Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak przygotować się przed sezonem


fabokl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w doborze ćwiczeń przed sezonem . Chodzi o przygotowanie się do nartek bo niestety w tym roku niestety pracująco było a nie urlopowo-wypoczynkowo więc rolki, rower i inne aktywności poszły na bok.

Mam małe obawy że zwykła rozgrzewka na stoku i ośla łączka lub niebieska ŚĆIANA :) może nie wystarczyć i od pierwszego wyjazdu moge do końca sezonu leczyć kontuzje :)

Będę wdzięczny za pomoc wszelaką zarówno w ćwiczeniach na siłowni i takich ogólnorozwojowych jakie można ogarnąć w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rolki, rower i inne aktywności

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Nie wiem kiedy zamierzasz zacząć sezon. Jeżeli to miałby być listopad to trochę późno się obudziłeś. Ja od wiosny do teraz katuję rolki. Kółka z 80mm zrobiły się 73mm. Wyszło tego jakieś 800-900 km. Do tego oprócz kilometrów różne takie tam wygłupy: slalom, obroty, jazda na jednej nodze, skoki i różne w miarę proste figury. Poza ogólną wydolnością i kondycją, waga spadła o 5 kg, czucie, równowaga i reakcja na różne niespodzianki znacznie się poprawiła. Nie obyło się bez kilku siniaków i obtarć, takie są koszty rozwoju.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wznawiam temat. Poza sezonem wykazuję umiarkowana aktywność fizyczną : raz w miesiącu basen ,rower często ,ale krótkie dystanse, dużo chodzenia w związku z wykonywaną pracą oraz grzybobraniami (to głównie jesienią) Proszę o zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie nóg i kolana (linki). Chodzi mi o ćwiczenia niezbyt forsowne bo miałem już kilka poważnych kontuzji:zerwane więzadło poboczne boczne nogi lewej (rekonstrukcja operacyjna), naciągnięte to samo więzadło w nodze prawej (czasami pobolewa), było tez złamanie z przemieszczeniem kości udowej ,ale to wyleczone całkowicie i bardzo dawna sprawa ( zdarzyło się nie na nartach) . Mam 55 lat , jeżdżę rekreacyjnie , od niedawna . Od trzech lat na średnio trudnych alpejskich trasach. W nadchodzącym sezonie wyjazd w Alpy już 14.12. to czasu na ćwiczenia przedsezonowe bardzo mało. Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam entuzjastów narciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie siedzący tryb życia + poprzedni sezon (5 dni siedzenia na ..... - weekend bardziej intensywny na stoku) odbiły się negatywnie na prawym kolanie. Żadne żele, maści, cuda rozgrzewające, opaski, ściągacze - nic nie pomagało - nawet naświetlanie lampą na podczerwień - nic już nie dawało rady:frown::

W końcu - eureka - zapomniany rower stacjonarny! - na początku tak ok. 30 minut. Teraz staram się kręcić tak po 50-60 minut, najważniejsze - żeby kręcić systematycznie:smile: Nie chcę chwalić, żeby nie zapeszać, ale w porównaniu z tym, jak jeszcze niedawno rwało te kolano - jest progress:smile: (a przy okazji można nadrobić w czytaniu wszelkie zaległości:wink:)

Czy to wystarczy - nie wiem, ale na pewno jest lepiej - przed rowerem próbowałem jeszcze robić przysiady, ale zamiast wzmocnić, to pogorszyłem sobie sprawę (ale przy zdrowych kolanach myślę, że jak najbardziej wskazane:wink:).

Co jeszcze - cięzko powiedzieć - najważniejsze, żeby się nie zasiedzieć i ogólnie - ruszać się:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Fajny zestaw ćwiczeń... wypróbowane... :)

Ten zestaw to minimum, nie to minimum z minimum. To takie minimum żeby nie wystraszyć tych co to nawet palcem w bucie nie chce się na codzień pokiwać. Z drugiej strony skoro nawet palcem z ciężko to niech przynajmniej to zrobią. Może parę kolan ocaleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...