Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka aplikacja dla narciarzy do Androida??


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem endomondo, ale jakoś w narciarstwie się to nie sprawdza, przynajmiej ja się zawiodłem.. Niby liczy przejechane kilometry, średnią prędkość ale.. wlicza w to jazde wyciągami.. I za każdym razem jak wjedziesz wyciągiem musiałbyś to włączać i szybko ruszać, a potem na dole znowu szybko wyłączyć bo średnia prędkość spada i tak w kółko.. To byłoby dobre na rower czy do biegania itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej co to odejmuje długości wyciągów jeszcze nie słyszałem :stupid:

Był już wątek o aplikacjach mobilnych.

Ja osobiście korzystam z Sportstrackera, tak jak ww. aplikacja jak i wiele innych "sportowo-treningowych" zapisują wszystkie dane z gps prędkość/długość/wysokość, Sportstracker zapisuje ślad i dodaje do mapy google, dodaje zdjęcia do trasy z umieszczeniem w czasie i przestrzeni, potem mozna wrzucić do internetu na swój profil (inne może też?), podejrzewam że nie ma takiego wariata co by wprowadził dane początku i końca wszystkich wyciągów narciarskich (czy to w Polsce czy na Świecie).

Ma oczywiście funkcję pauza ale tak jak w poscie wyżej komu się chce klikać przed i po wyjściu z wyciągu.

Na "wielki plus" Sportstrackera zaliczam to że jest na różne platformy symbian (nokia), android , iOS.

Ja korzystam na nartach, na rowerze, na kajakach, w górach teoretycznie na spacerze w parku też można zapisać ślad :applause:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam ze sportstracera. Oto link z jednym z przykładowych workaoutów narciarskich.

http://www.sports-tracker.com/#/workout/WojciechKubiski/f50s7q5gpetepr0c

Plusem jest to, ze w telefonie z androidem masz stały podglad na trasę, mape itd. Mozesz sam ustalić ponizej jakiej predkości system nie sledzi trasy.

Pozdr

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sam ustalić ponizej jakiej predkości system nie sledzi trasy.

Pozdr

Wojtek

Jak to nie śledzi (?), śledzi cały czas aż taki mądry to on nie jest w opcjach jest chyba możliwość "wstrzymania" treningu ale to chyba przy prędkości "zero" ale śledzi pozycje cały czas.

W androidzie jest promocja na inny program sportowy wersji pro, kupiłem ale jeszcze nie testowałem :stupid:

runtastic PRO

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android.pro2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie śledzi (?), śledzi cały czas aż taki mądry to on nie jest w opcjach jest chyba możliwość "wstrzymania" treningu ale to chyba przy prędkości "zero" ale śledzi pozycje cały czas.

W androidzie jest promocja na inny program sportowy wersji pro, kupiłem ale jeszcze nie testowałem :stupid:

runtastic PRO

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android.pro2

I ja kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie śledzi (?), śledzi cały czas aż taki mądry to on nie jest w opcjach jest chyba możliwość "wstrzymania" treningu ale to chyba przy prędkości "zero" ale śledzi pozycje cały czas.[/url]

Nie tyle nie śledzi co jest opcja autopauzy przy prędkościach mniejszych niż 5 km/h. Większość wyciągów jest jednak szybsza i ta opcja się sprawdza jedynie, aby nie wykazywało Twojej trasy w drodze do karczmy i z powrotem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam ze sportstracera. Oto link z jednym z przykładowych workaoutów narciarskich.

http://www.sports-tracker.com/#/workout/WojciechKubiski/f50s7q5gpetepr0c

Plusem jest to, ze w telefonie z androidem masz stały podglad na trasę, mape itd. Mozesz sam ustalić ponizej jakiej predkości system nie sledzi trasy.

e

Pozdr

Wojtek

\

Wszystkie te funkcje ma też endomondo>Przez kilka miesięcy na rowerze górskim używałem jednocześnie sportstrackera i endomondo.Jednocześnie korzystałem z bardzo dokładnego licznika rowerowego .Wyniki end były bardzo zbliżone do odczytów z licznika, natomiast sportstrac miał odchylenia ok.12%.Dodatkowo endo ma funkcję pokazującą przewyższenia w metrach tzn ile metrów -w pionie=jechaliśmy w górę i ile w dół.Przy nartach też to może być fajna funkcja tym bardziej,że tego nie zobaczymy na wykresach ze skipasów.Sympatyczną funkcją jest również możliwość dopingu głosowego=poprzez wpisanie tekstu w j.angielskim- dla narciarza przez osobę obserwującą jego osiągi na kompie'.

Odnośnie innych głosów w dyskusji wydaje mi się,że nie ma aplikacji automatycznie wyłączającej się prze jeżdzie na wyciągu.

Na koniec myślę,że zbliżająca się zima tak naprawdę zweryfikuje przydatność poszczególnych aplikacji.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja używałem Sports Trackera, co prawda na Symbianie, ale po przesiadce na Androida też mam zamiar z niego korzystać. Ma oczywiście swoje wady, ale jednak więcej zalet. Fajną opcją jest możliwość wyeksportowania zapisanej trasy do Google Maps. Można potem odtworzyć sobie całą jazdę na mapie i tu zapamiętana jazda kolejką czasami się przydaje. Oczywiście sprawdzę też inne podobne programy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od zawsze uzywam Endomondo (Android, Windows Phone). Po drodze testowalem runtastiki, sporttrckera, rozne -pale. Ale Endo jest najfajniejsze, rowniez ze wzgledu na interfejs www.

Ale na nartach nie ma bata, zeby zmusic go do nie naliczania wyciagow. A to takie proste, w koncu to (w przyblizeniu) jednostajna predkosc, linia prosta, w gore. Az sie prosi.

Edytowane przez rlego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Alpinereplay. Cały ubiegły sezon jeździłem z tym programem. Działa offline, możesz cały dzień szusować a potem w domu na spokojnie wysłać dane np przez wifi.

A w jaki sposób można odpalić tą aplikację nie logując się.?? Do logowania jest potrzebny net. Można to jakoś pominąć, obejść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można odpalić tą aplikację nie logując się.?? Do logowania jest potrzebny net. Można to jakoś pominąć, obejść??

Wystarczy raz zalogować się przy użyciu neta a potem już apka odpala się bez użycia łącza. Jedynie do przesyłania danych z zjazdów potrzebny jest internet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Alpinereplay jakiś czas temu zmienił trochę interfejs, nie wiem tylko w jaki sposób mierzą prędkość osoby filmowanej np.

Narciarz filmujący wydaje się że jedzie w miarę jednostajnie a "prędkość" skacze.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alpinereplay.android&hl=pl

wydaje mi się że jest to prędkość osoby skaczącej, zobacz że spada jak podjeżdża pod rampe a rośnie po lądowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...