Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

I Johnny mnie uprzedzil :(

Nawet mojego kumpla zlapales na jednej fotce.

Nie ma się co smucić,tylko jak najwięcej pisać i fotek dodawać! :wink:

Na której fotce,tak z ciekawości?

Moża je będę na twoich fotkach? :biggrin:

Jedyna wada byla toaleta na gorze, ktora przyjmowala bilon, ale sie nie otwierala.

Pozdrawiam.

A tego nie testowałem... w tym szklanym barze?

Pozdrówka!

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co smucić,tylko jak najwięcej pisać i fotek dodawać! :wink:

Na której fotce,tak z ciekawości?

Moża je będę na twoich fotkach? :biggrin:

A tego nie testowałem... w tym szklanym barze?

Pozdrówka!

:)

Widzialem Cie chyba kilka razy, ale nie jestem pewien :(

Znajomy jest na 1. i 2. fotce.

Jezdzi na snolbordzie w brazowej kapocie i jasnych spodniach z plecakiem.

Jutro wstawie moja relacje, zaopatrzona w zdjecia :)

Toaleta, o ktora chodzi to ta ogolnodostepna za restauracja (wejscie od zewnatrz).

Wrzuce jeszcze Belchatow, na ktory wybieram sie jutro.

Milego sezonu zycze i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zar 14.12.2012Na parkingu stawilem sie o 9.00, dzien dobry 6zl, ale do tego juz sie przyzwyczailem.Johny pojawil sie razem z polepszeniem warunkow.Rano zrobilo sie troszke kalafiorow, ktore pozniej zniknely.Z racji darmoszki obawialem sie tlumow, ale stalem tam juz w duuuzo wiekszych kolejkach.Ciasno, ale z kazdym zjazdem wjezdzalem pierwszym wagonikiem, ktory podjezdzal.Wagoniki jeszcze nie ruszyly, a na parkingu juz wesolo.

2012-12-14 09.20.40.jpg

Jak dla mnie trasa przygotowana 5/5

2012-12-14 09.59.14.jpg

W wagoniku maly scisk, ale nie jest zle.

2012-12-14 11.33.21.jpg

Jazda super! Armatki caly czas dosniezaly reszte szeroksci trasy.

2012-12-14 14.49.56.jpg

Znajomy, ktorego Johny musial widziec przed ostatnim zjazdem na gornej stacji ;)

2012-12-14 13.30.01.jpg

Widoki genialne!http://i48.tinypic.com/zyd1js.jpgDroga od Częstochowy tez spokojna.Radze tylko uwazac na czarne fordy mondeo, kazdy na blachach WE, tylne szyby przyciemniane.Nowy nabytek krokodyli moze sporo kosztowac kierowcow.

57da8194f0afa_2012-12-1409_20_40.jpg.3c23662a6eb959a959071981e99084f5.jpg

57da819506557_2012-12-1409_59_14.jpg.4bbd08c5e0be1f3da4a42e281cc5a061.jpg

57da81951000b_2012-12-1411_33_21.jpg.408c56a0d67f5e2c5f43c14fac7e77b0.jpg

57da81951970f_2012-12-1414_49_56.jpg.94018a80a466fa12518aaf4cbb342f90.jpg

57da819521702_2012-12-1413_30_01.jpg.393f66f2759f1ef6b3037681cd180df5.jpg

Edytowane przez Michal_sbe
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk otwracie-NĘDZA

http://pogodynka.pl/polska/szczyrk_szczyrk

Jak tak będzie to nie dość, że będą oczywiście święta bez śniegu, ale po świętach może się okazać, że nie będzie gdzie jeździć...

Jest godzina 13:30 a ja jestem w domu przed kompem. A byłem na starcie sezonu na Skrzycznem!! Rewelacja. Miało być spore sprawozdanie z filmikiem włącznie,bedzie kilka słów.

Sam start i delikatne obawy bo ma być ciepło i możliwy(pewny)deszcz. W miarę przebytych kilometrów śniegu coraz mniej. Jak wjechaliśmy do Szczyrku-załamka. Zgnito-zielone trawniki i gdzieniegdzie kupki śniegu(w Sosnowcu zupełnie odwrotnie). Po przybyciu na miejsce miła niespodzianka-kolejek do kasy brak. Ale...widze dwóch gości zmierzających w stronę parkingu z dechami. Podchodze,pytam.

-do połowy za free(wszystko zgodnie z planej),wyżej nie da rady bo wieje.

Załamka,powrót do fury i ruszamy dalej co by czasu nie tracić. Ostatecznie krótki zjazd w Wiśle (Cieńków-mój pierwszy raz)-tam trasa ładnie przygotowana,4 osobowa kanapa,zero kolejek,zjazd około 3 minut-za krótko(7.50).

Chwila zastanowienia,jedziemy dalej szukać. Ostatecznie znowu lądujemy pod Skrzycznem i znowu ta sama bajka. Wieje wiatr,kolejka nie ruszy. Wracać na Cieńków się już odechciało.

Czyli moja inauguracja sezonu trwała 3 minuty zjazdu. Lepszy rydz niz nic. :mad::

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar zawsze jest dobrze przygotowany, nawet jak jest plus i wali słońce, naprawdę mają dobry personel. Wody im do naśnieżania też nie brakuje, bo za grosze biorą ją z takiego małego zbiorniczka na szczycie Żaru :biggrin: Teraz na Żarze 3 stopnie http://www.meteo24.top100.net.pl/punkt.aspx?id=381&nazwa=G%C3%B3ra%20%C5%BBar zapowiada się ciepły weekend.

Tutaj pozwoliłbym sobie się nie zgodzić z powyższym stwierdzeniem:smile:

Mój jedyny dotychczasowy pobyt na górze Żar miał miejsce w marcu (nie pamiętam którego roku ale chyba 2008 lub 2009) i był z gatunku "pierwszy i ostatni". Zanim się wybrałem zadzwoniłem żeby się upewnić jakie są warunki nie dowierzając stronie www. Również przed zakupem karnetu dopytałem o warunki bo byliśmy z dzieciakami - odpowiedź była "znakomite". A po wyjeździe na górę - totalna załamka stok kompletnie nie przygotowany.

Edytowane przez pawel_br
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenice Zarabie.Warunki przyzwoite pomimo początków halnego.Temp.ok2-3 st.Przygotowana jedna trasa przy nowym krześle,przy czym-mam nadzieję ,że jedynie na skutek ograniczeń śniegowych-jej szerokość to ok 60-70% szerokości z ubiegłego sezonu.Na górnym parkingu widoczne ślady wojny nowego operatora stacji z nadleśnictwem w postaci dłużyzny blokującej wjazd na parking.Wwiązku z tym konieczność parkowania na dole przy kolejce 1 osobvowej którą można wjechać na górę.Po południu podobno miały stamtąd też jeżdzić busy.Przy okazji poza zdjęciami przekazuję wydruk narciarskiej aplikacji endomondo.

Bez tytuĹu.jpg

IMG_0267.jpg

IMG_0268.jpg

IMG_0269.jpg

57da81952fcfb_Beztytuu.jpg.8edc33650088193dc9b2c6a4a5eaf039.jpg

IMG_0267.jpg.90157e08a2dd08806d695136dad4fd0f.jpg

IMG_0268.jpg.2d25143a2e12755d2778e92ac79d7cb5.jpg

IMG_0269.jpg.8a63481d7f8f90b87d24039e7b9d789a.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada - w poszukiwaniu śniegu

Już wczoraj wieczorem zaczęło mocno wiać,a w samym Bielsku-B było nawet lekko na plusie,więc dzisiejsze nartowanie trzeba było dobrze przemyśleć.Pierwszy plan zakładał wypad do Brennej na Stary Groń,czemu?Bo nigdy tam nie byłem,bo jest tam nie wysoko i orczyk,a więc wiatr nie będzie przeszkadzał,bo i cenówka wygląda przystępnie,bo pewnie tłoku tam nie będzie,bo sam stok ma całkiem ciekawe nachylenie...

Pobudka tradycyjnie 6.00 i niestety nieprzyjemny szok.Nie dość,że wieje,to termometr wskazuję +6st!Szybkie gramolenie,dziś ze sobą zabieram slalomke aby się zakatować. :wink: Mam wątpliwości,czy dziś wyjdzie im ta inauguracja sezonu,ale twardo cisnę na Brenną i już o 7.30 jestem na miejscu.Długo jednak tu nie zabawiłem,odwilż zrobiła swoje:

no0_1.jpg

Skoro już tak wcześnie wstawałem i wypaliłem trochu paliwa,to nie mogę wrócić na tarczy!Bez zbędnego ryzyka wybieram jednego z pewniaków - Nowa Osada.Dojechałem tam na tyle szybko,że już o 8.16 wchodzę na wyciąg.Ciemne chmury oraz doświadczenie spowodowały,że kupiłem karnet dwugodzinny.Przynajmniej tutaj są warunki,oto czemu mówię "jeden z pewniaczków":

no1.jpg

no2.jpg

Mimo ciepła stok jest twardy i taki się trzyma do samego końca.Zero przetarć czy minerałów,jeździ się bardzo przyjemnie.Jak na te warunki pogodowe mogę dać tylko 5 w skali do... 5.Jedyny minusik to trochu widocznej gliny po jednym boku,ale trudno narzekać:

no3.jpg

no5.jpg

no7.jpg

Niestety dla niektórych nie tylko początek sezonu ale i koniec:

no6.jpg

Przy okazji dowiedziałem się czemu są opóźnienia w budowie dróg:

no4.jpg

Pośmigałem i kiedy opuszczałem stok,tak wyglądała kolejka do kolejki:

no8.jpg

Do tego już przywykłem... Kiedy opuszczałem już teren Nowej Osady,ciągnął tam cały sznureczek samochodów.Pewnie dziś tragedii nie było,ale jak zwykle obłożenie pełne. :wink:

Po drodze patrzyłem co tam na Czantorii - stok nie wyglądał tak źle jak ten w Brennej,ale po bokach spore łaty błota.Inne mniejsze stoki widoczne z Nowej Osady stały i raczej prędko nie ruszą.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie w Deszczu

Wczoraj wieczorem, mimo padającego deszczu - decyzja mogła być jedna. Wyjazd na narty.

Cel - Tumlin.

Po drodze strugi deszczu i temperatura 2 powyżej zera.

Na miejscu jestem ok 17.30

Pada.

db7dfe681ef8160fmed.jpg

Oprócz tego, że pada jest delikatna mgła.

Mimo wszystko stok bardzo dobrze przygotowany i nie jest tak miękko jakby się mogło wydawać.

Jazda dosyć szybka po prawie pustym stoku.

Po 10 zjazdach, suszenie przy kominku (Maciek, kojarzy Ci się to z czymś?), bardzo dobra pizza w karczmie na dole stoku i dalsza jazda.

d551f8fdd69c677dmed.jpg

Opady już niewielkie na szczęście.

Jazda zaczyna być przyjemna. Pusto, szeroko - w sam raz na narciarski trening.

eb7f236bf4115f35med.jpg

W drodze powrotnej, ok 22 temperatura +1. Odwilż.

Pisząc powyższego posta zaglądam za okno. Kałuże i zero oznak porannego mrozu.

Śniadanie zjedzone...

...pora zbierać sprzęt (nart wodnych nie mam :wink: ) i obrać jakiś kierunek...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

No to sezon rozpoczęty :)

Decyzja podła na nową osadę po pozytywnej recenzji Johnego no i stok fajny na pierwsze zjazdy w sezonie.

Przyjazd w okolicy 8.30, parkowanie bez problemu.

Karnet 40pln na 2h no i jazda. Tutaj taka uwaga, na nowej osadzie nie można za karnety płacić kartą, co mnie trochę zaskoczyło, na szczęście udało się wyskrobać trochę gotówki. Niestety parę osób odeszło z pod okienka z kwitkiem;/ Tym bardziej że bankomat przy wyciągu nie działał:eek:

Do rzeczy: Trasa przygotowana bardzo dobrze jak na warunki atmosferyczne panujące, oceniam na 4+, tylko miejscami wychodziło błoto. W miarę upływu czasu niestety takich miejsc przybywało.

Do 10 jazda bez kolejki, po 10 trzeba było odstać w kolejce, ale nie więcej niż 5 min.

Podsumowując wypad bardzo udany, trasa mimo odwilży przygotowana dobrze. Względny luz na stoku.

pozdrawiam

Luce

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzentyn w czasie odwilży

Decyzja zapadła szybka - dzisiaj, w drugim dniu odwilży jadę do Bodzentyna.

Stok został otworzony wczoraj.

Temperatura jaką wskazuje auto po drodze +5. Na szczęście nie pada.

Na miejsce przybywam ok godziny 12.

"Baba Jaga" jest jedynym Ośrodkiem w świętokrzyskim, w którym kupuje się karty papierowe, które przy każdym wjeździe są dziurkowane :smile:

Cena jednego przejazdu - 3 zł.

fb944ca530a158cdmed.jpg

Pierwsze spojrzenie na ten ponad 700m stok i jest nieźle. Równo...pusto...

f4f0765039eab842med.jpg

Oprócz ekipy z jaką przyjechałem...jeden, jedyny narciarz...

c26fdd01f7edd4famed.jpg

Inwestycja jaką się chwalono przed Sezonem niestety - to stary, podwójny orczyk, który nie jest jeszcze uruchomiony.

Wygląda to żałośnie...tym bardziej, że nawet jeśli byłyby wyśmienite warunki - zwiększona znacznie przepustowość nie będzie korzystna dla narciarzy na tej wąskiej Górce. Więc, zadam pytanie retoryczne - po co?

5c3c321e26776969med.jpg

Z bliska, w górnej partii, takie widoki...

71c7f105488d910fmed.jpg

Niestety nie wygląda to dobrze...

Mało śniegu, miejscami bez.

a8bdd6b87151e123med.jpg

O dziwo, jeździ się fajnie. W miarę wyratrakowane, powierzchnia trzyma pod nartą...jest ok.

Po kilku zjazdach nie żałuję, że przyjechałem.

10 zjazdów, połowa treningu - herbatka w karczmie, pyszna szarlotka...i kolejne szusy.

...niestety pogarsza się pogoda i zaczyna padać drobny deszczyk :frown::

Dojeżdżam karnet i zbieram się do domu.

Podsumowując - mimo wszystko, zadowolony.

Kilkanaście zjazdów po w miarę ok powierzchni..."puściło" dopiero po przerwie i to tylko w dolnym fragmencie trasy.

W drodze powrotnej auto notuje temperaturę +3...

...oby w nocy przymroziło i oby odwilż się skończyła - jeśli to się nie stanie, stok w Bodzentynie nie przetrzyma kolejnego dnia.

z narciarskim pozdrowieniem, ze świętokrzyskiego

marboru

1753c61120c2af72med.jpg

Edytowane przez marboru
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jaworzynie Krynickiej już było, ale dodam, że nie spodziewałem sie tylu ludzi w piatek na otwarciu. Stok przygotowany dość dobrze. W sobotę i niedzielę zaliczyłem Słotwiny. Tam, jak zwykle, stok przygotowany bardzo dobrze. Ludzi nie było zbyt wiele więc mozna było sobie posmigać. W sobotę padał śnieg i trochę wiało. W niedzielę przeszkadzać mogła trochę mgła, ale gdzieś koło godz. 10 zaczęło nieśmiało wychodzić słoneczko. rano było na minusie a jak kończyłem jazdę o 13, było + 1,5 stopnia. Przez sobotę i w nocy z soboty na niedzielę, w Krynicy spadło z 15 cm śniegu. To poprawiło warunki. Reasumując, 3 dniowy wypad na początek sezonu zaliczam jako udany. Stoki dobrze przygotowane, ludzi niezbyt dużo. Sama Krynica już przystrojona i w zimowej atmosferze, śniegu jakieś 25-30 cm. W knajpach pustki!!!! Aha, jako ciekawostkę podaję , że w miejscu gdzie kiedyś był camping Czarny Potok, uruchomiono już kompleks hotelowo-konferencyjno-wypoczynkowy. Dla zainteresowanych podaję że pobyt psa lub kota kosztuje 150 zł doba! Ceny pokoi sprawdżcie sobie sami. Za apartamenty jakiś idiota administrator wystawił ceny w dolarach + dopłata w złotówkach!!!!! Kurnia, czyzby POwrót do prl-u ( przepraszam, ale nie mogę napisać z duzych liter, po prostu nie mogę!) Czas zweryfikuje chyba te ceny, żądania i oczekiwania! W hotelu Prezydent już spuszczono z tonu!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...