Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak zabezpieczacie swoje rowery przed kradzieżą :)


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Roobs, w samochodach części też potrafią być droższe niż całe auto tzw. golas. Na przykład same siedzenia mogą kosztować po 20 tys za sztukę, zawieszenie od 2 tys zł do 40 tys, hamulce z kompozytów do 40 tys zł. Do takiej Hondy o wartości 3-4 tys możesz kupić używane części; silnik K20 za 10-12 tys zł, skrzynię biegów od Integry za 3-5 tys zł, zawieszenie za 5 tys zł no i same koła z oponami ultraleggera + toyo R888 - razem coś koło 6-7 tys zł. Ale kto komu zabroni np. do Golfa wstawić nowy silnik od Bentleya? Tak samo jak w rowerze, do gołego Rometa zawsze mozna dołożyć drogi amortyzowany widelec czy porządne koła. W przypadku ubezpieczenia takiego składaka mogą wystapić pewne trudności, znaczy się składkę chętnie przyjmą a szkodę zlikwidują standardowo!

Nie wiem co chciałeś mi przekazać ale jak wcześniej napisałem, takie informacje nie są dla mnie obce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Honda to taki przykład, bo przy okazji tej marki mam akurat rozeznanie. Do swojego roweru też kiedyś dokupiłem amortyzator za 500zł. Rower kupiłem od Niemca za 150 DM, czyli taniej niż widelec.

Ale Hondy nie są dla szybkich i wściekłych. Przykładem jestem ja, stateczny pan w odpowiednim już wieku. (Kurcze jak to zabrzmiało!):smile:

He he życie. Codo samochodów to wczoraj Podziwiałem nowy zakup jednego z rodziców dzieci trenujących z synem. Subaru Impreza STI. Stwierdziłem - zgodnie z tym co uważam od lat - że jest to Samochód, podobnie jak Lancer czy parę innych w odróżnieniu od pojazdów którymi większość z nas porusza się nacodzień. A gość zaczyna mi opowiadać, że ma piękne stylizowane siedzenia i ładne koła .... bo to specjalna limitowana wersja z 2011 robionej dla BMW Saubera chyba - masakra.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając (?) do tematu, kupisz sobie rower i zaczynają się problemy. Boisz się aby ci ktoś go nie podprowadził. To samo dotyczy samochodu, mieszkania.... Jadąc w autobusie uważasz aby cię nie okradli. Ale co tam, idziesz do roboty, zarabiasz kasę i... martwisz się aby bank nie zdarł z ciebie skóry, podatkobiorca wziął jak najmniej, ubezpieczyciel cię nie naciągnął. E, z robotą to dziś jest jeszcze inna sprawa, obawiasz się żeby ci ktoś świni nie podłożył i tej roboty nie zabrał. Przychodzisz do domu, patrzysz na żonę i..... Coś mi się wydaje że ten świat, nie tylko rowerowy, to ino wokół złodziejstwa się kręci.

PS. do roweru mam linkę na kluczyk.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HugonAbc93

Ja również swojego roweru nie spuszczam nigdy z oka jak już muszę z niego zsiąść ... zawsze staram się mieć go blisko, ale czasami to nie wystarczy złodzieje są wszędzie i mają takie sposoby że trudno z nimi walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fausta84

Sam zastanawiałem sie nad jakimiś zabezpieczeniami, metodami itp. Doszedłem do wniosku, że na przejażdzki gdybym potrzebował wejść szybko po wodę do sklepu itp. kupię porządne zapięcie, a po każdej jeździe rower wnosz na drugie pietro do pokoju.Przynajmniej śpię spokojnie, rower dużo nie waży, a wolę go nosić codziennie nawet po parę razy niż potem płakac ze ktoś mi ukradł. Mimo, że mieszkam w spokojnej okolicy, to sezon rowerowy/komunijny trwa, wiec wolę nie kusić losu. A jakbym mieszkał w mieście to pewnie jeździbym na moim starym goróalu, którego raczej nikt nie zabierze, a aktualnym śmigal w wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość DORIA78

Ja z doświadczenia wiem że na złodziei rowerów nie ma już mocnych, skradziono mi dwa rowery które miały naprawdę dobre zabezpieczenia na szczęście jeden z nich udało mi się odzyskać ale to jest przerażające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wracając (?) do tematu, kupisz sobie rower i zaczynają się problemy. Boisz się aby ci ktoś go nie podprowadził. To samo dotyczy samochodu, mieszkania.... Jadąc w autobusie uważasz aby cię nie okradli. Ale co tam, idziesz do roboty, zarabiasz kasę i... martwisz się aby bank nie zdarł z ciebie skóry, podatkobiorca wziął jak najmniej, ubezpieczyciel cię nie naciągnął. E, z robotą to dziś jest jeszcze inna sprawa, obawiasz się żeby ci ktoś świni nie podłożył i tej roboty nie zabrał. Przychodzisz do domu, patrzysz na żonę i..... Coś mi się wydaje że ten świat, nie tylko rowerowy, to ino wokół złodziejstwa się kręci.

PS. do roweru mam linkę na kluczyk.

Święta racja :smile: dlatego jest na to sposób, nie mieć nic, wtedy ma się najwięcej i jest się najbogatszym.

Może nie spotka się to ze zrozumieniem bliźnich w RP, ale np. w wysokim Nepalu i okolicach.....wszak om mani pade hum :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Nie macie w pracy możliwości schowania roweru gdzieś w budynku? U mnie tak jest i na szczęście nie ma problemu. Mam Unibike Flite. Nawet jeśli rower kosztowałby 500 zł to ma ten problem, że z daleka wygląda na taki, co kosztuje te dwa tys. zł.

Nie ma żadnego zabezpieczenia. U-locki teoretycznie są najtwardsze, ale zdejmuje się je w kilka sekund ciekłym azotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...