Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole - Mezzana


karuzela100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mam pytanko 5-12.01.2013 wybieram się z rodzinką do Mezzany jakie warunki pogodowe w tym okresie..:)

Dziekuje za odpowiedzi pozdr Karuzela100

Też Cię witam serdecznie.

I na początek uśmiałem się serdecznie.

Odpowiem tak.

Też chcielibyśmy wiedzieć.

Warunki śniegowe na trasach najprawdopodobniej będą co najmniej dobre.

No chyba żeby nie dało się naśnieżać.Ale to mało prawdopodobne.

Jakie zaś będą warunki atmosferyczne to tylko tam w niebie wiedzą.

Jedź śmiało,baw się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mam pytanko 5-12.01.2013 wybieram się z rodzinką do Mezzany jakie warunki pogodowe w tym okresie..:)

Dziekuje za odpowiedzi pozdr Karuzela100

W zeszłym roku była lipa ze śniegiem w Dolomitach w Grudniu. W styczniu trochę więcej naśnieżyli, ale też chyba nie było rewelacji. W tym roku może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

Wybieram się po raz pierwszy do doliny słońca w I tygodiu ferii mazowieckich (17-24 I)

Bedziemy mieszkać w Folgarida, niedaleko od dolnej stacji wyciągu BELVEDERE

Widzę, że nadal zamknięte są trasy proadzące na dół wzdłuż wyciągu BELVEDERE:

nr 1 - Nera Folgarida

nr 2 - Azzurra

nr 3 - Belvedere

Czy jest szansa na ich otwarcie i zjazd na nartach na sam dół czy też pozostanie zjazd gondolą? :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pejo się nie pchaj bo szkoda czasu

Jakie mankamenty ma Pejo?

Wiem,że to mały ośrodek.Nie byłem w Pejo podczas dwóch wizyt w Val di Sole,czego osobiście żałuję.

Osobiście mam jakiś sentyment do małych czy raczej kameralnych ośrodków.

Czyżby aż tak źle tam było żeby żałować nawet jednego dnia.

Owszem nawet gdybym był tam po raz trzeci (na co się na razie nie zanosi) to miałbym dylemat.

Bo nie byłem również w Pinzolo,choć bardzo chciałem.

Teraz kiedy jest połączenie Pinzolo z Madonną z pewnością poświęciłbym przynajmniej jeden dzień na Pinzolo.

Myślę,że i nie odpuściłbym Pejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pinzolo byłem i nie żałuję :)

Na tle innych ośrodków Pejo ( tam dostępnych ) wypada dla mnie słabo , fajna trasa z góry w dół , coś z boku ale .....

dużo szkółek w tym naszych rodaków jak "mrówków"

To już Tonale dla mnie wypada lepiej a zwłaszcza skrajna trasa

ps. każdy panem swego losu i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pejo się nie pchaj bo szkoda czasu

Jakie mankamenty ma Pejo?

Myślę,że i nie odpuściłbym Pejo.

A ja uważam, że Pejo wcale nie jest złe! Owszem, jest to mały ośrodek ale ma swoje walory! Choćby kolej linową Pejo 3000, która wywozi narciarzy na wysokość 3000 m! Z samego szczytu na dół wiedzie trasa o łącznej długości około 8 km! Różnica poziomów to ponad 1600 m! Myślę, że choćby na to warto poświęcić jeden dzień. Nie wspomnę tu o wspaniałych trzytysięcznikach i fantastycznych widokach! Moim zdaniem warto! :cool::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś taki uprzedzony do Polaków? Czyżby wyłaziły z Ciebie jakieś rasowe uprzedzenia? A w Folgaridzie i Merilevie to Polaków nie spotkasz?

Pejo jak najbardziej polecam. Zjazd z samej góry do dołu jest kapitalny. Nie pamietam, 7 czy 9 km. Trasa nie jest trudna (czerwona i trochę niebieska)

Pejo jest takie mało nadęte, takie klimatyczne, klimatem małego ośrodka. Szkoda,że nie pozostawili tego jednoosobowego wyciągu krzesełkowego. Fajna jest knajpa przy górnej stacji gondoli. Na górze super bar. No i widoki, jeżdzisz chyba od 1600mnpm do 3000!

Mnie się podoba.Gdyby było inaczej, nie byłbym tam tyle razy.

Wrócę jeszcze do tych Polaków. A czy jakby zamiast Polaków w Madonnie. Merilevie, Pejo było tyle samo Irlandczyków czy Hiszpanów, to lepiej byłoby, czy lepiej by się jeżdziło? Nie rozumiem.Aha, kiedyś w knajpie w Pejo leciało radio RMF, i choć na codzień tego radia nie słucham, uważam, że Włosi fajny gest w naszą stronę zrobili.

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Pejo , na 1 dzień na pewno warto. Trochę może daleko od reszty ośrodków, samo Pejo jest trochę jak dla mnie przygnębiające jako miejscowość, bo leży prawie cały dzień w cieniu, ale jeździ się wyżej i jest naprawdę fajnie. Widoki z 3000 przecudne

1700-1878 1735.jpg

Tras jest tylko kilkanaście kilometrów, ale tak jak piszą przedmówcy zjazd z góry ma ponad 7 km, a ja lubię długie trasy. Może jak ktoś jedzie do Val di Sole pierwszy raz to niekoniecznie musi od razu jechać do Pejo, ale ja byłam już 5 razy, więc starałam się poznać wszystkie ośrodki. I każdy ma to coś. Także Pejo. A Polaków wszędzie jest tam dużo.

57da82d45b482_1700-18781735.jpg.023c54fe06c59520c54e0d89e023f13b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o podpowiedź jaki SKIPASS kupić.

Zgodnie z Waszymi radami będziemy jeździć zarówno w Folgarida-Marileva, zahaczyć o Madonnę jak i o PEJO.

Z tego co widze do wyboru są co najmniej zakresy karnetów:

1. Folgarida-Marileva

2. Folgarida-Marileva-Pejo (with 2 days in Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta)

3. Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta

4. Superskirama

Od którego miejsca zaczyna się „Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta”?

Opcja nr 4 jest raczej niepotrzebna, ale pewnie trzeba wybrać między opcją nr 2 i 3 (różnica 30 euro dla 8 dni, bo taki karnet zamierzamy kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o podpowiedź jaki SKIPASS kupić.

Zgodnie z Waszymi radami będziemy jeździć zarówno w Folgarida-Marileva, zahaczyć o Madonnę jak i o PEJO.

Z tego co widze do wyboru są co najmniej zakresy karnetów:

1. Folgarida-Marileva

2. Folgarida-Marileva-Pejo (with 2 days in Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta)

3. Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta

4. Superskirama

Od którego miejsca zaczyna się „Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta”?

Opcja nr 4 jest raczej niepotrzebna, ale pewnie trzeba wybrać między opcją nr 2 i 3 (różnica 30 euro dla 8 dni, bo taki karnet zamierzamy kupić).

Di Brenta to Madonna z Pinzolo - chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

Oba ośrodki warto a nawet trzeba zobaczyć.

Passo Tonale też jest fantastyczne z lodowcem, ale tu już potrzebna Superskirama i zdecydowanie polecam ten teren zamiast Pejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zrobi kłopot

Bo odpuścić Madonnę bez sensu gdyż to region nie wymagający reklamy , sama Madonna też słabo

Pejo ...... ja się wypowiadałem , moim zdaniem szkoda czasu ale to jest moje zdanie

Tonale łatwe trasy przyjemne zwłaszcza skrajna na końcu ośrodka

Trasa z lodowca od gondolki super widoki ale na sam lodowiec szkoda czasu , stare krzesło i nic więcej

Jesli 2 to dwa dni w Madonnie reszta F-M-P to brać wariant 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Val di Sole kilka razy, spałem w Pejo, na rozruch jeździliśmy na miejscu (zjazd z 3000 mnpm na 1400). Na górze kocioł, potem nartostrada, na dole szerokie wypłaszczenie. Można trochę pokręcić na stoku slalomowym na 2000 mnpm. Jeżeli nie lubisz takich klimatów, to Pejo sobie odpuść.

Na Tonale z Ponte d'Legno i Temu proponuję przeznaczyć 2-3 dni (w Ponte i Temu - pustki), na Tonale polecam Paradiso, Bleis, Alpina, Contrabandieri, podobnie na Madonnę, Marillevę, Folgaridę i Pinzolo. Na Paganellę trochę daleko, ale warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar brać karnet na 8 dni, to moim zdaniem -jeśli odrzucasz 4 opcję czyli superskiramę, to wybierz opcję 3, gdyż 2 dni na Madonnę to trochę mało. Sama Marilleva i Folgarida to trochę mało jak na 5 czy 6 dni ( uwzględniajac 1 dzień w PEJO). Dla mnie najlepsze trasy to te w Madonnie -Monte Spinale, Pradalago, Groste. Jeśli będziesz tam tylko 2 dni, to będziesz żałować, że tak mało, a jeszcze warto udać się do Pinzolo. Tonale tez trochę szkoda, ale tam to już potrzebna jest superskirama. Udanego wyjażdu:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...