Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś były kasy na Jaworzynce i przy orczyku (FIS), ale wydaje mi się, że ich już nie ma (przynajmniej w tym miejscu co kiedyś, może jest wewnątrz budynku). Jeżeli by była, to oddajemy kartę, bierzemy kaucję i jedziemy na dół na nartach (jeżeli jest śnieg), albo kolejką (za darmo :smile:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku rano autko pokazywało mi -10, temperatura do nasnieżania była, mogli naśnieżać Doliny, czy FIS od Grzebienia, a tu nic....też tego nie rozumiem, śniegu jest mało i jak przyjdzie kolejna odwilż to będzie koniec.

A kasa na Jaworzynie jest, przynajmniej była w zeszłym sezonie ale nie pomyslałem żeby oddać karnet, bo w końcu cały czas prawie jeździłem bez kolejek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janku, masz już pewne doświadczenie życiowe. Czy nie miałeś kiedyś do czynienia z rwą kulszową (dyskopatia), lekarze nie pozwalają mi jeździć. Cierpie bardziej z powodu tego, jak założę narty to nic mi nie ma.

Mnie też kiedyś dopadła rwa kulszowa i lekarz kazał odpoczywać ale mnie bardziej bolało więc trochę ruchu i to rozchodziłem.ale to były spacery i trochę rower no a narty to chyba trochę większy wysiłek lub może większy rozruch dla twojej "rwy" więc chyba trudno jednoznacznie ocenić czy narty ci pomogą czy zaszkodzą .

Ale jakby mnie dopadła ponownie ja bym pismigal na 100%.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janku, masz już pewne doświadczenie życiowe. Czy nie miałeś kiedyś do czynienia z rwą kulszową (dyskopatia), lekarze nie pozwalają mi jeździć. Cierpie bardziej z powodu tego, jak założę narty to nic mi nie ma.

Mam zmiany zwyrodnieniowe dwóch kręgów, zrekonstruowane więzadło poboczne po zerwaniu w kolanie lewym, miałem skomplikowane złamanie kości udowej w nodze prawej i niedawno naderwane wiązadło w kolanie prawym (tylko ta kontuzja na nartach), o dwóch pękniętych żebrach to nawet nie ma co wspominać . Rwy kulszowej nie mam na szczęście. Lekarze stanowczo odradzają mi uprawianie narciarstwa. Spokojnie wytrzymuje jazdę przez 6 dni z kolei w Alpach. Oczywiście w umiarkowanym tempie i tylko około 3-4 godzin dziennie. W sezonie na nartach 12-14 razy. Są skuteczne maści i tabletki przeciwbólowe. Ja bym na twoim miejscu się nie zastanawiał i i korzystał z uroków szusowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiecie???

Przecież woda przy 0 C zamarza. A co dopiero przy - 10.

To jak mieli naśnieżać? :stupid:

W Szczyrku rano autko pokazywało mi -10, temperatura do nasnieżania była, mogli naśnieżać Doliny, czy FIS od Grzebienia, a tu nic....też tego nie rozumiem, śniegu jest mało i jak przyjdzie kolejna odwilż to będzie koniec.

A kasa na Jaworzynie jest, przynajmniej była w zeszłym sezonie ale nie pomyslałem żeby oddać karnet, bo w końcu cały czas prawie jeździłem bez kolejek :)

Oj chłopy, chłopy.... a słyszeliście o inwersji?!

Dzisiaj rano w Szczyrku było -6C, a na górze +0,5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rodzinka wybrałem się na Złoty Groń do Istebnej na miejscu byliśmy koło 14:00 tak jak się spodziewałem zastaliśmy tłum ludzi. Kupiłem karnet 15 zjazdów dla trzech osób i do kolejki z racji że mój syn uczy się jeździć i to był jego pierwszy dzień w tym sezonie nie spodziewałem się że coś więcej pojeździmy w sumie 3 zjazdy zajęły nam 2h ze staniem w kolejce. Stok już był rozjechany sam cukier z lodem na przemian jednym słowem trup ścielił się gęsto wszystko widoczne na filmie.

Pozdrawiam

[video=youtube_share;ia6IJ9P2jx0]

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armatki chociaż naśnieżały :) .

Patrząc na ilość ludzi w kolejce i na trasie i jakość tej trasy , to szkoda prądu wg mnie na takie wyjazdy.

Dziecko nawet sobie nie poćwiczy odpowiednio ,bo na tym lodzie we wszystkie strony narty się rozjażdzają .Można jedynie się zniechęcić.

Dzisiaj z rodzinka wybrałem się na Złoty Groń do Istebnej na miejscu byliśmy koło 14:00 tak jak się spodziewałem zastaliśmy tłum ludzi. Kupiłem karnet 15 zjazdów dla trzech osób i do kolejki z racji że mój syn uczy się jeździć i to był jego pierwszy dzień w tym sezonie nie spodziewałem się że coś więcej pojeździmy w sumie 3 zjazdy zajęły nam 2h ze staniem w kolejce. Stok już był rozjechany sam cukier z lodem na przemian jednym słowem trup ścielił się gęsto wszystko widoczne na filmie.

Pozdrawiam

[video=youtube_share;ia6IJ9P2jx0]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie nagrane. Widać, że stok równy jak decha :) Widzę, że Rzyki nowe armatki Technoalpina zakupiły. Może zwiększają wydajność naśnieżania, żeby otworzyć kanapę? O ja naiwny :rolleyes::

Stok przygotowany tam jest zawsze dobrze na tyle na ile pozwala pogoda, niestety z tego co wiem to szanse ze kanapa ruszy w tym sezonie sa bliskie zeru. Pozostaje miec nadzieje.

P.S Wie ktos moze jak wygladala dzis sytuacja na gorze Zar, zastanawiam sie nad porannym wypadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...