Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

GÓRA ŻAR niedziela 3 marca akcja bezpieczna zima prowadzona przez GOPR i firme TAURON... dużo konkursów o bezpieczeństwie w górach. wiele nagród czapki szaliki torby na narty i nawet kaski. na koniec nawet zawody narciarskie. gorąca czekolada i herbata za darmo. tańce z byczkiem Fernando.

start w zawodach ponad 70 osób. wiele osób sie świetnie bawiło przy quizach.

Pokazy ratownictwa GOPR. naprawde wspaniała orgaznizacja.. mam zdjecia w komórce i spróbuje je wysłać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Na dzisiejszy dzień z racji początkujących narciarzy szukałem czegoś płaskiego i wygodnego. Białka kusiła mnie nową trasą i kanapą, lecz wybrałem inny ośrodek i trafiłem w 100%. Wybór padł, na Litwinkę: http://www.litwinka-grapa.pl/Bardzo fajna wyprzęgana 4-osobowa kanapa, dzięki której początkujący nie mają problemów z wsiadaniem i wysiadaniem. Stok w większości szeroki, prawie jak na Rusińskim Wierchu, jednak początkowo odrobinę bardziej nachylony, co pozwala na nabranie prędkości.Nie będę pisał o "cukrze" bo dzisiaj jest on wszędzie. Jednak stok cały czas był twardy i nie robiły się na tyle duże muldy by odebrać przyjemność z jazdy. Byłem tylko do 15, ale do końca nie było tragedii (co przy mocno operującym słońcu, było godne pochwały) Lód pojawił się na tych bardziej nachylonych częściach, ale można było go ominąć.Tak to wyglądało z rana:

P1020333.JPG

P1020349.JPG

Taki stan wytrzymał do około 13 godziny, więc był na to czas by się zajeździć, zwłaszcza że nie było przesadnie dużo ludzi. W kulminacyjnym momencie stało się nie dłużej niż 5 minut. Ale do 11 i po 14 jazda na bieżąco bez kolejki. Najpiękniejsze tego dnia była pogoda, do godziny 12 słońce. Aż przerwałem na chwilę szusowanie, podszedłem na szczyt i wykonałem dla was lichą bo lichą - panoramę Tatr, może choć odrobinę odda jak pięknie było tego dnia:

P1020348.JPG

Widoki z tamtejszej stacji są przepiękne. Byłem tam pierwszy raz i na dziś dzień uważam, że jest tam ciekawiej niż na Rusińskim Wierchu.Wady stacji?:- wiatr w górnej części- niezbyt komfortowy dojazd do dolnej stacji (utwardzona droga bez asfaltu na końcowym kilometrze)Najfajniejsze za każdym zjazdem było to, że miałem widok na "Dolinę Biznesową" i mrowisko jakie tam panowało. Za każdym zjazdem cieszyłem się, z wyboru Litwinki zamiast Kotelnicy.Widok, na tamtejsze stoki:

P1020380.JPG

Jako, że ze stoku Litwinki można dostrzec inne stacje mogę wypowiedzieć się na temat obłożenia innych stacji w okolicy. Z poczynionych obserwacji, mogę powiedzieć, że takie "mrowisko" ludzi zaobserwowałem wyłącznie na Kotelnicy, na Rusińskim Wierchu nie wyglądało to na tłok:

P1020345.JPG

Podobnie pod względem ilości ludzi wyglądał stok stacji http://www.koziniec-ski.pl/, oraz wszystkie mniejsze wyciągi w zasięgu wzroku w Białce i Bukowinie.

P1020333.JPG.a247290f67c7db90720b706d52f8e71f.JPG

P1020348.JPG.81e517467e7bcefee6ff01e51b2f6856.JPG

P1020349.JPG.a13501e198216302436469899152211e.JPG

P1020380.JPG.88ae2524aa36f0eefdd3f8587b44e951.JPG

P1020345.JPG.424bbc91c577cc4f1e53c5f6190602b1.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja wraz z dwójką znajomych ruszyliśmy na Skrzyczne w sobotę. Oczekiwania? Chcieliśmy ostatni raz pojeździć w tym sezonie,liczyliśmy na małą ilość osób bo ferie się skończyły. Myślałem o rozmokniętym sniegu. Na miejscu okazało się że ludzi jest mało,śniegu jeszcze mniej. Według tabelek na COSiu warunki u góry były dobre więc wsiadamy na krzesło i w górę.

A tam,warunki bardzo dobre. Wyszaleliśmy się. FIS standard trzyma cały czas, Kaskada na najostrzejszej ściance dla znajomków była za trudna. Środek to sam lód a po bokach tzw cukier. Dla mnie rewelacja-traska wymagała więcej umiejętności więc mi spasowała(uwielbiam wyzwania). Ondraszek też po całości świetny. Jedno spotkanie z Panią jadącą ondraszkiem po całej szerokości,wysoka,narty dłuuugie no i hamowanie na prostym,wąskim zjeździe. Ledwo się zmieściłem. Ale jak to baby za kierownicą. hehe.

Na koniec zdecydowaliśmy się na zjazd na sam dół. FIS do samego końca rewelacyjny,ale potem trzeba wskoczyć na widokową,a tam...ziemia,trawa,kamienie. Ale jak zwolnisz,to ominiesz.

Wyjazd baaaardzo udany i nie wiem czy damy radę w przyszłym tygodniu,ale chęci są takie żeby zakończenie sezonu przełożyć na kolejny,bliżej nieokreślony termin.

PS. Jeszcze dzisiaj wpadnie kolejny filmik z tej wyprawy więc subskrybujcie kanał i oglądajcie.

Jak już będzie to wstawie.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko kompletna masakra... tak w skrócie mogę opisać co działo się na trasach od godziny 9.30.

Na dole kompletny cukier i lód

Nie wiem czy to do końca wina Ernestów, bo byłem dziś i wczoraj na Łomnicy, wszędzie gdzie jest sztuczne naśnieżanie było tak samo - kopy cukru już koło 11 na każdej, nawet lekkiej stromiźnie. Jedyna trasa, która się dobrze trzymała cały dzień, to czarna u góry, która nie jest sztucznie naśnieżana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do końca wina Ernestów, bo byłem dziś i wczoraj na Łomnicy, wszędzie gdzie jest sztuczne naśnieżanie było tak samo - kopy cukru już koło 11 na każdej, nawet lekkiej stromiźnie. Jedyna trasa, która się dobrze trzymała cały dzień, to czarna u góry, która nie jest sztucznie naśnieżana.
Niestety masz racje sztuczny śnieg i taka pogoda tak się kończy tutaj Jurgów z soboty [ATTACH=CONFIG]9515[/ATTACH]http://www.sports-tracker.com/#/workout/Jero36/79k5itu2di0sfk1g/media/713iejenfhlmghg7o28ml1uqlv85bn5h dla wielu narciarzy to walka życie.

884526_543972888969811_323341594_o.jpg

884526_543972888969811_323341594_o.jpg.3e623260761acc60ccd81cb7d54c4c5c.jpg

Edytowane przez Jero36
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek

Niedziela i kolejny raz w tym sezonie Stożek. Warunki - rewelacja, twardo i szybko. Jeździłem od 9 do 15 i do końca trasy były ok, jedynie na ściankach tworzyło się trochę lodu. Kolejek jak to na Stożku ZERO. Oceniając ośrodki w Wiśle stawiam Stożek zdecydowanie na pierwszym miejscu. Brawo!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszystko idzie w coraz lepszym kierunku. Oceńcie conieco panowie i panie.

Mam nadzieje że się spodoba..

Weźcie na wyjazd kogoś, kto pokaże wam jak się jeździ na desce bez wymachiwania rękami na wszystkie strony. Im szybciej to wyeliminujecie tym jazda będzie wyglądać lepiej i sprawiać więcej przyjemności, bo na razie wygląda to na lekką panikę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwardoń niedziela (03.03.)

Z samego rana czyli od 9 przez godzinę warunki na Małym Rachowcu świetne. Bardzo dobrze przygotowany stok. Potem przenieślismy się na Duży Rachowiec i tam też bardzo dobrze przygotowane, przede wszystkim tam jest naturalny śnieg więc nie było "cukru". Jak wróciliśmy na Mały Rachowiec to już niestety po kostki w cukrze :frown:: Ludzi z rana nie za dużo koło południa już całkiem sporo ale bez specjalnych kolejek.

pozdrawiam :smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzantoriaWprawdzie dziś mieliśmy odwiedzić Palenicę w Ustroniu,ale po dotarciu na miejsce pocałowaliśmy wejście do bramek i w tył zwrot.Mała informacja że wyciąg nie będzie chodził 3 dni :mad::A dlaczego to nikt nie wie,zeby barany chociaż dzień wcześniej podali na stronce,ale nie bo i po co:stupid:Tak więc szybciutko do auta i kierunek Czantoria.Byliśmy pare minut po 8 i miejsca na parkingu sporoSzybkie przebieranka i udajemy się do kas,a tam miła niespodzianka zjechali z cenami jakieś 30%,fajnieTemperaturka w oklicach 0,ładna pogoda i kolejna niespodzianka już nas czeka na górze :smile:Traski przygotowane b.dobrze,do godzinyok 11 nie ma się za bardzo do czego przyczepić,jakieś drobne kamyczkiPotem troszkę cukru,troszkę.Następne dwie godzinki jeżdzimy na Faturce i tam pierwsze zjazdy jeszcze na sztruksieBardzo udany dzionek,pojeżdziliśmy sobie z młodą :wink:,tak,tak już tak mogę powiedzieć

IMAG0664.jpg

IMAG0666.jpg

IMAG0672.jpg

IMAG0676.jpg

IMAG0674.jpg

IMAG0664.jpg.b9770a21d27e5099cdc7212d928205fd.jpg

IMAG0666.jpg.77f318c4f51012733d10f63339131467.jpg

IMAG0672.jpg.111533ad33a6bbc4a0fe50fdce5705c5.jpg

IMAG0676.jpg.8f79d2a454341421912daaf9a9217f6e.jpg

IMAG0674.jpg.38c172ba98a87f1bc662912e71569d1f.jpg

Edytowane przez marcinn
literówka
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich chętnie jadacych po mnie i po znajomych. No cóż, nie jesteśmy doświadczonymi snowboardzistami. Rok temu niektórzy mieli kłopot wogóle z jazda,czy skrecaniem więc postęp jest duuży. Ale niektóre barany nie zrozumieją tego nigdy. Co do pytania MAIKELA to 182 jest tylko od wzrostu,sory,nie liczyłem dni na nartach(choć kiedyś jeździłem).Ale w tym sezonie to musze przyznac że troszke pośmigałem. Śnieg postaram się zsypac na środek nastepnym razem, dla tych któzy śmigają nad nim( lewitują ?). A co do rąk, no fakt, ale z czasem będzie lepiej. Narazie frajde sprawia nam to co widac,na zawody się nie wybieramy, aczkolwiek pościgać się chętnie bym mógł. O ile wiatr powstały podczas wymachiwania moimi rękami nie przeszkadzał by któremuś. W każdym bądź razie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich chętnie jadacych po mnie i po znajomych. No cóż, nie jesteśmy doświadczonymi snowboardzistami. Rok temu niektórzy mieli kłopot wogóle z jazda,czy skrecaniem więc postęp jest duuży. Ale niektóre barany nie zrozumieją tego nigdy. Co do pytania MAIKELA to 182 jest tylko od wzrostu,sory,nie liczyłem dni na nartach(choć kiedyś jeździłem).Ale w tym sezonie to musze przyznac że troszke pośmigałem. Śnieg postaram się zsypac na środek nastepnym razem, dla tych któzy śmigają nad nim( lewitują ?). A co do rąk, no fakt, ale z czasem będzie lepiej. Narazie frajde sprawia nam to co widac,na zawody się nie wybieramy, aczkolwiek pościgać się chętnie bym mógł. O ile wiatr powstały podczas wymachiwania moimi rękami nie przeszkadzał by któremuś. W każdym bądź razie pozdrawiam.

Wydaje mi się, że kolega John napisł Ci obiektywnie. Widomo, że każdy z nas się kiedyś uczył i nikt na samym początku nie był wirtuozem nart czy deski. Ale konstruktywna krytyka, o którą zresztą sam prosiłeś jest jak najbardziej na miejscu. Sam mam kilku kolegów, którzy dopiero od dwóch sezonów śmigają na desce i zrobili gigantyczny postęp gdy zaczęli jeździć z zawansowanymi adeptami tego sportu. Między innymi korekta pozycji na desce, ułożenie rąk, a także ustawienie odpowiedniego kąta wiązań. Nie nadymaj się więc specjalnie jeżeli koledzy udzielają Ci dobrych rad, nawet jeśli są one wygłoszone w nieco humorystycznym tonie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jutro lepsze warunki ? Szczyrk SON czy Korbielów ?

Według pogody skionlinowe:

Szczyrk : http://www.skionline.pl/pogoda/polska-beskid-slaski-i-zywiecki-szczyrk-son-czyrna-solisko,osrodek,23,prognoza,2013-03-05.html +3C

Korbielów: http://www.skionline.pl/pogoda/polska-beskid-slaski-i-zywiecki-korbielow-pilsko,osrodek,8,prognoza,2013-03-05.html -1C

ale patrzałem w ciągu dnia to w korbielowie było +5 dzisiaj(a pogodzie był spory minus)

na new.meteo.pl

w okolicach szczyrku ma byc +5 : http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=736

Korbielów : +10 http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=865

I nie wiem komu tu wierzyć więc pytam się Was bardziej doświadczonych gdzie dłużej utrzyma się sztruksik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczam!:smile: PS. W moim mieście jest ostatnio policyjna łapanka na pieszych. Stoją w bardzo uczęszczanych miejscach, np. przy banku, gdzie parking jest po drugiej stronie ulicy, a do przejść dla pieszych jakieś 120m i ze 200m. Jak przejdziesz przez ulicę łapią i...... DAJĄ MANDAT ZA NARUSZENIE ART. 90 KODEKSU WYKROCZEŃ!!!!!! Nie informują na podstawie jakiego aktu prawnego karzą, nie cytują tego aktu, tylko wręczają mandat i pytaja o ewentualną odmowę przyjęcia!!!!! Z NASZYM KRAJEM musi być bardzo żle skoro posuwają się do takich sztuczek. Ktoś im to musiał polecić, bo do tej pory chyba nie zdarzyło się w Polsce, aby karać z tego artykułu. Za to właśnie nienawidzę psów! Świat się zmienia a "mentalność instytucjonalna" zostaje i przechodzi z psa na psa wraz z pokoleniami!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...