Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Thornes 8 grudnia


aaragorn73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybieram się z znajomymi jak co roku na rozpoczecie sezonu narciarskiego w Alpy. W tym roku padło 3-doliny z kwaterą w Val Thornes. Wyjeżdzamy 7 grudnia a karnet mamy od 9 grudnia. Pytanie do osób które były w tym regionie jakie mogę spotkać tam warunki śniegowe ? Na stronie oficialnej znalazłem że w zeszłym roku, że wszystko ruszyło od 10 grudnia tj całe 3 doliny. W zeszłym roku było kiepsko z śniegiem w grudniu w Alpach (byłem w Madonnie) i nie wiem jak nastawiać się na ten rok. I jeszcze jedno. Mamy karnety na całe 3-doliny (Meribel, Courchevel i VT) i jestem ciekaw czy jest szansa wykorzystać (jeżdzić wszędzie) na początku sezonu taki karnet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ubiegłym roku w tym terminie. Śniegu na poczatku mało. Czynnych ok. 50 - 60% tras. W ciagu 6 dni jeden dzień / pierwszy/ miałem lampę, nastepnie 4 dni opad sniegu + mgła. Duzo śniegu. Sukcesywnie otwierali kolejne trasy. Nie nadążali ratrakować. Ostatni dzień hardcore: -10C + wiatr 80 km/h - w południe zamknęli wyciagi.

Poza tym, ze była w wiekszości mgła co utrudniało jazdę było OK. Mało ludzi, fajny kopny snieg.

W tym roku od 7.12.12 jadę do Les2Alpes.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sniegiem i pogoda wiadomo moze byc roznie.Wprawdzie stacja polozona wysoko ale mnie juz nic nie zdziwi w anomaliach pogodowych.Rok temu rozpoczalem sezon 1 grudnia w Tinges,pierwsze dwa dni sniegu jak na lekarstwo,dlatego w tym roku lecimy do Val Thores tydzien pozniej z pozytywnym nastawieniem ze pojezdzimy na calym obszarze 3-dolin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sniegiem i pogoda wiadomo moze byc roznie.Wprawdzie stacja polozona wysoko ale mnie juz nic nie zdziwi w anomaliach pogodowych.Rok temu rozpoczalem sezon 1 grudnia w Tinges,pierwsze dwa dni sniegu jak na lekarstwo,dlatego w tym roku lecimy do Val Thores tydzien pozniej z pozytywnym nastawieniem ze pojezdzimy na calym obszarze 3-dolin.

Póki co zapowiadają cały czas słońce, ale armatki z przerwami pracują już 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeryczny model ,na którym można zobaczyć prognozę komputerową opadów, temperatury i układy baryczne aż do 26.12 jest dla narciarzy optymistyczny. Szczególnie w Alpach powinno mroźno i śnieżnie.W Karpatach trochę gorzej. Model ten zmienia się raz na dobę dobę a sprawdzalność jego jest na poziomie 25 procent. 7.12.12. zaplanowałem pierwszy wyjazd do Szczyrku lub Ustronia! http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=euro&MODELL=cfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=tmp2&HH=648&ZOOM=0&ARCHIV=0&RES=0&WMO=&PERIOD=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej rzucić monetą... Wtedy sprawdzalność będzie duuuużo większa, bo aż 50 %. :biggrin:

Tadek

Modelami numerycznymi posiłkuje się synoptyk w czasie opracowywania prognozy. prognozy na okres dłuższy niż 72 godziny są obarczone małą sprawdzalnością . Właściwie na grudzień to tylko przewidywanie a nie prognoza. Z moich obserwacji to najlepsze warunki narciarskie w nadchodzącym sezonie będą właśnie w grudniu. Później to tylko gorzej tzn. częste odwilże , silne wiatry i opady, dopiero od 1700-1800m.np.m. śniegu niżej deszcz. W Alpy (Passo Resia/Tyrol) jadę 14.12.12.Ten rejon Alp słynie z najlepszych warunków śniegowych w całych Alpach. Sprawdzę na miejscu już niedługo. Wychodzi mi ,że będzie w tym terminie 16-21.12 około 100cm śniegu i mróz przez całą dobę:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byłem w VT od 8 czy 9 grudnia i było super. Przez 6 dni nie widziałem potrzeby "odjeżdżania" gdzieś dalej. Jak jedziesz pierwszy raz to myślę, że karnet na VT w zupełności wystarczy, można się wyjeździć jak dziki śnieżny prosiak ;-) . Gdybym jechał drugi raz to już bym sobie dokupił opcję na całe trzy doliny, ale za pierwszym nie ma się co jarać bo jest tego naprawdę sporo, chyba że na dłużej jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z warunkami śniegowymi chyba nie bedzie żle po 8 grudnia:

http://www.valthorens.com/hiver-fr/val-thorens/infos-live/livecams--webcams.61.name-mc_picto3.nb0.html

pada śnieg od 2-3 dni a pogoda na przyszłe dni tez jest obiecujaca :)

http://www.skionline.pl/stacje/francja-savoi-val-thorens-trois-valees,osrodek,270,pogoda-warunki-narciarskie.html

ciekawe czy bedą warunki w całym regione 3 dolin czy tylko w Val Thornes ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całych,inaczej nie zakładam :rolleyes::

Wczoraj na stronie Les Menuires pokazał sie taki komunikat: 15 cms à la station, premières bases pour l'ouverture des Menuires, le 8 décembre, (ouverture Partielle).

Czyli przewidują częściowe otwarcie 8 grudnia. W tym momencie pada i ma padać do rana, później przerwa i od niedzieli znowu. Przez cały czas mróz, więc będą śnieżyć. Warunki powinny być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie farta z warunkami:D Alpy francuskie zasypane łącznie z dolinami. np w Bourg Saint Maurice (miejscowość w dolinie) jest ponad 50 cm śniegu - najwięcej od 1950 r. Ja osobiście nigdy tam śniegu nie widziałem nawet w styczniu. Sypie cały czas i będzie sypać do końca tygodnia, a następny tydzień lampa. Francja obok Austrii to chyba najlepsze miejsca na narty w grudniu.

Val Thorens:

Snow depth at 3200m - 190 cm

Snow depth at 2300m - 130 cm

Depth of new snow - 40 cm

Pamiętajcie o łańcuchach!

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...