Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole - Mezzana


karuzela100

Rekomendowane odpowiedzi

I się zrobi kłopot

Bo odpuścić Madonnę bez sensu gdyż to region nie wymagający reklamy , sama Madonna też słabo

Pejo ...... ja się wypowiadałem , moim zdaniem szkoda czasu ale to jest moje zdanie

Tonale łatwe trasy przyjemne zwłaszcza skrajna na końcu ośrodka

Trasa z lodowca od gondolki super widoki ale na sam lodowiec szkoda czasu , stare krzesło i nic więcej

Jesli 2 to dwa dni w Madonnie reszta F-M-P to brać wariant 2

Na Presenie stawiali nowe krzesło.Nie wiem czy jest oddane do użytku.

Co nie zmienia faktu,że na sam lodowiec szkoda czasu.

Jeśli zaś chodzi o podstawowe pytanie.Jaki kupić skipass?

Skłaniałbym się do Super Ski Ramy.

To rozległe tereny i jeśli ma się zamiar zaliczać co najmniej kilka z nich,warto wydać kilka euro więcej i nie mieć potem zgryza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonna z Pinzolo - obowiązkowo!

Folgarida-Marilleva - obowiązkowo!

Tonale - obowiązkowo!

Ponte di Legno z Temu - obowiązkowo!

Pejo - moim zdaniem warto!

30 euro na 8 dni za to żeby czuć się swobodnie i mieć do dyspozycji wszystkie opcje? Moim zdaniem warto ponieść ten koszt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś kiedyś porównał Passo Tonale do Białki. Miał rację, tak jak porównujący Trabanta do Golfa. Oba mają silniki i po 4 koła.

Ale do rzeczy, w Tonale jest dostatecznie duzo tras o różnej trudnosci aby zadowolic każdego. Moim zdaniem najlepszą jest trasa Alpino, prowadząca z góry Bleis. Trasa różnorodna, z pieknymi widokami, o długosci ok 4,5 km. Poza tym polecic mogę trasę Paradiso, oczywiście gdy jeszcze nie jest zryta i gdy wszyscy super narciarze mogą spokojnie zsuwać się bokiem z niej. Zsuwać się bokiem oczywiscie, bo inaczej ci królowie czarnych tras nie potrafia! Mozna powiedzieć, że podobnie jest na lodowcu. W Ponte di Legno i Temu także są świetne trasy, włącznie z czarnymi. Tam także mistrzowie czarnych tras zsuwaja sie boczkiem uwazajac, aby nie wyrżnąć w drzewo. Nie, nie na nartach, a na dupie, gdy nie utrzymaja się na nartach.

Moim zdaniem, jeden dzień na Tonale moze wystarczyć. Tak samo jeden dzień mozna poświęcić Ponte i Temu. Te dwa ostatnie ośrodki są o tyle dobre, że nie ma w nich zbyt wielu ludzi, nie to co w Madonnie na Groste!

No właśnie, Madonna. Stacja super, ale te tłumy!!!!! Wszedzie tłumy, szczególnie na Groste. Jak ktoś lubi gdy śmigają mu po nartach, jak obijają się o niego, proszę bardzo. Mnie, jak do tej pory, nie udało się pojeżdzić tam w spokoju i na luzie. Dlatego, mimo nieporównywalnej ilosci tras, wolę w spokoju zaliczyć Pejo. Ale macie rację, w Pejo jest syf, nie jeżdzijcie tam. Niech ono pozostanie takie jak jest teraz. Nie ma tam czarnej trasy, nie ma o czym pózniej opowiadać widowni pokazując gopro-dukcje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Presenie stawiali nowe krzesło.Nie wiem czy jest oddane do użytku.

Co nie zmienia faktu,że na sam lodowiec szkoda czasu.

Jeśli zaś chodzi o podstawowe pytanie.Jaki kupić skipass?

Skłaniałbym się do Super Ski Ramy.

To rozległe tereny i jeśli ma się zamiar zaliczać co najmniej kilka z nich,warto wydać kilka euro więcej i nie mieć potem zgryza.

Prawdopodobnie chodzi o gondolę (10 os.), w budowie. http://www.funivie.org/cantieri/thumbnails.php?album=378

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś kiedyś porównał Passo Tonale do Białki. Miał rację, tak jak porównujący Trabanta do Golfa. Oba mają silniki i po 4 koła.

Ale do rzeczy, w Tonale jest dostatecznie duzo tras o różnej trudnosci aby zadowolic każdego. Moim zdaniem najlepszą jest trasa Alpino, prowadząca z góry Bleis. Trasa różnorodna, z pieknymi widokami, o długosci ok 4,5 km. Poza tym polecic mogę trasę Paradiso, oczywiście gdy jeszcze nie jest zryta i gdy wszyscy super narciarze mogą spokojnie zsuwać się bokiem z niej. Zsuwać się bokiem oczywiscie, bo inaczej ci królowie czarnych tras nie potrafia! Mozna powiedzieć, że podobnie jest na lodowcu. W Ponte di Legno i Temu także są świetne trasy, włącznie z czarnymi. Tam także mistrzowie czarnych tras zsuwaja sie boczkiem uwazajac, aby nie wyrżnąć w drzewo. Nie, nie na nartach, a na dupie, gdy nie utrzymaja się na nartach.

Moim zdaniem, jeden dzień na Tonale moze wystarczyć. Tak samo jeden dzień mozna poświęcić Ponte i Temu. Te dwa ostatnie ośrodki są o tyle dobre, że nie ma w nich zbyt wielu ludzi, nie to co w Madonnie na Groste!

No właśnie, Madonna. Stacja super, ale te tłumy!!!!! Wszedzie tłumy, szczególnie na Groste. Jak ktoś lubi gdy śmigają mu po nartach, jak obijają się o niego, proszę bardzo. Mnie, jak do tej pory, nie udało się pojeżdzić tam w spokoju i na luzie. Dlatego, mimo nieporównywalnej ilosci tras, wolę w spokoju zaliczyć Pejo. Ale macie rację, w Pejo jest syf, nie jeżdzijcie tam. Niech ono pozostanie takie jak jest teraz. Nie ma tam czarnej trasy, nie ma o czym pózniej opowiadać widowni pokazując gopro-dukcje!

Wszędzie tłumy w Madonnie ? Nie wiem kiedy tam byłeś i ile razy ale gadasz głupoty.

Na Groste owszem przed południem zaczyna robić się tłoczno, ale zawsze idzie sobie znaleźć bezpieczną linię zjazdu i nie trzeba się niczym stresować. A górna wyprzęgana 6 robi robotę... Zresztą 4 nieco poniżej również, a terenu tam jest tyle, że spokojnie idzie sobie znaleźć miejsce. Bo jest cała druga strona i dodatkowo cudowny teren Pinzolo osiągalny po jakże atrakcyjnej jeździe gondolką :)

Jeździj do Pejo bo to zawsze kilku marudnych w kolejce mniej bo przecież są takie tłumy, że masz porysowane narty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wszędzie tłumy w Madonnie ? Nie wiem kiedy tam byłeś i ile razy ale gadasz głupoty.

Na Groste owszem przed południem zaczyna robić się tłoczno, ale zawsze idzie sobie znaleźć bezpieczną linię zjazdu i nie trzeba się niczym stresować. A górna wyprzęgana 6 robi robotę... Zresztą 4 nieco poniżej również, a terenu tam jest tyle, że spokojnie idzie sobie znaleźć miejsce. Bo jest cała druga strona i dodatkowo cudowny teren Pinzolo osiągalny po jakże atrakcyjnej jeździe gondolką :)

Jeździj do Pejo bo to zawsze kilku marudnych w kolejce mniej bo przecież są takie tłumy, że masz porysowane narty...

Zamiast moje rady nazywać "głupotami", zwróć uwagę na swoją interpunkcję! Zdradza ona rzeczywisty poziom, tym razem pewnej, specyficznej mądrości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Sorry za odkop, ale ktoś ten wątek nie daj Boże znajdzie i nie pojedzie do Pejo i Passo Tonale.

Trasa w Pejo na 3000m i orczyk na lodowcu Presena to są jedne z najlepszych stoków po jakich dane mi było jeździć, są to idealnie nachylone, bardzo szerokie czerwone trasy, na których można się super rozpędzić, jednocześnie nie zastanawiając się, czy się dojedzie do końca w jednym kawałku. Widoki są też super. Jak byłem w Pejo to jeździłem sobie do kolei linowej góra dół, na górze czekałem minutę - dwie aż się towarzystwo rozjedzie i byłem sam na długim, szerokim i malowniczym stoku. W Passo Tonale natomiast po tym, jak już się wyjeździmy jak dziki po szczycie lodowca, mamy super długą, trudną trasę Paradiso, która kończy się malowniczą wycieczką krajoznawczą do Ponte di Legno. Nie wyobrażam sobie, jak można jechać na tydzień do Val di Sole i nie pojechać w te dwa miejsca choćby na jeden dzień, bo na dłużej to faktycznie może się zrobić monotonnie, tym bardziej porównując do ogromu tras jakie mamy w połączonym ośrodku Marilleva-Folgarida-Madonna-Pinzolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lodowcu Presena od tego sezonu działa nowa gondola. Wróciłem z Tonale tydzien temu. Śniegu malo. Alpina zamknieta na Paradiso duzo kamienia. O freeride poza trasa zapomnij.

[ATTACH=CONFIG]27505[/ATTACH]

Czyli co?

Orczyków nie ma,tylko jest gondolka?

Czy jeszcze coś nowego wymyślili?

A czy ta gondolka wyjeżdża wyżej niż orczyki?

Bo jeśli tak to dla "deptoków" w celach widokowych ma ona tam sens.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Orczyków nie ma,tylko jest gondolka?

Czy jeszcze coś nowego wymyślili?

Tak nie ma już orczyków. Dla wybierających się do Pejo. Gondola PEJO3000 jak wyjeżdżałem 6 lutego jeszcze nie działała tzn. woziła ludzi tylko dla celów widokowych (zakaz wstępu z nartami)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:

Dziwne.:cool::

Kanapa wydawałaby się rozsądniejszym rozwiązaniem.

Ufam,że fachowcy od tych tematów wiedzą co zrobili.:smile:

A może ta gondolka wywozi troszkę wyżej niż orczyki?

Dla "deptoków" miałoby to sens.

9rA7pRanqQlvqk4F5fP2rM4QBZ1Up0D6PinJFFRNm3EYmxcI_DOty0DOHrmlpjBWnghCyh372L8YoJRtw0MrGAWH6v_ukXGPiaIlpudGA00MoMa95h9goCITBKnsFl3aQ8SHd9EBmDBTXiiNXdrK5zpqvKQ6ajx4aMe2iDRnbtGHv19LYF14RALpioyGoP4DpHHKPv51A0XZgyyoLQ3X9uVKkRKnNXFhLQixi6jhDt98LmymOh5LP4aEhUMV1CNUEjLKaAOVn5xNh0Izmug7xB0vs6VsB5DpbJ3E7kIfe6K-Wbdt-FBrv4DozumGi1EnLU8JNJhFdwVEpI3rnNWoit2OIdZlDLFGyunjFMlTrObECUMDjeV0OCyXS3QSeWNcTBosOzreasESBedv_vGnH_0oKUdyFIOOuFL5R8htlynDIFWMXpzRAHyDAGVgn-A1wxbPzNasqLBG_Q6g1oR2hdLdknUrWGH4irTMPAu8-SfmAtgvo1vmAQsfWqc_BUBgymt5BMgO2BeHHYIF9LBcgOMiKK7Ypf68kgLfh9DWIRIWshIs9AhFleT_UutTlMbs0A2C=w876-h657-no

Mogłaby wyjeżdżać na szczyt albo na tę przełęcz po lewej widoczną na zdjęciu.

A tam musi być piękny widok.:rolleyes:: Na Carisolo,Pinzolo i MdC.:biggrin:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma już orczyków. Dla wybierających się do Pejo. Gondola PEJO3000 jak wyjeżdżałem 6 lutego jeszcze nie działała tzn. woziła ludzi tylko dla celów widokowych (zakaz wstępu z nartami)

Z tego co widzę to nadal nie działa i zastanawiam się dlaczego. Czyżby jeszcze za mało śniegu.

Może ktoś coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...