Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze butów


Coelinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam w najbliższym czasie kupić nowe buty.

1. Płeć - m

2. Wiek - 20

3. Waga - 61

4. Wzrost - 167

5. Na nartach jeżdżę od 14 sezonów, ale tak na poważnie od 6

6. Moje umiejętności określam na 7,5

7. Moje buty to - Jakieś Noriki z 40 flexem

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Voelkl Racetiger SL Racing (wiem że to lipa mieć taką nartę i tamte buty) ale co zrobić:D:laughing:

9. Preferuję jazdę: zazwyczaj rekreacyjnie ale również zdarza się przeszarżować:D

10. Nie mam pomysłu na buty, ale myśle że flex 80-100 byłby w porządku

11. Mój budżet na buty to około 1000zl

Proszę o pomoc w dobraniu dosyć wygodnych ale twardych butów na kilka sezonów.

(buty oczywiście nie muszą być z tego sezonu)

Dzięki!

Edytowane przez Coelinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim bardzo skromnym zdaniem dobór butów jest dużo trudniejszy niż nart, obarczony wiekszym ryzykiem i trudniej tu coś zdalnie doradzić. Bardzo wiele zależy od tego jaką masz stopę: wąską, szeroką z wysokim czy niskim podbiciem, haluksami itp.. Trzeba niestety się wybrać do dobrego sklepu, porozmawiać ze sprzedawcą, przymierzyć kilka par i sprawdzić.

Flex podawany przez producentów to miara raczej względna, której można ufać między modelami z tej samej serii tego samego producenta.

Dla umiejętności 7,5 (także w skali forumowej ;) ) trzeba myśleć o twardosci od min. 95 do 120.

Porady: mierzyć buty idź raczej po południu, ubierz skarpety narciarskie i pamiętaj, jeśli buty o temperaturze pokojowej (sklepowej) jesteś ledwie w stanie wcisnąć na nogę, to gdy będą zimne najprawdopodobniej ich nie będziesz w stanie ubrać.

Ja na ten sezon kupiłem Heady Vectory i sprawią one wrażenie bradzo wygodnych i przemyślanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki

To jutro pojadę na giełdę do rotundy w Krakowie i coś poszperam. Słyszałem że osoby o mniejszej masie powinny wybierać mniejszy flex, również

firma firmie nierówna jeśli chodzi o twardość. Jakie firmy polecacie? Słyszałem właśnie że head robi bardzo dobre buty.

A jak jeździłem w moich butach ?? .............. dało rady :D ale bez szału!!

Warto zwrócić uwagę na jakiś szczególny model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poziom 7,5 to minimum 100 flex, musisz pomierzyć bo u róznych producentów np szerokość w palcach wygląda inaczej. Jak już pomierzysz to popatrz w sklepie internetowym np Intersportu, mieli na zeszłoroczne modele obnizki a do tego na wszystkie buty 20% rabatu.

Idź przymierzaj i przymierzaj, tylko tak czegoś się dowiesz :applause:

Ja też miałem niedawno ten problem, obleciałem kilka sklepów, poprzymierzałem i teraz czekam na przesyłkę (kupiłem w necie).

Intersport jest drooooogi:stupid: buty które wybrałem u nich 999,99 ja zapłaciłem 790 :applause:

a kupiłem te śliczności: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,11-12,tecnica,phoenix-12-air-shell,3196.html

Edytowane przez cobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja przeglądałem to można było trafić wyokie modele przecenione o 40% + dodatkowa obnizka 20% +6% zwrotu w postaci bonu.

Dziwne ale tak oni właśnie liczą, mimo że rzecz jest obniżona to dostaje sie rabat z akcji + bon dla stałych kientów.

Kupiłem tam nie jedną rzecz gdzie bonusy sie sumują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

git

Dzięki wam za pomoc. Wybrałem sobie po zmierzeniu z 20 par butów takie coś: http://www.netsport.com.pl/?111,nowe-buty-narciarskie-head-worldcup-rd-sh3-rozmiar-27-0cm. Za 500 zl kupiłem je w na giełdzie.Nówki i pasują idealnie. Niesamowicie trzymają się nogi. NIby stary model ale poczułem w nich właśnie to coś.

Pozdrawiam.

I jeszcze raz dzięki :D

Za tydzień pierwszy test !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buciki

Jak je przetestuje na stoku to się do końca okaże. Narazie gdy pochodziłem w nich dużej po domu zauważyłem że but z tyłu ma pewnego rodzaju gąbkę która na początku lekko uwiera, następnie się dostosowuje wręcz idealnie do twojej pięty co zapewnia znacznie mocniejsze trzymanie, wygode oraz pewnego rodzaju pewność stopy w bucie :)

Zobaczymy jak to sie sprawdzi na stoku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zastanawiam sie nad tymi butami mierzylem w intersporcie, powiec jak jest z tym pompowaniem z tylu buta (co to daje?), myslalem tez nad Nordica F1, duzzy wybor.

Pytasz co to daje?

Wg producenta to wszystko możesz doczytać necie, a faktycznie to testy będą od 09.12 w Livigno :applause:

Dzisiaj mi kurier przywiózł, właśnie przymierzałem. Faktycznie pompowanie ładnie wypełnia but i dopasowuje go do stopy.

Jak będzie w praktyce zobaczymy.:wink:

Edytowane przez cobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzięki wam za pomoc. Wybrałem sobie po zmierzeniu z 20 par butów takie coś: http://www.netsport.com.pl/?111,nowe-buty-narciarskie-head-worldcup-rd-sh3-rozmiar-27-0cm. Za 500 zl kupiłem je w na giełdzie.Nówki i pasują idealnie. Niesamowicie trzymają się nogi. NIby stary model ale poczułem w nich właśnie to coś.

Pozdrawiam.

I jeszcze raz dzięki :D

Za tydzień pierwszy test !

miałem takie, nawet fajne:) moje szybko się "rozklepały":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...