Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie radzę korzystać z durnych map googla, nie są one dokładne, są aktualizowane z poślizgiem rok-dwa.

Wpisz Bystra ul. Jasna 17 w wyszukiwarkę na http://mapa.targeo.pl/

Mapy google od wakacji można samemu edytować, uzupełniać itp. Od tamtej pory znacznie sie poprawiły. Ja w necie korzystam w targeo (Auto Mapa), po zalogowaniu jest dostępna cała Europa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz gorsze przeczucie, że ta pikieta jeszcze wyjdzie ekologistom na dobre, jeśli nie będzie merytoryki. A póki co na forum tylko o paleniu opon i górnikach...

ktos rzucil zart o gornikach i paleniu opon... jako jedyna lyknelas jak mlody pelikan i naiwnie pytalas czy aby na pewno bedzie palenie opon, lapanki policji itp...

opcje sa dwie:

albo nie umiesz myslec logicznie i nie potrafisz wyczuc zartu

albo po prostu jestes ze swity kudlatego i uczepilas sie tego wlasnie zartu by zrobic jak najwieksze zamieszanie, ktore zaszkodzilo by osobom ktore nie popieraja blokowania inwestycji na Pilsku. nikt jakos poza Toba nie ciagnie tematu, a Ty na sile szukasz sensacji tam gdzie jej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma inne zdanie jak Pan, znaczy się, że ekolog?

Wystarczy przeczytać wszystkie posty napisane przez nowego uczestnika forum, który właśnie nagle się objawił w tym i tylko tym temacie, żeby nie miec żadnych wątpliwości w tym względzie.

I bądźmy precyzyjni: ten Ślusarczyk i jego zgraja, to nie żadni tam "ekolodzy", tylko zwykli eko-terroryści!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarty zartami, ale...Jak ktoś z normalnych ludzi ma poprzeć sprawę Pilska jak na najbardziej aktywnym w tym temacie pojawiają się wizje palenia opon i inwektywy? To odstrzasza.

Od początku liczyłam że będzie kulturalnie ale wcale tak nie jest, ani na tym forum (minus dla administratora za brak kontroli), nie ma NIGDZIE kontaktu do organizatorów ani żadnego merytorycznego planu wydarzeń, no bo co znaczy przemarsz po pasach? jakie hasła? kto organizuje transparenty? Są zezwolenia od policji na przemarsz? Chciałabym wesprzeć tą sprawę ale mądrze. Najgorzej to wpakować się w jakąś kabałę. Jestem za Pilskiem ale nie za obrażaniem kogokolwiek.

Poza tym mam kontakty w mediach, ale ta sprawa też nie jest czarno-biała. Oni nie pójda na tanią sensację będą chcieli usłyszeć argumnety. A jak rozumiem największym argumentem naszych przeciwników jest to, że inwestor nie miał pozwolenia na wykonywanie prac ziemnych i wycieli jakieś tam drzewa. A jakie są nasze oprócz rozwoju Jeleśni, to nie wynika jasno. Ale jako młody pelikan mogę nie mieć racji:) może się tylko czepiam i trzeba iść na żywioł:)

ps. co ma żywiec zdrój do sprawy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma żywiec zdrój do sprawy?

Oj długo by pisać, przeglądnij http://nakatomi.bblog.pl/. Ogólnie chodzi o to, że mieszkańcy tych okolic wiążą problemy z wysychaniem studni, potoków i rzek z tą spółką. Wodę czasami dowozić do domów musieli strażacy, podczas gdy Żywiec Zdrój silnie eksploatował złoża wód podziemnych. Oczywiście mieszkańcy uważają, że winny temu jest producent wód i oczekują ograniczenia eksploatacji złóż. Według analiz które wykonali jacyś nałukowcy zarzuty mieszkańców nie mają pokrycia w stanie faktycznym, najlepsze jest to, że inni nałukowcy uważają inaczej. Dodatkowo producentowi zachciało się wodociągu przemysłowego a to nie spodobało się miekszańcom. Jak jest na prawdę nikt nie wie, ja mam w domu zawsze zapas wody źródlanej i czy to Żywiec Zdrój czy inna różnicy mi nie robi :D

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis od Organizatora Społecznego Ruchu Obrony Pilska!

Kochani , zaczynamy nową akcję!!!! Piszemy maile i sms do p. Ślusarczyka !!!! Oto telefon: 660 538 329, mail : suchy@pracownia.org.pl Proszę Was wysyłajcie swoje opinie o interwencji p Ślusarczyka w Pilsko. Pokażcie mu wasze zdanie na temat jego pseudo ekologicznego działania. Pokażcie mu ilu nas jest !!!! Proszę Was tylko nie wyzywajcie go. Wierzę w Waszą osobistą kulturę i wiem, że w sposób grzeczny możecie mu powiedzieć jak Was wkurza!!!! Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek protest najlepiej byłoby zorganizować już w trakcie trwania sezonu, wtedy narciarzy przyjechałoby 10 x więcej (a przy okazji wzięliby udział w proteście). Rozgłos jest ważny, Pilsko to nie jest jakiś tam wyciąg w Andrychowie postawiony w poprzek stoku, którym nikt się nie zainteresuje. Jest to miejsce znane i zablokowanie inwestycji w tak ważnym dla narciarzy miejscu nie przejdzie tak łatwo bez echa - nawet jeśli właściciel wyciął jakieś drzewa przed uzyskaniem zgody, to i tak trzeba zrobić rozgłos, aby zwrócić uwagę na kretyńskie prawo. Już podobno posłowie pracują nad ustawą mającą uniemożliwić blokowanie inwestycji na prywatnych terenach, czyli że postawienie słupa kolejki będzie traktowane tak samo jak słupa energetycznego - jako tzw. "wyższa konieczność" (to akurat uważam za przesadę i łamanie prawa własności, ale może doczekamy też zmian odnośnie ingerencji w środowisko). Pisanie do p. Ślusarczyka raczej nic nie da - tu o prawo chodzi, a nie o postępowanie jednego człowieka, który realizuje jakieś cele (swoje czy innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

los_dell_rio !!!

Chyba przesadziłeś! :rolleyes::

Jedyne co możesz zrobić, to przeprosić kobietę, którą usiłowałeś obrazić. Choć nie do końca jestem pewny czy jesteś w stanie to zrobić (obrazić), mimo że usiłowałeś!

Tak czy tak - przeproś! :cool::

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałam swoje zdanie na temat regionu podlaskiego (most na Narwi oraz dol. Rospudy) bo to są tereny związane z moją rodziną. Dolina jak zarastała tak zarasta, a czy zarasta jakoś nadzwyczajnie dolina Wisły? To chyba naturalny proces. Co do łosia to nie jestem specem. Trzebyłoby leśników spytać.

Poczytaj proszę zanim się wypowiadasz w jakimś temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest co prawda o Pilsku, ale ponieważ parę osób wypowiadało się o Rospudzie w sposób sugerujący absolutną niewiedzę, a także były podane linki do artykułów, w których autorzy po prostu kłamią i manipulują, jestem zmuszony napisać parę zdań.

  1. Nie trzeba być mistrzem intelektu, ani inżynierem budowlanym, żeby rozumieć, że poprowadzenie szosy estakadą po bagnach (torfie) o miąższości kilkunastu metrów będzie wielokrotnie droższe niż polami o glebach 5 i 6 klasy. Tym bardziej, że prowadzi już tam linia energetyczna i praktycznie cały teren był wywłaszczony.
  2. Nie trzeba być mistrzem intelektu, ani inżynierem budowlanym, żeby rozumieć, że budowa estakady po bagnach będzie trwała w nieskończoność, i w nieskończoność będą rosły koszty jej wykonania, wielokrotnie przewyższając początkowy kosztorys.
  3. Nie trzeba być mistrzem intelektu, ani inżynierem budowlanym, ani geografem, żeby wytyczyć trasę obwodnicy w sposób oczywisty dla każdego, kto ma choć minimum wiedzy przyrodniczej, geograficznej, oleju w głowie i dbałości o publiczne pieniądze. Nie jestem ani pierwszym, ani drugim, ani trzecim, a ponad 5 lat temu zajęło mi to 10 minut pracy z dokładną mapą (pracy, a właściwie zabawy na własny użytek i z prostej ciekawości). Potem okazało się, że jest to wariant proponowany jeszcze z 10 lat temu przez fachowców – inżynierów. Został on poparty przez ekologów. Mam na myśli ludzi zajmujących się nauką - ekologią a nie pseudoekologów z różnych „pracowni”. Na dołączonej mapie wariant ten zaznaczony kolorem różowo-fioletowym (magenta).
  4. W sposób oczywisty zaniżony kosztorys wariantu obwodnicy biegnący przez bagna Rospudy obejmował tylko obwodnicę Augustowa (na mapie zaznaczony kolorem granatowym).
  5. Tej samej wysokości, nie zaniżony kosztorys wariantu alternatywnego biegnącego po najłatwiejszym i najtańszym z punktu widzenia budowniczych terenie, obejmował także obwodnicę Suwałk.
  6. Biorąc pod uwagę to, że wariant przez Rospudę nie mógł być dofinansowany przez UE, a wariant omijający mógł dostać dofinansowanie, cena jaką musieli byśmy zapłacić za obwodnicę przez Rospudę była przynajmniej trzykrotnie większa. A uwzględniając prawdziwe koszty estakady po bagnach może nawet i pięciokrotnie większa. Tego nie bardzo się da oszacować.
  7. Rozejrzyjcie się po Polsce. Ile miast i miasteczek nie ma obwodnicy i jest rozjeżdżanych przez Tiry. Forsowanie skrajnie drogiego wariantu zabierało 3-4 miastom pieniądze na obwodnicę.
  8. Zwróćcie uwagę, że w swoim rozumowaniu, ani razu nie wspomniałem o niezwykle ciekawym i unikalnym ekosystemie torfowisk Rospudy. To nie było konieczne, choć dla mnie ma wielkie znaczenie.
  9. Trzeba wykazać się skrajną pogardą dla wiedzy, publicznych pieniędzy, zdrowego rozsądku, żeby wybrać, a potem forsować poprowadzenie drogi przez bagna, mając do dyspozycji idealne do budowy i wywłaszczone tereny.

Ciąg dalszy, czyli demaskowanie kłamstw z linkowanych publikacji gazetowych nastąpi. Dzisiaj już nie mam siłyTadek

Alternative variant 410Snasz+Natura - eng.jpg

57da819028d53_Alternativevariant410SnaszNatura-eng.jpg.921c2dabf5136dd3384e16127e324b50.jpg

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem...coś we mnie pękło:) LILIANNA matołku, organizatorem akcji jest Ruch Społeczny Obrońców Pilska, a nie Skionline.pl...co za baba

Nie twierdziłam nigdzie, że organizatorem akcji jest to forum, tylko że jest najbardziej aktywnym forum w tym temacie. Problemy w komunikacji to podstawa niezrozumienia:) Na innych forach za matołka dostałby Pan żółtą kartkę, ja jestem bardziej liberalna, inwektywy nigdy mnie nie ruszały. Powiedzmy sobie szczerze - świadczą o Pana braku kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do Pilska, kolega zwrócił mi uwagę na fakt (w sumie oczywisty ale jakoś zatraciłam to poczucie na tym forum) że blokowanie kogokolwiek (kudłatego na komisji) czy nękanie ludzi esemesami/telefonami jest w naszym kraju karane z kodeksu karnego. Zadaje wiec otwarte pytanie: Czy pozwolimy by ruch na rzecz Pilska kojarzony był z bandytyzmem i brakiem poszanowania prawa?

Pytanie dla wielu będzie kontrowersyje ale sprawa wygląda inaczej z perspektywy ludzi z miast. Wybaczcie, ze to powiem ale moi znajomi z Krakowa (jeżdzacy na nartach i desce) ocenili to jako bardzo słabe merytorycznie i żenujące działania, Może czas pomyśłeć o bardziej adekwatnych do sytuacji, medialnych działaniach - poparciu jakiś sławnych ludzi (polityków nie bo dla zwykłych ludzi są skompromitowani) lub ekspertyzie prawnej lub ekonomicznej.

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Wybaczcie, ze to powiem ale moi znajomi z Krakowa (jeżdzacy na nartach i desce) ocenili to jako bardzo słabe merytorycznie i żenujące działania, Może czas pomyśłeć o bardziej adekwatnych do sytuacji, medialnych działaniach - poparciu jakiś sławnych ludzi (polityków nie bo dla zwykłych ludzi są skompromitowani) ..........?

sorry Lilianna , ale jak czytam takie teksty to robi mi się słabo

podobno żyjemy w państwie obywatelskim , a jak przyjdzie co do czego to ten zwykły , szary obywatel jest głęboko w d..... u wszystkich decydentów , bo "mądrzy ludzie z miasta" wiedzą lepiej ...... Próbujmy to zmieniać , walczyć o nasze prawa , a nie korzystać z usług , pożal się Boże , "celebrytów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Lilianna , ale jak czytam takie teksty to robi mi się słabo

podobno żyjemy w państwie obywatelskim , a jak przyjdzie co do czego to ten zwykły , szary obywatel jest głęboko w d..... u wszystkich decydentów , bo "mądrzy ludzie z miasta" wiedzą lepiej ...... Próbujmy to zmieniać , walczyć o nasze prawa , a nie korzystać z usług , pożal się Boże , "celebrytów"

Aklim, pomysł Lilianny rzeczywiście niezbyt szczęśliwy, ale i tak 1000 razy lepszy od postów, których jedyną treścią są inwektywy, wzywanie do łamania prawa i kibolskie obrzydliwości.

Dla tych wszystkich, co piszą takie posty, mam uwagę:

Wiedza Misiu, wiedza. O kulturze nie wspomnę...

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do Pilska, kolega zwrócił mi uwagę na fakt (w sumie oczywisty ale jakoś zatraciłam to poczucie na tym forum) że blokowanie kogokolwiek (kudłatego na komisji) czy nękanie ludzi esemesami/telefonami jest w naszym kraju karane z kodeksu karnego. Zadaje wiec otwarte pytanie: Czy pozwolimy by ruch na rzecz Pilska kojarzony był z bandytyzmem i brakiem poszanowania prawa?

Pytanie dla wielu będzie kontrowersyje ale sprawa wygląda inaczej z perspektywy ludzi z miast. Wybaczcie, ze to powiem ale moi znajomi z Krakowa (jeżdzacy na nartach i desce) ocenili to jako bardzo słabe merytorycznie i żenujące działania, Może czas pomyśłeć o bardziej adekwatnych do sytuacji, medialnych działaniach - poparciu jakiś sławnych ludzi (polityków nie bo dla zwykłych ludzi są skompromitowani) lub ekspertyzie prawnej lub ekonomicznej.

co wy na to?

sorry Lilianna , ale jak czytam takie teksty to robi mi się słabo

podobno żyjemy w państwie obywatelskim , a jak przyjdzie co do czego to ten zwykły , szary obywatel jest głęboko w d..... u wszystkich decydentów , bo "mądrzy ludzie z miasta" wiedzą lepiej ...... Próbujmy to zmieniać , walczyć o nasze prawa , a nie korzystać z usług , pożal się Boże , "celebrytów"

Dwa lata temu byłem na konferencji Polskich Stacji Narciarskich, w trakcie której był omawiany temat rozwoju ośrodków narciarskich w zgodzie z ekologią. Na spotkaniu oprócz przedstawicieli stacji narciarskich byli także ekolodzy i prawnicy. Dowiedziałem się między innym, że w naszym kraju każdy, ale to każdy bez większych problemów może zablokować każdą inwestycję. Wystarczy zebrać grupę osób, założyć stowarzyszenie i można blokować co się chce i gdzie się chce. Takie mamy prawo. Nie odnoszę się tutaj utrudniania życia inwestorowi na Pilski, ale do problemu ułomności naszego prawa. A jeżeli do tego dodamy, że ktoś zada sobie trochę, nie wiele, trudu i zgłębi zagadnienia "ekologii" bez problemu może wstrzymać inwestycję na każdym stoku.

Wracając do Pilska. W rozmowie z właścicielem przedstawiono mi plany rozwoju Pilska w zgodzie w naturą. Już na etapie planowania zadbano o to, aby ingerencja "w naturę", ograniczona była do minimum, które ma zapewnić bezpieczeństwo na trasach. W lecie mają powstać ścieżki dydaktyczne dla dzieci, aby mogły poznać faunę i florę tego regionu.

Jeżeli właściciel równa teren na zaniedbanych trasach, wycina to co wyrosło na trasach przez wiele lat zaniedbań, to traktowane to jest jako niszczenie naturalnego środowiska.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Lilianna , ale jak czytam takie teksty to robi mi się słabo

podobno żyjemy w państwie obywatelskim , a jak przyjdzie co do czego to ten zwykły , szary obywatel jest głęboko w d..... u wszystkich decydentów , bo "mądrzy ludzie z miasta" wiedzą lepiej ...... Próbujmy to zmieniać , walczyć o nasze prawa , a nie korzystać z usług , pożal się Boże , "celebrytów"

Zgadzam się, szary człowiek zawsze jest na przegranej pozycji. Dlatego trzeba być mądrzejszym. Tu przydałyby się działania marketingowe. Towarem jest Pilsko. Chodzi o to by jak najlepeij sprzedać ten temat. Chyba Pan nie mysli, że to się uda jak media pokażą blokowanie czyjegoś wjazdu pod hotelem albo doniosą o zmasowanej akcji nękania telefonami? To są metody prymitywne, i w mojej ocenie nieskuteczne. Co do państwa obywatelskiego.... Ta inicjatywa oddolna w kilku miejscach podpada pod kodeks karny. Po prostu obawiam się o odbiór takiej akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest co prawda o Pilsku, ale ponieważ parę osób wypowiadało się o Rospudzie w sposób sugerujący absolutną niewiedzę, a także były podane linki do artykułów, w których autorzy po prostu kłamią i manipulują, jestem zmuszony napisać parę zdań ...

Zaryzykuję bana od JC...

Zwiedzam Polskę od paru ładnych lat...ale nie tak weekendowo czy na tydzień w jedno miejsce. Tylko np 3 tygodnie 5 tysięcy kilometrów po jednej części PL. Do tego dość mocno interesuję się ogólnie pojętą budową infrastruktury.

Tadek, wymień pięć takich miasteczek turystycznych, w ktorych nie możesz przejść przez drogę z powodu szybko przejeżdżających TIRów. Interes ludzki tej małej społeczności jest większy niż zniszczenie kawalka doliny. To samo w przypadku Pilska, ludzie są bez pracy, a wysuwa się tylko proekologiczne argumenty. Co chcę powiedzieć: zrównoważony rozwój to nie tylko spojrzenie Organizacji Ekologicznych ale też położenie na drugiej szali interesów ludzi z danego miejsca życia.

Ciekawostka: zobacz na zbudodowaną w Knurowie (Farskie Pola) estakadę przez -niewielkie ale zawsze- jezioro.

Nie trzeba być miszczem yntelektu żeby znaleźć odpowiednią metodę budowy. Tym bardziej gdy jedna z najlepszych budowlanych podejmuje się rozpoczęcia budowy.

Zapraszam na priva żeby bana albo briga nie dostać. Chętnie o tym porozmawiam.

Pozdrawiam. michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, szary człowiek zawsze jest na przegranej pozycji. Dlatego trzeba być mądrzejszym. Tu przydałyby się działania marketingowe. Towarem jest Pilsko. Chodzi o to by jak najlepeij sprzedać ten temat. Chyba Pan nie mysli, że to się uda jak media pokażą blokowanie czyjegoś wjazdu pod hotelem albo doniosą o zmasowanej akcji nękania telefonami? To są metody prymitywne, i w mojej ocenie nieskuteczne. Co do państwa obywatelskiego.... Ta inicjatywa oddolna w kilku miejscach podpada pod kodeks karny. Po prostu obawiam się o odbiór takiej akcji...

Ale nikt nie ma zamiaru blokować czyjegoś wjazdu. Z tego co wiem to mają być organizowane pikiety, a nie blokady. Przecież Pilsko, to nie kieszeń właściciela, ale szansa na rozwój całej gminy, nie tylko miejsce na narty, ale miejsce pracy dla setek osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się już nie kłócić, tylko porządnie do walki przygotować.

Protesty społeczne - owszem - jak najbardziej (tu wielki sza-cun za tak szybką reakcję i coraz lepsze rozkręcanie tej akcji!) - trzeba nagłośnić sprawę i zebrać jak największe poparcie.

Tylko jak wygląda w tej sprawie zastany stan prawny w odniesieniu do stanu faktycznego - tu tego pomijać również nie wolno, bo jak przyjdzie co do czego, to "sądy orzekają na podstawie i w granicach prawa" - jeżeli racja będzie po naszej stronie ale w "papierach" nie będzie grało, to wówczas nie będzie wesoło. Porządne wsparce prawników/specjalistów - jak najbardziej by się przydało- bo jeżeli coś byłoby nie halo, to wówczas pytanie - jakie działania na podstawie przepisów można podjąć, aby wszystko działało i było legalne - lub ostastetcznie - zalegalizowane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...