Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka stacja z małym dzieckiem końcem sezonu?


asiek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam dokładnie tego czego szukałam.

Otóż, przemknął nam przez głowę, być może lekko szalony pomysł, wyjazdu kilkudniowego na narty końcem sezonu (koniec marca/początek kwietnia) z naszymi pociechami. Nie wiemy jeszcze czy możliwy w realizacji :rolleyes:: Sporo zależy od tego co się tutaj dowiemy

Syn ma 7 lat i to będzie jego 4 sezon, córeczki pierwszy i będzie miała wtedy 6 miesięcy, czyli jej udział towarzyski :wink:

Myśleliśmy z mężem o jeździe na zmianę, aby zajmować się maleńką, więc najlepszy byłby ośrodek gdzie można lokum zabukować dość blisko stacji, a i wśród infrastruktury mile widziane byłoby miejsce coś jak sala zabaw/przedszkole. Zawsze to jakaś opcja.

Chętnie poznam opinie o takich miejscach osób, które były z małym dzieckiem na podobnej wyprawie.

Być może jednak jest to ryzykowny wyjazd oraz ciężki logistycznie i będzie trzeba poczekać do następnego sezonu, a teraz zadowolić się lokalnymi stokami :confused::

Z góry dzięki za zainteresowanie i podzielenie się podobnymi doświadczeniami :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm kiedys bardzaaaaardzo dawno temu bylem w Livignio z corkami 6 lat i 1 rok,

wlasciwie to mozna jechac wszedzie, ale .... no wlasnie

wg mnie im blizej tym lepiej,

male dzieci nie zawsze dobrze znosza dluga jazde samochodem - ja tego nie wzialem pod uwage i niestety podroz byla dluuuuga i straszna,

a na miejscu to juz raczej bez problemowo,

osobiscie wybralbym jakis bliski osrodek w Austrii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten temat.

Byłem tam z 7mc brzdącem i miejsce super, zwłaszcza w połączeniu z takimi noclegami.

Wyjeżdżasz na górę, samochód do garażu, a na miejscu przemieszczanie tylko z wózkiem, sankami i nartami z buta (w sumie jak ktoś jest leniwy to może skibus'em 40s podjechać do najbliższego wyciągu).

Sama stacja kameralna, spokojna i położona dosyć wysoko więc i późną wiosną powinny być tam dobre warunki.

Co do jeżdżenia z mężem "na zakładkę" to zwróć uwagę na karnety, gdyż w wielu ośrodkach nie pojeździsz razem na tygodniówce na zmianę, co może podrożyć nieco koszt wyjazdu, lub też pojeździsz ale za dodatkową opłatą. Więcej o tym tutaj

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz www.paganella.net , miasteczko Andalo. Tyle, że to Włochy i w tym terminie może byc różnie ze śniegiem. Ja byłem w podobnym terminie kilka lat temu i było do godziny 13 ok, potem to już tylko narty wodne :smile:

Byłem tam już kilka razy i w tym sezonie również jadę, tyle, że w ferie. Właśnie z dzieciakami uważam, że to fajne miejsce, bo stacja zaczyna sie w centrum miasteczka, także nagły powrót do malucha - jakby co - to nie jest problem, zjeżdżasz i idziesz do miejscówki. Da sie złapać miejscówki 50 m od gondoli, większość - maks 300m. Są też hotele z salami zabaw czy takimi - mini-klubami dla dzieci (np. hotel/apartamenty Eden http://www.hoteledenandalo.it/hotel-family/miniclub.php ) . W miasteczku jest gdzie pojeździć z wózkiem, nawet widziałem, że cześć osób z wózkami wyjeżdżała gondolką na stację pośrednia (Prati di Gaggia, ), jest tam kilka knajp, polana i miejsce do opalania się w słoneczku, dzieciak śpi w wózku, a ty opalasz sie na leżaku :smile: Jest tez skipas "dual" - na jednym skipasie jeździ dwoje dorosłych na zmianę. W miasteczku jest kilka knajp gdzie bez problemu zasiądziesz z wózkiem. Ja byłem tam kilka razy z dziećmi, np. w lutym tego roku z córami - 6-latką narciarką i 1,5 latką w wózku. Rok wcześniej również tam byliśmy - ta mniejsza miała jakieś 0,5 roku, z tym że zabrałem dziadków do opieki. Jeżeli jesteś zainteresowana to skontaktuj sie na priv, podam ci więcej info i namiar na biuro z Katowic, które wysyła tam kupę ludzi. Zresztą w tym terminie to jest freeski.

Tyle, że to mała stacja, jeżeli ktoś spodziewa się setek kilometrów tras, to raczej nie ten kierunek. Stacja nie jest połączona z Madonna/Folgarida, trzeba dojechać - gdzies koło 1 h.

Edytowane przez dembus
ilość tras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat jeżdżę z dziećmi (mam 3 córki), wożone od kołyski, z żoną zawsze na zmiany, dużo jazdy z dziećmi. Byłem tak w wielu ośrodkach i w zasadzie ośrodek jest bez znaczenia, kluczem jest miejsce zmieszkania, im bliżej trasy czy kolejki tym lepiej, jakieś, nawet krótkie dojazdy autem to strata czasu przy takiej organizacji i frustracja. W proponowanym tu przez ravick97 TH byłem z dzieciakami 2 razy i to świetna miejscówka na taki wyjazd zwłaszcza na końcówkę marca (też tak byłem tam). kwestie narciarskie są ok, bliski i szybki dojazd, ładnie, jedynie jak ktoś potrzebuje setek km tras to nie bardzo niemniej z moich doświadczeń duży ośrodek przy jeździe na zmianę jest bez sensu, nie skorzysta się bo wszelaka daleka komunikacja powoduje, że ledwie gdzieś się dojedzie to trzeba zaraz wracać i znów tylko frustracja i nerwy. TH jest fajnie skomunikowane, można jeździć na kilku ciekawych trasach, z których w kwadrans wraca bez problemu. Gdzieś pisałem tu relacje z marcowego pobytu z dziećmi w TH, zdjęcia tez sa w galerii w dużej ilości

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm kiedys bardzaaaaardzo dawno temu bylem w Livignio z corkami 6 lat i 1 rok,

wlasciwie to mozna jechac wszedzie, ale .... no wlasnie

wg mnie im blizej tym lepiej,

male dzieci nie zawsze dobrze znosza dluga jazde samochodem - ja tego nie wzialem pod uwage i niestety podroz byla dluuuuga i straszna,

a na miejscu to juz raczej bez problemowo,

osobiscie wybralbym jakis bliski osrodek w Austrii.

To prawda, różnie bywa z dzieciakami w podróży. Z naszym starszym jeździliśmy w długie trasy tak, żeby większość przypadała na noc, wtedy było znośnie :wink:

Jeszcze nie wiemy jaki podróżnik z naszej małej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten temat.

Byłem tam z 7mc brzdącem i miejsce super, zwłaszcza w połączeniu z takimi noclegami.

Wyjeżdżasz na górę, samochód do garażu, a na miejscu przemieszczanie tylko z wózkiem, sankami i nartami z buta (w sumie jak ktoś jest leniwy to może skibus'em 40s podjechać do najbliższego wyciągu).

Sama stacja kameralna, spokojna i położona dosyć wysoko więc i późną wiosną powinny być tam dobre warunki.

Co do jeżdżenia z mężem "na zakładkę" to zwróć uwagę na karnety, gdyż w wielu ośrodkach nie pojeździsz razem na tygodniówce na zmianę, co może podrożyć nieco koszt wyjazdu, lub też pojeździsz ale za dodatkową opłatą. Więcej o tym tutaj

Ha, szusowaliśmy tam 2 lata temu :biggrin: i jakoś nie pomyślałam o nim teraz, a faktycznie wszystko na wyciągnięcie ręki było ;) wciągnę na listę.

Co do karnetów to raczej nie były przypisane do osoby... więc kwestia wymiany między sobą skipassu możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz www.paganella.net , miasteczko Andalo. Tyle, że to Włochy i w tym terminie może byc różnie ze śniegiem. Ja byłem w podobnym terminie kilka lat temu i było do godziny 13 ok, potem to już tylko narty wodne :smile:

Byłem tam już kilka razy i w tym sezonie również jadę, tyle, że w ferie. Właśnie z dzieciakami uważam, że to fajne miejsce, bo stacja zaczyna sie w centrum miasteczka, także nagły powrót do malucha - jakby co - to nie jest problem, zjeżdżasz i idziesz do miejscówki. Da sie złapać miejscówki 50 m od gondoli, większość - maks 300m. Są też hotele z salami zabaw czy takimi - mini-klubami dla dzieci (np. hotel/apartamenty Eden http://www.hoteledenandalo.it/hotel-family/miniclub.php ) . W miasteczku jest gdzie pojeździć z wózkiem, nawet widziałem, że cześć osób z wózkami wyjeżdżała gondolką na stację pośrednia (Prati di Gaggia, ), jest tam kilka knajp, polana i miejsce do opalania się w słoneczku, dzieciak śpi w wózku, a ty opalasz sie na leżaku :smile: Jest tez skipas "dual" - na jednym skipasie jeździ dwoje dorosłych na zmianę. W miasteczku jest kilka knajp gdzie bez problemu zasiądziesz z wózkiem. Ja byłem tam kilka razy z dziećmi, np. w lutym tego roku z córami - 6-latką narciarką i 1,5 latką w wózku. Rok wcześniej również tam byliśmy - ta mniejsza miała jakieś 0,5 roku, z tym że zabrałem dziadków do opieki. Jeżeli jesteś zainteresowana to skontaktuj sie na priv, podam ci więcej info i namiar na biuro z Katowic, które wysyła tam kupę ludzi. Zresztą w tym terminie to jest freeski.

Tyle, że to mała stacja, jeżeli ktoś spodziewa się setek kilometrów tras, to raczej nie ten kierunek. Stacja nie jest połączona z Madonna/Folgarida, trzeba dojechać - gdzies koło 1 h.

Faktycznie trochę dalej, ale brzmi bardzo fajnie i ciekawie :) nie zależy nam na setkach kilometrów tras, czasem wystarczy dużo mniej i człowiek wraca zadowolony z bolącymi nogami :wink: zresztą z dzieciakami, aż tak wiele też nie potrzeba.

My zawsze wyjeżdżamy we własnym zakresie, bez pośrednictwa biur, ale jakby co to się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat jeżdżę z dziećmi (mam 3 córki), wożone od kołyski, z żoną zawsze na zmiany, dużo jazdy z dziećmi. Byłem tak w wielu ośrodkach i w zasadzie ośrodek jest bez znaczenia, kluczem jest miejsce zmieszkania, im bliżej trasy czy kolejki tym lepiej, jakieś, nawet krótkie dojazdy autem to strata czasu przy takiej organizacji i frustracja. W proponowanym tu przez ravick97 TH byłem z dzieciakami 2 razy i to świetna miejscówka na taki wyjazd zwłaszcza na końcówkę marca (też tak byłem tam). kwestie narciarskie są ok, bliski i szybki dojazd, ładnie, jedynie jak ktoś potrzebuje setek km tras to nie bardzo niemniej z moich doświadczeń duży ośrodek przy jeździe na zmianę jest bez sensu, nie skorzysta się bo wszelaka daleka komunikacja powoduje, że ledwie gdzieś się dojedzie to trzeba zaraz wracać i znów tylko frustracja i nerwy. TH jest fajnie skomunikowane, można jeździć na kilku ciekawych trasach, z których w kwadrans wraca bez problemu. Gdzieś pisałem tu relacje z marcowego pobytu z dziećmi w TH, zdjęcia tez sa w galerii w dużej ilości

Otóż to, dlatego nie zależy nam na wielkim ośrodku. Dzięki za małą relację - faktycznie jak tam byliśmy to urzekła nas miejscowość, dostępność tras oraz wyciągów, a jeszcze ta jazda saneczkami... obiecaliśmy sobie wtedy kiedyś wrócić na dłużej ze starszym synem... wtedy jeszcze nie było córeczki, ale nic nie stoi na przeszkodzie teraz :biggrin:

Byliśmy wtedy tylko na jeden dzień przy okazji pobytu w BKK.

Relacji poszukam z ciekawości :) Moja też gdzieś się tutaj pląta i trochę fotek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Turracher Hohe także szukamy sprawdzonej kwatery... apartament lub pensjonat (2+1) może ktos poleci ????

Katalog z bazą noclegową Turracher Höhe wraz z cennikiem, w formie pdf jest dostępny na:

http://www.turracherhoehe.at/palmCMSv3/_dateimanager/files/gastgeberverzeichnis/UKV_GB.pdf

Pozdrawiamy serdecznie

austria.info

www.austria.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...