży i mając 2 śruby lodowe pod ręką. no i ktoś z ekipy (najbardziej doświadczony) powinien mieć linę co najmniej 30 m. O ABC - nie piszę bo to jest oczywiste.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...