Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu pisał, że SON umiera. Ludzi jest teraz tyle, że masakra, a ja tam chciałem jutro jechać...

Przeglądałem kamerki m.innymi w Nowej osadzie, Zwardoniu w SON. Dużo narciarzy. Najwięcej w Nowej osadzie.http://www.nowaosada.pl/5,kamery-on-line.html Dobrze ,ze wczoraj po południu byłem na Czantorii bo chociaż warunki były trudne i jazdę momentami bardzo ograniczała śnieżyca to jeździło nas mało lub bardzo mało i wyjazd uważam za udany. Staram się w razie możliwości jeździć w dni robocze bo dwa razy byłem w sobotę i było nieciekawie. Ferie zimowe się rozpoczęły to w weekendy trzeba sobie zdecydowanie odpuścić. Do SON zawitam w piątek 18.01.13.Liczę na luz na stokach.

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń Istebna

Przyjechaliśmy pod wyciąg na godz. 8.00. Ludzi jeszcze było mało, więc szybko udaliśmy się do kasy po 2-godz. karnety i dalej do wyciągu. Po pierwszym rzucie oka na stok zrozumieliśmy, że dzisiaj warunki będą dla freerajdowców :) I tak było w rzeczywistości. Na ratrakowaną wieczorem powierzhcnię dopadało 20 cm świeżego śniegu. Więc kręciliśmy zjazdy co sił, żeby w jako takich warunkach pojeździć przed tłumami. Około 9-ej stok zaczął przypominać kretowisko, a my po 13-u zjazdach spasowaliśmy zmęczeni :) Ludzi zdecydowanie przybyło i zaczęło być tłoczno. Wrażenia: naprawdę przyjemne 6- cioosobowe krzesło z mięciutkim siedzonkiem :) do braku szczęścia tylko osłon brakuje, sporo Czechów. Górka przyjemna szeroka, szkoda że rano nie przejechali ratrakiem. Niestety bez zdjęć, bo telefon odmówił współpracy :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALARM!!!!!!! Słowacy zabrali nam Pilsko!!!!!! http://www.ski-gruniky.sk/kontakt

Ale o co chodzi?

To akurat ja :smile: Z tym, że pisałem o Szczyrku, a nie o SON-ie, chodziło mi bardziej o całokształt. Teraz ferie, weekend, to i ludzi tłum.

A no chyba, że tak :) Jak myślicie, jutro więcej narodu będzie rano czy po południu? Bo dziś rano tłumy, teraz jakby luźniej. Muszę wiedzieć, bo ja wyjazd organizuję i będzie na mnie, że co to za miejsce wybrałem jak tyle ludzi :)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat. Jutro wybieram się na narciochy z żoną i zastanawiam się czy wybrać Pilsko czy Stożek? Czy ktoś z Was był dzisiaj na jednej z tych górek i co bardziej polecacie? Pytanie dotyczy głównie ilości ludzi na stokach i oczywiście wyciągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie będę się rozpisywał o Pilsku.

Wszystko lub prawie wszystko powie Johnny Narciarz.

Powiem tylko, że karnet 6 godzinny mógłby być jeszcze dłuższy :smile:

A siedzenie na Babie pod koniec było bardzo przyjemne, a jakie widoki... :biggrin:

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku - mógłbyś rozwinąć warunki z Czantorii? Były muldy, czy ta śnieżyca tak przeszkadzała, jakieś odkryte oblodzenia pod koniec dnia (górna część)?Szk
Górna część muldy i oblodzenia, dolna część, gdzieś od połowy dosyć dobrze z mniejszymi muldami do przejechania przy umiarkowanej szybkości (niektórzy zasuwali ostro). Śnieg momentami tak sypał.że widoczność była ograniczone do kilku metrów. Dla niewielu narciarzy ,którzy wczoraj tam jeździli jazda z emocjami na długiej trasie. Przy większej ilości narciarzy niebezpiecznie. Od wczoraj znowu dosypało i warunki określane są jako dobre. Otworzyli tez niebieska trasę ,która wczoraj była jeszcze zamknięta.Jeździłem w godz. 13.00-15.10. Rano zapewne było lepiej.

ZdjÄcie0933.jpg

ZdjÄcie0932.jpg

57da819ee1b86_Zdjcie0933.jpg.d06e945ce05e5b25a73eba1a6cd1a05b.jpg

57da819ee9f0d_Zdjcie0932.jpg.6f97d6a804e12c70cb023312ba39ac06.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz tylko wyczekiwać relacji johnnego:biggrin:

Co do widoków i siedzenia na Babie - Twoje zdanie może być dwuznacznie odebrane:tongue::wink:

Ja tam nie będę się rozpisywał o Pilsku.

Wszystko lub prawie wszystko powie Johnny Narciarz.

Powiem tylko, że karnet 6 godzinny mógłby być jeszcze dłuższy :smile:

A siedzenie na Babie pod koniec było bardzo przyjemne, a jakie widoki... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opisze troszkę Cieńków, co prawda jeździłem tylko na Sarajewie ale o godzinie 8.20 nie było już miejsca na pierwszym parkingu, a dalsze dopiero odśnieżali. Od samego początku kanapa 4 osobowa jeździła praktycznie pełna. Armatki cały czas naśnieżają. Od około 11 kolejka była już naprawdę spora (filmik). Co do samego Sarajewa to stok dobrze przygotowany, o 8.30 4 osoby później zaczęło przybywać. Koło 12.00 kolejka na 3-5 minut. Karnet 6 przejazdowy - 10 zł, a 12 przejazdowy - 15 zł, natomiast pojedynczy 2 zł. Piszę bo nie umiałem znaleźć info na temat cennika w necie :) Dorzucam filmiki, widać Sarajewo, Z daleka ściągnięte Klepki i kolejkę na Cieńków.

[video=youtube;uamU-M8a3cw]

[video=youtube;t6mQEtgClKg]

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko w puchu

Dziś miałem w planach zaliczyć dwa małe ośrodki w Istebnej,ale Andrzej zaproponował Pilsko.Nie muszę mówić,że kocham to miejsce,więc zmiana planów!Wyruszyliśmy tak,aby dotrzeć ok 8.Drogi bezproblemowe,czarne,jedynie sam dojazd do stoku standard biały.Parkujemy tak,żeby po zjeździe na dół nie trzeba było zbytnio drałować i udajemy się w stronę krzesełka.Jak już wiadomo,teraz do krzesełka dojedziemy taśmociągiem,jak węgielki:

pilsko1.jpg

Sama jazda nim to dość ciekawe przeżycie,nic złego,ale trochę szarpane tempo jazdy ma.Ośrodek ma nowego właściciela,więc ma też nowy cennik.My bierzemy opcję 6 godz. za 65zł + kaucja,która teraz wynosi 10 a nie 25zł.Chyba czytniki kart też są nowe,ale póki co krzesełko takie jak zawsze.Dalej na orczyk i jakoś tak dziwnie się czuję,kiedy patrzę na szeroką czarną "7"

pilsko2.jpg

Kontaktujemy się Matim,jego Żonką i kolegą - miło było poznać - i zgadujemy na dole przy krzesełku.Dalej śmigamy to na samą górę,to do Szczawin,a raz też na Kopiec.Aura dość surowa,przypomina mi się zeszłoroczny styczeń.Trochę wieje,mocno sypie,przez szczyt przewalają się ciemne chmury,na szczęście bez mgieł.Czasem nieśmiało wychyla się słońce.

pilsko3.jpg

Widać,że tu dosypało.Nie wiem czy to aura,czy też zasługa nowych porządków,ale trasy przygotowane znakomicie,bez żadnych przetarć,minerałów czy innych atrakcji.Dziś spokojnie mogę dać najwyższą ocenę.Natomiast jest dość miękko,co pewnie nie każdemu pasuję.

pilsko6.jpg

pilsko13.jpg

Spodziewałem się świeżej sporej dostawy śniegu,więc zabrałem moje łopaty K2 Coomback.Nawet na trasach dobrze mi się na nich jeździło,ale postanowiłem spróbować trochu freeridu.Na początek obok trasy nr 5:

pilsko7.jpg

Niby sporo delikatnego puchu,ale nie za bardzo mi się podoba,kiedy spod nart dobiegają dźwięki typu: "hhhh" , "chrup".Chyba nie ma jeszcze odpowiedniego podkładu.Ponownie się o tym przekonuję,kiedy jedną nartą uderzam w jakąś małą choinkę... tym razem się udało. Zanim snowboardziści rozjeżdżą mi całkowicie puch,ruszam jeszcze na "5a",ale tu już nierówno i niestety mało przyjemnie.

Po ok. dwóch pojawia się większa ilość ludzi i robią się kolejki do wyciągów,choć bez jakieś tragedii.My jednak uciekamy na dół,spenetrować dolną część ośrodka.Po drodze czasem na chwilę stajemy,bo trasa wygląda bajkowo:

pilsko15.jpg

Jak wygląda dół?Równie dobrze jak góra i tu jest też dość miękko.Po bokach jest też trochę puchu,Commbacki są szczęśliwe.Tutaj też pojawia się więcej słońca,chmury utrzymują się głównie nad szczytem.

pilsko16.jpg

pilsko17.jpg

Przy okazji dostrzegam brak kilku drzew tuż po starcie na Buczynkę.Pewnie niedługo poszerzą to miejsce.

pilsko19.jpg

Dalej zaliczyliśmy jeszcze trasę z Soliska do Kamiennej,oraz... Babę (tylko bez niewłaściwych skojarzeń!).Tutaj też fajnie!Krzesełko przynajmniej daje nam chwile na odpoczynek.Mimo sporego naturalnego opadu,na dole trwa naśnieżanie:

pilsko20.jpg

Niestety jak każdy piękny dzień także i ten się kończy.Zaliczamy jeszcze Buczynkę i jazda na sam dół!

Kolejny udany dzień na nartach!

:applause:

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko - uzupełnienie

Zwróciłem uwagę,że szerokie narty stają się popularne.Dziś "łopaciarzy" było naprawdę sporo,a na czarnej trasie chwilami było bardziej tłoczno niż na "5"!Dlatego m.in. zrezygnowałem z jej zaliczenia. :rolleyes::

Razem z Andrzejem zwróciliśmy uwagę na różne ciekawe tablice,jakby "bechapowiec" je pilnował... :biggrin:

Wyjeżdżamy dwoma wyciągami,a następnie czytamy:

pilsko18.jpg

Pamiętajcie,natychmiast! :)

pilsko5.jpg

No i te widoczki:

pilsko10.jpg

pilsko11.jpg

pilsko12.jpg

Nic tylko stanąć i podziwiać:

pilsko14.jpg

Ile jo to już z Pilska zdjęć tu wrzuciełam... :wink:

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy i Johny - macie minusa i to wielkiego.

Byliscie i nie daliscie znac.... Tak to przynajmniej bym sie zmobilizowal i wyszedl pojezdzic;)

A relacja jak zawsze bomba

Choler,nie pomyślałem... :redface: Decyzja zapadła dość późno i jakoś tak wyszło.

Planujemy ponowny wypad na Pilsko next week , to może się zgadamy? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...