Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Autostradowo przez Śląsk do Czech (A1)


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszyn nie będzie już tak popularny.

Chyba jeszcze nie tak prędko, objazd tego uszkodzonego mostu ma 10 km długości. Czekajmy więc na pierwsze relacje z tej nowej trasy.

Gorzej, że jak można wywnioskować ze zdjęć, autostrada chociaż jeszcze nie jest gotowa na całej długości, to już jest płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ta atrakcja jest dotowana częściowo z budżetu Unii Europejskiej, to przez 5 lat będzie można jedynie pobierać uzasadnione opłaty pokrywające amortyzację, remonty, zarządzanie, utrzymanie, za systemy poboru opłat , opłaty środowiskowe, podatki, koszty spłaty kredytów , no i jeszcze może inne ,jeśli wystąpiły czy wystapią. Nasi skalkulują to, jak sądzę na jakieś 10-15 gr za kilometr. A jak minie ten okres 5 lat, przekaże się kumplom w zarządzanie, bądż ustanowi swoich, którzy zaczną ciągnąć grosz dla siebie bądż do budżetu. Wtedy będzie jak pomiędzy Krakowem a Katowicami, a może i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś już ją testował dzisiaj w godzinach 7:00 - 9:00 to prosił bym o info czy tworzą się korki przy objeździe.

Za tydzień mam wyjazd i zastanawiam się czy przez Cieszyn czy przez Ostrave.

Z tego co czytałem na skyscripercity to jest luźno, ale to weeknend i pewnie w tygodniu będzie ciaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały śląski odcinek A1 jest bezpłatny. Wszystkie państwowe autostrady są lub będą płatne 10 gr za kilometr.

No, kiedyś był podatek tzw drogowy. Zlikwidowano go wprowadzając opłate paliwową, ale jej było za mało, bo część kasy poszła na kolej i szkoły. Wprowadzono więc akcyzę na auta i paliwo, ale taj taż jest za mało. Mam nadzieją, że te 10 groszy utrzyma sie przez 5 lat, to znaczy przez okres trwałości projektów. Co będzie potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia dotując budowę żąda,aby przez okres trwałości projektu ( z reguły 5 lat, ale w przypadku dróg moze być inaczej) nie zmieniono właściciela wytworzonego dobra (drogi) i aby utrzymać jego stan zgodny z przeznaczeniem, o jaki występowano we wniosku o dotację. Znaczy po 5 latach można z drogami, oczyszczalniami, hotelami, kolejami, kanalizacjami, wodociągami robić co się chce, np. wydzierżawić, sprzedać itp. Unii już nic do tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dzięki, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba jeszcze długo przyjdzie poczekać na oczywiste, wydawałoby się, miejsca jak stacja benzynowa. Kolejny zonk tego typu trafił nam się w wakacje. Po wyjeździe z wawy A2 i wpieciu się w A1 w kierunku Włocławka, okazało się, że na całym tym, ok.200km odcinku, nie ma ani jednej stacji!!! Jedna jest w budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Małe pytanko - czy na śląskim odcinku A1 pojawiła się jakaś stacja benzynowa? W zeszłym roku zjezdzalismy do Wodzisławia Sl., żeby dotankowac przed granicą.

Melduję, ze taka stacja powstała i już działa!

Jest to stacja na terenie MOP Rowień-Zachód, ok. 7,5 km przed początkiem objazdu w Świerklanach: http://goo.gl/maps/CEn61

Jakie są ceny paliw na tej stacji nie wiem, bo tam nie tankowałem. Natomiast mogę ostrzec przed stacją Shella w Rudzie Śląskiej przy autostradzie A4.

Cena 5,65 zł/l benzyny Eurosuper 95 trochę mnie zdziwiła, ale ponieważ to była pierwsza stacja po powrocie do kraju, więc sądziłem, że być może podczas mojego wyjazdu do Zillertal ceny paliw tak poszły do góry. Tymczasem nawet na płatnym odcinku autostrady A4 benzyna była znacznie tańsza, a po powrocie do Krakowa, koło domu zatankowałem w cenie 5,29 zł/l.

Zresztą cena paliwa to jeszcze mały pikuś. Żeby zwiększyć sprzedaż tego drogiego paliwa, z zatrzasku umożliwiającego tankowanie paliwa bez trzymania cały czas za spust, usunięto sprężynkę, która po dodatkowym naciśnięciu ten spust zwalniała!

W rezultacie, chcąc przerwać tankowanie, musiałem ten zatrzask normalnie z uchwytu wydłubywać, przez co zatankowałem sporo więcej paliwa niż chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...